Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(jolanka @ 2010 09 28, 18:50)
Nataliuncik, as Kenwood'a turiu, tik ne profesionalams, mazesnes talpos indas, suuuperrr. Taigi galima imti lizingu smile.gif

parooodyk bigsmile.gif

QUOTE(keistuole @ 2010 09 28, 19:33)
Nataliuncik, kai ką rasit, rodykit  ax.gif aš ir vis gundausi kažkuo tokiu

būtinai drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 09 28, 17:19)


Dabar mano svajonė  blush2.gif  user posted image


As i sita seile varvinu jau kelis menesius.. 4u.gif ir is nuotraukos man atrodo, kad cia kitchenaid thumbup.gif skaiciausi apie ji atsiliepimus rusiskuose saituose, tai supratau, kad daiktas thumbup.gif bet jau kainyte doh.gif Pigiausia butu siustis per Ebay is JAV (gautusi apie 1300 Lt), bet tada garantijos kaip ir nera schmoll.gif zodziu man kol kas tik pasvajot blush2.gif
Atsakyti
sveikos, aš vat profesionalių noriu paklausti, neseniai pradėjau kept duoną pati, kvietiė puiki gaunas, o vat ruginė nus šeip sau, kepu su duonkepe, tai vat noriu paklaust ar yra skirtumas kepant duoną su naminiu raugu ar pirktiniu sausu? kuri skanesnė?

Ir gal kas žinot kokį receptuką duonos, kuri skoniu būtų panaši į "IKI" kepamą juodą duonelę rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Gravitacija @ 2010 09 28, 21:48)
sveikos, aš vat profesionalių noriu paklausti, neseniai pradėjau kept duoną pati, kvietiė puiki gaunas, o vat ruginė nus šeip sau, kepu su duonkepe, tai vat noriu paklaust ar yra skirtumas kepant duoną su naminiu raugu ar pirktiniu sausu? kuri skanesnė?

kaip suprast žodį šeip sau? Neskani, neišsikepusi...kas ne taip?
Skirtumas tarp naminio raugo ir sauso didžiulis, naminis raugas- tai natūralus, gyvas produktas, su rūgštelę ir laukinėmis mielėmis, o sausas raugas tai TIK ruginiai miltai, citrinų rūgštis ir askorbo rūgštis. Su sausu raugu būtina reikalingos mielės, su natūralių-ne
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 09 28, 21:33)
kaip suprast žodį šeip sau? Neskani, neišsikepusi...kas ne taip?
Skirtumas tarp naminio raugo ir sauso didžiulis, naminis raugas- tai natūralus, gyvas produktas, su rūgštelę ir laukinėmis mielėmis, o sausas raugas tai TIK ruginiai miltai, citrinų rūgštis ir askorbo rūgštis.  Su sausu raugu būtina reikalingos mielės, su natūralių-ne



nu šeip sau, tai pirma ruginė tokia prėska gavosi neskani ji man...... išmečiau, vėliau kepiau su lašinukais juodą duoną, tai labai jau rūgšti gavosi, paskui bandžiau Borodino duonelę kept nus tokia visai nieko, paskutinė buvo Terros duona Sava, ji pati skaniausia iš mano kepamų tik mažumėlę druskos numažinau, bet jau čia pati kalta.

tiesiog juoda duona kol kas pirktinė man skanesnė nei mano nors kai pagalvoji kiek aš tos duonos ir tekepiau, tai gal per anksti aš čia "savo" duoną atrast noriu, nors taip norėtūsi geros duonos prie lašinių lotuliukas.gif

o del raugo klausiau nes smalsu nelabai kokie mano sugebėjimai kulinariniai, tai su tuo raugu naminiu ir prasidėt man sunku, bet pagalvojau, kad gal naminio tas rūgštumas švelnesnis rolleyes.gif
Atsakyti
tas pavadinimas "sausas raugas" labai klaidina zmones. reiktu i pirma puslapi raudonai irasyti biggrin.gif kad naminis raugas ir tas sausas tai kaip diena ir naktis. o tai pastoviai klausimas tas pats keliamas doh.gif

Gravitacija, jei su mielem kepat galit to sauso raugo is vis nedeti, juk ne visiem ta rugtele duonoje patinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 29 rugsėjo 2010 - 11:32
QUOTE(Margareta @ 2010 09 29, 11:30)
naminis raugas ir tas sausas tai kaip diena ir naktis. o tai pastoviai klausimas tas pats keliamas  doh.gif




gali būt nes ne taip sąžiningai skaičiau senesnes temas tik susiradau kas turi tokią kaip mano duonkepę ir pradėjau pagal nicus receptus rinktis lotuliukas.gif
žodžiu diletantė aš

dėkoju už atsakymus dabar turbūt, eisiu to raugo raugint ir pabandyt a nuž patiks 4u.gif
Atsakyti
laba,

aš irgi su klausimais keliais, gal kuri kokių idėjų turi, kaip kildinti tešlą su raugu ir tešlą su mielėm??? Duonkepio neturiu. tikriausiai tik orkaitėj??? o kokia temperatūra?? - 30-40???? o jeigu ant silpnai verdančio puodo skardelę uždėčiau??? Bet jaučiu, gal geriau taip net nemėgint.... g.gif blush2.gif

Labai norėčiau išsikepti batoną, bet bijau, nes su mielinėm tešlom mažai patirties turiu. Nusirašiau keletą jūsų receptų, bet vat neaišku man - 1,5 a.š. sausų mielių - o čia bet kuriuo atveju tiek dėti, jei pakelyje yra 7g ar 25g???

Otkerio sausose mielėse rašo, kad jas reikia į miltus įmaišyt sausas ir užminkyt tešlą. Kaip jūs darot????

Nepykit, kad tiek daug klausinėju, nepavyko man susirasti atsakymų...
Atsakyti
kildinti uztenka ir siaip siltesnes vieteles biggrin.gif jeigu pas jus silta. 40 per daug unsure.gif galima ir orkaitej, ja vos psalidyti, jeigu norit kad procesas vyktu greiciau. jei bus vesiau tiesiog ilgiau uztruks.
Atsakyti
duonytę su raugu kildinu 4 val kambario temperatūroj, tai nė iš vietos... o jei 30laipsnių orkaitėj, tai ir per 4 val vos vos tik pakyla... g.gif Gal man kantrybės reik daugiau????
Atsakyti
Jetau, kiek informacijos pirmoj zinutej, as nebeatrenku, nebesuprantu nieko blink.gif

Noreciau issikept kaimiskos rugines duonos, bet nebesuprantu kur ten ziuret, ka daryt, gal kuri mamyte man pagelbetu???
Neturiu duonkepes, kepciau orkaitej.

Taip noreciau ismokt kept duonyte ax.gif Man pvz labai labai skani Anyksciu Arklio muziejuj kur kepa namine duonele ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ugniux @ 2010 09 29, 14:41)
duonytę su raugu kildinu 4 val kambario temperatūroj, tai nė iš vietos... o jei 30laipsnių orkaitėj, tai ir per 4 val vos vos tik pakyla...  g.gif  Gal man kantrybės reik daugiau????


taip reikia daugiau kantrybes smile.gif su raugu duona ne taip greit kyla wink.gif
Atsakyti