Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(aaagnex @ 2010 10 09, 21:30)
Gavau dovanu duonkepe. Bomann 593.
gal galit rekomenduot koki nesudetinga receptuka pradedanciajai  ax.gif

Labas 4u.gif Siūlau išsikepti nataliunciko batoną, laaabai skanu, minkštas ir purus mirksiukas.gif
Purus batonas

550g miltų 550C
360ml vandens (fantastiškai gaunasi su mineralinių, limonadu, alumi, girą)
2v.š. aliejaus
2a.š. cukraus(jei darot su limonadu arba girą, dėt 1a.š.)
1a.š. druskos
2a.š. sausu mielių(jei darot su alum arba girą, dėt 1a.š.)
Kai susiformuoja kamuoliukas, prieš kildinimą, galima pabarstyt sezamais, linų arba kitomis sėklomis.
Aš visada kepu su mineraliniu, programa Normal (1) arba 11 (sandvich, atrodo).
Dar labai skanus šis, jis kiek mažesnis gaunasi:
380g kvietiniu miltų
250ml vandens (galima maišyt su pienu)
30g sviesto(dėjau 45g moliūgų sėklų alėjų)
2v.š. cukraus
1a.š. druskos
1.5a.š. mielių
Aš visada pilu pieną, kartais per pusę su vandeniu skiedžiu. Programos analogiškos.
Kepant, kol duonkepė minko, visada žiūriu, kokia tešla gaunasi. Turi susidaryti gražus kamuoliukas, bet pačiupinėju, ar ne per kietas (tokiu atveju įpilu šiek tiek skysčių). O jei matau, kad per daug minkštas, lipnus, dadedu miltų.
Beje, su savo duonkepe, kuri kainavo 160 lt, turi vieną mentelę, puikiai iškepu pusiau ruginę duoną su raugu. Dažniausiai, minkant, pradžioje su medine lopetėle "padedu" duonkepei, kartais minkymą antrą kartą paleidžiu, nu bet išminko, gaunasi ta duona. Aišku, pasitaiko ir fiasko, bet tai turbūt ne nuo donkepės priklauso g.gif Ir nesu aš kepusi orkaitėje, tai neturiu su kuo palyginti, ale va savaiktgalį draugai labai išgyrė kvietinę duoną, Borodino irgi skaniai gaunasi.
Atsakyti
Ziuriu i receptus ir matau ,kad daug kur reikia sauso raugo. is kur ji perkat?
Atsakyti
QUOTE(karosimi @ 2010 10 11, 14:39)
Ziuriu i receptus ir matau ,kad daug kur reikia sauso raugo. is kur ji perkat?


delonoj, bet realiai jis niekam nereikalingas
Atsakyti
Aisku, tada ir nereikia.o dabar isminkiau tesla padariau viniotini idejau i duonkepe ,kad pakiltu ir kazin su kokia programa kepti ?pas mane jauciu kad nera,visos su minkimu ko gero. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(karosimi @ 2010 10 11, 18:29)
Aisku, tada ir nereikia.o dabar isminkiau tesla padariau viniotini idejau i duonkepe ,kad pakiltu ir kazin su kokia programa kepti ?pas mane jauciu kad nera,visos su minkimu ko gero. doh.gif

turi būt, vien kepimas, dažniausia 1val.
Atsakyti
Na va yra BASIC baltai kvietiniai ir ruginiai duonai kepti, RAPID greitai baltai kvietiniai ir ruginiai duonai kepti, SWEET saldiems pyragams ant raugo kepti, FRENCH labai lengvai baltai duonai kepti, YEAST FREE duonos kepaliukams iki 750 g. minkyti ir kepti, WHOLEWHEAT rupiai duonai kepti, DUOGH teslai ruosti, BAKE ONLY duonos ir pyrago skrudinimui. tai va tiek ir as nematau kad kuri tik keptu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(karosimi @ 2010 10 11, 18:53)
Na va yra BASIC baltai kvietiniai ir ruginiai duonai kepti, RAPID greitai baltai kvietiniai ir ruginiai duonai kepti, SWEET saldiems pyragams ant raugo kepti, FRENCH labai lengvai baltai duonai kepti, YEAST FREE duonos kepaliukams iki 750 g. minkyti ir kepti, WHOLEWHEAT rupiai duonai kepti, DUOGH teslai ruosti, BAKE ONLY duonos ir pyrago skrudinimui. tai va tiek ir as nematau kad kuri tik keptu unsure.gif


bake only mirksiukas.gif
turėtų būt galima nustatyt, kiek laiko kept
Atsakyti
BAKE ONLY ir bus kepimas, pažiūrėkit kiek laiko trunka
Papildyta:
biggrin.gif kartu su keistuole atrašėm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 11 spalio 2010 - 18:16
Aciu merginos. as galvojau kad cia tik zema temperatura bus tik isorei kad apskrustu. ten trunka 1 val. aciu labai zinoves jus mano friends.gif
Atsakyti
QUOTE(karosimi @ 2010 10 11, 18:53)
Na va yra BASIC baltai kvietiniai ir ruginiai duonai kepti, RAPID greitai baltai kvietiniai ir ruginiai duonai kepti, SWEET saldiems pyragams ant raugo kepti, FRENCH labai lengvai baltai duonai kepti, YEAST FREE duonos kepaliukams iki 750 g. minkyti ir kepti, WHOLEWHEAT rupiai duonai kepti, DUOGH teslai ruosti, BAKE ONLY duonos ir pyrago skrudinimui. tai va tiek ir as nematau kad kuri tik keptu unsure.gif


Galiu pataisyti - SWEET - saldiems pyragams su kepimo milteliais kepti (ne su raugu, nors to laiko kepimui nepakanka reikia papildomai dar valandą kepti), o kepimas tiktai ir bus BAKE ONLY, ten yra laikas nuo 1 val. (pas mamą panaši ir matyt tose duonkepėse kur yra tik viena mentelė), pas mane pvz. nuo 10 min ir galima didinti pridedant po 10 min daugiau - todėl galima tikrai duonos apkepimui t.y. plutelės apskrudinimui naudoti, nors plutelės apskrudinimas turėtų nusistatyti prieš kepant kai kurioms programoms - pasižiūrėti instrukcijoj reikia, turi būti mygtukas su duonos riekute (ar kažkas panašaus).
Atsakyti
Sveikos. Turiu kenwood 450, ale kažinkur instrukciją nukišau doh.gif , gal galėtumėte priminti, kaip kepimo atidėjimą nustatyti? blush2.gif 4u.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif duonkepes neturiu verysad.gif Bet labai susigundziau sios duonytes receptu(Spyglio atrodo receptas),pavyktu skania ja pasigaminti be duonkepes? g.gif

Ką tik iškeptos duonos " picos" receptas:
150ml vandens( pyliau alų)
100 ml smulkiai supjaustytos saliami dešros
50 ml smulkiai supjaustyto saldaus pipiro( dėjau geltoną)
2v.š. aliejaus
1v.š. pomidorų pastos
600ml miltų
50 ml tarkuoto sūrio ( dėjau Džiugo sūrį)
2a.š. cukraus
0,5 a.š. raudonėlio
0,5 a.š. druskos
1a.š. sausų mielių

Saliami ir sūrį dėjau ne iškart, o po signalo.
Atsakyti