Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam duonelę pačios

QUOTE(keistuole @ 2010 09 21, 23:58)
bent man taip limpa prie visko tada ta tešla ir visa pasišiaušus gaunas, neina normaliai suformuot kepaliuko.


Man tas kažkaip netrukdo, nes vistiek sudedu visą tešlą į duonkepės kibiriuką arba formelę keksui (jei orkaitėj kepu), o ten apglostau su vandeniu paviršių, jei reiktų suformuot kepaliuką tai ir man nesigautų, nes pas mane ir tešla skystesnė, išsileistų kaip mat jei ne formelėj būtų tongue.gif Anksčiau darydavau ne tokią minkštą tešlą, tai iš indo iškrėsdavau ant rupiais ruginiais miltais storai pabarstyto stalo ir tada gražiai pasidarydavo kepaliukas.
Atsakyti
Na ką, regis, pavyko gana skianią duoną vakar iškepti thumbup.gif Kepiau Borodino pagal nataliunciką, dar pasinaudojusi patarimais rastais čia forume. Tik be kalendros, bet su kmynais. Ruginius miltus, salyklą ir kmynus užplikiau duonkepės kibirėlyje, nemaišiau, po kokio pusvalandžio sudėjau medų, druską, dar palaikiau truputį, tada miltus kvietinius ir ant viršaus raugą. Kai pamaišė duonkepė kokias 15 min., supyliau aliejų. Nu ir puikiai išsiminkė, ruginių miltų dar keletą šaukštų dadėjau bemaišant. Kildinau apie tris val., kepiau 1,5 val. Duona neperrūgšti ir taip nesivelia, kaip ankstesniosios mano thumbup.gif Nors ir ne sausa. Tik va MB dar neragavo, o jis pas mane pagrindinis duonos valgytojas. Na, bet tikiuosi, kad užskaitys ir galėsiu jau visada šią kepti be sąžinės graužimo, kad parduotuvėje duona skanesnė, nei mano smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 09 23, 12:10)
Na ką, regis, pavyko gana skianią duoną vakar iškepti  thumbup.gif  Kepiau Borodino pagal nataliunciką, dar pasinaudojusi patarimais rastais čia forume. Tik be kalendros, bet su kmynais. Ruginius miltus, salyklą ir kmynus užplikiau duonkepės kibirėlyje, nemaišiau, po kokio pusvalandžio sudėjau medų, druską, dar palaikiau truputį, tada miltus kvietinius ir ant viršaus raugą. Kai pamaišė duonkepė kokias 15 min., supyliau aliejų. Nu ir puikiai išsiminkė, ruginių miltų dar keletą šaukštų dadėjau bemaišant. Kildinau apie tris val., kepiau 1,5 val. Duona neperrūgšti ir taip nesivelia, kaip ankstesniosios mano  thumbup.gif  Nors ir ne sausa. Tik va MB dar neragavo, o jis pas mane pagrindinis duonos valgytojas. Na, bet tikiuosi, kad užskaitys ir galėsiu jau visada šią kepti be sąžinės graužimo, kad parduotuvėje duona skanesnė, nei mano smile.gif

Pabandyk miltu neplikyt, man irgi per daug velesi ir per slapia(kaip neiskepus buvo), kai su miltais plikinau (gal miltai dregnesni papuole). O kai pabandziau ta pati recepta bet plikiau tik salykla ir kmynus, tai gavosi sausesne zymiai.
Atsakyti
merginos patarkit-kepiau vis neplikytą duonelę ir viskas puikiai pavyko..o va neseniai vis nebeišeina išsikept..atšoka pluta ir vidus tiesiog kaip blynas-žalia tešla,nevalgoma,kur problema???? gal viryklė sugedo,neįkaista ar pan.. ar gali būt ir kitų bėdų?? 4u.gif šeimyna nori duonos,o man nebeišeina nors verk..
Atsakyti
malram, o papasakok kaip kepi,kokioj temperaturoj, kokia duona su mielem ar raugu? g.gif
Atsakyti
kepiau visad tik su raugu,pusseserė pamokė ir iškart pavyko..kepu iš pradžių 250 paskui 200 laipsnių karšty.bet gal sakau,mano viryklė pagedo,nes ji turėjo problemų,o paskui gal sutapo,tai kartais pavyksta,kartais ne...
dabar prisiskaičiau kad gal raugas nelabai..nes retai kepu,o raugą laikau šaldytuve,gal jis paseno..nors neapkartęs, bet gal sakau nebeišrūgsta ar kaip...kai viskas sekėsi,atrodė taip paprasta,o dabar visai žiopla jauičiuosi,kažkoks vargas su tuo mano kepimu blush2.gif
Atsakyti
sunku ka pasakyti..gal pameginkit i ta rauga saukteli medaus ideti ir bus matyti kaip jis ten gyvas smile.gif
Atsakyti
bandysiu naują raugą maišyt...jei vėl neiįeis šeimyna mane ištrems iš virtuvės verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(malram @ 2010 09 24, 09:10)
bandysiu naują raugą maišyt...jei vėl neiįeis šeimyna mane ištrems iš virtuvės  verysad.gif


man kažkada irgi buvo taip. Ilgą laiką kepiau, viskas gerai, paskui staiga pradėjo nebeišeit, tai kelis kart kai gavos šnipštas su tuo raugu, mečiau jį lauk ir pasidariau naują. Dabar kol kas vėl viskas gaunasi.
Atsakyti
merginos sakykit ar as praziurejau kazkur, nes nerandu .. kiek reiktu deti sauso raugo jei parasyta pvz 300 ml raugo.. Aciu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meškėnė: 24 rugsėjo 2010 - 13:44
QUOTE(Meškėnė @ 2010 09 24, 12:20)
merginos sakykit ar as praziurejau kazkur, nes nerandu .. kiek reiktu deti sauso raugo jei parasyta pvz 300 ml raugo.. Aciu

Sausas raugas netas pats kas, natūralus raugas.... Su sausu raugu duonai tik rūgštelės duosit, bet reiks mielių dėt.....
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 09 24, 14:21)
Sausas raugas netas pats kas, natūralus raugas.... Su sausu raugu duonai tik rūgštelės duosit, bet reiks mielių dėt.....


ech.. gerai kad viena paka nusipirkau tai kaip nors sunaudosim:)
Atsakyti