QUOTE(julkanos @ 2011 02 05, 08:57)
Himalaia,turiu toki klausimeli šiandien išgirdau kad kosmetika su rugštimis dalykas geras, bet laikui begant po pastovaus naudojimo oda labai išploneja ir atsiranda kitos bedos,a vat kokios nesužinojau nes nebuvo galimybes pratesti pokalbi, gal eset girdeja ka nors panašaus?
Kaip tik neseniai apie tai skaičiau.
Iš vienos pusės tiesa, kad oda paplonėja ir tai yra blogai, iš kitos- ne visai. Rūgštys paploniną išorinį odos sluoknį (stratum corneum, viršutinį epidermį), bet ilgainiui sustiprina ir sustorina gilesnį epidermį, kuris yra svarbesnis. Buvo daromas tyrimas, ar išplonėjęs viršutinis odos sluoksnis pažeidžia odos apsauginį barjerą, sumažina odos drėgmę, bet jokių to įrodymų nerasta. AHA, pvz, kaip tik pritraukia drėgmę į odą, sustiprina gilesni odos sluoksnį, tad odos barjerinė funkcija ir kondicija gerėja.
Kitas dalykas su rūgštimis yra tas, kad jos gali padidinti jautrumą saulei. Manau, dėl to visa šita "išplonėjimo" baimė ir yra kilusi. Pastoviai naudojant apsaugą nuo saulės problemų neturėtų kilti.
QUOTE(Ingėnas @ 2011 02 05, 09:12)
Tarp kitko šiandien vaistinėje ieškojau kremo kapliarinei odai ir kalbėjomės su vaistininke. Tai man ji sakė, kad pvz. kapliarinei odai rūgštys nėra labai gerai, gali tą problemą pasunkinti. Arba sutapimas, arba po vasarą naudoto dieninio kremo (su SPF) su silpnu PHA procentu mano kapiliarų būklė rudeniop buvo labai pablogėjus. Dabar po kasdienio specialaus kremo naudojimo rytais lyg ir vėl pagerėjo (rūgščių šiuo metu nenaudoju).
Ir apie Zeniac kremą sakė, kad jis pakankamai agresyvus, mano odai ji jo nerekomenduotų.
Ir apie Zeniac kremą sakė, kad jis pakankamai agresyvus, mano odai ji jo nerekomenduotų.
Su kapiliarais iš vienos pusės gali būti, kad AHA juos paryškina. Visų pirma, jos yra dirgikliai (tiklsiau, ne pačios rūgštys yra dirgikliai, kiek žemas jų ph neigiamai veikia odą. Kuo žemesnis ph, tuo didesnis dirginimas bei rūgšties efektyvumas), tad automatiškai odai sudirgus išryškėja kapiliarai. Visų antra, rūgštys skatina kraujo priplūdimą į kraujagysles, dėl to kapiliarai irgi gali paryškėti.
Iš kitos pusės, rūgštys (dėl AHA nėra tiksliai žinoma, bet spėjama), ypač BHA mažina uždegimą, tad gali padėti apraminti kapiliarus. Taip pat rūgštiniai pylingai (BHA) yra naudojami rožinei gydyti. O rožinė ir yra išsilpėtusių kapiliarų, odos uždegimo problema, dėl to veido raudonis ir atsiranda.
Be to, kiekvienam žmogui skirtingai. Skaičiau, kad vieniems BHA yra peilis, kalbant apie kapiliarus, kitiems išsigelbėjimas.
Tas pats ir su vitaminu C. Iš vienos pusės padeda- iš kitos- dirgina.
QUOTE(visiskai_rami @ 2011 02 05, 09:41)
pamenu ir as kazkada namie darydavausi pilingus, is amerikos pirkdavau rugsti, bet, bet meciau ta reikala, nebeberia manes kaip ir, o kitu odos defektu netvarko tokie pilingai tai dabar naudoju avene diacneli, kiek maciau pakeite pavadinima, turbut ir sudeti, i triacnele, profilaktiskai nuo 'senejimo' ir berimu
Apie kokius kitus odos defektus kalbat?
Su tinkamai parinktom rūgštim, rūgštiniais pylingais labai daug defektų galima patvarkyti- randai, spuogai, raukšlės, kapiliarai, inkštirai, nelygi, šiurkšti, sausa oda, pigmentinės dėmės
O Diacneal yra dar, tik kaina tai (50$ už 30 ml) Palyginus su elementaria sudėtim. Jau geriau Alpha hydrox tada, kainos mažos ir sudėtis nebloga.