Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

QUOTE(Rima123 @ 2012 04 12, 18:48)
Patikrinkit dazniau ir matysit 4u.gif As pradzioje mazdaug kas valanda pasiziuredavau ir pakeisdavau jei reikia. Aisku jei miegodavo nezadindavau, pakeisdavau po maitinimo.
Papildyta:
mozarella&pica jei labai norite tai ir maitinsite mirksiukas.gif  Man atliko cezari (kaip daug kur raso didesne tikimybe nemaitinti, nes priespienis pienas veliau atsiranda) laikiau vaika prie saves net pooperacinej palatoj, nors norejo isnest nedaviau. Krutine irgi kaip as sakau zemaitijos lygumos, nes esu irgi sportinio sudejimo. Bet kai prasidejo priespienis, veliau pienukas, tai tiek turejau, kad juokdamasi sakydavau, duokit dar koki vaika pamaitinsiu, o ir is zemaitijos lygumu pasidare geri kalnai biggrin.gif  Taip, kad kai labai labai nori, buna ir isipildo  good.gif

aciu, kazkaip lb ikvepe tavo patirtis thumbup.gif vadinasi imanoma ir su zemaitijos lygumom lotuliukas.gif
Atsakyti
Ruosiuosi psichologiskai biggrin.gif nes kitaip kazi ar imanoma pasiruosti. Dukryte maitinau 13 menesiu, tai labai noreciau ir antra kudikeli maitinti wub.gif
Atsakyti
manau, kad svarbiausia nusiteikimas:) ir su pirmu ir dabar, laukdamasi antro zinojau ir zinau, kad maitinsiu vaikiuka pati... net neturejau isigijusi buteliuko ir niekada nesidomejau misinukais...manau labai svarbu psichologinis nusiteikimas...
Atsakyti
Taip mergaites, nusiteikimas labai daug duoda 4u.gif Svarbiausia nestresuokit, ramiai mokinkites teisingai maitint, saugokites skersveju ir veju, kad krutines nesupustu, jei jauciat, kad krutine cementine ir vaikutis nenori tuo metu valgyt siek tiek nusitraukit pienuko, kad uzdegimas neprasidetu ar kaip ten vadinas, jau pamirsau blush2.gif ir megaukites savo leliukais, o tai jie taip greit uzauga, kad net nepajauti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mozarella&pica @ 2012 04 04, 16:18)
Gerb., gydytojau,
Jusu knyga nusipirkau dar pacioj nestumo pradzioj (atsiuntete man i UK), ir dabar, kai iki nestumo pabaigos liko vos dvi savaites perskaiciau ja antra karta, informacijos atnaujinimui! Nors ir puikiai viska isdestot knygoje, bet vis tiek ''velniukas'' pasamoneje vis kisa koja, o gal tu ta 1 is 10 000 moteru, kuri tikrai negali zindyti?!!!

Zindyti savo kudikeli labai trokstu, tiesiog degu noru, kartais net sapnuoju save zindancia kudiki. Tas noras buvo visada tik netvirtas, o Jusu knyga tik irode ir uzdege zindymui dar labiau, tiesiog galvoje ir sukasi, kad ''misinliai - naslaiciu maistas vaikams neturinciams sveiku motinu''...Viskas butu gerai, tik vis karts nuo karto kokios abejones ir neuztikrintumas aplanko....
1) Pirmiausia, tai del krutu dydzio. Zinau, kad raset, jog nuo ju dydzio nepriklauso bus pieno ar ne. O jeigu ju, galima sakyti, beveik visai nera, kaip as kartais pati pasakau su ironija ''dailylente''. Nuo pat vaikystes daug daug metu rimtai sportavau, tai tiesiog mano toks ir tapo sportiskas, lieknas kuno sudejimas, be jokiu apvalunu. Manau esat mates per olimpines zaidynes maratonu begikes - lieknutes, liesi raumenukai, o krutines visai nera..... Sakoma, kad per nestuma, hormonai lb paruosia krutine zindymui, bet manoji gal tik siek tiek lb nedaug, galima pasakyti, ''pabrinko'' ir tiek, bet nepadidejo, taip pat kiek patamsejo areole, bet speneliai kaip buvo mazuciai, taip ir liko.Tame ir kyla abejoniu, ar net ir tokia ''raumenine'' plokscia krutine visgi imanoma sekmingai ir ilgai zindyti? Ar vis del to gali buti sunkumu?  Kaip tam nusiteikti ir pasiruosti? Per visa nestuma, net ir db pabaigoje nepastebejau visiskai jokio priespienio lasejimo ar pan. sad.gif

Išties, nusiteikite pozityviai: žindymas jums su vaikeliu yra Gamtos skirtas, tai kodėl gi jis neturėtų būti sėkmingas? Nedidelės krūtys gyvenant gamtoje yra normalu ir netgi privalumas. Negi su didžiulėmis krūtimis būtų patogiau po laukinę gamtą lakstyti? Daugeliui didžiakrūčių moterų tą didumą lemia būtent riebalinio audinio jose gausa, o pieną gaminančių ląstelių būna tiek pat, kaip ir lieknos mamytės nedidelėmis atrodančiose krūtyse… Kaip ten bebūtų, taip, pieną gamina bet kokio dydžio krūtys. Gali skirtis jų talpa, gebėjimas vienu metu sukaupti didesnį ar mažesnį pieno kiekį. Gali būti, jog Jums teks žindyti ilgiau (naujas pienas gaminasi ir žindymo metu) ir dažniau...

Beje, dar neseniai privalomomis laikytas taisykles, kad naujagimiai/kūdikiai turi būti maitinami labai retai – net kas kelias valandas, kažkada, „pramoninės revoliucijos“ laikais, sugalvojo technokratai nutarę viską, net ir pačią gamtą, taigi žindančias motinas su jų vaikais priderinti prie fabrikinio gyvenimo stiliaus. Gamtoje “laukinėse gentyse” gyvenančios mamytės savo kūdikėlius visur nešiojasi su savimi ir leidžia jiems žįsti taip dažnai kaip jie nori. O šie, savo ruožtu, valgydami dažnai po nedaug (beje, šiuolaikinių sveikuolių idėjos panašios) ir patys neturi virškinimo problemų, ir savo mamyčių krūtų neverčia pieną gaminti didžiuliais potvyniais, nuo kurių kažin ar kam nors yra geriau: krūtų oda išsitampo, kūdikiai kenčia nuo pilvukų dieglių…

Labai dideli speneliai žindymo sėkmei irgi nebūtini. Prisiminkite, juk skaitėte knygoje: kūdikis tuo geriau žinda ir pavalgo tada, kai kuo plačiau apžioja krūtį ir savo burna apima ne tik spenelį, bet ir tą tamsesnįjį aplinkinį laukeli – areolę. Priešpienio varvėjimas iš krūtų dar gerokai prieš gimdymą taip pat ne visoms būna, o pagaliau kam to reikia? Gims vaikas, jis žįsdamas ir prisišauks viską – ir priešpienį (pradžioje), kiek jo reikės, ir pieną, paskui. Pamatysite! mirksiukas.gif
Atsakyti
kadangi man dar labai mazai savaiciu, tai nesiruosiu, bet butinai ruosiuosi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zz_aiza @ 2012 04 15, 07:27)
kadangi man dar labai mazai savaiciu, tai nesiruosiu, bet butinai ruosiuosi  4u.gif

o tai kaip cia ruostis reikia biggrin.gif bus pieno tai ir maitinsim nebus misinukai yra
Atsakyti
QUOTE(zenzara @ 2012 04 21, 20:11)
o tai kaip cia ruostis reikia biggrin.gif bus pieno tai ir maitinsim nebus misinukai yra


Tai va kai pasidarai minimalius namų darbus, tai ir tokių klaidingų pareiškimų nebereik į viešumą rašyt rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(zenzara @ 2012 04 21, 18:11)
o tai kaip cia ruostis reikia biggrin.gif bus pieno tai ir maitinsim nebus misinukai yra

as duodu 80 procentu, kad jus maitinsite milteliais su vandeniu. su tokiu poziuriu moterys toli nenueina siuo klausimu..
Atsakyti
QUOTE(zenzara @ 2012 04 21, 20:11)
o tai kaip cia ruostis reikia biggrin.gif bus pieno tai ir maitinsim nebus misinukai yra


cia toks ypatingas pasiruosimas motinystei? doh.gif
gal vis delto nekenkia siek tiek placiau apsizvalgyti, knygute viena - kita paskaityti, nepakenktu, manau... 4u.gif
Atsakyti
Aš jau ruošiuosi, nors laiko dar turiu, skaitau gyd. Vitkausko išgirtąją knygą "Nepakeičiamas, kaip motinos meilė". Labai maloniai skaitosi, aiškios mintys, super knyga wub.gif
Atsakyti
žindžiau savo pirmą dukrą iki 1,3 mėn. tiesą sakant, žindymo neidealizuoju. turbūt iki pusės metų tai vaikui nepakeičiamas dalykas, ir dėl ryšio,ir dėl maistingųjų medžiagų. bet.. kad mane tai baisiai iškamavo, irgi tiesa. kartais mergina žįsdavo po tris valandas, kartais visą dieną manęs nepaleisdavo, neturėdavau galimybės nei pati pavalgyti, nei kažką kitą pasidaryti, soskės, beje, nė už ką neimdavo. naktys irgi buvo nuolatinis budėjimas. po tų metų man buvo baisiai nukritęs svoris, totalus išsekimas. kadangi tuo metu buvau natūralistė, man atrodė, kad duoti mišinuką yra blogis ir vos ne vaiko išdavystė. deja, kai galiausiai prasidėjo mano pačios sveikatos problemos, supratau vieną dalyką - motina pirmiausia privalo pasirūpinti savimi. dabar galvoju - jei būčiau anskčiau nujunkius ir būčiau ėmus duoti mišinuką, gal būčiau išvengus savo pačios visiško nualinimo. žinoma, jei moteris turi kas ją apšokinėja - galima žindyti ir labai ilgai. bet man tekdavo būti vienai, tvarkytis vienai. taigi aš už protingą pusiausvyrą. žindymas neturi virsti ideologija, religija ir pan.
Atsakyti