Įkraunama...
Įkraunama...

Ar jau ruošiatės gimsiančio vaikelio maitinimui?

QUOTE(Valaura @ 2011 06 30, 22:35)
Labas vakaras.
Ir vėl aš čia su savo kalusimais.. blush2.gif  Šį kartą reikalas kiek kitoks.
Mano sūnui dabar yra pusė metų. Nelauktai sužinojome, kad vėl laukiuosi. Nors iki šiol net normalaus primaitinimo nėra - nenori mano mažiukas nieko kito, tik mamytės pienuko ax.gif  Ketinu pirmą vaiką žindyti iki gimdymo, o paskui maitinti abu vaikus. Ar tai įmanoma? Gal yra kokios nors literatūros šiuo klausimu? Ar internetinių psl?
Bučiau labai dėkinga, nes dabar jaučiuosi sutrikus. Buvau tvirtai nusprendus žindyti kol vaikas pats neatsisakys...


Šio mėnesio Tavo vaike kaip tik K. Vitkauskas į tokį klausimą ir pateikęs atsakymą.

K. Mano mergaitei - 8 mėn., bet aš vėl pasijutau nėščia. Ar toliau ją žindyti? Ar mano pienas bus toks pat vertingas? Ar aš pati nenusilpsiu?
A. Mamos pieno vertė nesumažėja, jis ir antrajame pusmetyje yra svarbiausias kūdikio maistas, turintis visas tas pačias maisto medžiagas ir kūdikio sveikat saugančius veiksnius. Tuo tarpu gimdoje augantis itas vaikutis pirmaisiais vystymosi mėnesiais būna santykinai labai mažas ir maisto medžiagų jo energijos ir kūno augimo poreikiams patenkinti dar nereikės labai daug. Aišku, laikui bėgant, jam sparčiai augant, reikės ir daugiau statybinių ir energetinių medžiagų. Tačiau tuo pat metu ir žindomai mergaitei reikės mažiau mamos pieno, nes ji gaus vis daugiau papildomo kitokio maisto.
Ir žindančios, i besilaukiančios moters hormonai taip sutvarko jos fiziologiją, kad per čias abi būkles užtikrinama ne tik vaiko gerovė, bet ir pati mama nenukenčia. Aišku, su sąlyga, kad tuo metu ji visavertiškai maitinsis ir pakankamai ilsėsis.


Tikiuosi, kad nurašydama šią informaciją nepažeidžiau kokių nors autorinių teisių blush2.gif
Atsakyti
Sveiki. Man dar neaktualu, nes laukiuosi tik pirmojo, bet... Visada maniau (ir dabar manau), kad nenoreciau tarp vaikuciu labai didelio skirtumo. Ir dabar klausimas - jei maitinanti mama laukiasi, ar tiesa, kad del to mazesne rizika "rytinio pykinimo"? Cia tik tarp kitko, nes sita girdejau is savo gydytojos, bet informacijos nelabai radau. Jei tai tiesa, tai koks to tarpusavio rysys? g.gif

Antras ir rimtesnis klausimas, kiles perskaicius skyreli:
kiek supratau, pieno issiskyrima skatina ne spenelio, o aplink ji esancios zonos stimuliavimas. Mano krutyse tie taskai issideste labai placiai ir toli vienas vienas nuo kito, palyginti dideliu atstumu nuo spenelio, krutine ir siaip jau didele (DD-E). Mano mociute sake, kad turejo panasia problema (ji nuo tu senu laiku turejo savus isitikinimus apie naturalu maitinima, ligoninej "skandalas" buvo, kad atsirado tokia "isprotejus" mama, kuri is karto pareikalavo savo vaiko). Ar gali buti sunkiau maitinti, jei kudikis neapzioja pakankamai aureoles "strategines" zonos grynai del jos dydzio ir strukturos? g.gif

As atiprasau, jei uzdaviau idiotiska klausima, bet viskam pirmas kartas buna, o tada dazniausiai nezinom nieko - idomu viskas blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilko_kailis: 03 liepos 2011 - 13:00
dėkui, Prieblanda 4u.gif Nes mane čia jau kai kurie žmonės gąsdint ėmė..
Kas dėl pykinimo tai nežinau, gal dar anksti, bet manęs nepykina visai, nors su pirmuoju tokiu metu jau pykino smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Valaura: 03 liepos 2011 - 21:00
QUOTE(Vilko_kailis @ 2011 07 03, 13:59)
Sveiki. Man dar neaktualu, nes laukiuosi tik pirmojo, bet... Visada maniau (ir dabar manau), kad nenoreciau tarp vaikuciu labai didelio skirtumo. Ir dabar klausimas - jei maitinanti mama laukiasi, ar tiesa, kad del to mazesne rizika "rytinio pykinimo"? Cia tik tarp kitko, nes sita girdejau is savo gydytojos, bet informacijos nelabai radau. Jei tai tiesa, tai koks to tarpusavio rysys? g.gif

Antras ir rimtesnis klausimas, kiles perskaicius skyreli:
kiek supratau, pieno issiskyrima skatina ne spenelio, o aplink ji esancios zonos stimuliavimas. Mano krutyse tie taskai issideste labai placiai ir toli vienas vienas nuo kito, palyginti dideliu atstumu nuo spenelio, krutine ir siaip jau didele (DD-E). Mano mociute sake, kad turejo panasia problema (ji nuo tu senu laiku turejo savus isitikinimus apie naturalu maitinima, ligoninej "skandalas" buvo, kad atsirado tokia "isprotejus" mama, kuri is karto pareikalavo savo vaiko). Ar gali buti sunkiau maitinti, jei kudikis neapzioja pakankamai aureoles "strategines" zonos grynai del jos dydzio ir strukturos? g.gif

As atiprasau, jei uzdaviau idiotiska klausima, bet viskam pirmas kartas buna, o tada dazniausiai nezinom nieko - idomu viskas blush2.gif


Apie pykinimus nieko nežinau, bet apie pieno išsiskyrimą - šį bei tą. Pieno išsiskyrimą, kitaip tariant, laisvą ištekėjimą lemia hormonas oksitocinas. Stimuliuoti galima ne tik spenelį, tam svarbus ir mamos su vaiku oda-oda kontaktas. Ne veltui naujagimius mamai rekomenduojama žindyti plikai, prieš tai mažylį irgi išrengus.
Pas mane rudas laukėlis nėra super didelis, bet mano dukra niekada jo viso neapžiojo. Su pieno tekėjimu problemų jokių nebuvo.

QUOTE(Valaura @ 2011 07 03, 22:00)
dėkui, Prieblanda 4u.gif  Nes mane čia jau kai kurie žmonės gąsdint ėmė..
Kas dėl pykinimo tai nežinau, gal dar anksti, bet manęs nepykina visai, nors su pirmuoju tokiu metu jau pykino  smile.gif


Dėl žindymo tai jau reikia nusiteikti, kad gąsdins. Gąsdina nuolat, visada atsiranda tokių "susirūpinusių"...

O kiekvienas nėštumas yra unikalus. Būna panašių nėštumų, bet tai nėra taisyklė, o veikiau sutapimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo prieblanda: 03 liepos 2011 - 21:46
Sveikutes ateinu ir as pasidalinti nuomoneapie perskaityta Gyd,Vitkausko knyga,kai pirmakar isvydau ja, didelio susizavejimo nesukele,o kai dar pamaciau jog vyro rasyta visiskai skeptiskai ziurejau i sia knyga blush2.gif pirma mintis ta,kad daznai teorija nesutampa su praktika,bet perskaiciu sia knyga zemai lenkiu savo galva ir siulau visoms mamos perskaityti ja good.gif As pati laukiuosiu trecio vaikelio,bet panorau perskaityt sia knyga,taip pat galvodama,kad jau nieko nauja neberasiu,kad jau viska zinau,nes anuos mazulius maitinau iki 7-8 men,bet net pati nustebau,radus daug naujos informacijos,mano maitinimas buvo pagrystas tais tarybiniais reikalavimai,del kuriu ir nutruko mums pienelis,dabar labai tikiuos to nebebus ir mazulis gales megautis MP tiek kiek jis pats to nores wub.gif


Dar karteli dekoju Gyd. ir zinoma rekomenduoju mamytems perskaityti sia knyga,visoms gero ir ilgo maitinimo 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bendzia: 12 liepos 2011 - 00:03
Oj, didelis mokslas tas maitinimas - mokinames abi su dukryte
Atsakyti
Užtrukau su skaitymu, bet nei per nago juodymą nesigailiu, kad ėmiausi. Tiesa, esu lankiusi žindymo kursus ir jau virš metų maitinu savo dukrytę, todėl knyga buvo kaip žinių pasitikrinimas ir pagilinimas. Galiu pasakyti, kad nuo pirmo iki paskutinio skyriaus knyga nuostabi! good.gif Viskas labai nuosekliai išdėstyta. Rodos, visos temos aptartos. Net jei kuri mama sugalvotų atsiversti ir perskaityti, tarkim, tik vieną skyrių iš knygos vidurio, ji gautų pagrindinę su sėkmingu žindymu susijusią informaciją, nes ji vis kas kiek puslapių primenama. Jei reikėtų užduoti papildomų klausimų, vargu ar ką dar sugalvočiau smile.gif Aš žaviuosi ir džiaugiuosi, kad Lietuvoje esama tokių gydytojų. Jei dirbtumėte Vilniuje, nei kiek nedvejodama pas jus užsirašyčiau. Juk taip trūksta palaikymo iš pediatrų poliklinikose... Vis mąstau padovanoti mūsų gydytojai jūsų knygą, bet bijau įžeisti, neva abejoju jos žiniomis ir pan. smile.gif Ai, dar patiko pabaigos žodis - labai įkvepia - valstybė esame MES, todėl neturime laukti kol kas nors už mus ką padarys.
Puiku, puiku, PUIKU!!! ploja.gif Sveikinu su nuostabia knyga ir linkiu jums ilgų metų, kad ir toliau įkvėptumėte mamytes, o vaikučiai Lietuvoj augtų sveikučiai ir sotūs nuo paties tinkamiausio maisto ir be visokiausių tuštukų. Aš už kuo artimesnį ryšį su vaikais!!!
Atsakyti
Jūsų knygą įsidėsiu į gimdymo namus važiuodama gimdyti antrojo vaikiuko 4u.gif Ji nuostabi. Su pirmuoju dar ligonineje kaip žindyti nelabai daug suteikė taip reikalingos informacijos, o problemų buvo: neimė krūties, nes nemokėjau jos paduoti. Vaikelis verkė, o sesutės užuot pamokinusios kaip jį glausti, iššsinešė ir sumaitino mišinuko... Speneliai pas mane labai mažiukai, būna jie įdubę, reikia pastimuliot, kad išlystų. Dabar žinau, kad ne speneliuose žindymo esmė bigsmile.gif

AČIŪ GYDYTOJO KNYGAI 4u.gif

Dabar, tikiu, kad viskas bus kitaip, nes žiniomis esu pasikausčiusi pati thumbup.gif
Atsakyti
Net nezinau, ar tai patarimo, ar palaikymo tikiuosi blush2.gif
ar man jau cia pirmoji krize?
Mums 3 savaiteles, bet kelinta diena, kai mano mergaitei nebeuztenka vienos kruties. Ji pavalgo kazkiek (niekada po 20 min ir nevalgydavo), pazinda po 6-8 min ir viskas. dabar isigudrino, ar kaip ivardinsi, tai ji pazindziusi, pamuisto, atlosia galvyte, pasilieka burnyteje tik speneli ir laiko, karts nuo karto paciulpdama sad.gif
Kai atitruakiu, bandau is naujo paduoti, vel tas pats, jei neduodu zirzena. taip kelis kartus pameginam, nenurimsta, tai tada antra kruti duodu - pavalgo kokia 1 min ir ramu. Ar jau tikrai vienos kruties mazokai? kaip elgtis? Ar duoti laikyti isikandus speneli, kad ramiai uzmigtu? Ciulptuko neduodame dar.
Atsakyti
QUOTE(Juracka @ 2011 08 02, 16:58)
Net nezinau, ar tai patarimo, ar palaikymo tikiuosi  blush2.gif
ar man jau cia pirmoji krize?
Mums 3 savaiteles, bet kelinta diena, kai mano mergaitei nebeuztenka vienos kruties. Ji pavalgo kazkiek (niekada po 20 min ir nevalgydavo), pazinda po 6-8 min ir viskas. dabar isigudrino, ar kaip ivardinsi, tai ji pazindziusi, pamuisto, atlosia galvyte, pasilieka burnyteje tik speneli ir laiko, karts nuo karto paciulpdama sad.gif
Kai atitruakiu, bandau is naujo paduoti, vel tas pats, jei neduodu zirzena. taip kelis kartus pameginam, nenurimsta, tai tada antra kruti duodu - pavalgo kokia 1 min ir ramu. Ar jau tikrai vienos kruties mazokai? kaip elgtis? Ar duoti laikyti isikandus speneli, kad ramiai uzmigtu? Ciulptuko neduodame dar.


Spėju, kad vaikas soskės prašosi biggrin.gif Maniškė tokia kantri nebuvo, pajutusi, kad bėga pienas, pradėdavo baisiausiai šaukti (panašiai 3 savaitės jai buvo, kai tie cirkai prasidėjo). Maždaug mėnuo buvo, kai pagaliau gavo soskę ir buvau labai nustebusi, kad tie neaiškūs rėkimai maitinimo metu buvo soskės pageidavimas. Na gal ne tiek soskės, kiek ko nors čiulpiamo, iš ko nebėgtų pienas.
Tikslumo dėlei, maniškė po šiai dienai pagrindiniu maistu ir gėrimu mano pieną laiko. Ir dar ilgai laikys, jei ir toliau taip brokys žmogišką maistą doh.gif
Atsakyti
Būtų labai įdomu sužinoti gydytojo nuomonę apie tokius naujagimių prašymus soskės ir kaip reiktų elgtis g.gif
Atsakyti
QUOTE(prieblanda @ 2011 08 02, 22:57)
Spėju, kad vaikas soskės prašosi biggrin.gif  Maniškė tokia kantri nebuvo, pajutusi, kad bėga pienas, pradėdavo baisiausiai šaukti (panašiai 3 savaitės jai buvo, kai tie cirkai prasidėjo). Maždaug mėnuo buvo, kai pagaliau gavo soskę ir buvau labai nustebusi, kad tie neaiškūs rėkimai maitinimo metu buvo soskės pageidavimas. Na gal ne tiek soskės, kiek ko nors čiulpiamo, iš ko nebėgtų pienas.
Tikslumo dėlei, maniškė po šiai dienai pagrindiniu maistu ir gėrimu mano pieną laiko. Ir dar ilgai laikys, jei ir toliau taip brokys žmogišką maistą  doh.gif

na turiu ir as toki itarima, bet ar tikrai? del soskiuko tai norisi bent menesiuko sulaukti, kad tikrai igustu zisti.
Atsakyti