Įkraunama...
Įkraunama...

BATIKA- mirga marga raštai :)

O reiks pasidomėti pas tekstilininkes
Atsakyti
Taigi batikai galit naudot paprasciausisu anilino dazus medziagai. ju galima gauti beveik kiekviename prekybos centre. Seniau daugelis, kas uzsiimdavo batika, tik su tokiais is tedirbo. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(TingiKace @ 2009 03 18, 12:50)
Taigi batikai galit naudot paprasciausisu anilino dazus medziagai. ju galima gauti beveik kiekviename prekybos centre. Seniau daugelis, kas uzsiimdavo batika, tik su tokiais is tedirbo.  mirksiukas.gif



o kaip jų ryškumas? nenusiskalbia?
Atsakyti
Stai pvz, darytas su anilino dazais, tamsesni ryskesni, siltos spalvos gal kiek blankokos. Verdant pilasi truputis acto ir druskos, kad uzsifiksuotu, po tokio dazymo rubus galima skalbti 40 laipsniu t. vandeny. Siaip tai man tokios pastelines, nerekiancios spalvos gaunas.

user posted image
Atsakyti
Visai atsitiktinai pamačiau šitą temą. Ji iš esmės dubliuojsi su Tapybos ant medžiagos tema. Merginos jūs čia tiek pripainiojot, kad tuoj visai giliai miške atsidursite.

QUOTE(lucyy @ 2009 03 17, 15:40)
buvau menų mūzoj, klausiau, ar neturi dažų šaltam dažymui, tai vos ne durna išvadino, atseit nėr tokių  unsure.gif
turiu nusipirkus vda leidyklos knygą apie batiką, plangi techniką, ten yra surašyti dažų pavadinimai, bet tokių pirkt neradau niekur.. gal kartais žinot iš kur gaut tų aktyviųjų dažų, tinkamų dažymui ~20-25 laipsnių vandenyje?  ax.gif


Tavęs ir negalėjo suprasti nes tokių dažų nėra doh.gif . Knygos tokios neturiu bet nete suradus, apraše pasiskaičius suprantu jog ten kažkas apie rištinę tecniką kuriai galima naudoti dažus šilkui, o jų pirkti yra.

QUOTE(svajoklis @ 2009 03 17, 23:13)
Na saltu batikos dazu ir as negirdejau.
Seip tie kurie skirti batikuoti tai turi but silti.Nes pagal dazu temperatura tu isgauni spalvos ryskuma.

Salti buna tik silko tapybos dazai.


Dar kartelį....nebūna šiltų ar šaltų dažų ax.gif

QUOTE(lucyy @ 2009 03 18, 10:57)
Tikrai yra dažai dažantys vėsiame vandenyje. Tik kur jų gaut.

"Aktyvieji dažai chemiškai reaguoja su pluošto makromolekulėmis, sudarydami naują cheminę kovalentinę jungtį. Ši stipri jungtis užtikrina puikų atsparumą šviesai, vandeniui, skalbimui, trinčiai bei suteikia ypač ryškią spalvą. <...> Terminas aktyvumas nurodo, kaip greitai dažas susijungia (sureaguoja) su pluoštu kambario temperatūroje. <...> Labai didelio aktyvumo dažai - patys populiariausi, jais lengviausia dirbti. Jie vadinami šalto vandens dažais, tačiau tai klaidinantis pavadinimas. Kambario temperatūra turi būti ne žemesnė nei +22 laipsniai. Plangi ar batikos technikai, rankiniam audinių tapymui šie dažai - svajonė. Šiai grupei priklauso Procion MC, Sumifix, Aktyvieji X dažai." - citata iš VDA tekstilės katedros docentės knygos smile.gif


Čia kažkas labai mandro doh.gif nebent ta mokomoji priemonė skirta ruošti specus kurie dirbs audinių fabrikuose kurs raštus medžiagoms ir jiems reikia daug spec žinių apie pramoninius dažus bigsmile.gif Arba tai apie tuos pačius kuriuos ir aš naudoju tik labai moksliškai lotuliukas.gif

Na o dabar gal pabandysiu viską supaprastinti, tai gi pradedam thumbup.gif Nelysiu į istoriją apie tikrają indonezijos batiką, mus čia to ir nereikia bigsmile.gif Terminas Batika dabar į save talpina daugelį technikų kuriomis tapoma ant medžiagos; šaltoji ir karštoji batika, plangi g.gif šitą terminą pirmą kart girdžiu bet manau, kad tai kažkas panašaus į šiboti.
Šaltoji ir karštoji batika tai irgi kiek sąlyginis pavadinimas. Šiose techninose skiriasi rezervavimo būdas. Šaltojoje naudojamas šiuolaikinių naujų technologijų sukurti rezervai (arba kontūrai) labai patogūs naudoti thumbup.gif. Karštoji batika- joje kaip rezervas naudojamas vaškas ,tiksliau vaško ir parafino mišinys. Karštoji ta batika todėl ir vadinama nes vaškas ištirpinamas pakaitinamas ir tada juo dengiama medžiaga.
Nevarkite su tais parduotuviniais anilininiais dažais iš viso manau jie tinka dažyti tik vienspalviškai vientisus medžiagos gabalus o tapybai jie sunkiai tinka schmoll.gif
Dailės reikmenų parduotuvėse yra pakankamai puikių dažų šilkui arba tekstilei, (pastarųjų nenaudoju todėl bijau ką ir rašyti) kurie po tapymo fiksuojasi lygintuvu. Gaminys puikiai skalbiasi, dažai gražūs ir visų įmanomų spalvų. Gamintojai įvairūs, čia jau pagal pasirinkimą. Būna dažų fiksuojamų garais,jų fiksavimas kiek sudėtingiasnis, todėl pradžiai geriau rinktis fiksuojamus lygintuvu.
TingiKace o čia gal tavo darbelis? Labai įdomus thumbup.gif ir tai su tais anilininiais ?? O kaip tu jį fiksavai g.gif negi visą tokį ištapytą virei g.gif g.gif ir niekas nenusiplovė ?
Nesu jokia profesionalė bet tapau ant šilko ir tikrai nemažai prisirinkusi teorinių žinių kurias mokausi įgyvendinti praktikoje todėl jei kam padėsiu savo žiniom bus labai malonu nes tai ką čia parašiau tai tik maža dalelytė apie batiką.
Siūlau apsilankyti temoje "Tapyba ant medžiagos" ši tema gyvesnė joje renkasi daugiau moteriškių susirgusiu šia liga bigsmile.gif
Atsakyti
Na nesutikciau tik su vienu teiginiu, kad neverta vargti su anilino dazais... As tai manyciau neverta ismesti gana didelius pinigus pradziai,kol dar visai nieko nemoki, o tik bandai, turiu omeny dazus is dailiniku parduotuves. Pabandymui, pradziai...manau uztektu ir situ pigiu, kalbu apie batika, bet ne tapyba ant silko, nors kartais ir ten naudoju.
Mano darbe niekas nenusiplove, ir nieko nevirinau, yra juk uztvirtinimas garais.
Na bet cia tik mano nuomone ir nenoriu niekam jos primesti 4u.gif
Smagiu bandymu wink.gif
Atsakyti
TingiKace nu va dabar ir man viskas aišku kaip tu darei thumbup.gif -fiksavai garais bigsmile.gif nes po netikslaus parašymo apie virimą vandenyje į kurį įlašinamas truputis acto ir druskos taigi kas nors taip gali ir padaryti hihihi.gif nutapyti ir sukišti viską į puodą doh.gif Garinimas vyksta juk visai kitaip mirksiukas.gif pati žinai bigsmile.gif
Dėl dažų kainos tu visai teisi drinks_cheers.gif dailės parduotuvėje brangu, nors pabandymui galima prasisukti palyginus nebrangiai. Būna rinkinukų su keliom spalvom arba galima pirkti pagrindines kitas jau susimaišyti ir kas svarbiausiai tai fiksavimas lygintuvu, nu labai jau patogu thumbup.gif . Paskutinį kartą dažus pirkau prieš gerą mėnesį tai Meno mūza Vilniuje užsivežus Pebeo dažus-šitie man rodos pigiausi iš visų iki šiol matytų kaina apie 8Lt. bent jau buvo ax.gif
Paprastam rištiniam darbui (šibori, plangi ar dar kažkaip) tai ko gero tikrai pigiau išeis anilininiai drinks_cheers.gif
Nu neatstosiu TingiKace dar kiek nuo tavęs ax.gif labai jau man įdomus tavo parodytas darbas blush2.gif o kaip padaryti laumžirgiai ir gėlės? Jie pas tave nutapyti ant viršaus g.gif . Dar klausimėlis ar su vašku dirbai ar taip laisva technika. Gal gali dar ką nors iš savo darbų parodyti 4u.gif smalsu blush2.gif nes jaučiu , kad galima būtų labai įdomių darbų pamatyti 4u.gif
Atsakyti
Dekui, tik, kad as nemegstu girtis, o gal ir nera kuo girtis smile.gif
Taip sis darbas padarytas misria technika, bet pagrinde viskas su vasku, ir tik laumzirgis pripieshtas , ir drugeliu konturai apvedzioti jau kitais dazais.
Del anilino dazu fiksavimo dar... jeigu daromas pilnai darbas su vasku, tai kol ji nulygini, o tai tikrai ilgas darbelis, dazai kuo puikiausiai uzsifiksuoja. Na bet tai daugiau taikoma paveikslams, nes darbas lieka kietas, jau kokiai skarelei nepanaudosi.
Atsakyti
Tu žinai aš jau pradedu galvoti, jog šiais laikais girtis reikia ir net būtina (aš irgi kiek perdėtai sergu kuklumu va dėl to ir mėgstu kitus už ausų traukti bigsmile.gif )

Oi dėl nulyginimo tai tikrai doh.gif doh.gif doh.gif krūvos laikraščių doh.gif Aš su vašku dar tik pradedu tai irgi nelabai drįstu smarkiai demonstruotis bet labai labai patinka wub.gif Parodyčiau, bet kažkaip dubliuosis per dvi temas doh.gif na gal štai vieną skarutę įmesiu. Technika mišri, vien tik vašku kol kas dar ne viskas išeina doh.gif taip kaip noriu.
user posted image

Taip, kad tu nesikuklink ir pasirodyk 4u.gif Geriau būtų temoje tapyba ant medžiagos, nes vistiek matau mes čia dviese teplepam blush2.gif o aš daugiau ten būnu bigsmile.gif . Mažai kas dirba su vašku, todėl man labai tavo darbai įdomūs.
Atsakyti
kai turesiu kanors tinkamo parodyt, kad nebutu geda, tikrai parodysiu wink.gif
as batikos daug dariau studiju laikais, bet gi tada kazkaip ir i galva neatejo, kad tuos darbus galima ir nusifotografuot biggrin.gif O dabar yra pradeti du dideli paveikslai, ir ten dar oiiii kiek darbo smile.gif
Taip ,kad si karta su manim nekons biznis gavosi wink.gif
Atsakyti
Pala pala jau pas manę planuose vaškas ir šiom dienom pirksiu smile.gif
Atsakyti
Nu tai ką merginos, kas belieka, lauksiu jūsų darbų parodymo vacation1.gif vacation4.gif
Atsakyti