Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas jūsų gyvenime

QUOTE(Gytarė @ 2007 08 14, 18:48)
g.gif
Kažko nesupratau. Stačiatikiai ir yra pravoslavai. Kokie gali būti skirtumai? Gal kalbi apie sentikius? g.gif


Ne aš turiu galvoje būtent tuos abu smile.gif paklauskit jų pačių man čia nesigilinus. Mano sesers vyras stačiatikis, pabandykit jį pavadinti pravoslavu ir pamatysit kas bus smile.gif
Papildyta:
QUOTE(mireja @ 2007 08 14, 18:58)
kazkaip man atrodo i lankas nuklydom.,pradejom apie religiju skirtumus ir ju kilme sneket, gal tada uzvedam kita tema  g.gif . Lyg tai is pradziu kalbejomes, apie Dievo vieta savo gyvenime, bet kaip matau ir toliau vaziuojam pro sona...


Aš tai sutinku drinks_cheers.gif žymiai maloniau buvo kalbėti apie savo išgyvenimus Dievo paieškose. Apie dvasines dykumas ir t.t. smile.gif
Kaifavau nuo to kaip kitas žmogus gali taip vienodai mąstyti...
Atsakyti
QUOTE(Baltoji Tara @ 2007 08 14, 20:34)
Ne aš turiu galvoje būtent tuos abu smile.gif paklauskit jų pačių man čia nesigilinus. Mano sesers vyras stačiatikis, pabandykit jį pavadinti pravoslavu ir pamatysit kas bus smile.gif

O kaip stačiatikiai vadinami rusiškai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gytarė @ 2007 08 14, 19:46)
O kaip stačiatikiai vadinami rusiškai? g.gif


Gal ir pravoslavais, nežinau, tik yra kelios cerkvės. Graikiškoji ir rusiškoji. Nesenai apsijungė dvi cerkvės, bet tiksliai nepamenu dabar kokios. Gal net jos ir apsijungė... Aš į tai per daug nesigilinu, todėl nieko negaliu nei teigti nei neigti... Bet jų buvo skirtingi metropolitai ( taip pat kaip būtų pas mus du popiežiai).
Tad turėjo ir skirtumų.

Nu va prirašiau ir tik dabar toptelėjo, kokią klaidą aš čia darau. Vietoj ortodoksų rašydama stačiatikiai ir pravoslavai. Tai žinoma stačiatikia ir pravoslavai yra tas pats. O va ortodoksai ir stačiatikiai skiriasi...
Čia proto užtemimas kartais būna, galvoji apie vieną, o rašai visai kitą smile.gif
Sorry


Papildyta:
Kažkada, kai mokiausi, gerai žinojau visas pakraipas. Bet daug metų praėjo ir užsimiršo, atkrito tai, kas dabar man nebeaktualu. o tada paprasčiausiai reikėjo žinoti smile.gif
Atsakyti
Ir stačiatikiai, ir ortodoksai, ir pravoslavai yra tas pats.
http://lt.wikipedia..../Stačiatikybė

2007 05 17 susijungė Rusų Stačiatikių Cerkvė ir Užsienio Rusų Stačiatikių Cerkvė.
Atsakyti
tikrai? o tai kiek laiko prireike, kad tas mastymas pasiektu toki lygi, na, kad jis butu toks koks dabar yra? As tai ties pasakius daug ko semiuosi is religiniu knygu, jos labai padeda formuotis pasauleziurai, bet zinoma patirtis irgi ta pati sako...as atsimenu taip buvau "nusvitus" vienu metu, galvojau, visi isbandymai siunciami man nes, tokia dievo valia, tai tarsi malone, nes jis mane myli. Na tai tarsi toks yra mano gyvenimo kryzius, kiekvienas turi savo kryziu...Ir kazkaip sugebejau tai priimti su meile, kaip isbandyma...ir taip palengvejo....atrodo niekas pasaulyje nebaisu, nes Dievas mane myli ir kas benutiktu, viskas tik i gera.,nes jis yra salia.. Bet viena diena tas isitikinimas kazkur isgaravo verysad.gif Taip kaip jo nebutu buve...ir esu priversta Dievo ieskoti iki siol....vel esu nublosta i dykuma... verysad.gif Bet zinau, kad vel rasiu...nes jis yra salia....tiesiog reikia ji atrasti vel ir vel... Tiesiog matyt nbegaliu atsiverti jo meilai. Bet zinau, kad man pavyks.
Tiesiog ta dykuma privercia buti arba karstam, arba saltam...neleidzia buti drungnam. Sako, kad kol esi "drungnas" krikscionis kuriam viskas sekasi ir kuris neturi jokiu rupesciu, Dievas tau nereikalingas, nes pats su savimi susitvarkai. Sako dykumos dovana padeda nugaleti drungnuma.Dykuma atskleidzia zmogaus skurduma, palieka ji nuoga, nes zlunga iliuzijos ir nera kur pabegti, todel jis priverstas atsigrezti i Dieva.
Atsakyti
QUOTE(Gytarė @ 2007 08 14, 20:45)
Ir stačiatikiai, ir ortodoksai, ir pravoslavai yra tas pats.
http://lt.wikipedia..../Stačiatikybė

2007 05 17 susijungė Rusų Stačiatikių Cerkvė ir Užsienio Rusų Stačiatikių Cerkvė.


Teoriškai taip, praktiškai ne. Bent jau jie taip save vadina ir vardija skirtumus. Šiaip tai ir aš visuomet maniau, kad tai vienas ir tas pats, tik dabar man pradėjo aiškinti kokie yra skirtumai. Žodžiu ortodoksai, bent jau kuriuos aš pažįstu aiškina, kas jie skiriasi nuo stačiatikių smile.gif Aš kalbu apie ortodoksus amerikoje ir stačiatikius rusijoje smile.gif na bet nėra ko lįsti giliau, nes tikrai tai nėra tos pakraipos apie kurias ką nors geriau išmanyčiau.
Apie budizmą tikrai žinau žymiai daugiau nei apie stačiatikius ar ortodoksus... O apie stačiatikius pas mane grynai buitinės žinios smile.gif Nors į šventosios dvasios vienuolyną dažnai užeinu uždegti žvakučių. ir nors žinau kur yra puse za zdravie, o kuri za upokoj smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Baltoji Tara @ 2007 08 14, 18:08)
Vienas dalykas, kas tai yra senai? Pvz. man krikščionybė Lietuvoje atkeliavusi labai nesenai vos prieš 600 metų. Tai toks mažas laiko tarpas.
Provoslavai ir stačiatikiai taip pat viena atšaka, jie labai panašūs, bet turi ir skirtumų. Lyigiai kaip ir evangelikai liuteronai ir evangelikai.
Ant kieno bažnyčios gaidys, o ant kieno kryžius? A? Kaip ten pas jus su žiniom irgi neblogai būtų pasidomėti manau, ne?
Ir tiek tikėjimo žodis tiek jahovos liudytojai, tiek munistai visi seka dėje Jėzaus pavyzdžiu todėl yra krikščionys.


evangelikai liuteronai ir evangelikai - tai kaip diena ir naktis, vel prasovei doh.gif
tikejimo zodis taip seka kristumi, jehovos liudytojai KRISTUMI NESEKA IR JO NET DIEVU NELAIKO, tiesiog zmogumi, pranasu. Munistai isvis totali sekta, kuri su krikscionybe isvis nieko bendro neturi. doh.gif
Todel pries kliededama apie pakraipas nepatingek pasiskityti, jei liuteronai yra evangelikai, tai dar nereiskia kad tarkim evangelikai yra grynai tas pats.

QUOTE(Baltoji Tara @ 2007 08 14, 19:34)
Ne aš turiu galvoje būtent tuos abu smile.gif paklauskit jų pačių man čia nesigilinus. Mano sesers vyras stačiatikis, pabandykit jį pavadinti pravoslavu ir pamatysit kas bus smile.gif
Papildyta:
Aš tai sutinku drinks_cheers.gif  žymiai maloniau buvo kalbėti apie savo išgyvenimus Dievo paieškose. Apie dvasines dykumas ir t.t. smile.gif
Kaifavau nuo to kaip kitas žmogus gali taip vienodai mąstyti...


savo sesers vyrui gali pasakyti kad jis staciatikis - provoslavas - ortodoksas, tegu didziuojasi lotuliukas.gif


QUOTE(Baltoji Tara @ 2007 08 14, 20:12)
Gal ir pravoslavais, nežinau, tik yra kelios cerkvės. Graikiškoji ir rusiškoji. Nesenai apsijungė dvi cerkvės, bet tiksliai nepamenu dabar kokios. Gal net jos ir apsijungė... Aš į tai per daug nesigilinu, todėl nieko negaliu nei teigti nei neigti... Bet jų buvo skirtingi metropolitai ( taip pat kaip būtų pas mus du popiežiai).
Tad turėjo ir skirtumų.

Nu va prirašiau ir tik dabar toptelėjo, kokią klaidą aš čia darau. Vietoj ortodoksų rašydama stačiatikiai ir pravoslavai. Tai žinoma stačiatikia ir pravoslavai yra tas pats. O va ortodoksai ir stačiatikiai skiriasi...
Čia proto užtemimas kartais būna, galvoji apie vieną, o rašai visai kitą smile.gif
Sorry
Papildyta:
Kažkada, kai mokiausi, gerai žinojau visas pakraipas. Bet daug metų praėjo ir užsimiršo, atkrito tai, kas dabar man nebeaktualu. o tada paprasčiausiai reikėjo žinoti smile.gif


tai kad tikrai uzsimirso, o kadangi taip ivyko, geriau nerasyk nieko ir nejuokink zmoniu cool.gif


Papildyta:
QUOTE(Baltoji Tara @ 2007 08 14, 22:52)
Teoriškai taip, praktiškai ne. Bent jau jie taip save vadina ir vardija skirtumus. Šiaip tai ir aš visuomet maniau, kad tai vienas ir tas pats, tik dabar man pradėjo aiškinti kokie yra skirtumai. Žodžiu ortodoksai, bent jau kuriuos aš pažįstu aiškina, kas jie skiriasi nuo stačiatikių smile.gif Aš kalbu apie ortodoksus amerikoje ir stačiatikius rusijoje smile.gif na bet nėra ko lįsti giliau, nes tikrai tai nėra tos pakraipos apie kurias ką nors geriau išmanyčiau.
Apie budizmą tikrai žinau žymiai daugiau nei apie stačiatikius ar ortodoksus... O apie stačiatikius pas mane grynai buitinės žinios smile.gif Nors į šventosios dvasios vienuolyną dažnai užeinu uždegti žvakučių. ir nors žinau kur yra puse za zdravie, o kuri za upokoj smile.gif


na tu ir fruktas, katalikai irgi skiriasi cia ir amerikoj, bet juk jie vis tiek katalikai. uzdek zvakute ten kur za moj razum doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Gytarė @ 2007 08 14, 19:46)
O kaip stačiatikiai vadinami rusiškai? g.gif



staravierai:)
Atsakyti
deja ne, staravierai yra sentikiai, o jie skiriasi nuo staciatikiu tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(winia @ 2007 08 15, 00:14)
staravierai:)

Winia, nemokyk manęs rusų kalbos hihihi.gif - aš kurį laiką Rusijoje gyvenau. tongue.gif
Beje, mano vyro tėvai (gal reikėtų sakyti buvusio g.gif) yra sentikiai.
Atsakyti
Evangelikai liuteronai yra Martino Lutherio mokymo, kilusio XVI a. pr. Vokietijoje, pasekėjai. Formalia liuteroniškosios reformacijos judėjimo pradžia laikoma 1517 m. spalio 31 d., kai augustinų vienuolis M. Lutheris ant Vitenbergo pilies durų prikalė savo garsiąsias 95 tezes, nukreiptas prieš neribotą popiežiaus valdžią bei indulgencijų (atlaidų) pardavinėjimą. Pagrindinis dr. Lutherio siekis buvo atnaujinti Romos katalikų bažnyčią, grąžinti ją prie Biblijos mokymo bei pirmųjų krikščionių išpažinimo ir patirties. Dėl nesutarimų, disputų ir jų išprovokuotų prakeikimų M. Lutherio šalininkai suformavo atskirą bažnyčią.

Evangelikais reformatais vadinami šveicariškosios reformacijos pasekėjai. Pagrindiniai teologai, kurių mokymo laikosi ev. reformatai, yra Ulrichas Zwinglis (1484–1531), Jeanas Calvinas (1509–1564), Johanas Bullingeris (1504–1575).

Baptistai – krikščioniškųjų, protestantiškųjų bažnyčių grupė, kurių vienas iš pagrindinių išskirtinių bruožų yra tai, kad jie pripažįsta tik tikinčiųjų, ir tuo pačiu suaugusiųjų, krikštą. Didžiausias baptistų autoritetas – tai Šventasis Raštas. Juo baptistai vadovaujasi ne tik tikėjimo klausimuose, bet ir kasdieniniame gyvenime.
Baptistai neturi savo ypatingų dogmų. Jie mokina to, ką randa Šventajame Rašte.

Anglikonai – ankstyvoji protestantizmo atšaka, susikūrusi XVI a. pirmoje pusėje Anglijoje. Anglijoje bažnyčia yra valstybinė, čia yra dvi arkivyskupijos, bažnyčios vadovas – Jungtinės Karalystės valdovo skiriamas Canterbury arkivyskupas. Įvairių šalių (Anglijos, Airijos, Velso, Škotijos, JAV, Kanados, Australijos) autonomiškos bažnyčios pavaldžios Canterbury arkivyskupui.
Bažnyčią įkūrė Anglijos karalius Henrikas VIII, 1534 metų Supremato aktu atsiskirdamas nuo Romos katalikų bažnyčios ir įkurdamas savarankišką, tam pritarė ir Anglijos parlamentas. 1548 metais bažnyčia reformuota, atsisakyta mišių, šventųjų paveikslų, celibato, sukurtas Apeigynas.

Stačiatikiai – Rytų krikščionybės kryptis, viena iš trijų pagrindinių krikščionybės krypčių. Nepripažįsta skaistyklos, atlaidų. Celibatas taikomas tik vienuoliams, šventikai privalo vesti, bet tik kartą.Stačiatikių Bažnyčia, viena krikščionybės krypčių, pradėjo formuotis Antikos graikų kultūrinėje zonoje, pirmiausia Viduržemio jūros baseino rytinėje pusėje.Stačiatikių Bažnyčios užima antrą vietą tarp krikščionių konfesijų pagal tikinčiųjų skaičių (po Katalikų Bažnyčios).

Sentikiai (rus. староверие) – rusų stačiatikių atšaka, nepripažįstanti Rusijos Bažnyčios reformos, įvestos 1653-1666 m. patriarcho Nikono įsakymu. Reformuota buvo daugiausia apeigos, todėl jomis sentikystė (rus. staroobriadčestvo) labiausiai ir skiriasi nuo oficialiosios stačiatikybės: pvz., sentikiai tradiciškai žegnojasi dviem pirštais, per pamaldas aleliuja gieda du, o ne tris kartus, lenkiasi iki žemės, pripažįsta tik senąsias liturgines knygas ir ikonas, tik trijų kryžmų kryžių. Yra dvi pagrindinės sentikystės kryptys – popiai ir bepopiai.


Moonistai – Pilnas ir oficialus religinės bendrijos pavadinimas – Šventosios dvasios pasaulio krikščionių suvienijimo asociacija (angl. The Holy Spirit Association for the Unification of World Christianity).
Judėjimo viduje Sun Myung Moonas yra laikomas Mesiju, dažnai jį taip pat vadinama Tikruoju Tėvu. Visi pagrindiniai Susivienijimo bažnyčios teologijos teiginiai yra išdėstyti „Dieviškasis principas“ knygoje.
Suvienijimo judėjimo teologijoje akcentuojami trys momentai: Sukūrimo, Kritimo ir Atstatymo. Dievas sukūrė pasaulį per šešis tarpsnius – šešias „dienas“. Adomas ir Ieva, pasak “Dieviškojo principo“, turėjo subręsti ir sukurti dievišką šeimą, tapti žmonijos Tikraisiais tėvais.

Mormonai
arba Pastarujų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia (angl. Mormons arba The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints (LDS Church) – JAV XIX amžiuje Joseph Smith, Jr. krikščionybės pagrindu sukurtas religinis judėjimas, turintis daug denominacijų. Bažnyčią įkūrė Smitas ir kiti penki tikėjimo broliai, Niujorko valstijoje, JAV, 1830 m. balandžio 6 d., neužilgo po to buvo išleista Mormono Knyga.
Bažnyčios judėjimo nariai tiki, kad Dievas tėvas ir Jėzus Kristus pasirodė Džozefui Smitui ir pasakė, kad jis bus pranašu ir sugrąžins svarbias tiesas, kurios buvo krikščionybės prarastos po Pauliaus mirties. Tos tiesos prie kitų yra papildomi šventieji raštai, 12 pašauktų apaštalų, ir kunigystės sugrąžinimas.

Jahovos liudytojai – įkūrėjas Raselas(amerikietis C.T. Russell) Interpretavo Bibliją, prie biblijos parašytų sakinių jis prirašinėdavo savo mintis (taip gimė naujoji New world Translation biblija). Kokius 3-4 kartus buvo pranašautas Jėzaus Kritstaus apsireiškimas žemėje. 1914m. tai turėjo ivykti, bet nieko daugiau nebuvo kaip tik I pasaulinis. Kitas "vadas" Rutherfordas paskelbė kad Jėzus įkūrė žemėje nematomą karalystę. Be to Rutherfordas skelbė kad iš dangaus atkeliaus šv. Mykolas ir Dovydas padėt valdyti žemę.


Čia dabar kad visiems jau viskas aikšku būtų, kas prie ko.
Taigi mūsų "didžiajai naūkai" bus verta taip pat pasiskaityti, kad Moonistai krikščionių asociacija. Galima visas pakraipas vaditi sektomis, galima nieko nevadinti, čia jau kiekvienas nuspręs kaip nori.

Šiaip tai tikrai be reikalo užteršėm šio skyrelio eterį, neskalbėjomės apie tai kas ateia iš mūsų vidaus, o ne iš žinojimo ar nežinojimo. Nuo to mūsų santykis su Dievu dėje nepasikeitė...


Atsakyti
QUOTE(sandle @ 2007 08 14, 23:20)
deja ne, staravierai yra sentikiai, o jie skiriasi nuo staciatikiu  tongue.gif



aaa, nu gal.
o kaip tada stačiatikiai?
ir kažin į kokią cerkvę aš einu žvakių degt?
Kieno cerkvė Maironio g., Vilniuje (prie Vilnelės)?
Atsakyti