Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(vajuke @ 2010 09 13, 16:28)
O salyklo ir raugo galima nusipirkti tik internetu ar galima rasti ir iprastuose PC ar specializuotose parduotuvese?
p.s. gyvenu Kaune  blush2.gif


noriu priminti kad sausas raugas nelygu naturalus ruginis/kvietinis raugas mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos , o aš kepu tokią duoną.
Reikia 1 stiklinės linų sėmenų
1 stiklinės kviečių selenų
1 stiklinės avižinių dribsnių
1 stiklinės saulėgrąžų sėklų
1 stiklinės razinų ,galima dar dėti rešutų
1/2 stiklinės cukraus
2-3 arb.šaukšteliai druskos ištirpintos vandenyje
1 kg miltų iš jų 700-800 gr kvietinių 405D, 300-200gr rūginių
1 l nevirinto vandens
Sumaišyti sausus produktus, dėti raugą. Supilti maišant vandenį. Atidėti 3 šaukštus raugo kitam kartui. Jį laikyti šaldytuve ir kepti duoną kas 7-10 dienų. Toliau sukrečiu duonos masę į duonos kepimo formą pateptą aliejumi ir pabarstytą sezamo sėklomis. Duonos masę paliekama 10-12 val. pakilti. Kepti 1val.15min 180 laipsnių orkaitėje. Tokia duoną kepu jau 3 mėn. kas sav. Skanumėlis! Jei kas norit galiu raugu pasidalinti. Draugei buvau palikusi, bet šią sav. neatvažiuos. Esu Vilniuje, Apkasų g.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo justukė: 14 rugsėjo 2010 - 16:54
QUOTE(laselis @ 2010 09 14, 13:28)
Bandyk sita, tikrai iseis:
Pirmakarciu duonele


aciukas wink.gif

merginos, o jus tuos priedus perkat tik toj vienoj interneto pardej? ar dar yra kokiu?

pasakykit man tundrai kur rasti sasusu mieliu? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meškėnė: 15 rugsėjo 2010 - 07:39
QUOTE(Meškėnė @ 2010 09 15, 08:07)
aciukas wink.gif

merginos, o jus tuos priedus perkat tik toj vienoj interneto pardej? ar dar yra kokiu?

pasakykit man tundrai kur rasti sasusu mieliu? blush2.gif


sausų mielių maisto prekių parduotuvėse yra. Tik kai kur tik maži pakučiai, kai kur yra ir po 0,5 kg

O iš tų priedų aš tik salyklą perku, iš to sauso raug jokio tolko.
Kadaise nusipirkau, tai taip ir stovi
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 09 15, 07:53)

O iš tų priedų aš tik salyklą perku, iš to sauso raug jokio tolko.
Kadaise nusipirkau, tai taip ir stovi


o salykla is kur?
Atsakyti
QUOTE(Meškėnė @ 2010 09 15, 09:02)
o salykla is kur?


iš Kauno, man vis Nataliuncikas pagelbėja.
Ačiū jai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Meškėnė @ 2010 09 15, 09:02)
o salykla is kur?


salyklo ir visų kitų priedų yra ir delona.lt. Tik ten brangiau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(gupija @ 2010 09 15, 08:09)
salyklo ir visų kitų priedų yra ir delona.lt. Tik ten brangiau  ax.gif


tai ta maciau parduotuvele, o kitu?
Atsakyti
QUOTE(Meškėnė @ 2010 09 15, 09:24)
tai ta maciau parduotuvele, o kitu?


jums gi jau patarė pasiskambint į salyklas.lt ir ten paprašyt to salyklo 4u.gif
Jie Kaune ir ta patį salyklą veža į Vilnių į Delona, tik parduoda visai kita kaina.
Atsakyti
Nauja laida ziurejau - Lakes on a Plate. Sios dienos laida buvo kaip tik skirta duonos kepimui. Idomu dalyka minejo, kad negalima maisant tesla mieliu pilti ant druskos - o jei pilama reikia greitai ismaisyti, nes druska nugesina mieles. Anksciau to negirdejau, bet gal teisybe, nes mano turimuose duonkepes receptuose sausos mieles no likusiu sausu produktu visada atskiriamos miltais.
Receptus is laidos rasit (anglu kalba blush2.gif ) cia
http://www.channel4....recipe_p_1.html
Atsakyti
as cia gal ne visai i tema, taciau noriu pasidalinti atradimu - minstu mieliuniu bandeliu receptu. vis gi sitas geris puikiui minkomas duonkepeje ax.gif anksciau man mielines bandeles kiek pastoveje pasidarydavo kietos ir niekaip nesupratau kodel. ogi i tesla reik deti tik kiausiniu trynius taigi receptas saldziom bandelem smile.gif

500 g miltų,
250 g pieno,
25 g mielių, (7g. sausų)
2 kiaušinių tryniai,
100 g cukraus,
100 g margarino arba sviesto
5 g druskos, (žiubsnį iš akies įbėriau)

Išeiga apie 800 g.

4u.gif skanaus
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 09 17, 10:18)
as cia gal ne visai i tema, taciau noriu pasidalinti atradimu - minstu mieliuniu bandeliu receptu. vis gi sitas geris puikiui minkomas duonkepeje  ax.gif anksciau man mielines bandeles kiek pastoveje pasidarydavo kietos ir niekaip nesupratau kodel. ogi i tesla reik deti tik kiausiniu trynius taigi receptas saldziom bandelem  smile.gif


geras bigsmile.gif
kiek visokių niuansų reik žinot
smagu, kai pasidalinat tokiais atradimais 4u.gif

pas mane čia kaip tais netikėtai baigės visi miltai, tai kepiau duoną praktiškai iš tų balčiausių (na dar kažkiek turėjau rupių kvietinių), tai irgi kitą dieną akmeninė pasidarė, kaip ir bandelės
Atsakyti