Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(šarūnė @ 2010 10 19, 14:14)
  Vat garų puodas tai retai į darbą eina  blush2.gif

man garu puodas lb pasitarnauja baltos misraines gaminimui ir burokelius garinant... smile.gif
Papildyta:
QUOTE(DaivaVe @ 2010 10 19, 14:49)
Tik nenusimink labai  smile.gif  jei patinka juoda duona, tai siulau isbandyti sita recepteli  thumbup.gif  aisku cia nera ta tikroji su raugu, bet man ji labai skani  thumbup.gif  kai iskepa buna minkstute ir dar kelias dienas tokia lieka  thumbup.gif  beje recepte vietoj tamsaus cukraus dedu paprasta  blush2.gif
o del batono tai labai geras receptelis yra Purus batonas pagal Nataliuncik  mirksiukas.gif
Patikek su duonkepe tikrai susidraugausi  drinks_cheers.gif

aciu... 4u.gif bandysiu, nenuleisiu ranku, jei jau vyro isprasiau, tai turiu naudoti, kad vietos neuzimtu... tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(LinaGustė @ 2010 10 19, 16:18)
Kažkuri minėjo, kad kugelį duonkepėje kepa  g.gif  Ir kaip tas procesas vyksta? Tiesiog supilti tarkius ir kepti kepimo programa? Iškepa normaliai?

sutarkavau bulves , svoguna...viska ant greicioir tik pabandymui...tad spirguciu nepaspirginau...vyras ju ir pasigedo lotuliukas.gif
ir ant normalios atrodo programos uzstaciau...ar ant greitosios g.gif nepamenu blush2.gif gavosi be plutos, bet tikrai mums patiko,tox minkstas ir ne sausas, nes kai su pieu tarkius nuplikai - kugelis gaunasi toks sausesnis ir puresnis, mums nelabai patinka...
Papildyta:
QUOTE(DaivaVe @ 2010 10 19, 14:49)
Tik nenusimink labai  smile.gif  jei patinka juoda duona, tai siulau isbandyti sita recepteli  thumbup.gif  aisku cia nera ta tikroji su raugu, bet man ji labai skani  thumbup.gif  kai iskepa buna minkstute ir dar kelias dienas tokia lieka  thumbup.gif  beje recepte vietoj tamsaus cukraus dedu paprasta  blush2.gif
o del batono tai labai geras receptelis yra Purus batonas pagal Nataliuncik  mirksiukas.gif
Patikek su duonkepe tikrai susidraugausi  drinks_cheers.gif

aciu-bandysiu 4u.gif
as tiesiog noriu susirasti sau duonos ir batono receptuka,kad nereiktu pirkti,kad galeciau issikepti,kai tik prireiks, eksperimentuosim toliau... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(laurindre @ 2010 10 19, 14:08)
Man tik vienas dalykas kelia abejoniu, kad visam sitam procese dalyvauja druska.
nes ji stabdo rugima.


na ka zinau darau pagal recepta ryt parodysiu rezultata. druska sako iskart sudet reikia... kol kepu ne namie tai bus gerai nes irgi skani duona gaunas


QUOTE(Margareta @ 2010 10 19, 15:25)
aisku...na tai galtai plikytai duonai ir tinka.. ar kokiam pyragaui..bet juodai duonai tai abejoju  unsure.gif siaip tai geriau pasidarykit normalu rauga rugini be jokio cukraus... tikrai nera sudetinga  schmoll.gif o sitas raugas tai tikrai marmalas kazkoks g.gif

tai vadinas neeksperimentuosiu ir kepsiu tik plikyta ax.gif aciu uz apsvietima 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(šarūnė @ 2010 10 19, 13:14)
Šeštadienį pas mus visada bandelių vakaras- tešlą maišo duonkepė, pati gaminu makaronus, koldūnus, lavašą- visom tešlom minkyti duonkepė nepamainoma,

O kaip koldūnams tešlą darot? Kokiu santykiu dedat miltus ir vandenį? Ir jungiat minkymo programą?
Atsakyti
QUOTE(Failas @ 2010 10 19, 20:46)
O kaip koldūnams tešlą darot? Kokiu santykiu dedat miltus ir vandenį? Ir jungiat minkymo programą?

Koldunu tesla

3 stiklinės miltų
3 šaukštai aliejaus
1 stiklinė VERDANČIO vandens

Į miltus supilti aliejų, pamaišyti ir viską užpilti vERDANČIU vandeniu, tada pamaišyti šaukštu, o kai kiek pravės, minkyti, kol gausis elastinga tešla. Proporcijos idealios, nesusigundykite įdėti daugiau miltų!!!

Kočioti kuo ploniau, ir dėti mėgstamą įdarą.

Kuo šis receptas geras:
1. Tešla nelimpa prie rankų minkoma.
2. Tešla labai lengvai kočiojasi, "negrįžta" kočiojama.
3. Koldūnai niekada neišsileidžia

Mesos 400 gr

(viską sudėti ir START). Tik 15 min.



Cia SM rastas ir isbandytas receptukas thumbup.gif (autoriaus neissisaugojau)
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 10 19, 21:35)
Koldunu tesla

3 stiklinės miltų
3 šaukštai aliejaus
1 stiklinė VERDANČIO vandens

Aš kai rankomis minkau tokią plikytą tešlą, tai vandens ir miltų santykis 1/2 (1stk vandens ir 2st miltų), čia, šitam jūsų recepte, žymiai daugiau miltų ir dar įspėjat, kad atsispirčiau pagundai jų dar daugiau įdėti g.gif Gal kad aliejų pilu į vandenį, man paprasčiau išmaišyti g.gif Bet ne, negali būti dėl to skirtumas unsure.gif
O paprastą tešlą, su šaltu vandeniu galima užminkyti duonkepėje? Kažkaip norisi plonos tešlos koldūnų, o su tokia tešla man nelabai pavyksta blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Failas @ 2010 10 19, 22:03)

O paprastą tešlą, su šaltu vandeniu galima užminkyti duonkepėje? Kažkaip norisi plonos tešlos koldūnų, o su tokia tešla man nelabai pavyksta  blush2.gif


žinoma galima
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 10 19, 22:26)
žinoma galima

Na suprantu, kad galima blush2.gif Bet gal kas jau esate"atidirbę" tuos receptus ir santykius tradicinei koldūnų tešlai, gaminamai su šaltu vandeniu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Failas @ 2010 10 19, 23:02)
Na suprantu, kad galima  blush2.gif  Bet gal kas jau esate"atidirbę" tuos receptus ir santykius tradicinei koldūnų tešlai, gaminamai su šaltu vandeniu  4u.gif


matot kaip su tuo atidirbimu, aš darau pagal tą aukščiau įdėtą receptą ir man labai normalu, visai ne perdaug miltų, o jūs dedat trečdaliu mažiau ir jums irgi labai gerai. Matyt nuo stiklinių nuo miltų ir aplamai nuo šeimininkės priklauso biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(xiuke @ 2010 10 18, 23:32)

ka tik iskeptas batonas skanu, bet paskui... g.gif greit sudziuna ir pan...ne taip kaip parduotuvine...



Aš tai perpjaunu bulką-batoną per pusę, nes mes daug per kelias dienas nesuvalgom, dedu į šaldiklį, vėliau ji būna atsileidusi kaip šviežia. O ir pačią bulką dedu į maišelį kad neapdžiūtų. Pasiguodžiu, kad parduotuvinė "prifarširuota" konservantų, tai ir ilgaiu laikosi mirksiukas.gif .
O dėl miltų, na,duonai tinka žemesnės rūšies, bet kaip kepti su rupiais batoną g.gif , taigi neskanu...
Atsakyti
smile.gif+2010 10 20, 00:12-->
QUOTE(As smile.gif @ 2010 10 20, 00:12)
Aš tai perpjaunu bulką-batoną per pusę, nes mes daug per kelias dienas nesuvalgom, dedu į šaldiklį, vėliau ji būna atsileidusi kaip šviežia. O ir pačią bulką dedu į maišelį kad neapdžiūtų. Pasiguodžiu, kad parduotuvinė "prifarširuota" konservantų, tai ir ilgaiu laikosi  mirksiukas.gif .
O dėl miltų, na,duonai tinka žemesnės rūšies, bet kaip kepti su rupiais batoną  g.gif , taigi neskanu...

Žinoma, kad batonui netinka rupūs miltai. tam geriau naudoti pirmos rūšies kvietinius, nors aš kartais vistiek įmaišau ir rupių kvietinių. Skonis gaunasi, kaip senais gerais laikais. Juk, sutikit, kad iš pačių balčiausių miltų batonas primena vatą.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 20, 08:28)
Žinoma, kad batonui netinka rupūs miltai. tam geriau naudoti pirmos rūšies kvietinius, nors aš kartais vistiek įmaišau ir rupių kvietinių. Skonis gaunasi, kaip senais gerais laikais. Juk, sutikit, kad iš pačių balčiausių miltų batonas primena vatą.


O kam jūs naudojat Aukšč. rūšies miltus?
Nes kaip suprantu beveik visur dedat tik I rūšies ax.gif
Kol neturėjau duonkepės net negalvojau, kad tiek miltų rūšių yra. Kažkaip dar nuo vaikystės pamenu, kad mama siųsdama į parduotuvę liepdavo pirkt tik aukščiausios rūšies miltus, nes kiti niekam tikę biggrin.gif
Atsakyti
Aš kepu batonus, tiksliau nesaldžias bandeles iš 550C miltų, dar pridėdama kviečių gemalų ar sėlenų, ir būtinai dedu raugo 2 v.š. ir mielių 1,5 a.š. (maniškės jau senokos) - 500g miltų kiekiui. Gaunasi super ir greitai nedžiūsta. O su pirmos rūšies miltais bandos gaunasi drėgnesnės ir sunkesnės.
Atsakyti