Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(Ingridamis @ 2010 10 24, 01:00)
ir su juo visada taip,daugiau niekad nebereiks augint kelias dienas(t.y.paraugint)?
Aciu labai uz info,


ne nebent nustos veikęs.
Atsakyti
Merginos, gal galit pasakyt, kodėl kepant juodą duoną orkaitėje atsiskyrė pluta g.gif Kepiau "sveiką duoną". Ten daug grudų. Visad gaudavosi gerai, o dabar tokia šlapia gavosi ir visa pluta atšokusi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2010 10 25, 15:00)
Merginos, gal galit pasakyt, kodėl kepant juodą duoną orkaitėje atsiskyrė pluta  g.gif  Kepiau "sveiką duoną". Ten daug grudų. Visad gaudavosi gerai, o dabar tokia šlapia gavosi ir visa pluta atšokusi  doh.gif

perkepei, sumažink laiką arba į per karštą orkaitę įstatei
Atsakyti
Siūlau išbandyti pradedančioms, skani kvietinė (paprasta, bet neprasta) duonelė su rugiu prieskoniu.

Nesudėtinga kvietinė-ruginė duona užimtiems
100 g ruginių miltų
300 g kvietinių miltų
1,5 šaukštelio druskos
2 g šviežių mielių
250 ml vandens

Kepant duonkepėje sudėti pirma skystus produktus, po to birius. miltuose padaryti nedidelę įdubą ir įberti mieles, jas apdengti miltais. Maišome, kildiname ir kepame (orkaitėje apie 30-40min.). Gaunas nedidelis kepaliukas.


Kadangi skubinau duonelę, tai ji man gavos mažiau porėta ax.gif
user posted image
user posted image
http://pracowniawypiekow.blogspot.com/
Atsakyti
Zadeta kvietine plikyta duona, su tuo pramintu 'marmalu" biggrin.gif


user posted image

Musu seimai ir kaimynams tai laaabai skani, kepsiu dar ne syki, truputi atsivalgem rugines, tai dabar sita atejo i favoritus ax.gif

Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 10 25, 16:10)
2 g šviežių mielių

ne sausu, šviežiu?
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 10 25, 14:43)
perkepei, sumažink laiką arba į per karštą orkaitę įstatei


Dėjau į šaltą orkaitę... tai matyt perkepiau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 10 25, 16:21)
ne sausu, šviežiu?

Taip. aš neturėjau šviežių, dėjau ~1/2 šaukštelio sausų.
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 10 25, 15:14)
Zadeta kvietine plikyta duona, su tuo pramintu 'marmalu"  biggrin.gif


Niu skaniai atrodo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2010 10 25, 17:00)
Dėjau į šaltą orkaitę... tai matyt perkepiau  unsure.gif

Sveika!
Kiek aš esu eksperimentavusi su duonos kepimu, tai priėjau išvados, kad duoną kepimui, būtinai reikia dėti tik į įkaitintą orkaitę. Net nežinau, kaip tiksliau išsireikšti, bet tešlą turi iš karto pagauti karštis, na lyg ir apglėbti visą kepaliuką. Po mano bandymų kepti duoną , dedant ją į šaltą orkaitę, visada atšokdavo pluta ir šiaip visokių neigiamų niuansų gaudavosi. Man tik vieną kartą gavosi "vykusi" duona( pradedant kepti su šalta orkaite), kai ji buvo idealiai išminkyta ir šiek tiek nedakildinta.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 26, 08:29)
Sveika!
Kiek aš esu eksperimentavusi su duonos kepimu, tai priėjau išvados, kad duoną kepimui, būtinai reikia dėti tik į įkaitintą orkaitę. Net nežinau, kaip tiksliau išsireikšti, bet tešlą turi iš karto pagauti karštis, na lyg ir apglėbti visą kepaliuką. Po mano bandymų kepti duoną , dedant ją į šaltą orkaitę, visada atšokdavo pluta ir šiaip visokių neigiamų niuansų gaudavosi. Man tik vieną kartą gavosi "vykusi" duona( pradedant kepti su šalta orkaite), kai ji buvo idealiai išminkyta ir šiek tiek nedakildinta.


aš irgi kiek bandžiau, nesprendžiau, kad įkaitintoj geriau.
O jei mažai pakilus ir orkaitė šalta, ta man labai plyšta.


Nataliuncik, o kaip toks plaktuvas
http://www.imk.lt/Bu...Chef-KMP03.html
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 10 25, 16:21)
ne sausu, šviežiu?


Kodėl nustebot, ar jums atrodo, kad per mažai ar per daug?
Taip buvo nurodyta originaliam recepte, tik kildint reiktų ~12h.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sense: 26 spalio 2010 - 10:42