Kainos maisto prekiu (būtinumo t.y duona, miltai ir t.t.) bus truputi pakeltos, kad geriau būtų apvalinti euro atžvilgiu. Brangs tik paslaugų sfera - kirpimas ir t.t. nes paslaugų negalima importuoti ir konkuruoti, kaip pvz.bendro naudojimo prekės. Lenkijoj akcizas žemesnis ir zloto kursas neblogas, tad viską iš ten galima pirktis ir vežtis pigiau(tai jau daroma senai) apie 10 - 20% pigiau prekės, parastam žmogui, tad versliknkai paprastų prekių nebrangins, nes pavyzdys: atsiras konkurentų pvz - aš, kuris tas pačias prekes ims iš Lenkijos ir pardavinės užseną kainą

Bet yra nuolat karteliniai susitarimai, kad visi kelia kainas ir palaiko vienodas t.y dalinasi tik klientų srautą tarpusavy.
Taip kad paslaugos brangs, prekės truputį, nes kainos iš anksto jau yra pakeltos, verslininkai žinojo nuo praeitų metų kad bus euras 100% todėl apie 1.5 metų kėlė palengva, kainas kad nebūtų šoko. Pavyzdys:
Swedbank ir pakėlė įkainius( man rods 8Lt), kad už paslaugas būnant eurui reiktų mokėt maždaug 2 eurus, visi priprato prie tos sumos, tuo metu kai pakėlė įkainius visi paburbuliavom ir nutilom, tad pagal įstatymą Swedbank prieš eurą nekėlė kainu

o iš anksto pasiruošė metai prieš.
Plius reikia turėti omenyje, kad infliacija taip pat daro įtaka.
Bendram variante, su arbe euro, kils kainos (be euro paslaugų kainos tokios pat liktų kuriam laikui, nes infliacija daro savo), atlyginimų kėlimas prasidės per porą metų, visas euro gėris pasijaus t.y nauda už 5 metų. Pirmą pusmetį bus stagnacija, nes visi bijos kažką įsigyti, bet vėliau viskas stos įvėžes, 2016 algų kėlimas bus būtinas.
2021- 2022 metais ekonomika bus pačiam pakilime.
Tai mano subjektyvi nuomonė.