Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

QUOTE(Milduka @ 2011 01 13, 23:11)
Sveiki, daktare,
Dar negimdžiau, bet jau domiuosi.  Turiu ir Jūsų knygą, laisvom valandėlėm paskaitinėju. Anksčiau galvojau, kad, jeigu žindymas yra natūralus gamtiškas dalykas, ką čia galima tiek daug apie jį prirašyti, kad net išėjo 300 puslapių knyga? Bet tikrai randu išties įdomių dalykų, apie kuriuos anksčiau net nepagalvodavau. O juk tikriausiai verta pasimokyti, ir ruoštis iš anksto. Beje, jau pati turėjau progos pasinaudoti tomis žiniomis ir pabūti „maitinimo konsultante“ mano jau pagimdžiusiai draugei. Aplankiusi ją po grįžimo iš ligoninės su naujagimiu, radau verkiančią. Kad niekas neišeina, kad speneliai skauda, žaizdos darosi. Va tada ir pravertė mano mokslai iš šitos knygos, nes jau buvau perskaičiusi „Žindymo mokslų“ skyrių. Taikėm, taikėm tuos mokslus, ir ... pavyko!  bigsmile.gif

Milda

Miela Milda,
man smagu, kad iš rašymo tos knygos, į kurią sudėjau savo sukauptas žinias ir profesinės patirties įspūdžius, dabar jau randasi štai tokių gražių naudos jos skaitytojoms pavyzdėlių. thumbup.gif
Linkiu Jums dar daugiau sėkmės: ir ne tik konsultuojant, bet ir būsimai mamytei mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2010 08 29, 21:52)
Taigi, kodėl negalėti? Tikrai galėsite!

taip, o kai vis tik negali, kai negali kažkodėl nors išbandai VISKĄ, išskyrus poilsį, nes vaikas nepaliaudamas klykia iš alkio ir žindai kiaurą parą, po tokios propagandos "visos gali" pasijunti paskutine nevykėlė, kuri kažko nebando, kažko nedaro, per mažais stengiasi, nepakankamai nusiteikinėjo, žodžiu netikusia motina... Aš už šito propagavimą. Bet esu prieš tokį gajų abibedrinimą "visos", nes kad ir ką kalbėtumėt, kad ir koks mažas procentas, deja ne visos. Reikia skatinti žinoma, bet pagalvoti ir apie kitą pusę, kaip nenuvaryt baisinėn savigraužon tų, kurios vis tik labai nori labai stengiasi...ir vis tiek niekaip nesigauna tai ir tiek. Žinau, kad ne visai į temą. Tiesiog dauguma aktyvių propaguotojų to arba nenori matyt arba praignoruoja... O va bandai bandai, stengies stengies ir kaip niekaip taip niekaip. O visi žino, kad "visos gali"...
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2011 01 22, 01:50)
taip, o kai vis tik negali, kai negali kažkodėl nors išbandai VISKĄ, išskyrus poilsį, nes vaikas nepaliaudamas klykia iš alkio ir žindai kiaurą parą,  po tokios propagandos "visos gali" pasijunti paskutine nevykėlė, kuri kažko nebando, kažko nedaro, per mažais stengiasi, nepakankamai nusiteikinėjo, žodžiu netikusia motina... Aš už šito propagavimą. Bet esu prieš tokį gajų abibedrinimą "visos", nes kad ir ką kalbėtumėt, kad ir koks mažas procentas, deja ne visos. Reikia skatinti žinoma, bet pagalvoti ir apie kitą pusę, kaip nenuvaryt baisinėn savigraužon tų, kurios vis tik labai nori labai stengiasi...ir vis tiek niekaip nesigauna tai ir tiek. Žinau, kad ne visai į temą. Tiesiog dauguma aktyvių propaguotojų to arba nenori matyt arba praignoruoja... O va bandai bandai, stengies stengies ir kaip niekaip taip niekaip. O visi žino, kad "visos gali"...

Matyt darei kažką ne taip, kad nesigavo. Gamta klaidų nedaro, jas daro žmonės 4u.gif Iš patirties žinau, kad jei labai nori viską gali - ir pagimdyt be epidūro, ir paverkt su klykiančiu alkanu vaiku kelias paras, o paskui pienelis "urmu" ima gamintis ir vaikelis per mėn po pusantro kg priauga.. Tiesiog instrukcijas reikia skaityt prieš aparatui sugendant, o ne Post Scriptum 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Valaura: 24 sausio 2011 - 21:28
QUOTE(Valaura @ 2011 01 24, 21:22)
Matyt darei kažką ne taip, kad nesigavo. Gamta klaidų nedaro, jas daro žmonės  4u.gif  Iš patirties žinau, kad jei labai nori viską gali - ir pagimdyt be epidūro, ir paverkt su klykiančiu alkanu vaiku kelias paras, o paskui  pienelis "urmu" ima gamintis ir vaikelis per mėn po pusantro kg priauga.. Tiesiog instrukcijas reikia skaityt prieš aparatui sugendant, o ne Post Scriptum  4u.gif

Post factum.

Man įdomu, kodėl yra ignoruojamos tos, kurioms tikrai nesiseka žindyti? Kodėl stengiamasi įrodyti, kad jos kažkuo kaltos, kad jų "aparatas" netikęs ar kad kažkokios klaidos daromos yra? Medikai pripažįsta, kad yra procentas moterų, kurios negali žindyti, o va forumietės įsikabinę kažkokių mistinių "visos gali" ir sakyk ką nori, neperkalbėsi.
Atsakyti
QUOTE(HappyAngel @ 2011 01 25, 12:37)
Kodėl stengiamasi įrodyti, <...> kad kažkokios klaidos daromos yra?


Gal ne įrodyt, o parodyt, ar išsiaiškint ar tikrai tų klaidų nėra.. nes dažnai būna, kad ima mamos guostis, kad pieno, nebuvo, kad jis dingo ir pan., nors jos viską darė, kad žindytų ilgai, t.y. daug ir sveikai valgė, gėrė arbatas, skatinančias lanktaciją, kai kurios netgi litrais ar kibirais rolleyes.gif O, kad užtenka vien žindyt pagal poreikį.. sužino (bet ir retai patiki) jau po visko. Nes tokių, kurios iš tikrųjų negali žindyti - vienetai. Todėl jos ir pakliūna į tą patį teisiamųjų srautą

Atsakyti
Sveikos busimos mamos,

Skaitau ir as gyd. K Vitkausko knyga..Dar tik pradejau, bet negaliu atsitraukt, kaip vsikas idomai ir aiskiai parasyta. Nors musu maziui jau 3.5 men...patys didiazusi vargai praeityje, bet visteik dar kyla klausimu, o juos randu knygoje..
Niekada per daug nesidomejau maitinimu, nes visada galvojau, maziausiai iki metu tai tikrai maitinsiu...Bet kai pradejau..tai labai vargelio daug buvo kol isivaziavom, kol susinormalizavo viskas...su asaromis akyse jau galvojau, kad teks duoti misini, bet iskentejau ir dabar viskas taip gerai!!
Dekoju uz tai savo meisto kudikiu neonatologei, o dabar dekoju ir gyd. K. Vitkauskui.

Aciu, tikrai visoms rekomenduoju.
Atsakyti
su antru vaiku skaitysiu visas parasytas knygas apie zindyma blush2.gif su pirmaja buvau isitikinus, kad nebus ten ko nemoket blush2.gif klydau, oi kaip klydau! zindymas sunkus darbas, daug pastangu reikalaujantis ir supratimo. bet uztai kai isivaziuoji, teikia begalini malonuma. begalini wub.gif
Atsakyti
QUOTE(baronkyte @ 2011 01 30, 17:07)
su antru vaiku skaitysiu visas parasytas knygas apie zindyma  blush2.gif  su pirmaja buvau isitikinus, kad nebus ten ko nemoket  blush2.gif  klydau, oi kaip klydau! zindymas sunkus darbas, daug pastangu reikalaujantis ir supratimo. bet uztai kai isivaziuoji, teikia begalini malonuma. begalini  wub.gif


Šiek tiek nesutinku su jumis. Supratimo reikalauja, t.y. ir žinių, ir suprasti savo vaiką ir jo poreikius reikia. Pastangų reikia, kol adaptuojiesi prie naujo dalyko (kad ir tie patys jautrūs speneliai pradžioje), o paskui tai lafaaaaa - lengva, paprasta ir visai nesudėtinga. Kaip sakoma, mokslo šankys karčios, o vaisiai saldūs mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dagilis @ 2011 01 22, 00:50)
taip, o kai vis tik negali, kai negali kažkodėl nors išbandai VISKĄ, išskyrus poilsį, nes vaikas nepaliaudamas klykia iš alkio ir žindai kiaurą parą,  po tokios propagandos "visos gali" pasijunti paskutine nevykėlė, kuri kažko nebando, kažko nedaro, per mažais stengiasi, nepakankamai nusiteikinėjo, žodžiu netikusia motina... Aš už šito propagavimą. Bet esu prieš tokį gajų abibedrinimą "visos", nes kad ir ką kalbėtumėt, kad ir koks mažas procentas, deja ne visos. Reikia skatinti žinoma, bet pagalvoti ir apie kitą pusę, kaip nenuvaryt baisinėn savigraužon tų, kurios vis tik labai nori labai stengiasi...ir vis tiek niekaip nesigauna tai ir tiek. Žinau, kad ne visai į temą. Tiesiog dauguma aktyvių propaguotojų to arba nenori matyt arba praignoruoja... O va bandai bandai, stengies stengies ir kaip niekaip taip niekaip. O visi žino, kad "visos gali"...

Ar tikrai žinote, kad VISI žindymo propaguotojai “tokie pat”? Ar tikrai nėra taip, jog pykstate, pvz., ant manęs, iš anksto, “avansu”? T.y., ar jau tikrai perskaitėtę VISĄ mano knygą ir išbandėte VISKĄ, kas ten siūloma? Taigi, ar jau tikrai ramia sąžine galite kategoriškai teigti, kad priklausote tam mažam NEGALINČIŲ procentui? O tada - gal net ir tas labai mažas procentas yra labai abejotinas…
Atsakyti
QUOTE(prieblanda @ 2011 01 31, 06:34)
Šiek tiek nesutinku su jumis. Supratimo reikalauja, t.y. ir žinių, ir suprasti savo vaiką ir jo poreikius reikia. Pastangų reikia, kol adaptuojiesi prie naujo dalyko (kad ir tie patys jautrūs speneliai pradžioje), o paskui tai lafaaaaa - lengva, paprasta ir visai nesudėtinga. Kaip sakoma, mokslo šankys karčios, o vaisiai saldūs  mirksiukas.gif

bet juk as taip ir sakiau unsure.gif kai viska perpranti, zindymas tampa begaliniu malonumu mirksiukas.gif
Atsakyti
Kai laukiausi pirmagimes, tai ruosiausi. Net neabejojau, kad pati maitinsiu. Lankiau kursus, skaiciau knygas ir t.t. Kai gime mazoji, pazistamu siaubui, net neturejau nusipirkusi nei ciulptuko, nei buteliuko. Juk nereikes ax.gif Greitai pasirode, kad viskas ne taip paprasta. Bandziau viska, bet nepavyko.. maitinau tik 4men ir su palengvejimu atsidusau, kai mazoji paeme buteliuka. Gal kantrybes neturejau, gal paprasciausiai psichologinis diskomfortas nugalejo, nes pienas ciurkslem tekejo, smirdejau pati sau surugusiu pienu, patalynes keitimas kiekviena diena. Sake, o ir skaiciau, kad susireguliuos... nesusireguliavo. Gal kazkur klaida padariau, nezinau, bet ir nesiknisu. Siuo metu laukiuosi antro ir galiu pasakyti taip, maitinsiu, jei tai man nesukels diskomforto. As nei kiek nesijauciu blogesne mama uz tai, kad maitinau misinuku rolleyes.gif Na, nepatiko man maitinti, nejutau as jokio dvasinio pakylejimo ar kazko panasaus, apie ka mamos cia rasineja. Todel nesoksiu sau per galva vien del to, kad reikia maitinti savo pienu, nors ir kaip blogai pati del to jaustumeisi. Mano manymu, vaikas laimingas, kai mama laiminga biggrin.gif
Atsakyti
Na kai laukiausi pirmo vaikelio net negalvojau ar mokesiu maitinti,ar is vis ka nors zinau apie maitinima. Tik pamenu, kad ginekologe liepe svelniai pamasazuoti spenelius i nestumo pabaiga. Sake ne taip skaudes. Na gal ir maziau skaudejo, nes antra karta besilaukdama to nedariau, tai labiau kelias dienas skaudejo. Aisku, skausmas praeina, ir man maitinti patiko. Ir ne tik del financines puses... Sunu maitinau tik 6men. veliau pieno stipriai sumazejo ir mazylis nenorejo imti mano kruties. Labai del to isgyvenau. O dukra maitinau 2metus, ir nutraukiau tik del to, kad gyd. liepe. Keliose vietose, mano krutyje, atsirado mazu gumbeliu. Po visu tyrimu nusprende, kad cia tik sukietejusios pieno liaukos ir liepe stebet. Jos nekito. Idomu ar si karta galesiu ilgai ir normaliai zindyti? Bet as optimiste biggrin.gif
Atsakyti