Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

QUOTE(YndreVilk. @ 2010 10 19, 12:20)
Pas mane gimineje taimogi nei viena labai ilgai neismaitino..Tik va brolio zmonai pasiseke 7 menesius leliukas skaninosi mamytes pienu...Siuo metu esu nescia 31savaite,bet priespienis varva jau turbut 2 menesius....atrodo jo labai daug 4u.gif  biggrin.gif daug kas mano,kad bus daug pieno,bet kazkodel mane kankina nuojauta,kad jo isvis nebeliks biggrin.gif seip noreciau maitinti pati smile.gif


Dar turi pakankamai laiko ir galėsi kuo puikiausiai maitinti pati tiek ilgai, kiek norėsi mirksiukas.gif

Aš jau 10 dienų maitinu, tai tikrai visa laimė, kad kursus lankiau ir K. Vitkausko knygą turiu. Nuo gimimo žindžiau pagal vaiko poreikius: kiekis, dažnumas, trukmė, tai taip ir nesužinojau, kas yra skausmingos pritvinkusios krūtys. Na papilnėjo, kai pieno atsirado, buvo kiek jautresnės, bet nieko ašarą spaudžiančio schmoll.gif
Buvo vienoj pažasty guzelių, kadangi kursų pamokymus šiuo klausimu buvau pamiršus, tai knygoje radau, ką daryti.
O jei reikėtų mišiniais maitinti, tai užsiknisčiau negyvai, savo pienu kur kas patogiau, ypač naktį biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Liberty_83 @ 2010 10 18, 21:08)
mano krutys mazos A- B dukryte maitinu jau beveik metukus 4u.gif
Man labai patinka  wub.gif

Mano irgi nedidukes blush2.gif Ir pries nestuke.gif ir maitinant buvo A, arba minusA doh.gif maitinai pirkaja iki 9men antraja iki 6men 4u.gif
Pasiilgstu to proceso, kai mazyle tai arti manes budavo rolleyes.gif
Atsakyti
Gal galite patarti kaip ruostis maitinimui?Ar reikia pirkti pientrauki,ar imanoma be jo isgyventi?Mano krutine taip pat nera didele.Gal zinote kur daugiau informacijos galima rasti,knygu nepripirksime.
Atsakyti
QUOTE(tinginiukas @ 2010 10 20, 14:41)
Gal galite patarti kaip ruostis maitinimui?Ar reikia pirkti pientrauki,ar imanoma be jo isgyventi?Mano krutine taip pat nera didele.Gal zinote kur daugiau informacijos galima rasti,knygu nepripirksime.


Nu knyga kainuoja kur kas pigiau nei pientraukis, kurio neaišku ar prireiks rolleyes.gif Ne rankandais, o žiniomis ruoštis reikia, nemažai info yra www.zindyk.lt arba www.pradzia.org
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo prieblanda: 20 spalio 2010 - 14:40
QUOTE(prieblanda @ 2010 10 20, 15:38)
Nu knyga kainuoja kur kas pigiau nei pientraukis, kurio neaišku ar prireiks  rolleyes.gif Ne rankandais, o žiniomis ruoštis reikia, nemažai info yra www.zindyk.lt arba www.pradzia.org


drinks_cheers.gif
pientraukio neverta pirkti dar nėštumo metu, nebent žadama dirbti ar mokytis po vaiko gimimo (nors man asmeniškai antruoju atveju irgi neprireikė)
Atsakyti

pientraukis reikalingas ne tam jog maza krutine, bet tam kad nutraukt piena, jei jo neisgeria lelis, arba nemaitint is krutines , bet suteikt leliukui meskos paslauga, zindyt is buteliuko, arba jei neturi isvis speneliu. o didelio pasiruosimo ir nereikia, viskas susiklostys kartu su leliuku, jis pats tave ismokys zindyt, pamatysi smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sileste: 24 spalio 2010 - 21:04
QUOTE(sileste @ 2010 10 24, 22:02)
pientraukis reikalingas ne tam jog maza krutine, bet tam kad nutraukt piena, jei jo neisgeria lelis, arba nemaitint is krutines , bet suteikt leliukui meskos paslauga, zindyt is buteliuko, arba jei neturi isvis speneliu. o didelio pasiruosimo ir nereikia, viskas susiklostys kartu su leliuku, jis pats tave ismokys zindyt, pamatysi smile.gif


Vaikas niekad ir neišgers viso pieno, nes jis gaminasi nuolat, tai šitam reikalui pientraukio nereikia. Pas ką plokšti ar įdubę speneliai taip pat gali kuo puikiausiai žindyti, pientraukis tam nereikalingas.
Atsakyti
Taip, žindyti natūraliai, ir apsieiti be pientraukių gali visos mamytės. Plokšti speneliai taip pat ne kliūtis.
Krūtyse asigaminęs pienas teka latakėliais ir kaupiasi galinių latakų praplatėjimuose – talpyklose, dar vadinamose ančiais. Šie yra po tamsesniuoju laukeliu aplink spenelį – areole. Kad pienas trykštų lauk, tuos ančius reikėtų spausti ir pieną iš jų stumti pro spenelį. Iš esmės tai yra melžimas. Svarbiausias „darbininkas“, kuriam tenka ši užduotis žindant, yra kūdikio liežuvis. Ne veltui liežuvį sudaro raumenys. Jeigu kūdikis gerai paima krūtį, jis savo burna apžioja ne tik spenelį, bet ir didesniąją areolės dalį. Tada ištiestas į priekį liežuvis palenda po pieno ančiais ir jo gale kylanti raumeninė banga tarsi volelis slenka varydama pieną į vaiko burną.
Kai kūdikis gerai žinda, motinos spenelis atsiduria giliai burnoje, sudarydamas vidutiniškai trečdalį to, ką vaikas yra apžiojęs.
Taigi geram žindimui svarbiausias yra ne spenelio didumas, o tai, kad kūdikis apžiotų kuo daugiau to tamsesniojo laukelio – areolės.
Atsakyti
QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2010 11 17, 21:23)
Taip, žindyti natūraliai, ir apsieiti be pientraukių gali visos mamytės. Plokšti speneliai taip pat ne kliūtis.
Krūtyse asigaminęs pienas teka latakėliais ir kaupiasi galinių latakų praplatėjimuose – talpyklose, dar vadinamose ančiais. Šie yra po tamsesniuoju laukeliu aplink spenelį – areole. Kad pienas trykštų lauk, tuos ančius reikėtų spausti ir pieną iš jų stumti pro spenelį. Iš esmės tai yra melžimas. Svarbiausias „darbininkas“, kuriam tenka ši užduotis žindant, yra kūdikio liežuvis. Ne veltui liežuvį sudaro raumenys. Jeigu kūdikis gerai paima krūtį, jis savo burna apžioja ne tik spenelį, bet ir didesniąją areolės dalį. Tada ištiestas į priekį liežuvis palenda po pieno ančiais ir jo gale kylanti raumeninė banga tarsi volelis slenka varydama pieną į vaiko burną.
Kai kūdikis gerai žinda, motinos spenelis atsiduria giliai burnoje, sudarydamas vidutiniškai trečdalį to, ką vaikas yra apžiojęs.
Taigi geram žindimui svarbiausias yra ne spenelio didumas, o tai, kad kūdikis apžiotų kuo daugiau to tamsesniojo laukelio – areolės.


Sveiki,
ka tik tapau antra karta mamyte, ir vel mokausi maitinti, nes pirma karta nesigavo verysad.gif turiu ir jusu knyga,perskaiciau, bet man vis tiek kyla daug klausimu, ar pieno uztenka, kazkodel viena krutis visada pilnesne, nes ta lengviau paiimti,o kitos spenelis didesnis, ir ji tokia pustuste,maitinu po 1 val laiko buna ir daugiau, nezinau ar tai normalu, mums dar tik 11 dieneliu, toj didesnej kruty, vaikas vos speja ryti, pieno yra, o kitoj nelabai, ten dar pieno gamyba neuzsivede, nezinau kaip ir maitinti ar is abieju pusiu, nezinau ar uztenka? g.gif kai jau pradeda atpilti manau,kad uztenka, kazkoks man didelis mokslas tas maitinimas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Laurina @ 2010 11 19, 17:15)
Sveiki,
ka tik tapau antra karta mamyte, ir vel mokausi maitinti, nes pirma karta nesigavo verysad.gif turiu ir jusu knyga,perskaiciau, bet man vis tiek kyla daug klausimu, ar pieno uztenka, kazkodel viena krutis visada pilnesne, nes ta lengviau paiimti,o kitos spenelis didesnis, ir ji tokia pustuste,maitinu po 1 val laiko buna ir daugiau, nezinau ar tai normalu, mums dar tik 11 dieneliu, toj didesnej kruty, vaikas vos speja ryti, pieno yra, o kitoj nelabai, ten dar pieno gamyba neuzsivede, nezinau kaip ir maitinti ar is abieju pusiu, nezinau ar uztenka? g.gif kai jau pradeda atpilti manau,kad uztenka, kazkoks man didelis mokslas tas maitinimas 4u.gif

Miela Laurina,
kai jau yra 11 dienų po gimdymo, nereikėtų tikėtis jog pieno gamyba pati savaime toje mažesnėje krūtyje užsives labiau, negu vyksta iki šiol. Ją ten reikėtų skatinti tikslingai ir atkakliai. Jeigu pieno iš jos nebus prašoma, ji daugiau ir negamins. O didesnis prašymas yra dažnesnis ir ilgesnis žindymas. Taigi vertėtų išalkusį kūdikį pirmiausia glausti prie jos, o kada jau atrodys, jog kūdikis iš jos nieko nebegauna, perkelti prie tos antrosios, kurioje pieno yra daug. Tai, jog iš didesniosios krūties kūdikis pieną vos spėja ryti, gali reikšti, kad ją vis dėlto nepakankamai plačiau apžioja. Tuomet kūdikio burnoje lieka laisvos erdės su orų, kurį kartu su pienu po gurgšnelį jis nuryja. Greičiausiai dėl skrandyje susikaupusio oro atsitinka ir tie atpylimai. Kadangi turite knygą, kurios pavadinimą man čia draudžiama minėti, Jums patarčiau dar kartą atidžiai peržvelgti skyrių Žindymo Mokslas ir ten esančius paveikslėlius. O pasitikslinimui ar kūdikiui užtenka pieno, ten taip pat yra atitinkamas skyrelis. Sėkmės!
Atsakyti
QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2010 11 20, 15:16)
Miela Laurina,
kai jau yra 11 dienų po gimdymo, nereikėtų tikėtis jog pieno gamyba pati savaime toje mažesnėje krūtyje užsives labiau, negu vyksta iki šiol. Ją ten reikėtų skatinti tikslingai ir atkakliai. Jeigu pieno iš jos nebus prašoma, ji daugiau ir negamins. O didesnis prašymas yra dažnesnis ir ilgesnis žindymas. Taigi vertėtų išalkusį kūdikį pirmiausia glausti prie jos, o kada jau atrodys, jog kūdikis iš jos nieko nebegauna, perkelti prie tos antrosios, kurioje pieno yra daug. Tai, jog iš didesniosios krūties kūdikis pieną vos spėja ryti, gali reikšti, kad ją vis dėlto nepakankamai plačiau apžioja. Tuomet kūdikio burnoje lieka laisvos erdės su orų, kurį kartu su pienu po gurgšnelį jis nuryja. Greičiausiai dėl skrandyje susikaupusio oro atsitinka ir tie atpylimai.  Kadangi turite knygą, kurios pavadinimą man čia draudžiama minėti, Jums patarčiau dar kartą atidžiai peržvelgti skyrių Žindymo Mokslas ir ten esančius paveikslėlius. O pasitikslinimui ar kūdikiui užtenka pieno, ten taip pat yra atitinkamas skyrelis. Sėkmės!

Aciu uz atsakyma 4u.gif sten
gsiuosi ir toliau mokytis maitinti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laurina: 20 lapkričio 2010 - 17:52
QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2010 11 17, 21:23)
Taip, žindyti natūraliai, ir apsieiti be pientraukių gali visos mamytės. Plokšti speneliai taip pat ne kliūtis.
Krūtyse asigaminęs pienas teka latakėliais ir kaupiasi galinių latakų praplatėjimuose – talpyklose, dar vadinamose ančiais. Šie yra po tamsesniuoju laukeliu aplink spenelį – areole. Kad pienas trykštų lauk, tuos ančius reikėtų spausti ir pieną iš jų stumti pro spenelį. Iš esmės tai yra melžimas. Svarbiausias „darbininkas“, kuriam tenka ši užduotis žindant, yra kūdikio liežuvis. Ne veltui liežuvį sudaro raumenys. Jeigu kūdikis gerai paima krūtį, jis savo burna apžioja ne tik spenelį, bet ir didesniąją areolės dalį. Tada ištiestas į priekį liežuvis palenda po pieno ančiais ir jo gale kylanti raumeninė banga tarsi volelis slenka varydama pieną į vaiko burną.
Kai kūdikis gerai žinda, motinos spenelis atsiduria giliai burnoje, sudarydamas vidutiniškai trečdalį to, ką vaikas yra apžiojęs.
Taigi geram žindimui svarbiausias yra ne spenelio didumas, o tai, kad kūdikis apžiotų kuo daugiau to tamsesniojo laukelio – areolės.

Sveiki, netycia uzklydau i Jusu temele ir labai dziaugiuosi, ieskojau tokios knygos ar kazko panasaus, siuo metu renku daug informacijos zindymo klausimais. Rytoj leksiu i knygyna ieskoti sios knygos. Kol dar nenusipirkau, noriu pasiguosti, kodel savo pirmaji leliuka maitinau labai trumpai.
Ne be reikalo sakoma, kad viskas vyksta mamytes galvoje, visu pirma gimdymas buvo komplikuotas, baigesi cezario pjuviu ir leliuka atnese man maitinti pirma karta po 13 valandu. Jis buvo jau pamaitintas misinuku, tad kol as prijungta prie aparatu ikisau jam speniuka i burna, ji jau isnese atgal i naujagimiu skyriu, taip vaikas net nespejo nieko patraukti. Tik po 17 valandu mus su mazyliu perkele i palata, dar mazdaug 3 valandos praejo kol prisizadinau sotu nuo misinuku vaika. Pradejome mokintis maitinti, bet pienelio vis nesirode. Artejo penkta para ir tada pradejo atsiradineti pienuko. Viskas buvo gerai, bet po 3 savaiciu maitinimo man reikejo iseiti i mokslus, tad pabandziau nusitraukti pienuko, o jis nesitraukia, matyt sesija, stresas dare savo, per visa diena 120 ml, antra diena tik 60 ml, trecia apie 10 ml. Vaikas pradejo pykti, spjauti kruti, pasidare neramus, nemiegojo, klyke per visa nakti, supratau kad dingo pienas. Dar savaite pykomes, nes pirma duodavau kruti, po to primaitindavau, kol galiausiai likome prie misinuku, o is krutu nebeisbego nei laselio, nereikejo jokiu vaistu ar metu lasiuku. Tai kad per pirmaji menesi priaugome 1300 gr rodo, kad pienuko krutyse tas tris savaites buvo pakankamai.
Todel noriu paklausti kaip dabar man isvengti tokio pat dalyko susilaukus antrojo vaikelio. As toliau mokausi neakivaizdziai, tad iseiti i mokslus turesiu savaite nuo ryto iki vakaro, aisku kazkiek paskaitu reikes praleisti, bet.... Jei nenusitraukineti nezinau kaip speti reikes, o jei antras vel Cezaris, jug praeis tarp gimdymu tik 1.5 metu? Kaip reikia taip moraliskai nusiteikti? Labai noriu antra vaikeli maitinti pati ir ilgai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anastasija25: 30 lapkričio 2010 - 23:24