Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

Turiu as isigijus sita knyga,truputi paskaiciau bet visai nesivadovauju ja.o ruosiausi emociskai,ruosiau save kad bus sunku,sunku ir buvo pradzioj bet viska istveriau ir kolkas sekmingai zindau thumbup.gif
Atsakyti
Aš apie žindymą nieko neskaičiau, tik buvau girdėjusi, kad norint, jog gamintųsi pienas, reikia vaikeliui duoti dažnai žįsti. Tai pagimdžiusi dėdavau dukrelę turbūt kas pusvalandį prie krūtinės. Kai pradėjo gamintis pienas, tai oi, oi, oi, upeliais liejosi, kokius keturinukus būčiau laisvai išmaitinusi smile.gif))

Žindžiau mergytę iki 1,5 metų. Gyvenu Danijoje, čia visi stebėjosi, kad taip ilgai žindau. Danijoje įprasta žindyti pusmetį ar trumpiau (mat mamai pernelyg sunku doh.gif )
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2012 06 09, 16:20)
pries kelis postus mama rase, kad buvo susisiekusi ir kad neturi...

Jei kuri vilniete mamyte noretu sia knyga paskaityti ir tikrai pazadetu grazinti, galeciau trumpam paskolinti... Ne parduoti. Ji skaityta, o ir man gal dar prisireiks.. bigsmile.gif
Jei kas, i AZ.


sveikos, kreipiausi tiesiai i knygos autoriu ir jis per kelias dienas man knyga atsiunte smile.gif
Atsakyti
ar aš ruošiausi... g.gif
Viena vertus, atrodo, ko čia ruoštis – juk žindymas toks natūralus dalykas ir gamta jau viskuo pasirūpina per mūsų genus jau brendimo ir nėštumo laiku. Tačiau buvau girdėjusi visokių istorijų, tarp jų ir apie tai, kaip nelengva būna su tuo maitinimu, ypač pirmomis dienomis: vienai baisiai skaudėjo, antra pieno neturėjo, trečią operavo dėl mastito... Taigi nesinorėjo „plikai į dilgėles įkristi“. Lankiausi ne vienoje paskaitoje, abiem ausim klausiausi patarimų, skaičiau pati kiek kur radau, taip pat ir šitą knygą. Ko gero daugiausiai informacijos ir aiškiausią supratimą iš jos ir gavau. Pritariu Cikitytai – ir man buvo valandėlių, kai „savo kailiu“ įsitikinau, jog geriau žinoti, o ne spėlioti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2012 05 16, 19:09)
Diegliai tikrai praeis, o ir pieno gamyba susireguliuos, tik nepersistenkit su nutraukinejimu, nes tada dar labiau tas pienas gaminsis  smile.gif


Sakyčiau, nieko blogo - nesuvalgyto pieno perteklių galima į indelius užšaldyti ir panaudoti vėliau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2012 08 02, 12:09)
Sakyčiau, nieko blogo - nesuvalgyto pieno perteklių galima į indelius užšaldyti ir panaudoti vėliau  4u.gif



as truputi ne apie tai norejau pasakyti blush2.gif turejau omeny, kad netvinktu daugiau, negu reikia kudikiui ir nevargintu mamos... smile.gif
Atsakyti
as moraliskai ruosiausi, pasiskaiciau siek tiek literaturos. Buvau pasiruosusi nenuleisti ranku atejus pirmiem sunkumam. Taip pat is anksto nusipirkau nukramtytiems speneliams multi mam kopresiuku, bepantenio, saldytuve laikiau kopusta, jeigu uzdegimas (.)(.), taip pat liemenele. Kai maziukas gime apie savaite vaiksciojau beveik nuoga, laikiau mazyli prie saves ir beveik visa diena mano spenelis buvo maziaus burnytej. Taip uzsikure mano pieno fabrikelis biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Busimom mamytem, noriu pasakyti, dar labai svarbu tiketi savimi, kad bus pieno ir neptrisigalvoti jokiu nesamoniu, kad speneliai ne tokie, papuliai mazi, ar pienas neriebus schmoll.gif
sekmes maitinant 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Ruošiuosiu.. ax.gif
Nusipirkau K.V. vadovėlį, dar ne vieną knygą apie nėštumą ir žindymą.. Skaitau, mokausi, klausiu patarimų iš patyrusių mamų, nors aišku, kiekvienai savo.. ax.gif
Atsakyti
Sveikos,
norejau pasitikslinti del krutu skausmo nestumo metu (laukiuosi I trimestra). Nusipirkau sportine, gerai aptempiancia liemenele, patogu, nebeskauda krutu, gal tik lieka nuspaudimo druziu po krutimis (vis delto gumos) praktiskai nesioju visa para, tad norejau suzinoti ar tokia liemenele netraumos krutu latakeliu ir nebus problemu maitinant mazyli?
Kaip Jus issprendete krutu skausminguma?
Atsakyti
QUOTE(Persikele @ 2012 09 24, 13:45)
Sveikos,
norejau pasitikslinti del krutu skausmo nestumo metu (laukiuosi I trimestra). Nusipirkau sportine, gerai aptempiancia liemenele, patogu, nebeskauda krutu, gal tik lieka nuspaudimo druziu po krutimis (vis delto gumos) praktiskai nesioju visa para, tad norejau suzinoti ar tokia liemenele netraumos krutu latakeliu ir nebus problemu maitinant mazyli?
Kaip Jus issprendete krutu skausminguma?



Aš manau, jog daugiau pagalbos sulauktum skyrelyje apie žindymą, o ne tarp besilaukiančiųjų: žindymo subforumas
Atsakyti
QUOTE(Persikele @ 2012 09 24, 14:45)
Sveikos,
norejau pasitikslinti del krutu skausmo nestumo metu (laukiuosi I trimestra). Nusipirkau sportine, gerai aptempiancia liemenele, patogu, nebeskauda krutu, gal tik lieka nuspaudimo druziu po krutimis (vis delto gumos) praktiskai nesioju visa para, tad norejau suzinoti ar tokia liemenele netraumos krutu latakeliu ir nebus problemu maitinant mazyli?
Kaip Jus issprendete krutu skausminguma?

Miela Persikėle,
nėštumo metu padidėjęs krūtų dirglumas yra normalus reiškinys. Krūtis ruošiasi būsimam kūdikio žindymui, sparčiai didėja pieno liaukos ir gali ne tik padilgsėti krūties viduje/gilumoje, bet ir perštėti padidėjusių vidinių audinių spaudimo tempiama krūtų oda. Kartais dėl to, kaip ir vėlesniame nėštume nutinka pilvo odai, gali atsirasti vidinio odos sluoksnio ir poodžio prasiskyrimai – strijos, lydimos niežulio ar net skausmingumo.
Taip, aptempianti liemenėlė priešpriešiniu spaudimu gali padėti pristabdydama odos tempimą dėl vidinio slėgio. Tačiau jeigu liemenėlė yra itin ankšta (net lieka nuspaudimo drūžių), trikdoma kraujotaka krūtyje. Dėl to gali būti ne tik slopinamas pieno liaukos vystymasis ir pasiruošimas būsimai pieno gamybai (kraujas atneša tai skatinančius hormonus ir reikalingas medžiagas), bet ir tuo pačiu trikdoma deguonies ir medžiagų apykaita suspaustose odos ir poodžio ląstelėse. Nuo to krūtų oda gali pasidaryti dar mažiau atspari tempimui tuo metu, kai ta labai spaudžianti liemenėlė nedėvima. Be to, ypač kenčia suspausti speneliai. Siūlyčiau kompromisinį variantą: tiktų liemenėlė prilaikanti krūtį (atsižvelgiant į tolesnį krūtų didėjimą, laikas nuo laiko liemenėlę reikėtų keisti didesne) , tačiau nespaudžianti, su skylėmis speneliams. Gyvybinių procesų odoje pagyvinimui, o tuo pačiu ir jos atsparumui prieš tempimą padidinimui, neblogai būtų krūtų paviršinis (tik odos ir poodžio) masažas kelis kartus per dieną, kartu patepant drėkinančiu ir maitinančiu tepalėliu.
Atsakyti
sveikos,kai pirma karta pastojau,neturejau jokiu knygu ar kitos info apie vaiku maitinima,bet mums labai nuskilo.Gamta mane apdovanojo ax.gif nes pienuko turejau tiek daug kad pirmuosius metus vaikui pavalgius dar nusitraukdavau po 0,5l 3kartus per diena. O pieno turejau iki kol mazylei suejo 4metai. Tai tikiuosi,kad ir su antru vaikeliu bus taip pat ax.gif
Atsakyti