Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas jūsų gyvenime

Lietuvių liaudies pasakos būtent ir atspindi, kuo lietuviai tikėjo. Kažkaip nepamenu tokios pasakos, kad medis būtų laikomas dievu.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 09 30, 17:35)
Nieko nesuprantu... Medžiai - dievų ir kunigų vaikai?


O gal tai to paties žmogaus savybės? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(KitoksPasaulis @ 2007 09 28, 21:39)
Po mirties gi susitiksite Dievo karalystėje, ten gyvensite amžinai ir laimingai, čia ne džiaugtis reikia, nes šis gyvenimas jums tėra laikinas pasikankinimas, kuris lemia kur pakliūsite po mirties. Pagonys ne tai, kad medžiams (Dievams, nes medis tebuvo tam tikro dievo simbolis) meldėsi, juos garbino, o daugiau bendradarbiavo su jais, jei taip būtų galima išsireikšti. Dalindavosi su jais derliumi ir panašiai. Sakai katalikų bažnyčia tuos dalykus, bet tai gi ne pastatai medžiojo, o tie, kurie remia tą bažnyčią - katalikai, o pastarieji kaip žinia yra krikščionys.


Laikinas pasikankinimas? Tamsta kažkaip labai jau keistai supranta, kas mums yra gyvenimas g.gif Nori pasirodyti labai protinga (-as), bet kodėl kalba už mus? Kas taip sakė, kad kankinamės? Sakyčiau, atvirkščiai- mes mokame džiaugtis gyvenimu biggrin.gif

O jei sulygino pagonybę su krikščionybe, tai ir aš palyginsiu ax.gif
Pagonybėje jokio bendradarbiavimo aš nematau- žmonės garbino dievukus ir atsako negaudavo, tuo tarpu krikščionybėje tas atsakas yra- Dievas tapo žmogumi, kad mums parodytų KELIĄ, kuriuo eidami būsim laimingi.

Be to, jei rašom "bažnyčia"- kalbam apie pastatą, o jei rašom "Bažnyčia"- turim omeny visus tikinčiuosius, kurie ją ir sudaro, visus pakrikštytuosius. Jei tamsta, KitoksPasaulis, gerbiate kitaip mąstančius, tai reikia tą daryti iki galo. ax.gif

ačiū už dėmesį smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Meškuolė @ 2007 09 30, 20:51)
Lietuvių liaudies pasakos būtent ir atspindi, kuo lietuviai tikėjo. Kažkaip nepamenu tokios pasakos, kad medis būtų laikomas dievu.

Sutinku, kad pasakos atspindi gyvenimą ir jose galima įžvelgti pasaulėžiūrą tų žmonių, kurie jas kūrė. Bet aš nemoku jų interpretuoti ir neatsimenu išvis lietuvių liaudies pasakų iš kurių kažkiek aiškėtų kokius dievus pagonys tikėjo. Istorikai mini Medeiną, Austėją, Bubilą, Vaižgantą, Žvaigždikį ir dar daugybę, bet nežinau pasakų kuriose jie būtų minimi.Ąžuolynus laikė šventais, bet ar juos laikė dievu, ar dievo buveine, ar protėvių vėlių namais ar dar kuo nežinau.

QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 30, 20:52)
O gal tai to paties žmogaus savybės?  mirksiukas.gif

Nesuprantu. Žinau, kad mėgsti kalbėti užuominomis, bet aš jas retai suprantu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 09 30, 20:05)

Nesuprantu. Žinau, kad mėgsti kalbėti užuominomis, bet aš jas retai suprantu verysad.gif


apie šią pasaką esu rašius čia http://www.supermama...?...83677&st=24. Paskaityk ir rasi. Nenoriu kartotis. Tada daug laiko sugaišau,knygą perrašinėdama.

"Pagonybėje jokio bendradarbiavimo aš nematau- žmonės garbino dievukus ir atsako negaudavo,"

Na nereikia tų erezijų...Žvaigždiniai bagariai turėjo tiesioginį bendravimą su Dievu, galėdavo mirti ir prisikelti kaip Jėzus ir bet kokiu pavidalu kautis su priešais armijų priešakyje...Todėl ir sakydavo apie lietuvius, kad kartu su jais kaunasi ir jų mirusieji, todėl jų neįmanoma nugalėti...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 30, 21:20)
apie šią pasaką esu rašius čia http://www.supermama...?...83677&st=24. Paskaityk ir rasi. Nenoriu kartotis. Tada daug laiko sugaišau,knygą perrašinėdama.

"Pagonybėje jokio bendradarbiavimo aš nematau- žmonės garbino dievukus ir atsako negaudavo,"

Na nereikia tų erezijų...Žvaigždiniai bagariai turėjo tiesioginį bendravimą su Dievu, galėdavo mirti ir prisikelti kaip Jėzus ir bet kokiu pavidalu kautis su priešais armijų priešakyje...Todėl ir sakydavo apie lietuvius, kad kartu su jais kaunasi ir jų mirusieji, todėl jų neįmanoma nugalėti...


O kas jie tokie buvo tie žvaigždiniai bagariai? Klausiu, nes tikrai tokių dar nesu girdėjusi? Ačiū už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Princi @ 2007 09 30, 20:28)
O kas jie tokie buvo tie žvaigždiniai bagariai? Klausiu, nes tikrai tokių dar nesu girdėjusi? Ačiū už atsakymą  4u.gif


Nieko nuostabaus, kad nesi girdėjusi. Buvo toks bagarių vienuolynas Vilkaviškio rajone, netoli Būdviečių. Ten kažkada buvo tikras šviesos centras. Buvau ten keletą kartų su draugais medituoti. Toje vietovėje likę energetinių darinių, kuriuos mato aiškiaregiai. Jie tebeveikia, todėl reikia žinoti, kuriose vietose geriau neužsibūti. O pati vietovė įdomi dar ir tuo, kad apylinkėse niekada nėra gimęs nė vienas berniukas...Kraštotyrininkas Albinas Kurtinaitis yra kilęs iš tų vietų ir ištyrinėjęs didesnę tos vietovės dalį. Iš jo paties esu girdėjus nuostabių pasakojimų apie tą laikmetį, kai gyveno bagariai, kur kas ten buvo, kur jie buvo laidojami ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(jojuin @ 2007 09 28, 11:36)
Džiugu, kai yra kas tave supranta... thumbup.gif Bet pasidalink ir savo mintimis  smile.gif  smile.gif  smile.gif

Dėkui, kad pastebėjai. O šiaip - pilnas kambarys žmonių, tai ir nematyt įėjusio... schmoll.gif Kažkaip pasirodė, kad tema pakrypo į artimą kovą su kito pasaulio būtybėm. Įdomu, kodėl Dievas jas atsiunčia? Atsivertimui?... doh.gif schmoll.gif
Atsakyti
Ąžuolas buvo Perūno(Perkuno) ženklas (simbolis). mirksiukas.gif
Kai kurie medžiai buvo laikomi šventais t.y. ąžuolas, liepos ir tie kuriuose amalai augę. Buvo šventos girios, juose draudžiama net šakelę nusilaužti, medžioti, tik esant mirtinam pavojui žmogus galėjęs ten įžengti, žyniai patys tegalėję kirsti malką šventais kirviais. Senovėje dideli ir seni medžiai buvo ženklai rubežiaus (pasienio), jei tokį nukirsdavai bausdavo mirties bausme.
Garbinimo objektai
Šventoji ugnis; Šventos upės; Šventieji ežerai; Šventieji medžiai (Alyva (Sambe), Ąžuolas (Užuolas), Liepa, Pušis (Pussis), Blindė (Blinda), Vinkšna (Winkszna), Uosis (Wousis); Aukurai, ragai (Roha); Stabai (Wejdos).


Vaizgante,
pasaka kartais yra tiesiog pasaka.
Jusu paranojiskas mistikos ieskojimas visame jau juokingas. Kam mistifikuoti viska tai ko nesuprato musu proseneliai ir tai garbino?
Tavo isvedziojimai parodo kiek tu esi pasiklydusi. Nemanai kad tu jau pati nebesupranti apie ka kalbi? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sandle: 01 spalio 2007 - 18:05
QUOTE(Versija1 @ 2007 10 01, 16:55)
Dėkui, kad pastebėjai. O šiaip - pilnas kambarys žmonių, tai ir nematyt įėjusio... schmoll.gif Kažkaip pasirodė, kad tema pakrypo į artimą kovą su kito pasaulio būtybėm. Įdomu, kodėl Dievas jas atsiunčia? Atsivertimui?... doh.gif  schmoll.gif


geras klausimaas g.gif

siunčia gal, kad išbandytų mūsų tikėjimą? Sveika ir patiems save patikrinti smile.gif
Jei suabejoji savo TIESA, tos būtybės gali imti viršų.. Bet nepaisant visko Kristus jau nugalėjo. Mums belieka sekti Juo ir gyventi taip, kaip Jis parodė smile.gif
Atsakyti
Vaizgante,
pasaka kartais yra tiesiog pasaka.
Jusu paranojiskas mistikos ieskojimas visame jau juokingas. Kam mistifikuoti viska tai ko nesuprato musu proseneliai ir tai garbino?
Tavo isvedziojimai parodo kiek tu esi pasiklydusi. Nemanai kad tu jau pati nebesupranti apie ka kalbi?

Ačiū už dėmesį griešnam mano asmeniui...Kreipsiuosi į gydytoją arba vaistininką. Tau irgi patarčiau mirksiukas.gif
Atsakyti
Aciu Dievui as turiu tvirta pagrinda. Jei as kazko kartais nesuprantu tai nepuolu mistifikuoti ar ieskoti astronominiu paaiskinimu.
Budamas krikscioniu as randu atsakymus i beveik visus klausimus mirksiukas.gif
Pas daktara nueinu karts nuo karto, nieko blogo nerado kol kas tongue.gif
Atsakyti