Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(LinaGustė @ 2010 10 04, 18:01)
Na, dėl perpylimo nežinau, bet galiu pasakyti tiek, kad vėlesnėmis dienomis raugas jau taip nebeauga, kaip pirmą parą.
O aš norėjau paklausti, kaip man pasiruošti dvigubą raugo normą. Starterio tai nedaug turiu, kaip paprastai. Tai jei norėsiu du kepalus kept, tai man starterį dviguba norma iš karto pamaitint ir laikyt apie parą? Ar nebus per mažai? Gal ilgiau palaikyt, kad spėtų jis man išrūgt  g.gif

Manau pamaitink iki kiek tau g reik ir ilgiau palaikyk nei visada... wink.gif Aš bent taip darau...
Atsakyti
Daug kuri giriate Borodino duoną. receptų sąraše jos kelios; pagal kurį kepate?
Atsakyti
QUOTE(JusRuMa @ 2010 10 05, 01:04)
Daug kuri giriate Borodino duoną. receptų sąraše jos kelios; pagal kurį kepate?


aš tai kepiau pagal Nataliuncik'ą
Atsakyti
Ačiū merginoms, kurioms patinka mano duonelė! Malonu, kad galit kai ką pritaikyti ir savo receptams. Šiandien kepu dvisluoksnį batoną. tai grynai mano sugalvotas receptas ir yra pirmasis toks eksperimentas. Kai atvės, prapjausiu, paragausiu ir jeigu bus vykęs, tai būtinai pasidalinsiu su Jumis.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 05, 10:36)
Ačiū merginoms, kurioms patinka mano duonelė! Malonu, kad galit kai ką pritaikyti ir savo receptams. Šiandien kepu dvisluoksnį batoną. tai grynai mano sugalvotas receptas ir yra pirmasis toks eksperimentas. Kai atvės, prapjausiu, paragausiu ir jeigu bus vykęs, tai būtinai pasidalinsiu su Jumis.


ačiū jums, kad pasidalinat ir padedat 4u.gif
Atsibosta tie patys klausimai, bet kai pradedi visai nieko nemokėdamas, tai ir ieškai pagalbos.

Kažkaip pastebėjau, jūs daugiau kvietines duoneles kepat, o nesigauna ji rūgšti?
Man ruginėse nėr praktiškai jokios rūgštelės, o labiau kvietinė turi, kas man visai nepatinka.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 10 05, 10:40)
ačiū jums, kad pasidalinat ir padedat  4u.gif
Atsibosta tie patys klausimai, bet kai pradedi visai nieko nemokėdamas, tai ir ieškai pagalbos.

Kažkaip pastebėjau, jūs daugiau kvietines duoneles kepat, o nesigauna ji rūgšti?
Man ruginėse nėr praktiškai jokios rūgštelės, o labiau kvietinė turi, kas man visai nepatinka.

Na, kad atrodo visai nerūgšti. Nepasakyčiau, kad visai kvietines duoneles kepu. Mano raugas visada tik iš rupių ruginių miltų, o ir receptuose yra ruginiai+kvietiniai. Tai , jeigu paimti bendrą kiekį, išeitų, visko po lygiai. Nors niekada apie tai nesusimąsčiau, kai gaunasi skani duona, tai ir varau kaip iš pypkės, vis pagal tą patį receptą.
Atsakyti
Mano eksperimentinis batonas gavosi labai skanus, taigi, negėda ir su Jumis pasidalinti. Tiesa, darbo truputį daugiau, bet nors vieną kartą, verta pabandyti.
DVISLUOKSNIS BATONAS:
Pirmiausia iš vakaro pasiruošiame mielinį raugą , kuriam reikia:
1a.š.(nubrauktą) sausų mielių
200ml drungno vandens
300gr pirmos rūšies kvietinių miltų.
Viską sumaišome(paminkome), uždengiame ir paliekame nakčiai.
Ryte mielinį raugą padaliname į dvi dalis ir ruošiame dviejų rūšių tešlas.
Tamsiajai tešlai reikia:
pusės mielinio raugo
350gr pirmos rūšies kvietinių miltų
200ml drungno vandens
1v.š.medaus
2a.š.(nubrauktus) druskos
2v.š. aliejaus
1,5v.š.salyklo(reikia užplikyti su 2-3v.š.verdančio vandens. Į tešlą dėti ataušusį.)
Šviesiajai tešlai reikia:
pusės mielinio raugo
350gr pirmos rūšies kvietinių miltų
200ml drungno vandens
1,5 a.š.cukraus
2a.š.(nubrauktus) druskos
2v.š. aliejaus
Duonkepėje pirmiausia išminkome tamsiają tešlą. Nereikia laukti, kol tešlos programa išnaudos visą laiką. Aš leidau dirbti duonkepei apie 20min.Perdėjau į dubenį, uždengiau ir leidau ilsėtis, kol pasiruošiau šviesią tešlą. Pabaigus minkymui, palikau šviesią tešlą išjungtoje duonkepėje apie 40min. Tada abejas tešlas perminkiau rankomis ir pasidalinau į tris dalis. Gavosi 3 tamsūs kamuoliukai ir trys šviesūs. Iškočiojam plonesnius negu pirštas blynus, ant šviesaus blyno dedam tamsų blyną ir susukam į vyniotinį( tamprokai). taip ir su kitais lakštais. Padedam batonus ant skardos 10min pailsėti, tada padarom įpjovas ir uždengę, paliekam 20min. pakilti. Per tą laiką įkaitiname orkaitę iki 200*, apačioje įpilame karšto vandens ir kepame apie 10min. Sumažinam temperatūrą iki 180*, išimam dubenį su vandeniu ir dar kepam apie 40min. Jeigu palikti apačioje skardą ar dubenį su vandeniu - gali neiškepti apačia. Geriau kelis kartus palaistyti batonus vandeniu. Pagal tą receptą aš kepdavau vienspalvius batonus(be salyklo), tai skonis , kaip būdavo batonai tarybiniais laikais. Tiesa, jei nesiruošti mielinio raugo iš vakaro, reikia dėti daugiau mielių. Skonis gaunasi vistiek geras, bet su mieliniu raugu ilgiau išsilaiko šviežūs.
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 06 spalio 2010 - 11:33
Terra2, koks grozis biggrin.gif
Atsakyti
TERRA2 thumbup.gif bandysiu gal iseis. o kur jus gaunat salyklo ir kokiam jis pavidale blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(karosimi @ 2010 10 05, 16:35)
TERRA2  thumbup.gif bandysiu gal iseis. o kur jus gaunat salyklo ir kokiam jis pavidale blush2.gif

salyklo dar senai buvau pirkusi is Delonos. Bet galima naudoti ir is giros pakelių. galima ir visai be salyklo apsieiti, pakeičiant salyklą, juoda arbata, kava ar kakavos milteliais. Nudažyti galima tešlą su bet kuo. O dar įdomiau butų, vietoj vandens įpilti burokėlių ar morkų sultis. Spalva turėtų būti gera !
Atsakyti
Terra2, super atrodo thumbup.gif

O kuo jūs viršų tepat, taip skaniai atrodo ax.gif



Papildyta:
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 05, 12:26)
Na, kad atrodo visai nerūgšti. Nepasakyčiau, kad visai kvietines duoneles kepu. Mano raugas visada tik iš rupių ruginių miltų, o ir receptuose yra ruginiai+kvietiniai. Tai , jeigu paimti bendrą kiekį, išeitų, visko po lygiai. Nors niekada apie tai nesusimąsčiau, kai gaunasi skani duona, tai ir varau  kaip iš pypkės, vis pagal tą patį receptą.


Na ne visai kvietinės, tiesiog jei kepu duoną, kur 10-20% kvietinių miltų, tai mes ją vadinam rugine, o jei maždaug pusiau maišau miltus ir dar nededu salyklo, tai jau visiems mano aplinkiniams ji kvietinė biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 10 05, 18:04)
Terra2, super atrodo  thumbup.gif
O kuo jūs viršų tepat, taip skaniai atrodo  ax.gif

Netepu visai niekuo. Tik prieš dedant į orkaitę apipurškiu vandeniu ir paskui kepimo stadijoje dar kokius 3-4 kartus papurškinėju.
Atsakyti