Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

sveikos 4u.gif
siandien kepiau bananu duonele, skani isejo, ti va ziople doh.gif galejau soda nugesinti, betniekis, sueis ir taip...
ryt duonele bandysiu kepti pagal paprasta recepta, nes batono snd jau is parduotuves nupirkau smile.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 10 21, 16:40)
Bet man nevisad dvigubai pakyla. Ir šiltai statau ir ilgiau laikau ir vis tiek truputį pakyla ir sustoja.
Ir nesuprantu kame problema  g.gif

Kildindama duoną aš visada uždengiu su rakšluostuku ir įkišu kartu su forma į mikrobangų krosnelę arba į orkaitę. rezultatas šimtaprocentinis. Labai svarbu, kad kildinama duonelė negautų jokio skersvėjuko!
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif

Pasidziaugsiu vakarykste vakariene blush2.gif koldunai isejo nerealus thumbup.gif

3 did. saukst aliejaus
3 stikl miltu
1stikl verdancio vandens

i dunkepe supyliau alieju , ijungiau minkymo programa ir po stikline sukraciau 3 miltu, siek tiek pamakalavus alieju su miltais supyliau lygiai 1 st vandens, pradzioj jau taip atrode kad skysciu mazai, bet as uzdariau dangteli ir emiausi idaro rolleyes.gif
mazdaug po 15 min programa isjungiau, tesla buvo tiesiog tobula, galejai is jos daryt ka nori, kociojosi lengvai( kociojau dar silta ir laikaiu tame kibirelyje) po to koldunus sudejau i garekli ir pakritau ant sofkikes lotuliukas.gif pati savim patenkinta

Koldunai gavosi ypac skanus, tokie svelnus, minksti, tirpo burnoj thumbup.gif
Vyras pasake , kad tokiu koldunu dar gyvenime nera valges doh.gif

Va siandien bandysiu bagetes daryt, kur visai nesenai cia kazkas recepteli imete, bet visgi galvoju vos kieki sumazint, bijau kad padus duonkepe g.gif

Ir dar kelias dienas is galvos neiseina obuoliu suris, o jei ji virti duonkepej ant marmaledo programos g.gif g.gif gal kas ka zino apie tai?
Papildyta:
Aciu mergaitei (nebepamenu kuri) uz recepteli 4u.gif jis puikus
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 22, 08:12)
Kildindama duoną aš visada uždengiu su rakšluostuku ir įkišu kartu su forma į mikrobangų krosnelę arba į orkaitę. rezultatas šimtaprocentinis. Labai svarbu, kad kildinama duonelė negautų jokio skersvėjuko!


aš įkišu su visa forma į maišiuką ir kišu į orkaitę, dabar kai šalta, tai į šiek tiek pašildytą.

Pabandysiu dengt rankšluostuku.


QUOTE(DONRA @ 2010 10 22, 08:51)
Ir dar kelias dienas is galvos neiseina obuoliu suris, o jei ji virti duonkepej ant marmaledo programos g.gif  g.gif  gal kas ka zino apie tai?



gera idėja bigsmile.gif
tik nežinau kiek kartų reiktų leist tą programą, nes kiek žinau ilgai virt turi tas sūris g.gif
Atsakyti
QUOTE(Frekė @ 2010 10 19, 14:53)
sudetis: kvietiniai miltai, vanduo cukrus druska ir kmynai.
esme ta jei nori duonos uzsipili miltus su vandeniu cukrumi ir druska bei kmynais kai pravesta sudedi ta [B]marmala
ir laikai 2 paras vel cukraus stikline i vidu ismaisai jokiu ten maitinimu ner g.gif  tada atsidedi kiek ten jau kitam kartui ir visa ta marmala sumaisai su miltais ir palieki kilti kai iskyla kepi. veliau jei vel duonos nori vel imi miltus uzpili vandeniu cukrumi druska kmynais kai pravesta dedi ta marmala po dvieju paru dedi cukru ismaisai atsidedi ir tada jau ta marmala maisai su miltais g.gif kvietiniai miltai nes duona gaunas sviesi na plikyta duoda grazi g.gif


Taip juokiausi is sito zodzio biggrin.gif kodėl MARMALAS????

QUOTE(laurindre @ 2010 10 19, 15:08)
Man tik vienas dalykas kelia abejoniu, kad visam sitam procese dalyvauja druska.
nes ji stabdo rugima.


Ta druska nieko absoliuciai nestabdo. As kepu sita duona, tiksliau bandauuuu, dave drauge receptuka is labai senos senooooviskos knygos. Tai kvietine plikyta duonele, beje, laaabai skani.

QUOTE(Margareta @ 2010 10 19, 16:25)
aisku...na tai galtai plikytai duonai ir tinka.. ar kokiam pyragaui..bet juodai duonai tai abejoju  unsure.gif siaip tai geriau pasidarykit normalu rauga rugini be jokio cukraus... tikrai nera sudetinga  schmoll.gif o sitas raugas tai tikrai marmalas kazkoks g.gif


Tikrai sitas raugas (nu ne marmalas joks ten biggrin.gif ) juodai duonai netinka, jis nepajegia matyt ruginiu miltu iskelti, iseina iskepti tik is stambiai kapotu rugiu, girnom pamaltu, o is paprastu miltu nebe smile.gif

Na, parasysiu jos tikra recepta ax.gif

PLIKYTA DUONA (originalus receptas iš knygos)

Imame 2 kg miltų.
Paimame didelį dubenį ir dedame:
4 saujas miltų (iš tų 2 kg)
1 saują kmynų
1 šaukštą druskos
2 šaukštus cukraus
ir užplikome 1,7 l verdančio vandens, išmaišome ir paliekame atvėsti.
Į šiltą, bet ne karštą sudedame apie 250 ml raugo ir išmaišius paliekame 2 paroms.
Po 2 parų dedame stiklinę cukraus ir paimame raugo kitam kartui (apie 250 ml).
Tada sudedame likusius miltus ir išminkome tešlą. Rauginame kildiname šiltai 6-10 val.
Skardą patepame plonai riebalais ir atsargiai sukrečiame tešlą.
Kepame 40 min 200 C ir 70 min 150 C.
Išėmus patepame saldžiu vandeniu ir suvyniojame į plėvelę ar rankšluostį. Padedame atvėsti, geriausiai per naktį.

smile.gif Štai ir visas 'marmalas' biggrin.gif manau rauginimas priklauso nuo kambario ir nam7 temperat8ros ax.gif

O dabar dar vienas panašus receptukas su impravizacijom - taip pat -

PLIKYTA KVIETINĖ DUONA

2 kg kvietinių miltų (prasčiausių...pvz. II rūšies)
1,5 l verdančio vandens
200 g cukraus (man žiauriai per saldu, aš dedu tik ~50g, t.y.- 3 v.š.)
saujelė kmynų
1 a.š. druskos (man per mažai, dedu 1 v.š)

Vandenį užvirti, 10 šaukštų miltų, 100g cukraus (dedu tik 50g) ir druską užpilti verdančiu vandeniu ir išmaišyti. Kai atvėsta iki kūno temperatūros, supilti raugą (raugą gavau dovanų, kartu su šiuo receptu) ir švelniai išmaišyti. Uždengus, pastatyti šiltai kol išrūgsta, tai gali trukti ir 5 paras, jei namuose šaltoka. Man išrūgsta per 1-2 paras. Tada nusipilti ~250 ml raugo ir dėti jį į šaldytuvą.
Į šią skystą masę supilti, kas likę, išmaišyti, išminkyti. Kildinti pridengus,
šiltai ~5 val.
Tada tešlą (pakilusį kepalą) labai atsargiai išversti i skardą. Kepti 120 min 180 C įkaitintoje orkaitėje, pravėrus dureles 15 min, po to uždarius.

P.S. iš stambių ruginių taip pat gaunasi, bet tik iš stambių, tada kepama 200 C.

SKANAUS!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolanka: 22 spalio 2010 - 08:20
Noriu pasidalinti nauju recepteliu, gal ir jau daug kam zinomas, bet man tai pirma mano iskpeta saldi duona duonkepeje wub.gif

Saldi duona su aguomis ir dziovinais vaisiais
Produktai:
mieles sausos 1,5 a.s arba sviezios mieles 10g
kvietiniai miltai auksciausios rusies 450g
druska 0,5 a.s
cukrus 2 v.s
sviestas 2 v.s
pienas 250ml
Idarui:
aguonos 200g
dziovinti vaisiai
cukrus 150g
pienas 100-150ml (kad apsemtu aguonu ir cukraus misini)
Gaminimas:
I duonkepes kibireli ideti mieles, persejoti miltus, ideti cukraus, druskos, sviesto ir ant virsaus uzpilti pieno. Ijungti programa "Tesla".
Tuo metu gaminame idara. Sumaisome cukru ir aguonas, uzpilame pieno tik kad apsemtu ir viriname kol pasidarys tirstas.
Isimame paruosta tesla ir padaliname ja i 4 dalis. Kiekviena iskociojame, uztepame aguonu idaro, pabarstome dziovintus vaisius ir susukame vyniotini. Padarome tokius 4 ir idedame 2vnt ant kibirelio dugno ir 2 vnt ant virsaus.
Idedame kibireli i duonkepe ir paliekame valandai pakilti. Tada ijungiame programa "Kepimas".
Kepiau 1val laiko, 3 skrudinimo lygis, 750g svoris...
stai kas gavosi
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(DONRA @ 2010 10 22, 07:51)
Pasidziaugsiu vakarykste vakariene blush2.gif  koldunai isejo nerealus thumbup.gif 


Noretusi dabar tu kolduniuku tongue.gif
QUOTE(biriusa @ 2010 10 22, 11:44)
Noriu pasidalinti nauju recepteliu, gal ir jau daug kam zinomas, bet man tai pirma mano iskpeta saldi duona duonkepeje  wub.gif


Cia jau nebe duona, o visas pyragas blink.gif ir kaip skaniai atrodo ax.gif reikes kada pabandyti bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 10 22, 08:18)
[b]

Taip juokiausi is sito zodzio  biggrin.gif kodėl MARMALAS????
Ta druska nieko absoliuciai nestabdo. As kepu sita duona, tiksliau bandauuuu, dave drauge receptuka is labai senos senooooviskos knygos. Tai kvietine plikyta duonele, beje, laaabai skani.
Tikrai sitas raugas (nu ne marmalas joks ten  biggrin.gif ) juodai duonai netinka, jis nepajegia matyt ruginiu miltu iskelti, iseina iskepti tik is stambiai kapotu rugiu, girnom pamaltu, o is paprastu miltu nebe smile.gif

Na, parasysiu jos tikra recepta  ax.gif

PLIKYTA DUONA  (originalus receptas iš knygos)

Imame 2 kg miltų.
Paimame didelį dubenį ir dedame:
4 saujas miltų (iš tų 2 kg)
1 saują kmynų
1 šaukštą druskos
2 šaukštus cukraus
ir užplikome 1,7 l verdančio vandens, išmaišome ir paliekame atvėsti.
Į šiltą, bet ne karštą sudedame apie 250 ml raugo ir išmaišius paliekame 2 paroms.
Po 2 parų dedame stiklinę cukraus ir paimame raugo kitam kartui (apie 250 ml).
Tada sudedame likusius miltus ir išminkome tešlą. Rauginame kildiname šiltai 6-10 val.
Skardą patepame plonai riebalais ir atsargiai sukrečiame tešlą.
Kepame 40 min 200 C ir 70 min 150 C.
Išėmus patepame saldžiu vandeniu ir suvyniojame į plėvelę ar rankšluostį. Padedame atvėsti, geriausiai per naktį.

smile.gif  Štai ir visas 'marmalas'  biggrin.gif  manau rauginimas priklauso nuo kambario ir nam7 temperat8ros  ax.gif

tikrai taip sitas receptas smile.gif

marmalas? nu nezinau pirma man gavosi jis ziauriai skystas turbut del to.... o dabar paemiau didesnes tas saujas ziu jau ir tirstas gavosi.... bet kodel marmalas nezinau biggrin.gif nu gerai slaptas ingredientas lotuliukas.gif

tiesa kad kuo silciau tuo geriau kyla... dabar man namuose vos ten veiksmas vyksta o pas mama ant siltu grindu uch kaip vyksta viskas grazu ziuret buna
Atsakyti
Receptu pridėjot, šaunuolės thumbup.gif O tai aš norėdama, negalėjau užeit blush2.gif

Druską negalima dėt į raugą, nes tada jo aktyvumas susilpnėja, jei maišot duoną per du kartus, tai pirmą kartą sumaišot miltus su raugų, o jau antra karta, viską kartu, druską dėkit į tešlą mirksiukas.gif
Atsakyti
Nataliuncik, cia is tikros rimtos knygos receptas. Man pagal ji gaunasi ir su druska super. Idesiu prie progos foto smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 10 22, 14:10)
Nataliuncik, cia is tikros rimtos knygos receptas. Man pagal ji gaunasi ir su druska super. Idesiu prie progos foto smile.gif

ne, tai viskas gali būt, tiesiog parašiau kaip yra
gal rezultatas butu kiek kitoks, jei tą druską dėt pačioj paskutinei eilei
bet pagal tą receptą reikia kildint dvi su puse paras, o tai jau daug, todėl netgi silpnesnis raugas pakils. pagal šį receptą galima sutrumpint raugimo procesa iki vienos paros vien nedėjus druską į raugą
Atsakyti
QUOTE(DONRA @ 2010 10 22, 09:51)
Labas rytas 4u.gif

Pasidziaugsiu vakarykste vakariene blush2.gif  koldunai isejo nerealus thumbup.gif 

3 did. saukst aliejaus
3 stikl miltu
1stikl verdancio vandens


mazdaug po 15 min programa isjungiau, tesla buvo tiesiog tobula, galejai is jos daryt ka nori, kociojosi lengvai( kociojau dar silta ir laikaiu tame kibirelyje) po to koldunus sudejau i garekli ir pakritau ant sofkikes lotuliukas.gif  pati savim patenkinta


kur virei koldunus?
garu puode? kiek laiko?reiktu pabandyti ir man....
Atsakyti