Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(Sense @ 2010 10 16, 21:03)
O duonkepėje kokią duoną ar batoną bekeptum, reik, kad tešla būtų išmaišyta iki gumulo (su mielėm/raugu)? Na jei matos, jog tešlą kiek skystesnė, nepaimsi į rankas, limpanti, tai visada paberiat dar šiek tiek miltų?

ne visada, jei pvzd. kepsit ant greitos programos duoną/batoną tai tešlą turi būt skystesne, kad lengviau kiltu ar jei mėgstat drėgnesne duona
Atsakyti
4u.gif

QUOTE(aguonele @ 2010 10 15, 21:20)


Labai skaniai essen.gif atrodo, reikes ismeginti bigsmile.gif

O mano pilno grudo duonele pavyko puikiai thumbup.gif iskilo ir iskepe gerai. Tik kai pirma karta duonkepe naudojau, tai su programom eksperimentavau lotuliukas.gif kelias programas naudojau, nors reikejo vienos, bet iskepe tongue.gif
Atsakyti
Sveikutes,jau ir as isibegejau su duoneles kepimu,geris neispasakytas.Nors kepu karta i savaite,tiek uztenka,aisku jeigu ko nepavaisinu(puse kepaliuko).Vakar kaip tik kepiau mamytes duonele,tai labai skani gavos ir tuo paciu pamatavau kiek energijos ima,nu tai nustebino nerealiai,per keturias val.vos puse kilovato sunaudojo,tiek kavos apratas per pusvalandi surijo. smile.gif ,tiesiog puiku,namine duonele(be jokiu blogu priedu) ir tokio pigumo,kad niekur ne su ziburiu dienos metu nerasi... thumbup.gif
Atsakyti
Siandienine mano balta duonele iskilo graziausiai, o prasidejus kepimui sukrito, ne blynas gavosi, bet be kauburelio ax.gif taciau skonis geras ir kmynais taip skaniai kvepia, dejosi kefyras ir mieliu visas pakutis, tai gal per daug mieliu arba miltai ne kokie (Malsenos karaliski).
Sekantis bandymas gal bus geresnis g.gif
Atsakyti
QUOTE(mafiene @ 2010 10 17, 19:29)
Siandienine mano balta duonele iskilo graziausiai, o prasidejus kepimui sukrito, ne blynas gavosi, bet be kauburelio  ax.gif taciau skonis geras ir kmynais taip skaniai kvepia, dejosi kefyras ir mieliu visas pakutis, tai gal per daug mieliu arba miltai ne kokie (Malsenos karaliski).
Sekantis bandymas gal bus geresnis  g.gif


pagal mane tai mieliu per daug mirksiukas.gif patikekit geriau maziau mieliu negu per daug
Atsakyti
truputi pasimeciau rauguose...

kažkada draugė davė raugo
duonos receptas maždaug toks:
1 kg ekstra miltų
po 2/3 stiklinės avižų dribsnių, saulėgražų, sėlenų
2 a. š. druskos
4 v.š. cukraus.
1 litras vandens
3 šaukštai raugo.

viską sumaišom (atsidedam tuos 3-4 šauktus tešlos sekančiam kartui) ir paliekam 6-8 val kilti. ir kepam. tuos atidėtus tešlos šaukštus kišam į šaldytuvą ir laikom iki kito karto (čia tas vadinamas raugas). esu ir pora savaičių tarp kepimų padarius pertrauką... (ta prasme nejudintas raugas 2 savaites šaldytuve buvo)

nuvarijavau aš tą receptą iki visokių variantų. Extra miltai man nepatinka, tai dedu dažniausiai 1 rūšius kvietinius, bet dažniausiai maišau santykiu 200-300 g ruginių ir ~500 g. pirmarūšių kvietinių... kai kada išvis visokių primaišau (kai neturėjau reikalingo kiekio pirmarūšių).
kaip ir gavosi visada. tešla labai gražiai kyla. Vasarą kai karšta buvo, tai net matydavosi kaip burbuliuoja... kyla ~6 val. Vasarą net ir trumpiau...

dabar klausimas yra maždaug toks. Visur kur rašo apie raugus, tai rašo kad juos reik traukti para iki kepimo iš šaldytuvo, gaivinti, maitinti vos ne 2 kart į savaitę ir pan... niekas nebandė 50:50 ruginės-kvietinės duonos kepti tokiu principu (pora šaukštų praieto kepimo tešlos ir jokių gaivinimų, maitinimų)? Mano raugas, tai tiesiog atidėta tešla...kame čia technologijos skirtumai? ar čia ruginiams miltams reik daugiau "jėgos"? o gal čia avižose kur nors kėlimo galia? (nes vat pagalvojau, kad avižų tai niekad neišėmiau iš recepto g.gif )
Atsakyti
Mergaites, o kur jus perkat ruginius miltus? parduotuveje? Nes as pamasciau, kad gal jų yra turguj iš ukininkų, bet niekaip nedavaziuoju iki jo..
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2010 10 17, 21:57)
dabar klausimas yra maždaug toks. Visur kur rašo apie raugus, tai rašo kad juos reik traukti para iki kepimo iš šaldytuvo, gaivinti, maitinti vos ne 2 kart į savaitę ir pan... niekas nebandė 50:50 ruginės-kvietinės duonos kepti tokiu principu (pora šaukštų praieto kepimo tešlos ir jokių gaivinimų, maitinimų)? Mano raugas, tai tiesiog atidėta tešla...kame čia technologijos skirtumai? ar čia ruginiams miltams reik daugiau "jėgos"? o gal čia avižose kur nors kėlimo galia? (nes vat pagalvojau, kad avižų tai niekad neišėmiau iš recepto  g.gif )


pabandžiau aš tą savo starterį taip vadinamą išimt iš šaldytuvo ir namaitint, o iškart tešlą maišyt, nes vis noriu, kad nerūgštu gautųsi. Tai pakilt pakilo, skonio dar nežinau.
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2010 10 17, 21:57)
truputi pasimeciau rauguose...

kažkada draugė davė raugo
duonos receptas maždaug toks:
1 kg ekstra miltų
po 2/3 stiklinės avižų dribsnių, saulėgražų, sėlenų
2 a. š. druskos
4 v.š. cukraus.
1 litras vandens
3 šaukštai raugo.

viską sumaišom (atsidedam tuos 3-4 šauktus tešlos sekančiam kartui) ir paliekam 6-8 val kilti. ir kepam. tuos atidėtus tešlos šaukštus kišam į šaldytuvą ir laikom iki kito karto (čia tas vadinamas raugas). esu ir pora savaičių tarp kepimų padarius pertrauką... (ta prasme nejudintas raugas 2 savaites šaldytuve buvo)

nuvarijavau aš tą receptą iki visokių variantų. Extra miltai man nepatinka, tai dedu dažniausiai 1 rūšius kvietinius, bet dažniausiai maišau santykiu 200-300 g ruginių ir ~500 g. pirmarūšių kvietinių... kai kada išvis visokių primaišau (kai neturėjau reikalingo kiekio pirmarūšių).
kaip ir gavosi visada. tešla labai gražiai kyla. Vasarą kai karšta buvo, tai net matydavosi kaip burbuliuoja... kyla ~6 val. Vasarą net ir trumpiau...

dabar klausimas yra maždaug toks. Visur kur rašo apie raugus, tai rašo kad juos reik traukti para iki kepimo iš šaldytuvo, gaivinti, maitinti vos ne 2 kart į savaitę ir pan... niekas nebandė 50:50 ruginės-kvietinės duonos kepti tokiu principu (pora šaukštų praieto kepimo tešlos ir jokių gaivinimų, maitinimų)? Mano raugas, tai tiesiog atidėta tešla...kame čia technologijos skirtumai? ar čia ruginiams miltams reik daugiau "jėgos"? o gal čia avižose kur nors kėlimo galia? (nes vat pagalvojau, kad avižų tai niekad neišėmiau iš recepto  g.gif )

Sveikutė,
Na, čia technologija paprasta. Tikro raugo sudėtis yra vanduo ir miltai, ir niekas daugiau! Jeigu atsidėti sekančiam kartui jau gatavos tešlos gabaliuką, tai jokiu būdu jau nebus joks raugas. Aš paprastai atsidedu gabaliuką tešlos, kai kepu batonus. Tas tešlos gabaliukas , įmaišytas į tešlą padaro visą tešlą brandesne, o ir batonas ilgiau laikosi šviežias. Vistiek reikia dėti į tešlą mielių arba raugo, nes tas gabaliukas jokiu būdu jų nepakeičia.
Dar vienas pastebėjimas: "ekstra" miltai labiausiai tinka sausainiams, o duonai, tinkamiausi ruginiai ir pirmos rūšies kvietiniai arba įvairios jų variacijos, t.y.rupūs.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 18, 07:57)
Vistiek reikia dėti į tešlą mielių arba raugo, nes tas gabaliukas jokiu būdu jų nepakeičia.

bet aš jau pusė metų kepu tokią duoną be jokių papildomų mielių... g.gif iškyla normaliai...

bandau dabar pagal tą savo metodiką 50:50 ruginę duoną kepti... matysim kas čia bus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMICY: 18 spalio 2010 - 09:01
QUOTE(uogytee @ 2010 10 17, 23:28)
Mergaites, o kur jus perkat ruginius miltus? parduotuveje? Nes as pamasciau, kad gal jų yra turguj iš ukininkų, bet niekaip nedavaziuoju iki jo..


Ruginiu miltu yra prekybos centruose. As kaip tik siandiena "IKI" pirkau Ustukiu ekol. ruginiu miltu, uzmaciau ir rupiu ruginiu, bet su jais sekanti karta bus bandoma bigsmile.gif

Tik niekaip nerandu salyklo verysad.gif
Atsakyti
Man Terros duonos tokios tikros, o ta greitute su aviziniais nu netikra ir viskas.
Mamicy, pavyks, ta labai labai skani. As dar daznai paplikinu ruginius miltus, gaunasi isvis superine smile.gif
Atsakyti