Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(keistuole @ 2010 09 18, 21:37)

išbandžiau šiandien, bet taip skaniai gavos, kad įtariu nebeliks, kam pastovėt  biggrin.gif
O vidų ką nors dedat, ar tiesiog paprastas kepat?


smagu, kad patiko, as tai kepiau susuktas su cinamonu ax.gif

o del elektros tai as is isivaizdavau kad daugiau ima bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikutes,vis skaitau ir galvoju kad butu visai neblogai issikepti sau duoneles,bet noreciau jusu patarimo palei koki recepta butu geriausiai kepti,nes namuose yra peciukas kurianamas su malkomis telpa viena bletute,bandeles kepu gaunas kaip pas mociute kaime,tai noriu ir duoneles.Noreciau juodos dar primaisyciau ivairiu grudu,nes man tokia duona pati skaniausia.ACIŪ uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
Surmute - žmonės dažnai klaidingai galvoja apie juodą duoną, įsivaizduodami, kad tik ruginė ji tokia gali būti, o iš tiesų, galima nudažyti kokius nori miltus.
Spėju, pati neturi salyklo, tai išsikepk tokios šviesios ruginės duonos, kaip "palanga', 'plikyta'... uoj, kaip skanu būtų krosnyje kepta šviesi ruginė duona su moliūgų sėklom wub.gif
Ir šiaip, galvoju - mes lietuviai, įpratę valgyti juodos spalvos duoną, nesvarbu, kas joje, bile spalva tokia, todėl užsieniuos ir verkia... Man kai iš esmės spalva - ne rodiklis, tai duona visur patiko ax.gif

Tai va, mergaitės 'pradinukės' - ruginė duona nebūtinai juoda ir juoda, nebūtinai tik ruginė 4u.gif

Vilniuje, Tautų mugėje, taip smagiai pasišnekučiavome su žemaičiu vaikinuku, prekiavusiu sava duona rolleyes.gif Paragavau ir sakau - labai skani... tokia pat skani, kaip mano smile.gif ir užvirė pokalbis apie duonos gamybą...
Atsakyti
O čia jau skonio reikalas, kam kokia duona patinka, bet tikra lietuviška duona ir yra kepta rauginta su kmynais ir ruginiu salyklu. Sakykit ką norit, bet niekas taip neprimena Lietuvos kaip ta paprasta tamsi, kvapni ruginė duona. Mūsų duonos kepimo tradicijos yra būtent tokios, kitose šalyse tokia tamsi rauginta duona kepama, bet tik pagal ypatingus užsakymus, nes tai nėra tradicinė duona.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2010 09 20, 12:17)
Surmute - žmonės dažnai klaidingai galvoja apie juodą duoną, įsivaizduodami, kad Vilniuje, Tautų mugėje, taip smagiai pasišnekučiavome su žemaičiu vaikinuku, prekiavusiu sava duona  rolleyes.gif  Paragavau ir sakau - labai skani... tokia pat skani, kaip mano smile.gif ir užvirė pokalbis apie duonos gamybą...


Smagus tokie pokalbiai smile.gif

As uzsiprasiau jusu knygos, tam puslapy, kur nuoroda buvo. Parasiau savo el.pasta. laaabai noreciau ja isigyti smile.gif
Atsakyti
Na, aš surmutei pakomentavau, kad jei turi krosnį, tai nebūtinai ten tik juodą duoną kept... na, mažu žmogus neturi salyklo, na, paspalvins kava ar kakava, bet nebus to specifinio kvapo, tai, sakau, pradžiai, gal ir nereikia... Skanu juk ne tik juoda, bet ir šiaip ruginė pečiui turėtų gerai iškept, tai ne mums - orkaitėse 'mučytis'...

jolanka - jei parašei, būtinai rasim smile.gif
Atsakyti
Pas mus šeimoj pagrinde eina juoda duona, o ir svečiai visada prašo juodos duonos su savim, nors kelis kepalus, nes nei UK, nei kitur, nėra juodos duonos, o mūsų gi dušia tik ją pripažįsta blush2.gif
Atsakyti
gal galetumet pamokinti kaip pasidaryti rauga juodai duonytei? Aciukas didelis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Meškėnė @ 2010 09 20, 17:53)
gal galetumet pamokinti kaip pasidaryti rauga juodai duonytei? Aciukas didelis 4u.gif

nėra skirtumo ar jus darysit juoda ar šviesia duona, ruginis raugas tinka bet kokiai, o pagal kokį receptą daryt, jau spręskit pati mirksiukas.gif pirmam puslapyje yra ne vienas variantas
Atsakyti
Nugi vėl apsiprekinau Delonoje smile.gif
tai šykart pasiėmiau ir kalendros kurios reikia pagal receptą Borodino duonelei... anksčiau vis be jos kepdavau ir būdavo liaaaabai skanu smile.gif o daba išmėginau su ja ir kagi... mb valgo ausim linguodamas o aš negaliu net kasnio nuryti... matyt organizmas neperneša jos skonio...
gaila kad tokie skirtingi skoniai... teks daba dvi kepti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 09 20, 17:02)
nėra skirtumo ar jus darysit juoda ar šviesia duona, ruginis raugas tinka bet kokiai, o pagal kokį receptą daryt, jau spręskit pati  mirksiukas.gif pirmam puslapyje yra ne vienas variantas


aciu uz patarima 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 09 20, 19:20)
Nugi vėl apsiprekinau Delonoje  smile.gif
tai šykart pasiėmiau ir kalendros kurios reikia pagal receptą Borodino duonelei... anksčiau vis be jos kepdavau ir būdavo liaaaabai skanu  smile.gif  o daba išmėginau su ja ir kagi... mb valgo ausim linguodamas o aš negaliu net kasnio nuryti... matyt organizmas neperneša jos skonio...
gaila kad tokie skirtingi skoniai... teks daba dvi kepti  doh.gif


Man irgi nepatiko, bandžiau kažkurią duoną su kalendra, dėjau net mažiau nei pagal receptą, ne daug tas prieskonis jautėsi, bet daugiau jo tikrai niekad nedėsiu schmoll.gif .
Atsakyti