Yra žmonių, kurių oda labai šviesi ir labai apgamuota - na tiesiog pigmentinėm dėmėm išmėtyta, kiti iškilę būna, plataus spalvų diapazono..Panikuot, žinoma, nereikia, bet ranka numot irgi...Kas be ko, reikti vengti saulės - kaip radau vienam str, odos vėžį sukelt gali netgi
suminė ultravioletinių spindulių dozė..
Reiktų nueit pas gerą gydytoją onkodermatologą, Vilniuje toks -
Jazukevičius, yra ir kitų, jums būtų pasiūlyta nusirengt beveik nuogai ar net nuogai jei yra apgamų intymiose vietose - kirkšnyse, ant krūtų, užpakalio - na, priklauso nuo apgamo išsidėstymo ar gausos - artimas žmogus ar pačiam galima pasižiūrėt - nuo to ir priklauso tas apsinuoginimas. Gydytojas spec aparatu pažiūri tuos apgamus - dermatoskopija, įtartinus nufotografuoja didele raiška ir viskas. Tada jau galima numot ranka ir viską palikt ateičiai. Kas metai, kas porą metų galima ateit, pasidaryt vėl nuotraukų, jas gretint, stebėt apgamų pokyčius, juos tinkamai įvertint. Tai naudinga ir dėl to, kad gyd. apžiūrėjęs iškart pastebės, ar yra kas negerai ir tada siųs šalinti, jei to reikia, jei nereikia - nieko nedarys, tik nufotkins. Bet tada gyvensite šv ramybėj..Aš pati neturiu apgamų visai; uošvienė ir vyras taip pasidarė šiuos stebėjimus - nes pačiam stebėt netinka, akis įpranta prie nežymių pokyčių, o tarkim sugretinus nuotraukas pokyčiai jau pastebimi, nes nufografuota būna itin didele raiška. Be to, yra apgamų, kurie išauga ne į viršų, o įaugineja gilyn - ypač tai būna melanomos atveju ir gyd uždavinys yra pastebėt tokius apgamus. Paskutinis mano argumentas - melanoma yra ypač agresyvus odos vėžys, labai ilgai neduoda jokių simptomų - a.a. uošvis kai pajuto pirmus simptomus, išgyveno lygiai 1 mėn po diagnozės.
Čia nuoširdus patarimas žmonėms, kurie turi daug apgamų ir pgmentinių dėmių - nueikit pasitikrint. Įdėsiu citatą iš vieno mokslinio str, į ką atkreipt dėmėsį: "besidomintiems pacientams yra ABCDS taisyklė. A (angl. asimetry) asimetrija, B (angl. border) nelygus kraštas, C (angl. color) nevienoda ar pasikeitusi spalva, D (angl. diameter) skersmuo (didesnis nei 5 mm yra laikomas rizikos veiksniu), S (angl. svolving) besikeičiantis (pvz., padidėjęs ar pakeitęs spalvą)".
Net nejauku pasidarė perskaičius ... Reiks eit pas dermatologą nieko nebus .