Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2013 01 11, 01:54)
Miela Musonija,


Mielas daktare, šiuos visus patarimus įsisavinau, tikiuosi išeis pritaikyti praktiškai ir žindysiu savo kūdikėlį. Labai smagu, kad yra su kuo pasitarti, būtų smagu kad atsirastų medikų kuo daugiau tokių kaip Jūs. Sėkmės Jums kuo dideliausios. ! smile.gif
Papildyta:
QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2013 01 11, 01:54)
Miela Musonija,



Mielas daktare, šiuos visus patarimus įsisavinau, tikiuosi išeis pritaikyti praktiškai ir žindysiu savo kūdikėlį. Labai smagu, kad yra su kuo pasitarti, būtų smagu kad atsirastų medikų kuo daugiau tokių kaip Jūs. Sėkmės Jums kuo dideliausios. ! smile.gif
Atsakyti
Puikūs patarimai. Dar ne nėščia, bet imsiu ruoštis blush2.gif (planuojam), o maitinti pati noriu kuo ilgiau. Gaila ankščiau mamytėm trūko žinių. verysad.gif O dabar apstu, tik pasidomėt reikia. Didelis ačiū Gerb.gyd.Vitkauskui. Jei kils klausimų, būtinai rašysiu 4u.gif
Atsakyti
Likau sužavėta nuostabia knyga "Kūdikio žindymas".
Visiškai pakeičiau nuomonę apie žindymą. Taip pat gavau daug atsakymu susijusių su mano vaikyste.
Verta perskaityti visoms besilaukiancioms.
Atsakyti
Norėčiau pasiteirauti gerbiamo gydytojo. Esu girdėjusi, kad per buvimo gimdymo namuose dienas naujagimiams nukrenta svoris. Man tai atrodo kaip kažkoks nesuprantamas paradoksas. Kodėl taip atsitinka ir ar būtinai taip turi būti?
Atsakyti
QUOTE(Linda Smagi @ 2013 02 21, 01:20)
Norėčiau pasiteirauti gerbiamo gydytojo. Esu girdėjusi, kad per buvimo gimdymo namuose dienas naujagimiams nukrenta svoris. Man tai atrodo kaip kažkoks nesuprantamas paradoksas. Kodėl taip atsitinka ir ar būtinai taip turi būti?


Visų pirma vaikas dažnai iškakoja mekonijų smile.gif Ir dar yra priežasčių, tiksliai nepamenu, bet kažkas su skysčių pasišalinimu susiję.
Atsakyti
QUOTE(Linda Smagi @ 2013 02 21, 01:20)
Norėčiau pasiteirauti gerbiamo gydytojo. Esu girdėjusi, kad per buvimo gimdymo namuose dienas naujagimiams nukrenta svoris. Man tai atrodo kaip kažkoks nesuprantamas paradoksas. Kodėl taip atsitinka ir ar būtinai taip turi būti?


Miela Linda Smagi,

kai suaugęs žmogus nuolat valgo kiek nori, vadovaudamasis savo organizmo poreikių diktuojamu apetitu, paprastai jo svoris stabilizuojasi ir mažai kinta. Žmogus gali valgyti dažniau arba rečiau.. Dažnai valgančiam kiekvieno valgymo metu užtenka mažesnio maisto kiekio ir paprastai tas maisto kiekis nesukelia virškinimo sunkumų/sutrikimų. Valgantis rečiau turi kiekvieną kartą suvalgyti daugiau. O valgant labai retai – dar daugiau. Tačiau žmogaus virškinimo organų galios ir talpa yra ribota, ir gali atsitikti taip, kad labai išretinus valgymus, bus pasiekti tokie ilgi intervalai, jog net ir pagal maksimalias sutalpinimo ir suvirškinimo galimybes valgančiam žmogui nebepakaks su maistu gaunamų energijos kalorijų ir maisto medžiagų užtikrinti visiems poreikiams nuo vieno maitinimo iki kito. Štai tada žmogaus organizmas pradės naudoti ir jo kūno struktūrose, pirmiausia poodiniame riebaliniame audinyje, esančias medžiagas. Žmogaus kūno svoris mažės...

Kokie intervalai tarp valgymų yra normalūs naujagimiui? Iki gimimo mamos gimdoje gyvenantis kūdikis pro placentą iš motinos kraujo “valgo” nuolat, be jokių pertraukų dieną ir naktį. Žindymas skatina naujo pieno gamybą motinos krūtyse, o kūdikis išsitreniruoja išžįsti ir suvirškinti vis daugiau pieno. Bet tai vyksta labai palaipsniui. Gi pirmąją parą naujagimis norėtų būti „beveik nuolat prilipęs“ prie motinos, antrąją gal jau atsiras vienas kitas pusvalandžio tarpas, trečią – valandos. Bet gal dar ir ne... Tai priklausys nuo kiekvieno naujagimio individualaus sugebėjimo žįsti ir suvirškinti, ir jo mamos sugebėjimo pagaminti daugiau ar mažiau priešpienio. Laiku gaudamas visko pagal savo organizmo poreikius naujagimis augs greičiau, negu periodiškai kęsdamas alkį.

Tačiau Žmonės nori naujagimius kuo greičiau „išauklėti“ ir visais būdais stengiasi ištempti kuo ilgesnius intervalus tarp maitinimų. Tai yra dažniausia visiškai sveikų naujagimių „fiziologinio svorio kritimo“ priežastis.

QUOTE(Justesea @ 2013 02 21, 01:28)
Visų pirma vaikas dažnai iškakoja mekonijų smile.gif Ir dar yra priežasčių, tiksliai nepamenu, bet kažkas su skysčių pasišalinimu susiję.

Mekonijų – pirmąsias išmatas – pašalina visi naujagimiai, tačiau nepernešiotieji jo neturi tiek daug, jog per dvi tris dienas negalėtų kompensuoti žindymu pagal poreikį gaunamų maisto medžiagų sąlygotas kūno augimas. Taip pat ir skysčių deficitas dažniausiai atsiranda dėl per reto žindymo.

* * *
Mielas nėštukes žemaitėles kviečiu į nemokamas paskaitas Telšiuose, Gargžduose, Plungėje, Klaipėdoje...
Atsakyti
Mielas gydytojau, norėjau paklausti ar galima kada tikėtis jūsų paskaitėlių Alytuje? Mielai sudalyvaučiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(WannaBeWithYou @ 2013 02 25, 00:43)
Mielas gydytojau, norėjau paklausti ar galima kada tikėtis jūsų paskaitėlių Alytuje? Mielai sudalyvaučiau  4u.gif

Mielai, jeigu tik ir nėštukės dzūkaitės pakvies mirksiukas.gif

O kol kas arčiausiai Jūsų atvyksiu susitikimui į Vilnių kovo 16 thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2013 01 11, 01:54)
Taip, antspenio naudoti nepatariu.


Sveiki,
perskaiciau Jusu knyga, taip pat puikus Jusu patarimai sioje temoje. Taciau del antspeniu griezto nenaudojimo dristu nesutikti. Pirmaja savo dukryte maitinau iki 1 metu ir 3 menesiu, buvau isklausius paskaitas apie naturalu maitinima. Visgi pirmom dienom, kol ismokau maitinti speneliai buvo pazeisti stiprokai, t.y. iki kraujo. tuo metu antspeniai man buvo tikras issigelbejimas. juos naudodama galejau susigydyti zaizdeles ir tuomet vel maitinau normaliai, nuoga krutine. Taigi siuo atzvilgiu nebuciau tokia kategoriska 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(maidala @ 2013 02 28, 21:46)
Sveiki,
perskaiciau Jusu knyga, taip pat puikus Jusu patarimai sioje temoje. Taciau del antspeniu griezto nenaudojimo dristu nesutikti. Pirmaja savo dukryte maitinau iki 1 metu ir 3 menesiu, buvau isklausius paskaitas apie naturalu maitinima. Visgi pirmom dienom, kol ismokau maitinti speneliai buvo pazeisti stiprokai, t.y. iki kraujo. tuo metu antspeniai man buvo tikras issigelbejimas. juos naudodama galejau susigydyti zaizdeles ir tuomet vel maitinau normaliai, nuoga krutine. Taigi siuo atzvilgiu nebuciau tokia kategoriska 4u.gif

as irgi pritariu , o ka daryt kai speneliu nera,man tikras isigelbejimas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2011 02 08, 19:40)
Ar tikrai žinote, kad VISI žindymo propaguotojai “tokie pat”? Ar tikrai nėra taip, jog pykstate, pvz., ant manęs, iš anksto, “avansu”? T.y., ar jau tikrai perskaitėtę VISĄ mano knygą ir išbandėte VISKĄ, kas ten siūloma? Taigi, ar jau tikrai ramia sąžine galite kategoriškai teigti, kad priklausote tam mažam NEGALINČIŲ procentui? O tada - gal net ir tas labai mažas procentas yra labai abejotinas…


O aš ne vieną kartą girdėjau nusivylimo gaidų iš moterų, kurios buvo susižavėjusios Jūsų knyga, ir patyrė frustraciją, kai siūlomi metodai nesuveikė. Pačiai žindymo džiaugsmai dar priešaky (ir Jūsų knygą, ko gero, skaitysiu, kaip vieną rimtesnių studijų šia tema lietuvių kalba), bet vis tik aš "avansu" pritarčiau minčiai, kad negalima apibendrinti ir kategoriškai teigti, jog viskas yra įmanoma. Daug kas mini, jog pienas gaminasi smegenyse. Ką gi - turbūt, niekas nepaneigtų, kad smegenys yra itin sudėtingas ir sunkiai kontroliuojamas organas. Stresas, baimės ir kokie nors kiti keisti sąmonės/pasąmonės "blokai" negali būti nuimti tiesiog tam tikra veiksmų pagal instrukcijas seka.

Tiesiog pabandykite atsidurti kailyje tos moters, kuri išstudijavusi Jūsų knygą nuo pirmo iki paskutinio puslapio, pasikaustė, daug skyrė tam laiko, energijos, pasišventimo, o galiausiai liko su buteliuku, nes jos kūdikėlis buvo bepradedanti išsekti. Ar tai moteriai tas "visos gali" ir Jūsų šitas pasisakymas nėra šlapio skuduro smūgis per veidą? "Bloga mama" - negailestingas nuosprendis, ir smerkiantys artimųjų žvilgsniai, nes jie visi "žino", kad "visos gali", o ta viena išsišokėlė, matyt, krūtinę tausodama, išsigalvoja negalėjimą.
Atsakyti
QUOTE(Valentukė @ 2012 10 24, 11:32)
Kai laukiausi vaikelio maitinimui niekaip nesiruošiau, (manau, kad kai kur duodami patarimai apsitrint šiurkščiu rankšluosčiu ar kepmpine yra tiesiog mitas).

Pritrenkiantis argumentas - nebanžiau bet manau kad mitas. O aš bandžiau - ir nežinau kas yra suskilinėję speneliai 4u.gif

QUOTE(gyd.K.Vitkauskas @ 2013 02 25, 00:14)
Gi pirmąją parą naujagimis norėtų būti „beveik nuolat prilipęs“ prie motinos, antrąją gal jau atsiras vienas kitas pusvalandžio tarpas, trečią – valandos. Bet gal dar ir ne... Tai priklausys nuo kiekvieno naujagimio individualaus sugebėjimo žįsti ir suvirškinti, ir jo mamos sugebėjimo pagaminti daugiau ar mažiau priešpienio. Laiku gaudamas visko pagal savo organizmo poreikius naujagimis augs greičiau, negu periodiškai kęsdamas alkį.

O dėkui, radau atsakymą ko mano mažiukė pirmom dienom tiesiog prilipus buvo 4u.gif
Atsakyti