Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas jūsų gyvenime

QUOTE(Moonte @ 2007 08 31, 21:19)
O tikrai, kas yra jūsų manymu auka?  ax.gif


Labai sunkus klausimas... Galvoju ir nieko doro nesugalvoju. Tik manau, kad žmonės pareigą neretai vadina auka...Pvz., mama, auginanti vaikus, sako, kad ji dėl vaikų viską aukoja. Bet tai ne auka, o pareiga...Man keista, kai tėvas, davęs savo vaikui inkstą, laikomas vos ne didvyriu. Argi tai auka? Tai pareiga...Arba kaip iškeliamos motinos, auginančios neįgalius vaikus. Ar tai auka? Tai pareiga...
Taigi aš niekur aukos nerandu g.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 31, 23:25)
Labai sunkus klausimas... Galvoju ir nieko doro nesugalvoju. Tik manau, kad žmonės pareigą neretai vadina auka...Pvz., mama, auginanti vaikus, sako, kad ji dėl vaikų viską aukoja. Bet tai ne auka, o pareiga...Man keista, kai tėvas, davęs savo vaikui inkstą, laikomas vos ne didvyriu. Argi tai auka? Tai pareiga...Arba kaip iškeliamos motinos, auginančios neįgalius vaikus. Ar tai auka? Tai pareiga...
Taigi aš niekur aukos nerandu  g.gif


O aš visą tai ką tu išvardinai pavadinčiau meilės išraiška, laisvu pasirinkimu. Nes auginau vaiką ne iš pareigos, o todėl, kad jis mano saulelė ir aš jį myliu, tėvus, taip pat karšinčiau ne todėl, kad privalau, o todėl, kad aš kitaip negaliu, kaip aš galiu palikti likimo valiai mylimus žmones ir t.t.

Auka, man daugiau asocijuojasi su pagalba kitiem, kurie šiuo metu yra pažeidžiami. Ir auka gali būti ne tik finansinė, bet ir dvasinė.
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2007 08 31, 21:32)
O aš visą tai ką tu išvardinai pavadinčiau meilės išraiška, laisvu pasirinkimu. Nes auginau vaiką ne iš pareigos, o todėl, kad jis mano saulelė ir aš jį myliu, tėvus, taip pat karšinčiau ne todėl, kad privalau, o todėl, kad aš kitaip negaliu, kaip aš galiu palikti likimo valiai mylimus žmones ir t.t.

Auka, man daugiau asocijuojasi su pagalba kitiem, kurie šiuo metu yra pažeidžiami. Ir auka gali būti ne tik finansinė, bet ir dvasinė.


Sutinku su tavim. Bet esmė ta, kad tie dalykai yra ne auka.
Dėl finansinių aukų nežinau...Gi duodi tada, kai turi perteklių arba kažką atliekamo... Ir tai pavadini finansine auka. Neturėdamas kitam neduodi...
O kokia gali būti dvasinė auka?
Va, vieną aukos pvz sugalvojau- kai partizanai į miškus ėjo, nors žinojo, kas jų laukia...
Bet mes nukrypstam nuo temos...
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 00:41)
Sutinku su tavim. Bet esmė ta, kad tie dalykai yra ne auka.
Dėl finansinių aukų nežinau...Gi duodi tada, kai turi perteklių arba kažką atliekamo... Ir tai pavadini finansine auka. Neturėdamas kitam neduodi...
O kokia gali būti dvasinė auka?
Va, vieną aukos pvz sugalvojau- kai partizanai į miškus ėjo, nors žinojo, kas jų laukia...
Bet mes nukrypstam nuo temos...



Juk galima paaukoti savo brangų laiką, visuomenės labui.
Atsakyti
Kai svarstom ar tai yra auka, manau svarstoma ar tai atitinka, tai ką kiekvienas iš mūsų suvokia, kaip auką. Šią savoką daugelis suvokia skirtingai, į tą žodį įdeda skirtingas reikšmes ir ginčijasi ar tai auka, ar meilės išraiška... ir auka ir meilės išraiška priklausomai ką tais žodžiais norime pasakyti. Man auka - tai kas man pačiai labai reikalinga, bet atiduodu kitiems ( be minties atgauti ar gauti už tai atlygį ), nes juos myliu. Tai ir laisvas laikas, pinigai, darbai ir dar daug kas... Auka ne pareiga, nes jos nepaaukojus niekuo nepakenkčiau. Pavyzdžiui eiti į darbą ir jį atlikti rūpestingai - pareiga, nes jei to nepadaryčiau kažką pavesčiau, arba nerūpestingumu pridaryčiau žalos. Bet pasilikti po darbo padėti sutvarkyti kokius nors dokumentus, kad firma gautų geresnį užsakymą ar pan. be papildomo užmokesčio (nes pvz. dėl sunkumų firma neišgali to padaryti) - jau tam tikra auka. Vaikus auginti pareiga, bet galiu samdyti auklę, Kad pailsėčiau, turėčiau laiko į grožio saloną, o galiu pati suktis kaip voverė rate ir viską suspėti ir būti vaikam viskuo. Auka teikiama tik iš meilės, taigi ji yra meilės išraiška ir laisvas apsisprendimas. Tikrai paaukojus nevalia nei prisiminti, nei priminti, kad buvo kažkokia auka, nes jei už ją paprašysi atlygio (pvz. padėkos, paprasto ačiū)tada tai nebebus auka, o darbas atliktas už tam tikrą atlyginimą.
Atsakyti
Sutinku, kad savo laiką galima kitiems aukoti,nes atliekamo jo nė vienas neturim... g.gif
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2007 08 31, 23:16)
Įdomu tai, kad Motina Teresė net Dievu netikėdama daug gerų darbų padarė...Ji jautėsi viena, vieniša, be Jo paramos... g.gif

Va čia tai man naujiena blink.gif.

QUOTE(Moonte @ 2007 08 31, 23:19)
O tikrai, kas yra jūsų manymu auka?  ax.gif

Man rodos, kad auka yra ko nors atsisakymas, atsižadėjimas vardan kito poreikių. Tik kad mes linkę tą auką iškreipti (kaip Vaižgantė sako - linkę pareigą vadinti auka), brukti tą savo auką, kai nieks jos neprašo, arba reikalauti už ją atlyginimo. Bažnyčioj mėgstam auka vadinti minimalų užmokestį už padarytas paslaugas.
Atsakyti
Una Li, laikraščių neskaitai? Apie Motiną Teresę paskutiniu metu daug rašo, nes paviešinti jos laiškai. Ji jautėsi labai nelaiminga, apleista.
Atsakyti
Ne itin pasitikiu laikraščiais ir tikrai jų neskaitau (labai jau daug kartų randu ten melą), bet nemanau, kad jei žmogus patyrė tikėjimo išbandymų, reikėtų jį vadinti netikinčiu Dievą.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2007 09 01, 19:41)
Ne itin pasitikiu laikraščiais ir tikrai jų neskaitau (labai jau daug kartų randu ten melą), bet nemanau, kad jei žmogus patyrė tikėjimo išbandymų, reikėtų jį vadinti netikinčiu Dievą.


Savo laiškuose ji atvirai apie tai rašė.
http://www.lrytas.lt...87346749&view=4
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaižgantė: 01 rugsėjo 2007 - 19:50
QUOTE(vaižgantė @ 2007 09 01, 21:00)
Una Li, laikraščių neskaitai? Apie Motiną Teresę paskutiniu metu daug rašo, nes paviešinti jos laiškai. Ji jautėsi labai nelaiminga, apleista.

Ji rašo, kad nejaučia Dievo, bet niekur nerašo, kad netiki. Net Kristus ant kryžiaus šaukė: "mano Tėve, kodėl mane apleidai? " Turbūt neteigsim, kad Kristus netikėjo Dievu?
Tikėjimo abejonė, jei dedame pastangas ją išsklaidyti, net ne nuodėmė. O Motinos Teresės gyvenimas ir darbai rodo didžiulę ištikimybę Dievui. Minėti laiškai paskelbti, kaip įrodymas apie Motinos Teresės šventumą, laikraščiai pasigauna detales iš konteksto ir priskaldo pilnus vežimus malkų.
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2007 09 01, 21:29)
Ji rašo, kad nejaučia Dievo, bet niekur nerašo, kad netiki. Net Kristus ant kryžiaus šaukė: "mano Tėve, kodėl mane apleidai? " Turbūt neteigsim, kad Kristus netikėjo Dievu?


O kodėl sakoma, kad jis buvo nukryžiuotas už žmonių nuodėmes? g.gif
Atsakyti