Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

QUOTE(Ciccio @ 2014 03 23, 18:17)
įdomu, ar buvo galima nusišnekėti dar labiau? g.gif


Kiekvienas mato pagal savo sugedimo laipsnįsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tindirindiriuška @ 2014 03 17, 12:50)
O Panevėžyje, ar jo spinduliu,nebus paskaitų artimiausiu metu  verysad.gif

Jiegu kas vietoje paorganizuotų, tikriausiai atvykčiau ir į Panevėžį mirksiukas.gif
O kol kas...
Artimiausiu metu su mamytėmis ir tėveliais susitiksime:
Telšiuose balandžio 8 d. 17 val.
Kretingoje balandžio 15 d. 17:15 val.
Klaipėdoje balandžio 22 d. 17:15 val.
Palangoje balandžio 29 d. 17:15 val.
Gargžduose gegužės 6 d. 18:00 val.
Atsakyti
QUOTE(jovitelius @ 2014 03 08, 19:31)
O AS VISISKAI NETURIU NORO MAITINTI.. ir nesuprantu kitu mamu kaip ju noras ten belekiek metu ,kuo ilgiau ismaitinti..nors pacios bijo to labiau nei gimdymo.,. Nesakau kategoriskai kad nemaitinsiu pagimdzius , bet jai man tai kels nemaloniu pojucio,nereikalingu skausmu,nervu ar dar kokiu nepatogumu nesiruosiu saves plesyti..


As ir noru nedegu, bet esu pasiryzus maitint, nes manau tai geriausia kudikiui. O siaip jau iki nestumo sapnavau ir dabar sapnuoju kosmarus susijusius su maitinimu, tai labai gasdina. Man aplamai yra nemalonu, kai kas liecia mano krutine ur kazkaip nemalonu net pagalvot, kad kazka reiks maitint. Bet tikiuosi, kad kai gims vaikas, viskas pasikeis, nes mes dar turbut tai sunkiai isivaizduojam, kad turesim vaikeli ir kad jis bus tikrai musu, sunku isivaizduot kokie jausmai uzplus.
O del nepatogumu, tai is kitu nuomoniu supratau, kad maitinimasi misineliais sukelia zymiai daugiau nepatogumu.
Ketinu nusipirkti Vitkausko knyga, galbut sumazins kazkiek baime
Atsakyti
QUOTE(Vicious_L @ 2014 04 08, 00:39)
As ir noru nedegu, bet esu pasiryzus maitint, nes manau tai geriausia kudikiui. O siaip jau iki nestumo sapnavau ir dabar sapnuoju kosmarus susijusius su maitinimu, tai labai gasdina. Man aplamai yra nemalonu, kai kas liecia mano krutine ur kazkaip nemalonu net pagalvot, kad kazka reiks maitint. Bet tikiuosi, kad kai gims vaikas, viskas pasikeis, nes mes dar turbut tai sunkiai isivaizduojam, kad turesim vaikeli ir kad jis bus tikrai musu, sunku isivaizduot kokie jausmai uzplus.
O del nepatogumu, tai is kitu nuomoniu supratau, kad maitinimasi misineliais  sukelia zymiai daugiau nepatogumu.
Ketinu nusipirkti Vitkausko knyga, galbut sumazins kazkiek baime

As kaip tik degu noru maitinti,man taip atrodo miela,kai gali maitinti savo aukseli. Kito varianto net negalvoju,ir labai laukiu kada galesiu maitinti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious_L @ 2014 04 07, 22:39)
Man aplamai yra nemalonu, kai kas liecia mano krutine ur kazkaip nemalonu net pagalvot, kad kazka reiks maitint. Bet tikiuosi, kad kai gims vaikas, viskas pasikeis, nes mes dar turbut tai sunkiai isivaizduojam, kad turesim vaikeli ir kad jis bus tikrai musu, sunku isivaizduot kokie jausmai uzplus.

Man iki vaiko gimimo irgi buvo labai nemalonus spenelių lytėjimas, taip pat svarsčiau, kaip jausiuos žindydama.. Tačiau kai atėjo tas momentas, minčių apie diskomfortą tikrai nebuvo, rūpėjo pamaitinti vaiką smile.gif Jei spenelis tinkamai apžiotas, nieko nemalonaus nesijaučia, man po kurio laiko netgi tas nepatogus jautrumas lytėjant sumažėjo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(šakute @ 2014 04 09, 00:45)
Man iki vaiko gimimo irgi buvo labai nemalonus spenelių lytėjimas, taip pat svarsčiau, kaip jausiuos žindydama.. Tačiau kai atėjo tas momentas, minčių apie diskomfortą tikrai nebuvo, rūpėjo pamaitinti vaiką smile.gif Jei spenelis tinkamai apžiotas, nieko nemalonaus nesijaučia, man po kurio laiko netgi tas nepatogus jautrumas lytėjant sumažėjo smile.gif

teisingai, tas padidėjęs spenelių jautrumas yra gamtos "saugiklis". Skausmas maitinant "praneša", jog kūdikis prie krūties prigludęs negerai, taigi padėtį reikia taisyti. Dažniausiai taip būna, kai kūdikis ČIULPIA, apžiojęs tik spenelį. Ir viskas būna gerai, kai kūdikis priglaudžiamas gerai, t.y., jis/ji ŽINDA KRŪTĮ clap.gif
Atsakyti
Sveiki,

Skaiciau foruma, sau atsakymo neradau. Noriu paklausti, jei pirmagimi maitinant rado stafilokoko apieju krutu piene, po to nutraukiau maitinima ir niekaip nesigydziau, ar dabar maitinant antraji irgi bus stafilokoko? Ismaitinau 6men. Tarpas tarp vaiku 7 metai. Ka reiktu daryti, kaip gydytis ir kaip isvengti to? Gime po cezario operacijos (antra kart taip pat bus), mastitu, suketejimu nebuvo, temperaturu sukilimu taip pat. Jauciausi gerai, pieno buvo daug.
Aciu uz atsakyma!
Atsakyti
QUOTE(zioga @ 2014 04 27, 14:23)
Sveiki,

Skaiciau foruma, sau atsakymo neradau. Noriu paklausti, jei pirmagimi maitinant rado stafilokoko apieju krutu piene, po to nutraukiau maitinima ir niekaip nesigydziau, ar dabar maitinant antraji irgi bus stafilokoko? Ismaitinau 6men. Tarpas tarp vaiku 7 metai. Ka reiktu daryti, kaip gydytis ir kaip isvengti to? Gime po cezario operacijos (antra kart taip pat bus), mastitu, suketejimu nebuvo, temperaturu sukilimu taip pat. Jauciausi gerai, pieno buvo daug.
Aciu uz atsakyma!

Miela zioga,
jeigu nebuvo ligos požymių krūtyje, tai paprastai reiškia, jog toje krūtyje nebuvo ir tikr7 ligos sukėlėjų. Epiderminis stafilokokas, kuris paprastai gyvena ant sveikos odos, nesukeldamas jokių problemų, dažnai randamas ir sveikų motinų piene. Kaip šitie stafilokokai čia patenka ne iš pieno liaukų gilumos, o iš aplinkos, taip ir į kūdikio žarnyną tie ar kiti stafilokokai (ligas sukeliantys „giminaičiai“ – auksiniai stafilokokai – žvelgiant pro mikroskopą labai panašūs) galėjo patekti taip pat iš aplinkos… Dar dirba dešimtys, o gal ir šimtai gydytojų, ypač vyresnės kartos, kurie savo vaikų nežindė (p.19-31). Tarp jų pasitaiko ir tokių, kuriems kartais būna psichologiškai patogu kuo nors apkaltinti motinų pieną…
Papildyta:
Bet kuri veikla daug geriau sekasi, kai jau eidami jos atlikti, žinome, kaip ir kodėl viskas vyksta. Nėštukėms linkiu tapti mamomis-profesionalėmis, o ne likti spėliojančiomis “mėgėjomis”. Vaikai – ne žaisliukai, o žindymas prasideda tuojau pat pagimdžius!
Aptarti naujaginio ir kūdikio maitinimo mamytes ir tėvelius kviečiu į nemokamas paskaitas

PALANGOJE antradienį, balandžio 29 d., 17.15 val. Vlado Jurgučio pagr. mokykloje 106 kabinete. Registruokitės ir klauskite tel. (8 46) 234796 arba 8 612 30 176

GARGŽDUOSE antradienį, gegužės 6 dieną, 18:00 val., Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biure, Klaipėdos g. 11 (II aukšte). Išankstinė registracija: tel. . 8 655 40817 arba el. paštu.: stiprinimas@visuomenessveikata.lt

NEMOKAMAI wink.gif
Atsakyti
Nemokamų paskaitų apie NAUJAGIMIO IR KŪDIKIO MAITINIMĄ ciklą tęsiame.
Artimiausiu metu su nėštukėmis ir tėveliais susitiksime:

KLAIPĖDOJE gegužės 20 dieną, antradienį, 17:15 val., Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro „Tėvelių mokykloje“, Taikos pr. 76. Registruokitės: marius@sveikatosbiuras.lt arba
Tel. (8 46) 23 4796, mob. tel. 8 612 30179

TELŠIUOSE gegužės 27 dieną, antradienį, 15:00 val. „Džiugo“ gimnazijos skaitykloje, kab. Nr. 123 (1 aukšte), Sedos g. 29, Telšiai. Registracija: tel. 8 444 22 213 arba el. paštu.: dobilas@zpienas.lt

PLUNGĖJE birželio 3 dieną, antradienį, 17:30 val. Plungės rajono visuomenės sveikatos biuro salėje (ligoninės teritorijoje),
J. Tumo – Vaižganto g. 93-2. Registracija: tel. 8 448 52034 arba el. paštu.: jaunimas@plungesvsb.lt
Atsakyti
o antradienį birželio 17 bus oras kaip tik mums vėl gerai susitikti KLAIPĖDOJE thumbup.gif
Atsakyti
Laba diena, as labai noriu padekoti gydytojui K.Vitkauskui! Uz nuostabia knyga! Perskaiciau ja per nestuma ir tai visiskai pakeite mano poziuri i maitinima. Dar pries ja perskaitant, buvau nusiteikus maitinti kazkiek menesiu, bet paskui norejau maitinti ir maitinti kuo ilgiau smile.gif ir kai priglaudziau dukryte prie kruties - tai buvo toks neapsakomas jausmas, tikrai su niekuo nepalyginamas tongue.gif net minties nebuvo, kad galiu netureti pieno, labai savim tikejau ir maitinau tokiu grafiku kokiu jinai norejo. Labai gaila, kad anyta manes nesuprato, jinai po gimdymo man padejo menesi laiko budama pas mus, bet visiskai nesuprato mano noro maitinti, ir pastoviai siulydavo maitinti dirbtiniu pienu esa man labai sunku, esa as neissimiegu, kad galiu per mazai pieno tureti buvo pastovi jos nuomone, nes dukryte daznai prasydavo valgyti. Bet kaip gali kudikis sverdamas apie 3 kg neprasyti daznai valgyti? Juk i mazyti skranduka netelpa daug pienelio smile.gif bet atsilaikiau pries visas jos nuomones ir beprotiskai tuo dziaugiuosi. Dabar mano dukrytei jau 1.5 metuku, maitinau truputis virs metu, nes labai pradejo kristi svoris verysad.gif Is pradziu seimos gydytojas galvojo, kad kazkokia liga, taciau tyrimai buvo geri, todel man pasiule nutraukti maitinima.... po sito siulymo dar maitinau apie 2 savaites, per ta laika daug kalbejau dukrytei, kad greitai nebebus pienelio ir kad reikes nutraukti, manau kad vaikutis labai suprato, nes nutraukus maitinima nebuvo jokiu isteriju.... aisku paskutinis kartas buvo gausiai sulaistytas mano asaromis, nes dar tikrai norejau testi, bet buvo kaip buvo...

Gydytojau K.Vitkauskai - ar mano atveju dar buvo galima kazka padaryti, kad nenutraukti maitinimo? Nes siaip valgiau normaliai,bet esu is tu lieknesniu moteru, mano vidutinis svoris yra apie 50 kg, baigiant maitinti buvo jau tik 47 kg, kas turbut nera sveika....

Tai stai tokia mano sitorija smile.gif dar pamirsau parasyti, kad buvo ir mastito pozymiu, bet issisukom abi smile.gif o visoms linkiu pacios geriausios kloties maitinant savo angelelius mirksiukas.gif
Atsakyti
Miela Gwen,
Klausiate, ar sveika moteriai sverti 47 kg? Nesveika, jeigu jos ūgis yra > 170 cm. Labai sveika, jeigu ūgis 155 – 160 cm.
Žindančios motinos medžiagų apykaita jos organizme/kūne yra orientuota į du tikslus – išgyventi ir pamaitinti kūdikį. Todėl žindymo laikotarpiu motinos organizmas geriau įsisavina reikalingas medžiagas ne tik iš suvalgomo maisto, bet ir iš savo kūno atsargų, sukauptų poodinių riebalų pavidalu. Priklausomai nuo to, kiek maisto medžiagų gauna mama su savo valgiu, ji savo kūne kaupia arba jas iš savo kūno ima. Kaupti gali tada, kai suvalgo daugiau, negu yra tos dienos savi mamos organizmo energetiniai poreikiai kartu su maisto poreikiais pieno gamybai. O savas kūno atsargas (poodinius riebalus) mama naudoja (ir kartu dėl to atitinkamai mažėja jos kūno svoris) tada, kai visiems minėtiems poreikiams neužtenka medžiagų ir kalorijų iš tą dieną mamos suvalgyto maisto. Taigi žindančios mamos poreikiai yra didesni, negu nežindančios. Tačiau kūdikio žindymas neišsekins, jeigu ji nepamirš pakankamai ir pilnavertiškai maitintis pati.
Temą „Svorio metimas žindymo laikotarpiu“ detaliai aptartą rasite knygos skyriuje „Ką valgyti mamai?“ (p.158-179)
Atsakyti