Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(keistuole @ 2010 10 20, 08:14)
O kam jūs naudojat Aukšč. rūšies miltus?
Nes kaip suprantu beveik visur dedat tik I rūšies  ax.gif
Kol neturėjau duonkepės net negalvojau, kad tiek miltų rūšių yra. Kažkaip dar nuo vaikystės pamenu, kad mama siųsdama į parduotuvę liepdavo pirkt tik aukščiausios rūšies miltus, nes kiti niekam tikę  biggrin.gif


auksciausios rusies miltai tinka pyragams, keksams, saldzioms bandelems ir pan. smile.gif

Atsakyti
QUOTE(DaivaVe @ 2010 10 19, 14:57)
Mergaites, o as norejau pasiklausti del bageciu  blush2.gif  ar kam nors pavyksta iskepti tokia, kaip parduotuveje? Ta prasme, kad pluta butu nestora ir traski, o vidus purus ir minkstas? As kepiau pagal moulinex recepta (duonkepeje), bet man nelabai patiko, kazkaip pluta labai jau stora buvo...


Negi niekas nekepa skaniu bageciu? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(DaivaVe @ 2010 10 20, 11:41)
Negi niekas nekepa skaniu bageciu?  blush2.gif

Čia mano firminiai BAGETAI:
Mielinis raugas:
2a.š. sausų mielių
250ml drungno vandens
160gr kvietinių miltų
Tešlai
Mielinis raugas
600gr miltų
280ml drungno vandens
2 a.š.druskos
2v.š. medaus
Pirmiausia pasidarome mielinį raugą, t.y. mieles išmaišome vandenyje, sudedame miltus, gerai permaišome uždengiame ir paliekame kambario temperatūroje apie 1 val.
Toliau pagal duonkepės reikalavimus sudedame visus produktus (pas mane pirma skysčiai, po to miltai) ir jungiame tešlos minkymo programą. Tešla turi gautis elastinga ir nelipni. Jeigu reikia, galima dadėti miltų.Po pilno programos režimo (t.y. maždaug po 1,5 val), išimame tešlą iš duonkepės ant miltais pabarstyto stalo. Dar kartą trumpai rankomis perminkome ir padaliname tešlą į 3 dalis. Iš kiekvieno gabaliuko rankomis arba kočėlu pasidaryti stačiakampio formos lakštus ir kiekvieną atskirai susukti kaip vyniotinį. Jei reikia , galima patempti į ilgį, kad gautųsi per visą skardą. Bagetus aš pabarstau kukurūziniais miltais, kurie duoda labai gražią spalvą. Padaryti keletą įpjovų , ir palikti pusvalandžiui šiltai. Tada kepti įkaitintoje orkaitėje iki 200* apie 10min.( Pastatyti indą su vandeniu garams susidaryti) Sumažinti temperatūtą iki 180* ir dar kepti apie 15min.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 21 spalio 2010 - 08:20
Kepejeles 4u.gif

Noriu paklausti kaip ruginis raugas atrodo pas jus kai "gyvena". Maniskiui siandien 3 diena ir jis toks nefainas, vanduo ant virsaus, nors pirmas dienas burbuliavo graziai, pakilo antra diena. Ar ji reikia kasdien pamaisyti? Gal jau perrugo, per silta ant "radijatoriaus"?
Atsakyti
QUOTE(mafiene @ 2010 10 20, 15:30)
Kepejeles  4u.gif

Noriu paklausti kaip ruginis raugas atrodo pas jus kai "gyvena". Maniskiui siandien 3 diena ir jis toks nefainas, vanduo ant virsaus, nors pirmas dienas burbuliavo graziai, pakilo antra diena. Ar ji reikia kasdien pamaisyti? Gal jau perrugo, per silta ant "radijatoriaus"?

Raugą reikia permaišyti prieš maitinimą. Ant radiatoriaus man atrodo, kad tikrai per šilta. gal geriau padėkit šalia radiatoriaus. Viskas su juo bus gerai. Jeigu darot pirmą kartą, tai ir sukelia visokių klaustukų. Geriau apie jį nieko negalvoti, tik žinoma reikia nepamiršti pamaitinti.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 20, 15:15)
Raugą reikia permaišyti prieš maitinimą. Ant radiatoriaus man atrodo, kad tikrai per šilta. gal geriau padėkit šalia radiatoriaus. Viskas su juo bus gerai. Jeigu darot pirmą kartą, tai ir sukelia visokių klaustukų. Geriau apie jį nieko negalvoti, tik žinoma reikia nepamiršti pamaitinti.


Man taip keistai tas vanduo ant virsaus blink.gif siandien pamaitinsiu ir perkelsiu i kita vieta. Tikiuosi pasikeis jo isvaizda g.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 20, 14:33)
Čia mano firminiai BAGETAI:
Mielinis raugas:
2a.š. sausų mielių
250ml drungno vandens
160gr kvietinių miltų
Tešlai
Mielinis raugas
280ml drungno vandens
2 a.š.druskos
2v.š. medaus
Pirmiausia pasidarome mielinį raugą, t.y. mieles išmaišome vandenyje, sudedame miltus, gerai permaišome uždengiame ir paliekame kambario temperatūroje apie 1 val.
Toliau pagal duonkepės reikalavimus sudedame visus produktus (pas mane pirma skysčiai, po to miltai) ir jungiame tešlos minkymo programą. Tešla turi gautis elastinga ir nelipni. Jeigu reikia, galima dadėti miltų.Po pilno programos režimo (t.y. maždaug po 1,5 val), išimame tešlą iš duonkepės ant miltais pabarstyto stalo. Dar kartą trumpai rankomis perminkome ir padaliname tešlą į 3 dalis. Iš kiekvieno gabaliuko rankomis arba kočėlu pasidaryti stačiakampio formos lakštus ir kiekvieną atskirai susukti kaip vyniotinį. Jei reikia , galima patempti į ilgį, kad gautųsi per visą skardą. Bagetus aš pabarstau kukurūziniais miltais, kurie duoda labai gražią spalvą.  Padaryti keletą įpjovų , ir palikti pusvalandžiui šiltai. Tada kepti įkaitintoje orkaitėje iki 200* apie 10min.( Pastatyti indą su vandeniu garams susidaryti) Sumažinti temperatūtą iki 180* ir dar kepti apie 15min.


o tešlai miltų nereikia?

ir kokius miltus dedat?
Atsakyti
Laba 4u.gif
QUOTE(laselis @ 2010 10 19, 21:35)
Koldunu tesla
3 stiklinės miltų
3 šaukštai aliejaus
1 stiklinė VERDANČIO vandens

Aš visada tokią tešlą koldūnams darau ir tikrai man ji thumbup.gif Kitų net nesu bandžiusi, nes nematau reikalo ekperimentuoti, kai ši puiki smile.gif Ir duonkepės jai išminkyti aš nenaudoju, kažkaip greitai man viskas rankomis pasidaro. Daugiausiai laiko koldūnų lipdymas užima doh.gif
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 20, 08:28)
Žinoma, kad batonui netinka rupūs miltai. tam geriau naudoti pirmos rūšies kvietinius, nors aš kartais vistiek įmaišau ir rupių kvietinių. Skonis gaunasi, kaip senais gerais laikais. Juk, sutikit, kad iš pačių balčiausių miltų batonas primena vatą.

Na, aš batonus visada kepu iš 550D rūšies miltų (550C kažkaip nesu jokiam PC užmačiusi g.gif ), ir man labai skaniai gaunasi, minkštas, purus, tikrai ne kaip vata wink.gif
Iš 550D dar koldūnams tešlą gaminu ir varškėtukus vaikams, dar blynus kepu. O bandeles, tortus, pyragus, keksus kepu iš 405D miltų. Duonai naudoju 812B. Kažkaip įkirtau tokią sistemą ir man viskas puikiai tinka ir patinka rolleyes.gif
QUOTE(mafiene @ 2010 10 20, 15:30)
Noriu paklausti kaip ruginis raugas atrodo pas jus kai "gyvena". Maniskiui siandien 3 diena ir jis toks nefainas, vanduo ant virsaus, nors pirmas dienas burbuliavo graziai, pakilo antra diena. Ar ji reikia kasdien pamaisyti? Gal jau perrugo, per silta ant "radijatoriaus"?

Viskas gerai su tuo vandeniu mirksiukas.gif O permaišyti reikia, kai maitinat jį. Juk maitinat kasdien g.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 10 20, 19:19)
Viskas gerai su tuo vandeniu  mirksiukas.gif  O permaišyti reikia, kai maitinat jį. Juk maitinat kasdien  g.gif


darau rauga pagal recepta pirmame puslapyje, ten raso, kad sumaisius pirma karta, sekantis tik po 48 val. blink.gif as pirmad uzmaisiau ir siandien tik pamaitinau 2 karta g.gif
Atsakyti
QUOTE(mafiene @ 2010 10 20, 20:38)
darau rauga pagal recepta pirmame puslapyje, ten raso, kad sumaisius pirma karta, sekantis tik po 48 val.  blink.gif as pirmad uzmaisiau ir siandien tik pamaitinau 2 karta  g.gif

Viską gerai darote, prieš maitinant išmaišykite jį. O raugas aktyviausiai atrodo pirmą parą, vėliau mažiau burbuliuoja, bet taip ir turi būti.
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 10 20, 19:59)
Viską gerai darote, prieš maitinant išmaišykite jį. O raugas aktyviausiai atrodo pirmą parą, vėliau mažiau burbuliuoja, bet taip ir turi būti.


Pirmas blynas man tas raugas ax.gif toliau tikiuosi bus geriau bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikute visos, kepiau ir as vakar namine duonele (su naminiu raugu), atrodo viska dariau tiksliai pagal recepta, rauginau kaip reikia, nu bet gavosi tai doh.gif skonis fui, kieta, neiskilus, padas gal puses cm storio, vos ikasti eina sad.gif jau geriau kita karta kepsiu su mielem, bet zinau bent kad gausis biggrin.gif turbut meiles neidejau pakankamai.... g.gif
Atsakyti