Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Šaunuolės mamytės! Pati nesiryžtu kepti, bet valgau savo mamytės keptą duonelę smile.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 10 26, 15:31)
Savaitgalį kepiau Ciabata
user posted image

Receptą ėmiau iš tokios knygos Artisan Bread in 5 Minutes.
Esmė tame, kad duonos tešlos paruošimas užtrunka labai trumpai.  Kept reik orkaitėj čia wink.gif Tešlą galima laikyti šaldytuve iki dviejų savaičių.
Taigis ciabatai receptas buvo toks (čia rec beveik 2kg duonelės. Aš mažinau viską per pusę)
3 puodeliai šilto vandens
1+ 1/2 šaukšto mielių
1+ 1/2 šaukšto druskos
6 + 1/2 puodelio miltų

Iš produktų išminkyti tešlą. Tešlą reik išmaišyti greitai tik tiek, kad neliktų sausų miltų. Užminkius idėti į dubenį ir palikti 2val. Tada galima kepti iš karto duonelę. Kepaliukus reik formuot šlapiom rankom ir greitai (max per minutę).paliekat pakilt 20min (kol orkaitė įkais). Tada įkaitinti orkaitę iki 230C , įdėti bliudą su vandeniu. Duonele kepti apie 20Min arba kol gražiai paruduos....
Jei kepat ne iš visos tešlos, likusią tešlą dedat į šaldytuvą ir laukiat kito karto.... Išraukus formuojat iškarto kepaliuką....
Įdomi tokia technika. Turiu parsisiuntus visą knygą... Daug visokių receptukų yra....


o kiek yra puodelis gramų gal galit pasakyt
ir ar vanduo visą laiką buvo orkaitėj, kai kepėt?
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 10 27, 09:24)
o kiek yra puodelis gramų gal galit pasakyt
ir ar vanduo visą laiką buvo orkaitėj, kai kepėt?

Aš turiu tokius puodelių(cup) matmenis:
1/4 cup (puodelio/stiklinės) = 60 ml
1/3 cup (puodelio/stiklinės) = 80 ml
1/2 cup (puodelio/stiklinės) = 120 ml
2/3 cup (puodelio/stiklinės) = 160 ml
3/4 cup (puodelio/stiklinės) = 180 ml
1 cup (puodelio/stiklinės) = 240 ml
2 cup (puodelio/stiklinės) = 475 ml
Gal pravers.
Atsakyti
Čia imant amerikietiškus receptus?
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 10 27, 07:24)
o kiek yra puodelis gramų gal galit pasakyt
ir ar vanduo visą laiką buvo orkaitėj, kai kepėt?

Tiesą pasakius nežiūrėjau kiek ml puodelis.... O vanduo visą laiką buvo orkaitėj....
Atsakyti
Man tie nurodymai puodeliais nepatinka. Jei parašyta puodelis miltų, puse puodelio pieno, tai maniau koks skirtumas kokia puodelio talpa, svarbu tuo pačiu puodeliu matuoti produktus, bet iškepta duona buvo nelabai vykusi. Geriau kai viskas g surašyta,kad ir skysti produktai.

Gal galite ką nors patarti dėl elektroninių svarstyklių? Ar į šį daiktą reik investuoti daugiau, ar kinietiškos puikiausiai matuoja? Gal yra kokių niuansų į ką atkreipti dėmesį?
Naudoju paprastas svarstykles, bet mąstau įsigyti elektronines.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sense: 27 spalio 2010 - 16:32
QUOTE(Sense @ 2010 10 27, 17:31)
Man tie nurodymai puodeliais nepatinka. Jei parašyta puodelis miltų, puse puodelio pieno, tai maniau koks skirtumas kokia puodelio talpa, svarbu tuo pačiu puodeliu matuoti produktus, bet iškepta duona buvo nelabai vykusi. Geriau kai viskas g surašyta,kad ir skysti produktai.

Gal galite ką nors patarti dėl elektroninių svarstyklių? Ar į šį daiktą reik investuoti daugiau, ar kinietiškos puikiausiai matuoja? Gal yra kokių niuansų į ką atkreipti dėmesį?
Naudoju paprastas svarstykles, bet mąstau įsigyti elektronines.

drinks_cheers.gif pas kiekviena puodeliai skirtingi, ir netgi t.p. receptas gaunasi kitaip gaminant su kitokiu unsure.gif

elektroninės svarstyklės visada pravers namie, imt geriau kuo tikslesnius, pas mane 1g tikslumo tai mokėjau apie 50Lt su dviejų metu garantija. Tik sensorinius neimkit, genda laaabai greitai, tik ir vežiosit į garantiją doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 27 spalio 2010 - 16:41
Turiu pigias elektronines svarstykles, dažnai nusėda baterija. Kitkas veikia gerai. +-2 g tikslumas, kaina 35 Lt.
Man tai nepamainomas daiktas virtuvėje, dar praverčia kai reikia pasverti naminius gyvūnus (graužikus) biggrin.gif .

Matavimo puodelių - 'cups' metalinių būna rodos visuose didž. prekybos centruose (rimi 15 Lt vnt.).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 27 spalio 2010 - 16:46
QUOTE(pipete @ 2010 10 27, 17:41)
Turiu pigias elektronines svarstykles, dažnai nusėda baterija. Kitkas veikia gerai. Man tai nepamainomas daiktas virtuvėje, dar praverčia kai reikia pasverti naminius gyvūnus (graužikus)  biggrin.gif .

lotuliukas.gif aš irgi pirkau šinšiliukus svert, nes turėjau su 5g tikslumo, jie nelabai tiko
o šitus naudoju jau gan ilgai, tai tą bateriją tabletitę dar nekeitėm
Atsakyti

nataliuncik, drinks_cheers.gif

Man draugė ir sakė, kad pigios kinietiškos labai eikvoja baterijas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 27 spalio 2010 - 16:50
QUOTE(pipete @ 2010 10 27, 17:48)
nataliuncik,  drinks_cheers.gif

Man draugė ir sakė, kad pigios kinietiškos labai eikvoja baterijas.

Na pas mane tokios, nepasakyčiau kad iš brangiausiu, bet visai patinka
Atsakyti
apie svarstykles..daiktas thumbup.gif turiu kaip tik sensorines, nu tfiu tfiu tfiu veikia ax.gif http://www.e-senukai...66908147_1.html

viskas dabar yra kinietiska biggrin.gif kad made in Chine tai ne rodiklis schmoll.gif
Atsakyti