Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

Terra2, labai šauniai atrodo duonele thumbup.gif O svajonė anksčiau ar vėliau išsipildys, juk tam ir yra svajonės mirksiukas.gif

Atsakyti
Sveikos as naujoke dar nei vieno kepaliuko nesu issikepus blush2.gif .Tai ir noriu paklausti TERRA2, o is kur man gauti raugo nu to starterio.gal ji galima pacei susirauginti.aciu
Papildyta:
Oj dovanokit kad trugdau.as jau pati radau tikriausei tas 16pus.
Atsakyti
QUOTE(karosimi @ 2010 10 01, 20:05)
Sveikos as naujoke dar nei vieno kepaliuko nesu issikepus blush2.gif .Tai ir noriu paklausti TERRA2, o is kur man gauti raugo nu to starterio.gal ji galima pacei susirauginti.aciu
Papildyta:
Oj dovanokit kad trugdau.as jau pati radau tikriausei tas 16pus.

taip, tas
užrauginsit raugą, dalį atidėsit kitam kartui, tai ir bus startieris
Atsakyti
Taip supratau dabar kas tas starteris. bet man tundrai dar nedaeina doh.gif ,skaiciau bet neradau kaip ir kiek dienu ta starteri maitinti vel sekanciai duonelej. g.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(karosimi @ 2010 10 01, 21:05)
Taip supratau dabar kas tas starteris. bet man tundrai dar nedaeina doh.gif ,skaiciau bet neradau kaip ir kiek dienu ta starteri maitinti vel sekanciai duonelej. g.gif  ax.gif


aš maždaug dieną laikau, priklausomai nuo šiltumo (iki 12 val)
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 09 30, 11:54)
ar gerai išmaišo? nebūna taip, kad iki dugno nepasiekia?

Sveikutes,isibraunu pas jus,nes nusipirkau duonkepe,tai labai jau aktuali tema paliko.... rolleyes.gif Jau isbandziau keleta recepteliu,dauguma is cia esanciu atsispausdinau ir visus planuoju isbandyt... doh.gif Tiesa,turiu problema(gyvenu svetur ir miltai nepazymeti kokios rusies skaiciai sir t.t)tai stengiuosi pataikyti pagal pavadinima.Balta duonele gaunasi gan neblogai,bet bandziau Borodino duona,tesla buvo labai kieta,tai dapyliau siek tiek vandens,bet sakyciau ji man nedakepe,nes buvo vidury slapia ir velesi ziauriai aplink peili,bandziau dar dakept,bet situacija nepasikeite,tai tik paukstukus pamaitinau... lotuliukas.gif

Va o sita daikta ir as turiu,tai puikus dalykas,tik pas mane daugiau priedu,dar ir sulciaspaudes yra ir maisto smulkintuvas ir blenderis.Tesla isminko kuo puikiausiai,nes visos sluoteles lieciasi su indo dugnu...Na gal beveik lieciasi g.gif

Atsakyti
QUOTE(Ingridamis @ 2010 10 01, 23:03)
Va o sita daikta ir as turiu,tai puikus dalykas,tik pas mane daugiau priedu,dar ir sulciaspaudes yra ir  maisto smulkintuvas ir blenderis.Tesla isminko kuo puikiausiai,nes visos sluoteles lieciasi su indo dugnu...Na gal beveik lieciasi  g.gif

O koks modelis? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 10 01, 22:39)
O koks modelis?  blush2.gif

Tas pats Kenwood KM266 berods,einu paziuresiu jei ka pataisysiu smile.gif

Tikrai tas... mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingridamis: 01 spalio 2010 - 23:02
Labukas

dėl plutelės kietumo tai pastebėjau kad bent su mano duonkepe ji būna kiečiausia kai kepu ruginę duonelę... tai ji labai greitai suminkštėja kai po kepimo tiesiog neskubu išimti iš duonkepės o leidžiu dar pabūti... ten drėgmės susidaro ir suminkštėja plutelė ax.gif

išbandžiau dar borodino duonelę neplikydama miltų o tik salyklą su kmynais thumbup.gif skonį šiek tiek pakeitė bet iškilo gražiai ir šiek tiek gal sausesnė gavosi bet labai idomus tas drėgmės santykis bigsmile.gif gavosi tokia blizgi ir korėta smile.gif
Atsakyti
Ačiū visoms už patarimus! 4u.gif Vėl bandysiu kepti - juk mokytina esu, turi pavykti. O aš tikrai prisižadu baigti tingėti ir perskaityti visą temą bei viską išsiaiškinti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 10 02, 08:44)
išbandžiau dar borodino duonelę neplikydama miltų o tik salyklą su kmynais  thumbup.gif  skonį šiek tiek pakeitė bet iškilo gražiai ir šiek tiek gal sausesnė gavosi bet labai idomus tas drėgmės santykis  bigsmile.gif gavosi tokia blizgi ir korėta  smile.gif

Aų irgi užvakar antrą kartą kepiau Borodino ir šįkart miltų neplikiau bei įdėjau vieną šaukštuką kalendrso. Tai skani duonelė gavosi, kaip ir pirmąjį kartą, bet kažkaip nelabai aš pajutau tą skirtumą dėl plikymo g.gif Ir korėta ji man nesigauna g.gif
Atsakyti
QUOTE(karosimi @ 2010 10 01, 21:05)
Taip supratau dabar kas tas starteris. bet man tundrai dar nedaeina doh.gif ,skaiciau bet neradau kaip ir kiek dienu ta starteri maitinti vel sekanciai duonelej. g.gif  ax.gif

Nežinau, ar teisingai supratau klausimą, bet pabandysiu atsakyti. Nuo pagaminto raugo atsidėtą starterį reikia laikyti šaldytuve uždarytą kokiame indelyje. Taip jį galima laikyti apie 2 savaites nemaitinant ( nors vasarą pas mane jis išgyveno mėnesį ir nieko neatsitiko). Prieš ruošiantis kepti duoną, išėmus iš šaldytuvo, pirma reikia apie 4val. palaikyti kambario temperatūroje, o tada jau maitinti. Tik pirma atskirame inde reikia susimaišyti norimą kiekį miltų ir drungną vandenį ir tik tada į tą indą sudėti išmaišytą šaukštu starterį. Nežinau kokia vyksta reakcija, bet raugo aktyvumas menksta jei maitinimą dedame į starterį, o ne atvirščiai. Čia toks mano pastebėjimas. Taigi , kaip pamaitinsite starterį , uždenkite plėvele, prabadykite skylutes ir kurs nors padėkite, kad negautų skersvėjo parai ( aš laiku pačioje orkaitėje(žinoma išjungtoje). Tada kitą dieną, atsidėkitą porą šaukštų starteriui ir su likusiu raugu kepkite duonelę.
Atsakyti