Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

Pienuko lašelis po maitinimo gerai, bet ir šiltas dušas prieš maitinimą labai gerai, lengviau pienelis išbėga ir pati įsitikinot, kad tempimas nuslūgsta mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Justesea: 13 rugsėjo 2013 - 17:27
QUOTE(pukuotukas @ 2013 09 06, 19:33)
Sveiki, reikia pagalbos, nebezinau ka daryti , dukrytei dar nera nei 2 men pradejo trukti pieno krutine daviau daznai bet ji rekia pasidavem davem vaikui misinuko , nutraukus pamaciau kad vos 60 ml is abieju pritraukiu, o mazyle  per karta 120 ml suvalgo, jau kelios dienos pienuko mazeja net traukiant dukryte krutines nebeima  schmoll.gif Begalo norejau maitinti pati bet nei as neemiau kruties  nei vyras sad.gif bet mano mamyte mane ismaitino iki metuku nutraukdama pieneli .... kaip padidinti pienelio gamyba bent pritaukus maitinti? traukiu daznai bet nepastebiu kad daugetu  dar tik 5 dienos gal daugiau laiko reikia? dabar dukryte per diena gauna 4 kartus mano pienelio ir deja 2 kartus misinuko  verysad.gif  labai liudna bet nezinau ka daryti sad.gif
ir paskaitas lankiau ir knyga kelis kartus skaiciau deja  verysad.gif  pirma men sekesi gerai mazyle net 1 kg priaugo taip dziaugiausi ir kazkas nutiko pienuko sumazejo nors ir valgau ir geriu ir ilsiuosi  doh.gif  Labai nuosirdziai noriu maitinti savo mazyle 4u.gif

Miela pukuotukas,

žindymo praktika žmonija sėkmingai užsiima jau šimtus tūkstančių metų.
Siūlyčiau ir Jums labiau pasikliauti gamta. O gamtoje nėra mišinukų, čiulptukų ir graduotų buteliukų. Todėl „laukinėms“ mamytėms ir sekasi žindyti.
Nes nuo mišinukų paprastai sumažėja naujagimio/kūdikio apetitas žįsti ir mažylis darosi nebe toks aktyvus prie krūties. Čiulpdamas per čiulptuką, užmautą ant buteliuko, arba/ir raminamas čiulptuku-tuštuku, naujagimis/kūdikis įpranta ČIULPTI ir nebemoka ŽĮSTI. Naudodamos graduotus buteliukus, mamytės, pamačiusios, jog dar ir mėnesio neturinčiam naujagimiui įmanoma iškart supilti 120 ml ir daugiau, galvoja, jog taip ir reikia ir įpratina kūdikius prie retų (pvz., tik 6 kartus per parą) persivalgymų, o savo krūtis priverčia persitemti nuo didžiulių pieno potvynių.
Kad būtų pieno, neužtenka mamytei valgyti, gerti ir ilsėtis. Žindymas yra darbas ir dirbti jį turi DU. Pienas reikalingas kūdikiui, todėl jis ir turi būti svarbiausias darbininkas ir direktorius, užsakantis pieno gamybą PAGAL SAVO POREIKIUS. O mamytės pareiga yra visada, kada kūdikis nori, jį GERAI PRIGLAUSTI.
Sėkmės! Rezultatą pasitikrinsite ČIA.
Atsakyti
QUOTE(Smiltele99 @ 2013 09 13, 15:52)
Laba diena,

Labai prašau padėkite...  unsure.gif Visą laiką buvau mažakrūtė. Pagimdžiau vaikelį ir pienuko labai daug atsirado, krūtis patrigubėjo. Be to aš dar tik 6 diena po gimdymo. Speneliai labai maži ir vaikelis taisyklingai neapžioja, todėl žindau su antspeniu. Ir puikiai sekasi. Bet vat labai krūtinė išsitempusi, tiesiog persprogusi, jaučiu diskomfortą. Kol kūdikis žinda viena krūti iš kitos bėga tiesiog srovele pienas, tada palengvėja, nuslūgsta tempimas.  Taip pat užtenka tiesiog pasilenkus pabūti ir iš krūtų laša pienas. Bet kol kūdikėlis miega jau kita krūtis vėl baisiaisiai išsitempia, kaip gūzas. Norėjau pasiklausti ar derėtų kaip nors pieną nutraukti? ir kada tai daryti? ar prieš žindymą? ar po žindymo? bet tada bijau, kad dar daugiau pieno pradės gamintis... doh.gif o gal kai žindo kūdikėlis duoti ir iš vienos krūties ir iš kitos pažįsti? Dabar vieną kartą žindau iš vienos, kitą kartą iš kitos. Žodžiu esu pasimetusi unsure.gif

Miela Smiltele99,

visų moterų krūtys per nėštumą padidėja, nes jose esančios pieno liaukos ruošiasi būsimam žindymui. Per kelias dienas po gimdymo krūtys gali ypač pritvinkti dėl greitai suintensyvėjusios kraujotakos ir pieno antplūdžio. Jeigu taip stipriai įsitempia, jog kūdikiui neįmanoma ją gerai apžioti, verta šiek tiek pieno iš jos ištraukti prieš glaudžiant kūdikį, t.y., prieš žindymą. Pieno pertekliaus gamybą labiau skatintų pieno ištraukimas po žindymo.
Labai gerai darote, kad stengiatės jog kūdikis pavalgytų iš vienos krūties. Taip jis gauna ir pradinį liesesnį-saldesnį (atsigėrimui), ir galinį riebesnįjį (sotumui) pieną. Jeigu vieno maitinimo metu nedaug žindusį iš vienos krūties, kūdikį perkeltumėte tęsti žindimą iš antrosios, tai kūdikis gautų tik daug liesesniojo-saldesniojo pieno, o dėl to kūdikis gali dažniau ir skysčiau tuštintis (tarsi viduriuotų) ir kentėti nuo pilvo pūtimo sukeltų dieglių. Daugiau apie tai >>> p.137-146

* * *
Spalio mėnesį su nėštukėmis nemokamose paskaitose apie naujagimio ir kūdikio maitinimą susitiksime Klaipėdoje, Telšiuose ir Palangoje
Atsakyti
QUOTE(iksiule @ 2013 09 12, 11:35)
Norėčiau padėkoti gyd. Vitkauskui už knygą ir už išsamius atsakymus į mano pateiktus ilgus klausimus šiame forume. Visa tai man labai padėjo.
Taip pat, norėčiau paklausti, ar neplanuojate vesti paskaitos apie naujagimio ir kūdikio maitinimą Vilniuje? smile.gif

mielai smile.gif lauksiu organizatorių pakvietimų mirksiukas.gif
O kol kas...
spalį su nėšukėmis, mamytėmis ir tėveliais dar susitiksime Palangoje
lapritį - Gargžduose, Klaipėdoje, Plungėje ir Kretingoje
Atsakyti
as manau kad lb daug kas, gal netgi ir viskas priklauso nuo pacios busimos/esamos mamytes noro zindyti kudiki 4u.gif kai laukiausi pirmos dukrytes zinojau kad noresiu zindyti kuo ilgiau nes mamos pienukas tai yra geriasia ka gali duoti savo kudikiui.be jokiu problemu ta ir dariau sekmingai iki antrojo pastojimo, taip pat maitinau.pilvelyje vel nauja gyvybe..mano nuomone nepasikeite ji lokia tokia pati.tikiuosi ta sekmingai ir daryti.o neskaiciau jokiu knygu, nesidomejau apie zindyma. tiesiog lb norejua ir man pavyko 4u.gif lb to linkiu visoms 4u.gif tai nepokartojams jausmas ir emocinis rysys s savo kudikiu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(inetukea @ 2013 10 23, 00:36)
as manau kad lb daug kas, gal netgi ir viskas priklauso nuo pacios busimos/esamos mamytes noro zindyti kudiki 4u.gif  kai laukiausi pirmos dukrytes zinojau kad noresiu zindyti kuo ilgiau nes mamos pienukas tai yra geriasia ka gali duoti savo kudikiui.be jokiu problemu ta ir dariau sekmingai iki antrojo pastojimo, taip pat maitinau.pilvelyje vel nauja gyvybe..mano nuomone nepasikeite ji lokia tokia pati.tikiuosi ta sekmingai ir daryti.o neskaiciau jokiu knygu, nesidomejau apie zindyma. tiesiog lb norejua ir man pavyko 4u.gif lb to linkiu visoms 4u.gif tai nepokartojams jausmas ir emocinis rysys s savo kudikiu wub.gif

Miela inetuke,

Pradžioje ir aš maniau, kad jau pačios gamtos per jos tūkstantmečių “praktiką” yra taip surėdyta, jog kiekvienai mamai užtenka tik panorėti ir viskas eisis kuo puikiausiai. Kad žindyti nesiseka tik toms mamytėms, kurios nenori.
Ir dabar, su savo 33 darbo vaikų gydytoju praktika, aš esu įsitikinęs, jog žindo tik tos mamytės, kurios to nori. Kad nenorinčios nežindo.
Tačiau per tuos daug metų mačiau daug mamyčių, kurioms, nors ir labai norėjo, kūdikių maitinimas iš krūties nesiklojo taip sėkmingai ir be jokių problemų, kaip tai pavyko Jums. Deja, nors prigimtimi visi esame gamtos vaikai/tvariniai, bet daugelis gyvename nebe gamtoje ir dažnas nebežinome kaip elgtis. Pvz., sutikau tokių mamyčių, kurios nežinojo, jog ŽĮSTI, TAI NE ČIULPTI, kad pienas krūtyse gaminamas pagal PAKLAUSOS IR PASIŪLOS DĖSNĮ, klausinėjo KĄ VALGYTI (p.146-165) žindyvei, kaip nustatyti AR UŽTENKA PIENO (p.111-113), suprasti kodėl VAIKAS VERKIA (p.222-229), ką daryti, kad naujagimis NEATPYLINĖTŲ (p.137-138), kaip padėti, PILVELIO DIEGLIŲ (p.138-144) kamuojamam kūdikiui, kaip atpažinti kūdikio ir mamos PIENLIGĘ (p.211-220), kaip išvengti spenelių skausmų, mastito ir kitų KRŪTŲ BĖDŲ (p.169-208), ar gali žindyti SERGANTI MAMA (p.288-298), apie PAPILDOMĄ MAITINIMĄ (p.324-335) , apie tai, kada laikas ir kaip geriausiai vaiką NUJUNKYTI (p.318-345) …
Būti MAMA – tai ne akla sėkmės loterija “pavyks-nepavyks”, o labai rimta ir pati svarbiausia Žemėje PROFESIJA

* * *
Paskaitose apie NAUJAGIMIO IR KŪDIKIO MAITINIMĄ spalį su nėšukėmis, mamytėmis ir tėveliais dar susitiksime Palangoje
lapkritį - Gargžduose, Klaipėdoje, Plungėje ir Kretingoje
Atsakyti
[quote=gyd.K.Vitkauskas,2010 08 28, 22:32]
Mielos nėštukės,

esu vaikų gydytojas, vienas iš tų, kurie vieną gražią dieną džiaugsimės kartu su Jumis jau gimusiais Jūsų stebukliukais. Jau studijuodamas mediciną, prisiekiau sau, jog, ne mažiau negu gerai gydyti ligonėlius, aš stengsiuosi nuveikti viską, ką sugebėsiu, kad vaikai nesirgtų. Dirbdamas poliklinikoje daug kartų galėjau palyginti žindomų ir nežindomų kūdikių vystymąsi ir sveikatą. Tie įspūdžiai ir pastūmėjo mane tapti žindymo propaguotoju. Per daugelį metų sukaupiau ne tik nemažai patirties, bet ir žinių, kurias sudėjau į knygą “Kūdikio žindymas: Nepakeičiamas kaip motinos meilė“

user posted image

Tai yra pirmoji Lietuvoje parašyta monografija apie kūdikių žindymą: teorija, praktika ir patarimai.
Iš patirties jau žinau, ir daug mamyčių tai sakė, jog ruoštis būti mama ir mokytis kūdikio priežiūros ir maitinimo tikrai verta jau gerokai iš anksto.

Taigi man rūpi viskas, kas rūpi Jums, pasidalinkime mintimis apie savo lūkesčius dėl Jūsų vaikelio maitinimo. Atverkime, aptarkime ir išsklaidykime abejones. Nuoširdžiai Jums padėsiu.

Pagarbiai,
Kazimieras Vitkauskas
[Manau, kad si knyga man tikrai labai reikalinga, nes apie maitinima neismanau nieko... doh.gif
Atsakyti

 i 
SolveigaG, gal jau gana reklamos? Ačiū.
Atsakyti
labai labai atsiprašau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vekoni @ 2013 07 01, 09:26)
sveikos esamos ir busimos mamytes!
noreciau papasakoti mano, mano dukterecios ir drauges zindymo istorijas. pagimdem birzelio men, Klaipedos ligonineje.<...>.

Miela Vekoni,
du pastaruosius antradienius buvau susitikęs su Klaipėdos ligoninės Akušerijos skyrių medikais. Paskaičiau jiems dviejų valandų paskaitas apie šiuolaikinius žindymo mokslo ir praktikos pagrindus. Ir… aptarėme Jūsų laiške aprašytas aktualijas. Tikiuosi, kad reikalai sparčiai taisysis mirksiukas.gif
* * *
O kitą antradienį, gruodžio 17d., vėl susitiksime su Klaipėdos nėštukėmis
Atsakyti
Sveikos mamytės, Ar yra tokių, kurių mažuliams būtų jau arti dviejų metukų, o jie dar su didžiausiu malonumu rinktųsi jūsų pienuką, o ne kokį kitą maistą? Ar leidžiatės tiek,nkiek jam reikia, ar ribojate? Visada žinojau, kad būtinai pati žindysiu savo vaikutį ir visada galvodavau, jog tai tęsis tiek, kiek tik jis norės, ir dabar taip toliau ketinu daryti, tiesiog nuostabą kelia tai, kaip dar viskas intensyvu. Sunku įsivaizduoti, jog kitoms būna taip, kad pienukas ima ir mažėja, nebesigamina.. Esu puikiausias pavyzdys - jei yra paklausa, bus ir pasiūla:) Kartais atrodo, kad pabaigos niekada nebus:)))
Atsakyti
QUOTE(Cikityta @ 2014 01 26, 00:08)
Sveikos mamytės, Ar yra tokių, kurių mažuliams būtų jau arti dviejų metukų, o jie dar su didžiausiu malonumu rinktųsi jūsų pienuką, o ne kokį kitą maistą? Ar leidžiatės tiek,nkiek jam reikia, ar ribojate? Visada žinojau, kad būtinai pati žindysiu savo vaikutį ir visada galvodavau, jog tai tęsis tiek, kiek tik  jis norės, ir dabar taip toliau ketinu daryti, tiesiog nuostabą kelia tai, kaip dar viskas intensyvu. Sunku įsivaizduoti, jog kitoms būna taip, kad pienukas ima ir mažėja, nebesigamina.. Esu puikiausias pavyzdys - jei yra paklausa, bus ir pasiūla:) Kartais atrodo, kad pabaigos niekada nebus:)))

http://www.supermama...;#entry65370665
Atsakyti