Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

Miela AgnessBelle,

Žindyti vyresnį vaiką ir naujagimį įmanoma. Tai vadinama „tandeminiu žindymu“. O konkrečioje Jūsų situacijoje į šį klausimą savo laiku geriausiai atsakys Jūsų pačios vaikas - dukrelė. Vienas iš teorinių variantų – jai gali nepatikti...

Taip, Pasaulinė Sveikatos Organizacija žindyti rekomenduoja du metus ir dar ilgiau, jeigu išlieka vaiko poreikis. Tačiau kaip mums beatrodytų reikšmingas vyresnėlio kūdikio/vaiko žindymas, vis dėlto svarbiausia nėštumo „strategija“ yra naujos gyvybės išsaugojimas ir užauginimas motinos kūne bei pasiruošimas jos maitinimui po gimimo. O naujagimiui reikės ne bet kokio maisto, bet labai ypatingo – priešpienio!
Tas pasiruošimas neįvyksta per dieną, jis pradedamas jau gerokai iš anksto.
Laipsniški pasikeitimai, subrendusį pieną galop paversiantys priešpieniu, prasideda vidutiniškai maždaug tarp ketvirto ir penkto mėnesio. Gali būti, jog kažkada Jūsų vyresnėlė pastebės skirtumą, nes ims keistis pieno skonis, ir pieno mamos krūtyse gaminsis mažiau. Vieniems žindomiems vaikams tas skonio pasikeitimas (pienas pasidaro truputį sūresnis) nepatinka ir dėl to gali patys nusijunkyti. Kiti, atrodo, to nepastebi ir toliau žinda kaip įpratę. Taigi tada ir sužinosite mirksiukas.gif
Atsakyti
sveiki, nusipirkau Jūsų knygą ir skaitau po truputį, kai randu laisvesnę valandėlę. Tikiuosi knygoje rasiu atsakymą į man taip rūpimą klausimą. Kaip žinoti, kad kūdikiui tikrai pakanka pienuko ir nėra pavojaus gyvybei? Su pirmąja buvo labai sunku, ištisai kabojo "ant papo" ir vis nepatenkinta būdavo, zyzė, pyko, buvo taip, kad pampersas sausas buvo su raudonom dėmelėm,o pamačiusi seselė pareiškė, kad marinu vaiką badu, nes pieno nėra ir reikia primaitinti, išsigandau dėl dukros gyvybės žinoma, pradėjau primaitinti mišinukais, tąsyk maitinau pakaitom su mišinuku iki 3 mėn. Rezultate-mergytė alergiška, turi viršsvorį. Šįsyk esu labai nusiteikusi nepasiduoti ir maitinti vaikelį kuo ilgiau savo pienuku. Reikia tik vidinio garanto, kad būčiau rami ir žinočiau, kad mano vaikui pieno tikrai užtenka ir nėra pavojaus gyvybei.
Atsakyti
QUOTE(Jureka @ 2012 03 26, 17:00)
sveiki, nusipirkau Jūsų knygą ir skaitau po truputį, kai randu laisvesnę valandėlę. Tikiuosi knygoje rasiu atsakymą į man taip rūpimą klausimą. Kaip žinoti, kad kūdikiui tikrai pakanka pienuko ir nėra pavojaus gyvybei? Su pirmąja buvo labai sunku, ištisai kabojo "ant papo" ir vis nepatenkinta būdavo, zyzė, pyko, buvo taip, kad pampersas sausas buvo su raudonom dėmelėm,o pamačiusi seselė pareiškė, kad marinu vaiką badu, nes pieno nėra ir reikia primaitinti, išsigandau dėl dukros gyvybės žinoma, pradėjau primaitinti mišinukais, tąsyk maitinau pakaitom su mišinuku iki 3 mėn. Rezultate-mergytė alergiška, turi viršsvorį. Šįsyk esu labai nusiteikusi nepasiduoti ir maitinti vaikelį kuo ilgiau savo pienuku. Reikia tik vidinio garanto, kad būčiau rami ir žinočiau, kad mano vaikui pieno tikrai užtenka ir nėra pavojaus gyvybei.

Pagrindinis rodiklis, kad mp netrūksta - vaiko svoris. Krūtimi maitinamas kūdikis pirmus mėnesius turi priaugti ne mažiau 500g.
Kitas rodiklis - šlapinimasis. Vaikas gauną pakankamai mp jei per parą pasišlapina bent šešis kartus smile.gif
Atsakyti
Gerb., gydytojau,
Jusu knyga nusipirkau dar pacioj nestumo pradzioj (atsiuntete man i UK), ir dabar, kai iki nestumo pabaigos liko vos dvi savaites perskaiciau ja antra karta, informacijos atnaujinimui! Nors ir puikiai viska isdestot knygoje, bet vis tiek ''velniukas'' pasamoneje vis kisa koja, o gal tu ta 1 is 10 000 moteru, kuri tikrai negali zindyti?!!!

Zindyti savo kudikeli labai trokstu, tiesiog degu noru, kartais net sapnuoju save zindancia kudiki. Tas noras buvo visada tik netvirtas, o Jusu knyga tik irode ir uzdege zindymui dar labiau, tiesiog galvoje ir sukasi, kad ''misinliai - naslaiciu maistas vaikams neturinciams sveiku motinu''...Viskas butu gerai, tik vis karts nuo karto kokios abejones ir neuztikrintumas aplanko....
1) Pirmiausia, tai del krutu dydzio. Zinau, kad raset, jog nuo ju dydzio nepriklauso bus pieno ar ne. O jeigu ju, galima sakyti, beveik visai nera, kaip as kartais pati pasakau su ironija ''dailylente''. Nuo pat vaikystes daug daug metu rimtai sportavau, tai tiesiog mano toks ir tapo sportiskas, lieknas kuno sudejimas, be jokiu apvalunu. Manau esat mates per olimpines zaidynes maratonu begikes - lieknutes, liesi raumenukai, o krutines visai nera..... Sakoma, kad per nestuma, hormonai lb paruosia krutine zindymui, bet manoji gal tik siek tiek lb nedaug, galima pasakyti, ''pabrinko'' ir tiek, bet nepadidejo, taip pat kiek patamsejo areole, bet speneliai kaip buvo mazuciai, taip ir liko.Tame ir kyla abejoniu, ar net ir tokia ''raumenine'' plokscia krutine visgi imanoma sekmingai ir ilgai zindyti? Ar vis del to gali buti sunkumu? Kaip tam nusiteikti ir pasiruosti? Per visa nestuma, net ir db pabaigoje nepastebejau visiskai jokio priespienio lasejimo ar pan. sad.gif

2)Kita baime kyla del ciulptuko, tiksliau, kaip jus vadinat ''tustuko'' davimu! Jau supratau jo zala ir esu pasiryzusi jo neduoti, bet esme tame, kad po gimdymo apie menesi lankysis mano mama, t.y. ji atskris man padeti! Pati labai to prase, o juk ir pati suprantu, kad bus man lengviau, bent jau namu ruosoje, tad sutikau, juk ir nepatogu atsisakyti. Mane ir mano broli ji augino butent tais laikais (apie 1980m), kai buvo tvarkarastine maitinimo tvarka, ''pieno trukumai'', trumpi zindymai ir pan. Zinau jos poziuri, esu girdejusi jos patarimu ir primityvu irodynejima savo anot ''geruju'' ziniu. Esu girdejusi jos patarimus tiek brolio zmonai, tiek pusseserei ir jie toli grazu ne skatinantys zindyma (''soske'' butina vaikui duot, jis bus ramesnis'', ''vaikas neprivalgo, todel ir rekia, jam truksta tavo pieno, reikia misinuku primaitinti, negi db badu marinsi'', ''matinti reikia pagal valandas, nedazniau 3-4h'' ''po maitinimo reik nusitreukineti visada piena''ir pan). Supratu, kad ji cia nekalta, tiesiog tos zinios is ''tu laiku'' ir ji tiesiog isitikinusi, kad tai teisybe... Labai bijau ir nenoriu jokiu gincu ir pykciu su mama, o be to juk tai pats pirmasis menuo, kuris ir gali nulemti tolimesne zindymo sekme! nezinau, kaip isvengti tu gincu ir laikytis savo nuomones, o ne jos brukamu? Juk ir pats rasete, kad visokie stesai, kivircai stabdo zindymo procesa ir lb svarbu kad artimieji palaikytu! Vyras mane palaiko ir jis yra uz ilga zindyma, bet kaip draugiskai susitarti su mama???? Kaip jai irodyti, kad tada buvo bloga tvarka doh.gif

Atsiprasau, kad taip issipleciau, bet tiesiog daug lengviau kai issipasakoji ramybes neduodancius dalykus......
Dekoju uz atsakyma


Atsakyti
mozarella&pica perskaiciau tavo baimes ir suprantu tave, bet manau kad del maitinimo turi laikytis savo nuomones, manau kad tik pati kudikio mamyte geriausiai zino kas jos maziukui geriausiai. Jeigu bijai del tokio mamytes poziurio gal paprasyk kad ji atvaziuotu ne is kart po gimdymo o kai jau bus maziukui menesiukas g.gif tada jus jau turesit siokia tokia savo rutina ir galesi mamai pasakyti kad mums taip geriau, nebutina pyktis (nors manau kad su tom musu mamytem ir ju isitikinimu kad jos zino geriau nebus lengva). Stiprybes tau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(~Rojana~ @ 2012 04 04, 18:16)
mozarella&pica perskaiciau tavo baimes ir suprantu tave, bet manau kad del maitinimo turi laikytis savo nuomones, manau kad tik pati kudikio mamyte geriausiai zino kas jos maziukui geriausiai. Jeigu bijai del tokio mamytes poziurio gal paprasyk kad ji atvaziuotu ne is kart po gimdymo o kai jau bus maziukui menesiukas  g.gif tada jus jau turesit siokia tokia savo rutina ir galesi mamai pasakyti kad mums taip geriau, nebutina pyktis (nors manau kad su tom musu mamytem ir ju isitikinimu kad jos zino geriau nebus lengva). Stiprybes tau  4u.gif

Aciu uz palaikyma 4u.gif na, pakeisti atvykima jau nebeiseis, nes bilietai nupirkti, o ir mama jau atostogu pasiprasiusi is darbo.... g.gif Teks buti stipriai ir laikytis savo, suprantama pradzioj gal ir supyks, kad as dar ''zalia'', nieko neismananti nauja mamyte nepaklausysiu jos patarimu schmoll.gif bet juk ne is blogo, o gero noredama savo vaikiukui wub.gif Veliau manau vis tiek atsileis ir nepyks amzinai mirksiukas.gif juo labiau jei pavyks man su savo paziuriu ir elgesiu irodyt, kad vaikiukui taip ir reikejo ir netgi taip geriau thumbup.gif Tik, kad pasisektu viskas sklandziai unsure.gif man juk tai pirmas kartas! Bus sunku, bet gal pavyks atsilaikyti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(mozarella&pica @ 2012 04 04, 18:05)
Aciu uz palaikyma 4u.gif  na, pakeisti atvykima jau nebeiseis, nes bilietai nupirkti, o ir mama jau atostogu pasiprasiusi is darbo.... g.gif Teks buti stipriai ir laikytis savo, suprantama pradzioj gal ir supyks, kad as dar ''zalia'', nieko neismananti nauja mamyte nepaklausysiu jos patarimu schmoll.gif  bet juk ne is blogo, o gero noredama savo vaikiukui wub.gif Veliau manau vis tiek atsileis ir nepyks amzinai mirksiukas.gif  juo labiau jei pavyks man su savo paziuriu ir elgesiu irodyt, kad vaikiukui taip ir reikejo ir netgi taip geriau thumbup.gif  Tik, kad pasisektu viskas sklandziai  unsure.gif  man juk tai pirmas kartas! Bus sunku, bet gal pavyks atsilaikyti doh.gif


Pfff, problema lygioj vietoj: tik įžengus pro duris įteikit knygą, tegul šviečiasi biggrin.gif
Plius sutarkit, kad jus vyras apgintų, jei rpadėtų pulti visokie patarinėtojai.
Dar visada yra SM, čia paramos visda bus wink.gif
Atsakyti
QUOTE(prieblanda @ 2012 04 04, 19:55)
Pfff, problema lygioj vietoj: tik įžengus pro duris įteikit knygą, tegul šviečiasi biggrin.gif
Plius sutarkit, kad jus vyras apgintų, jei rpadėtų pulti visokie patarinėtojai.
Dar visada yra SM, čia paramos visda bus wink.gif

Knyga jau bandziau iduot paskaityt, kai buvau grizusi per Kaledas atostogu i LT, bet tik paziurejo ir numete doh.gif Sako: ''viskas man cia aisku ir patirta, as zinau! Jei tau reikia sviestis, tu ir skatyk! As savo atsiskaiciau!'' O kad anoumet skaite knygas visiskai priesingai mokancias, tai nesuvokia schmoll.gif Va, tokia ji jau pas mane uzsispyrusi, bet siaip gera ir rupestinga mama, tik gal per daug savo patyrimu isikibusi laikosi!!!!
Bet as jau tam ruosiuosi ir tikrai jei koks patarimas nesiderins su mano skaitytu knygoje, tikrai nepasiduosu, o ir vyro prasiau kad mane palaikytu, kad nebuciau viena puolama thumbup.gif Aisku ir i jus, mergaites kreipsiuosi, jei kokiu bedeliu kils mirksiukas.gif Dekui smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mozarella&pica @ 2012 04 04, 19:57)
Knyga jau bandziau iduot paskaityt, kai buvau grizusi per Kaledas atostogu i LT, bet tik paziurejo ir numete doh.gif  Sako: ''viskas man cia aisku ir patirta, as zinau! Jei tau reikia sviestis, tu ir skatyk! As savo atsiskaiciau!'' O kad anoumet skaite knygas visiskai priesingai mokancias, tai nesuvokia schmoll.gif  Va, tokia ji jau pas mane uzsispyrusi, bet siaip gera ir rupestinga mama, tik gal per daug savo patyrimu isikibusi laikosi!!!!
Bet as jau tam ruosiuosi ir tikrai jei koks patarimas nesiderins su mano skaitytu knygoje, tikrai nepasiduosu, o ir vyro prasiau kad mane palaikytu, kad nebuciau viena puolama thumbup.gif Aisku ir i jus, mergaites kreipsiuosi, jei kokiu bedeliu kils mirksiukas.gif  Dekui smile.gif


oi kaip jus suprantu 4u.gif 4u.gif

mano mama irgi buvo atvaziavusi man padeti, kai gime pirmoji dukte - tai ji buvo pasiryzusi mano vaika ir zinduka ismokyt ciulpti, ir is buteliuko vandenuka (arbatele) gerti... smile.gif jos manymu, vaikas ne vaikas, jei to daryt "nemoka" lotuliukas.gif
ir ka - po keliu dienu namo isvaziavo taip nieko ir neismokiusi naujosios "mokines" - spjove mano merga jai ta zinduka tuoj lauk, dargi ir vos nesuvimde vaiko - nes sukrito jai tas zindukas i gerkle ir tiek doh.gif , nes nesuprato mergiote, ka su juo reik daryt smile.gif
o kad nereikia to vandens - pati isitikino, nes kai vaikas buvo neramus, duodavau kruti, tai ir jokio reikalo toms tipo "vandenukams-arbatelems" nebuvo... smile.gif ir zinia - is troskulio vaikas nemire, mirtimi nesivadavo, kaip kad ji isivaizdavo lotuliukas.gif

beje, per daug as mamai ten "ant sluotos sest" ir neleidau - visa savo esybe ir elgesiu (zodziu gal net ir nereikejo) parodziau, KAS yra sito vaiko mama ir KIENO nuomone svarbiausia. Kazkaip naturaliai mama ir prieme "zaidimo taisykles". Beje, ir argumentu nelabai rado - jos zindymo praktika gana skurdi, vos menuo-kitas per 3 vaikus verysad.gif

Savo abu vaikus zindziau (sunu dar ir dabar zindau) ilgai ir tai mano mamai buvo labai keista - jai vis atrode, kad jau per dideli buti zindomi, bet man kazkaip per viena ausi ieina, per kita iseina tos nuomones tongue.gif man ir mano vaikams taip gerai.

Dabar kaip tik laukiuosi treciojo vaikelio, tai vis tik galvoju, kad tandeminio zindymo nesirinksiu - vis tik sunui bus virs 3 metu ir jau "padovanosim" pienuka mazajam leliukui kaip pereinamaji priza smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Valaura @ 2012 03 26, 16:43)
Pagrindinis rodiklis, kad mp netrūksta - vaiko svoris. Krūtimi maitinamas kūdikis pirmus mėnesius turi priaugti ne mažiau 500g.
Kitas rodiklis - šlapinimasis. Vaikas gauną pakankamai mp jei per parą pasišlapina bent šešis kartus smile.gif

o jeigu vaikas su pampersu kaip paskaiciuoti slapinimusi skaiciu per para?
Atsakyti
QUOTE(RitaRazi @ 2012 04 09, 21:12)
oi kaip jus suprantu  4u.gif  4u.gif

mano mama irgi buvo atvaziavusi man padeti, kai gime pirmoji dukte - tai ji buvo pasiryzusi mano vaika ir zinduka ismokyt ciulpti, ir is buteliuko vandenuka (arbatele) gerti... smile.gif jos manymu, vaikas ne vaikas, jei to daryt "nemoka" lotuliukas.gif
ir ka - po keliu dienu namo isvaziavo taip nieko ir neismokiusi naujosios "mokines" - spjove mano merga jai ta zinduka tuoj lauk, dargi ir vos nesuvimde vaiko - nes sukrito jai tas zindukas i gerkle ir tiek  doh.gif , nes nesuprato mergiote, ka su juo reik daryt smile.gif
o kad nereikia to vandens - pati isitikino, nes kai vaikas buvo neramus, duodavau kruti, tai ir jokio reikalo toms tipo "vandenukams-arbatelems" nebuvo...  smile.gif ir zinia - is troskulio vaikas nemire, mirtimi nesivadavo, kaip kad ji isivaizdavo  lotuliukas.gif

beje, per daug as mamai ten "ant sluotos sest" ir neleidau - visa savo esybe ir elgesiu (zodziu gal net ir nereikejo) parodziau, KAS yra sito vaiko mama ir KIENO nuomone svarbiausia. Kazkaip naturaliai mama ir prieme "zaidimo taisykles". Beje, ir argumentu nelabai rado - jos zindymo praktika gana skurdi, vos menuo-kitas per 3 vaikus verysad.gif

Savo abu vaikus zindziau (sunu dar ir dabar zindau) ilgai ir tai mano mamai buvo labai keista - jai vis atrode, kad jau per dideli buti zindomi, bet man kazkaip per viena ausi ieina, per kita iseina tos nuomones  tongue.gif man ir mano vaikams taip gerai.

Dabar kaip tik laukiuosi treciojo vaikelio, tai vis tik galvoju, kad tandeminio zindymo nesirinksiu - vis tik sunui bus virs 3 metu ir jau "padovanosim" pienuka mazajam leliukui kaip pereinamaji priza  smile.gif

Jo, reiks ir man ismokti, kad ''pro viena ausi ieitu, o pro kita iseitu''! ir neimt nieko, kas mano manymy neteisinga, i galva smile.gif bet kaip to ismokt g.gif ne taip lengva man!
Atsakyti
QUOTE(Jureka @ 2012 04 10, 15:48)
o jeigu vaikas su pampersu kaip paskaiciuoti slapinimusi skaiciu per para?


Patikrinkit dazniau ir matysit 4u.gif As pradzioje mazdaug kas valanda pasiziuredavau ir pakeisdavau jei reikia. Aisku jei miegodavo nezadindavau, pakeisdavau po maitinimo.
Papildyta:
mozarella&pica jei labai norite tai ir maitinsite mirksiukas.gif Man atliko cezari (kaip daug kur raso didesne tikimybe nemaitinti, nes priespienis pienas veliau atsiranda) laikiau vaika prie saves net pooperacinej palatoj, nors norejo isnest nedaviau. Krutine irgi kaip as sakau zemaitijos lygumos, nes esu irgi sportinio sudejimo. Bet kai prasidejo priespienis, veliau pienukas, tai tiek turejau, kad juokdamasi sakydavau, duokit dar koki vaika pamaitinsiu, o ir is zemaitijos lygumu pasidare geri kalnai biggrin.gif Taip, kad kai labai labai nori, buna ir isipildo good.gif
Atsakyti