Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas jūsų gyvenime

QUOTE(Luknė @ 2007 09 01, 20:29)
Ji rašo, kad nejaučia Dievo, bet niekur nerašo, kad netiki. Net Kristus ant kryžiaus šaukė: "mano Tėve, kodėl mane apleidai? " Turbūt neteigsim, kad Kristus netikėjo Dievu?
Tikėjimo abejonė, jei dedame pastangas ją išsklaidyti, net ne nuodėmė. O Motinos Teresės gyvenimas ir darbai rodo didžiulę ištikimybę Dievui. Minėti laiškai paskelbti, kaip įrodymas apie Motinos Teresės šventumą, laikraščiai pasigauna detales iš konteksto ir priskaldo pilnus vežimus malkų.


Bet minėtame straipsnyje aiškiai pasakyta, kad laiškai paskelbti todėl, kad Motiną Teresę pripažintų šventąja. Tiesiog ją norėta parodyti ir iš kitos pusės.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 21:48)
Savo laiškuose ji atvirai apie tai rašė.
http://www.lrytas.lt...87346749&view=4

Ačiū už nuorodą, perskaičiau, nenustebino, daug žmonių patiria panašias būsenas, bet neradau nieko, kas rodytų, jog ji netikėjo Dievu. O jau stilius schmoll.gif , pvz., ar sakinys: "Tačiau laiškai atskleidžia, kad Motina Teresė, kuri išoriškai visada atrodė linksma, sunkiai kovojo su savo tikėjimu."neturėtų skambėti: "su savo netikėjimu"?
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 22:37)
Bet minėtame straipsnyje aiškiai pasakyta, kad laiškai paskelbti todėl, kad Motiną Teresę pripažintų šventąja. Tiesiog ją norėta parodyti ir iš kitos pusės.

Ne vieno šventojo gyvenime rastum tokių periodų. Šventaisiais žmonės skelbiami ne todėl, kad nepatyrė abejonių, o todėl, kad parodė sektiną pavyzdį, kaip gyventi.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2007 09 01, 20:53)

Ne vieno šventojo gyvenime rastum tokių periodų. Šventaisiais žmonės skelbiami ne todėl, kad nepatyrė abejonių, o todėl, kad parodė sektiną pavyzdį, kaip gyventi.


Viskas gerai, aš pritariu. Bet galvoju: na koks skirtumas- paskelbs vienu šventuoju daugiau ar mažiau? Juk šventuoju paskelbia žmonės, o ne Kūrėjas... g.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 22:37)
<...>Tiesiog ją norėta parodyti ir iš kitos pusės.

Nemanau, kad Dievo artumos ilgesys, yra kita pusė. Netikintysis visai nesikankina, kad nejaučia Dievo. Tai šventajam Dievas kaip oras, nejausdamas Jo artumos -dūsta.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 09 01, 20:56)
Nemanau, kad Dievo artumos ilgesys, yra kita pusė. Netikintysis visai nesikankina, kad nejaučia Dievo. Tai šventajam Dievas kaip oras, nejausdamas Jo artumos -dūsta.


Kita pusė yra ta, kad ji viską slėpė nuo kitų ir jos šypsena buvo kaukė...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 22:56)
Viskas gerai, aš pritariu. Bet galvoju: na koks skirtumas- paskelbs vienu šventuoju daugiau ar mažiau? Juk šventuoju paskelbia žmonės, o ne Kūrėjas... g.gif

Taip, tiems šventiesiems jokio skirtumo (gal klapato daugiau, pradeda davatkėlės lyst su visokiais prašymais mirksiukas.gif ), bet mums lengviau susidoroti su savo problemomis, kai turime į ką lygiuotis, iš ko mokytis.

Šypsena buvo žmonėms, dusimas - Dievui. Ar tu manai, kad tokia jos būsena buvo nuolatinė, gal tik momentai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Una Li: 01 rugsėjo 2007 - 21:04
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 22:56)
Viskas gerai, aš pritariu. Bet galvoju: na koks skirtumas- paskelbs vienu šventuoju daugiau ar mažiau? Juk šventuoju paskelbia žmonės, o ne Kūrėjas... g.gif

Kūrėjas turbūt neskelbia, o mato ir apdovanoja. O bažnyčia skelbia tikintiesiems, kad štai žmogus, kuris gali jums būti pavyzdys. Terminas "šventasis" laisvai galėtų būti keičiamas į "pavyzdingasis". O vienu šventuoju daugiau ar mažiau, reiškia vienu pavyzdžiu ( kurie visi skirtingi) daugiau ar mažiau. Kuo daugiau skirtingų, teisingų uždavinio sprendimo būdų tuo daugiau kiekvienam galimybių, rasti sau priimtiniausią.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 09 01, 21:06)
Kūrėjas turbūt neskelbia, o mato ir apdovanoja. O bažnyčia skelbia tikintiesiems, kad  štai žmogus, kuris gali jums būti pavyzdys.  Terminas "šventasis" laisvai galėtų būti keičiamas į "pavyzdingasis". O vienu šventuoju daugiau ar mažiau, reiškia vienu pavyzdžiu ( kurie visi skirtingi) daugiau ar mažiau. Kuo daugiau skirtingų, teisingų uždavinio sprendimo būdų tuo daugiau kiekvienam galimybių, rasti sau priimtiniausią.


Negi Motina Teresė, kol jos nepaskelbė šventąja, nėra pavyzdys? Man ji yra pavyzdys.

O kad Kūrėjas mato ir apdovanoja, yra katalikiškas Dievo supratimas...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 22:59)
Kita pusė yra ta, kad ji viską slėpė nuo kitų ir jos šypsena buvo kaukė...

Vidiniai pergyvenimai dėl to ir vidiniai, kad apie juos nešaukiama nuo stogų. Kaukė ar ne kaukė, bet jei nori žmonėms gerp turi nusišypsoti, nes kitaip jie pamanys esantys tau našta, kankinsis ir tu jiems ne padėsi, o dar labiau prislėgsi savo problemomis. "Dievas myli linksmą davėją" Motina Teresė buvo linksma davėja, nors jautė kančią, ji džiaugėsi galinti padėti, nemanau, kad veidmainiavo. O jei visiem būtų skundusis apie savo nelaimes, liūdnas mintis ar tu laikytum ją šventesne?
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 23:11)
Negi Motina Teresė, kol jos nepaskelbė šventąja, nėra pavyzdys? Man ji yra pavyzdys.

O kad Kūrėjas mato ir apdovanoja, yra katalikiškas Dievo supratimas...

Pavyzdys, nes mes gyvename tais pačiais laikais, o kai bažnyčia paskelbia šventuoju, apie jo pavyzdį pasakojama tūkstantmečius.

Aš ir esu katalikė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luknė: 01 rugsėjo 2007 - 21:15
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 23:11)
Negi Motina Teresė, kol jos nepaskelbė šventąja, nėra pavyzdys? Man ji yra pavyzdys.

Prieš paskelbiant šventuoju, to žmogaus gyvenimas yra kruopščiai ištiriamas, taigi toks paskelbimas tarsi garantuoja, kad iš jo drąsiai gali mokytis, nepadarysi klaidos. Juk yra žmonių, kurie vienoj srity sektini, o kitoj smerktini... Čia palengvinimas katalikams, o kiti patys turi spręsti - verta iš to žmogaus mokytis ar ne.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 09 01, 21:14)

Aš ir esu katalikė.


Gali nesakyti- buvimas tam tikruose išmoktuose rėmuose matosi iš visų tavo postų. Nei gerai tai, nei blogai. Kiekvienas renkasi tai, kas jam atrodo geriausia...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 23:23)
Gali nesakyti- buvimas tam tikruose išmoktuose rėmuose matosi iš visų tavo postų. Nei gerai tai, nei blogai. Kiekvienas renkasi tai, kas jam atrodo geriausia...

Visi esam vienokiuose ar kitokiuose rėmuose, tik kito rėmai geriau matosi ax.gif .
Atsakyti