Žinutė nukreipta iš gyd.K.Vitkauskas
Gyd.K.VitkauskasQUOTE
darijusha:noriu paklausti patyrusių - jei dabar jau speneliai jautrūs ir skausmingi (ypač lietimui, o savaitė 17ta eina) - ar tai reiškia, kad ir vėliau bus jautrūs... Pamenu, kad su pirmu vaiku iki skausmo skaudėdavo spenelius, ypač pradėjus žindyti - iki ašarų kartais.
ar šiuo klausimu galima kažkaip pasiruošti
QUOTE
*Alegria*: Pirmomis savaitemis po gimdymo dazniausiai laaaabai skauda spenelius maitinant, bet tereikia perkenteti si laikotarpi, tada jau galesite megautis zindymu
QUOTE
Valentukė: ...dar būnant ligoninėje vaikutis besimokindamas žysti "apkramto" mamą..
Taip, tai tiesa, daugumos nėščiųjų speneliai pasidaro jautresni. Gali būti, jog tuo padidėjusiu jautrumu lietimui pasireiškia ir gamtos noras, kas speneliui būtų duota laisvė, kad spenelis ir krūtis nebūtų suspaudžiama, bet leidžiama jai laisvai padidėti ir ruoštis būsimam pieno gaminimui ir kūdikio žindymui.
Dar gali būti, jog ir po gimdymo kuriam laikui išliekantis padidėjęs spenelių dirglumas yra susijęs su signalizavimu mamai apie tai gerai ar blogai kūdikis prigludo ir apžiojo krūtį. Juk labiausiai skauda, kai kūdikis apžioja per mažai ir tas jautrusis spenelis atsiduria tarp kūdikio dantenų ir būna nekantriai maigomas/kramtomas bei siurbiamas (20 b pav.).
O mažiausiai arba visai neskauda, kai krūtis apžiojama pakankamai plačiai ir spenelis atsiduria kūdikio burnos gilumoje, tarp lygaus gomurio iš viršaus ir liežuvio apačioje (20 a pav.). Tuo, kad pavyktų būtent taip padaryti, mamą su vaiku paruošia taip pat pati gamta:
(1) naujagimis artėdamas prie krūties plačiai išsižioja. Taip jis daro dėl įgimto ieškojimo reflekso (21 pav.)
(2) mamos krūtys tuoj po gimdymo dar būna ganėtinai minkštos ir naujagimui lengva apžioti tiek daug/plačiai, kiek reikia. Kaip jau minėjau, spenelio skausmas žindant yra yra labai svarbus gamtos sugalvotas signalas apie blogai, t.y., nepakankamai plačiai apžiotą spenelį. Tuomet kūdikį prie krūties reikia glausti iš naujo ir iš naujo (minkštą krūtį galima ir pasmailinti suėmus ranka) tol, kol jam pavyks priglusti gerai ir ŽĮSTI (20 a pav.), o ne blogai apžioti tik spenelį ir ČIULPTI (20 b pav.)
Taigi svarbiausias Jūsų pasiruošimas sėkmingam žindymui be spenelių skausmų ir bus (A) šito dalyko išmanymas, (
žindymo pradėjimas tuojau po gimdymo, ir © žinojimas, jog naujagimio sugebėjimo (mokėjimo) plačiai išsižioti ir krūtį gerai apžioti nereikėtų sugadinti bet kokių čiulptukų kišimu jam į burną, nes tuomet kūdikis įpras/išmoks čiulpti ir gali nebemokėti/nebenorėti žįsti. O tada skaudės...