Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Kalendra labai specifinis prieskonis, ne kiekvienam patinka jos skonis. Pas mus visi valgo, išskyrus dukra, ji "bubočkas" išiminėja po viena doh.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes!
As galu gale iskepiau Palangos duona biggrin.gif vau kokia as patenkinta savimi lotuliukas.gif Aciu uz nuoroda ir patarymus kur ta receptuka ieskot 4u.gif Man dabar ir su raugu vis geriau ir geriau iseina, ka di as be Jusu visu daryciau bigsmile.gif Aciu Jums smile.gif
Mergaites, gal galit dar patart man, noreciau toki duonyte iskept, pilka, su raugu, bet kad ne butu rugstus, toki ukininkai parduoda.
Atsakyti
QUOTE(Inesska @ 2010 09 20, 23:29)
Sveikos mamytes!
As galu gale iskepiau Palangos duona  biggrin.gif vau kokia as patenkinta savimi  lotuliukas.gif  Aciu uz nuoroda ir patarymus kur ta receptuka ieskot  4u.gif Man dabar ir su raugu vis geriau ir geriau iseina, ka di as be Jusu visu daryciau  bigsmile.gif Aciu Jums  smile.gif
Mergaites, gal galit dar patart man, noreciau toki duonyte iskept, pilka, su raugu, bet kad ne butu rugstus, toki ukininkai parduoda.


pilka bus, jei nedėsit salyklo ir didesnė dalis bus ruginių miltų. O rūgštumas bus mažesnis, jei imsit mažiai pradinio raugo (starterio), bent porą kart jį pamaitinsit ir neilgai kildinsit jau suminkytą kepaliuką.

Nors man vis tiek kartais rūgštelė jaučias, toks jau dalykas tas raugas. Norint kad nebūtų absoliučiai jokios rūgšties reik su mielėm kept. Dar tiesa medus mažina rūgštelę.
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 09 20, 19:20)
Nugi vėl apsiprekinau Delonoje  smile.gif
o aš negaliu net kasnio nuryti... matyt organizmas neperneša jos skonio...
gaila kad tokie skirtingi skoniai... teks daba dvi kepti  doh.gif


as taip pat nemegstu kalendros biggrin.gif pasirodo ne as viena tokia.. todel niekad ir nekepu tos duonos blush2.gif ir kai mesos patiekaluose, kokiuose vyniotiniuose buna kalendra is karto pajuntu ir nebegaliu valgyti doh.gif
Atsakyti
Labas, merginos 4u.gif O man ūpas truputį kepimui dingo, kažkaip supykau ir pristabdžiau. Nu nesigauna man skani duona su raugu nors tu ką doh.gif Limpanti, per drėgna vis išeina. Atrdo, miltų dedu normaliai, duonkepėje maišant rutuliukas praktiškai gaunasi, bet vis tiek limpa doh.gif Gal per ilgai maišau, nes maišymą dažniausiai du kartus jungiu, kadangi mentelė viena, tai sunkiai maišosi. Arba su proporcijom negerai, nes neturiu svarstyklių, tai mililitrais matuoju, nu ir iš akies žiūriu. Batoną su mielėm skanų iškepu, o duonos jau nuo vasaros pradžios normalios niekaip doh.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 09 21, 10:42)
Labas, merginos  4u.gif  O man ūpas truputį kepimui dingo, kažkaip supykau ir pristabdžiau. Nu nesigauna man skani duona su raugu nors tu ką  doh.gif  Limpanti, per drėgna vis išeina. Atrdo, miltų dedu normaliai, duonkepėje maišant rutuliukas praktiškai gaunasi, bet vis tiek limpa  doh.gif  Gal per ilgai maišau, nes maišymą dažniausiai du kartus jungiu, kadangi mentelė viena, tai sunkiai maišosi. Arba su proporcijom negerai, nes neturiu svarstyklių, tai mililitrais matuoju, nu ir iš akies žiūriu. Batoną su mielėm skanų iškepu, o duonos jau nuo vasaros pradžios normalios niekaip  doh.gif


aš tai nebemaišau su raugu duonkepėj, daug greičiau man su mikseriu spiraliniu. Max 10 min ir viskas, o duonkepė duoda duoda, jei miltų daugiau, kad susuktų kamuoliuką man ji kieta gaunas ir blogai kelia, o jei minkštesnė, tai tos mentelės malas sau be prasmės.
Duonkepėj tik mielines tešlas dabar maišau.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 09 21, 10:46)
aš tai nebemaišau su raugu duonkepėj, daug greičiau man su mikseriu spiraliniu. Max 10 min ir viskas, o duonkepė duoda duoda, jei miltų daugiau, kad susuktų kamuoliuką man ji kieta gaunas ir blogai kelia, o jei minkštesnė, tai tos mentelės malas sau be prasmės.
Duonkepėj tik mielines tešlas dabar maišau.

O tai su mikseriu viską iš karto sudedi ir maišai? Paskui kildini paprastai bliūde? *****, gal reikės bandyt g.gif Nu bet aš ir kepu duonkepėj, pigiau ir man paprasčiau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 09 21, 09:42)
Labas, merginos  4u.gif  O man ūpas truputį kepimui dingo, kažkaip supykau ir pristabdžiau. Nu nesigauna man skani duona su raugu nors tu ką  doh.gif  Limpanti, per drėgna vis išeina. Atrdo, miltų dedu normaliai, duonkepėje maišant rutuliukas praktiškai gaunasi, bet vis tiek limpa  doh.gif  Gal per ilgai maišau, nes maišymą dažniausiai du kartus jungiu, kadangi mentelė viena, tai sunkiai maišosi. Arba su proporcijom negerai, nes neturiu svarstyklių, tai mililitrais matuoju, nu ir iš akies žiūriu. Batoną su mielėm skanų iškepu, o duonos jau nuo vasaros pradžios normalios niekaip  doh.gif


klausyk, gal gali buti, kad neiskepa gerai g.gif man kartais taip buna duona su raugu rugine. viduje buna tokia lyg tesline, veliasi ant dantu...skaitau, kad reikia dar papildomai virs tos valdandos ijungti pakepti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 09 21, 10:49)
klausyk, gal gali buti, kad neiskepa gerai  g.gif  man kartais taip buna duona su raugu rugine. viduje buna tokia lyg tesline, veliasi ant dantu...skaitau, kad reikia dar papildomai virs tos valdandos ijungti pakepti  g.gif

Aš visada minimum 10-15 min. viršaus pakepu. Gal bandyt dar ilgiau g.gif Dar kažkada pagalvojau, kad reikėtų miltų proporcijas keist ir dėt daugiau rupių ruginių, nei paprastų kvietinių (nes dabar kvietinių daugiau dedu dažniausiai). g.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 09 21, 10:47)
O tai su mikseriu viską iš karto sudedi ir maišai? Paskui kildini paprastai bliūde? *****, gal reikės bandyt  g.gif  Nu bet aš ir kepu duonkepėj, pigiau ir man paprasčiau  doh.gif


Kartais tuos priedus (cukrų, medų, druską, kmynus ir t.t.) įmaišau šaukštu dar kol teša skystesnė, o tada jau dedu miltų visą kiekį ir maišau mikseriu.
Sumaišius suformuoju kepaliuką ir dedu į formą pakilti. Kai pakyla, ant skardos ir kepu.
Bandžiau dėt kilt ir į duonkepę (jau suformuotą kepaliuką) ir kepiau joje irgi viskas gavos, bet man orkaitėj forma gražesnė ir skaniau apkepa.
Atsakyti
Labukas

QUOTE(Margareta @ 2010 09 21, 09:16)
as taip pat nemegstu kalendros  biggrin.gif  pasirodo ne as viena tokia.. todel niekad ir nekepu tos duonos 

o gali visgi ir pamėginti išsikepti tik nedėk kalendros... ir dar kai jau baigiasi tešlos maišymo programa aš apibarstau saulėgražom tai labai skaniai gaunasi kai jos apkepa kartu... tai mano skaniausia kol kas duonelė


QUOTE(LinaGustė @ 2010 09 21, 09:42)
Labas, merginos  4u.gif  O man ūpas truputį kepimui dingo, kažkaip supykau ir pristabdžiau. Nu nesigauna man skani duona su raugu nors tu ką  doh.gif  Limpanti, per drėgna vis išeina.


man taip buvo kol nepradėjau jungti pakartotinai kepimo... man duonelė iškepa per pusantros val. čia aišku jau po tešlos programos jungiama...

na o dėl ruginės tešlos maišymo tai viską darau su duonkepe tik vis buku peiliu padedu pasimaišyti ir nuo sienelių atlipti kol susiformuoja rutuliukas...
tiesa dar po truputi vis pabarstau miltais pakraščiukus kibirėlio tai lengviau tešla atkimba ir greičiau į rutuliuką susisuka
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egute: 21 rugsėjo 2010 - 10:17
QUOTE(egute @ 2010 09 21, 11:02)
na o dėl ruginės tešlos maišymo tai viską darau su duonkepe tik vis buku peiliu padedu pasimaišyti ir nuo sienelių atlipti kol susiformuoja rutuliukas...
tiesa dar po truputi vis pabarstau miltais pakraščiukus kibirėlio tai lengviau tešla atkimba ir greičiau į rutuliuką susisuka

Na, atrodo, viską taip ir darau, tai reikės bandyt ilgiau kepti. O jei ir tada nepavyks, tai gal bandysiu ne duonkepėje wink.gif O šiaip tai reikia svarstykles dar nusipirkti, dėl šventos ramybės biggrin.gif
Atsakyti