Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas jūsų gyvenime

Katalikai, pravoslavai, stačiatikiai, liuteronai, ankglikonai, evangelikai. Čia bažnyčios pripažinots nuo senų laikų. Be jų yra tikėjimo žodis, munistai, jahovistai, babtistai ir dar daug daug kitų naujai atsiradusių. Ir visi jie krikščionys...
Atsakyti
QUOTE(mireja @ 2007 08 13, 12:37)
Taigi krikscionybe apjungia katalikus, pravoslavus,ir liuteronus. Gal dar kokiu smulkesniu atsaku. Jei esi katalikas tai esi krikscionis, jei esi liuteronas, irgi esi krikscionis, jei esi, pravoslavas, taip pat krikscionis. Tu, cori, kazka ryskiai maisai. Matyt tau patinka kazkokia krikscionybes atsaka...gal koks pvz tikejimo zodis(kai kas tai laiko sekta, bet as manau, nors as manau, kad tai netiesa), arba kokie evangelikai.....
As ameniskai priklausau katalikams. Baznycia baznyciai ne lygu. Dabar ir katalikiskos baznycios yra daug modernesnes, kunigai jauni, naujoviskesniu paziuru,paprasti,  daug jaunimo pritraukia tokios baznycios. taip, kad suapsoliutint, kad visos kataliku baznycios neikvepia tikejimo, negalima. Kiekvienam aisku savo...  g.gif

tai cia tu maisai labai stipriai.Tai kas kad jaunimas eina i baznycia, jie eina tik kaip ritaual atlieka ir viskas, iseina is bazn.vel savo dar. 10 Dievo isakymu ne visi laikosi.As baznycioje geras, o iseisiu is jos ir i galva galiu uzmesti, meiles nera.
Atsakyti
QUOTE(coris @ 2007 08 13, 14:51)
tai cia tu maisai labai stipriai.Tai kas kad jaunimas eina i baznycia, jie eina tik kaip ritaual atlieka ir viskas, iseina is bazn.vel savo dar. 10 Dievo isakymu ne visi laikosi.As baznycioje geras, o iseisiu is jos ir i galva galiu uzmesti, meiles nera.



nereikia taip apibendrinti smile.gif
Atsakyti
Nu tu cia per daug siaurai ziuri. Ir zinai, turiu itarima, ar tik neistojai tu i kokia sekta...Nepyk, kad taip rasau, bet vienas is sektos pozymiu, kitu religiju niekinimas. Man kazkaip panasu, nes, kaip tu gali kalbeti uz kitus zmones. As lankausi ir zanau, kad pas mus i baznycia, beja katalikiska, ateina labai daug jaunu dvasingu zmoniu. Jei nenoretu tai ir neitu, ne tevai gi atveda, patys ateina, su antrom pusem, su vaikais mazuliukais, kurie dar vezimelyje guli. Ka, zmogus kuris ateina vien del ritualo, vargintusi su naujagimiu eiti i baznycia, bogintis su visu vezimu...dristu abejoti... O be to jie dalyvauja ivairiose stovyklose, uzsiema su neigaliaisiais......Tikrai negali taip apibendrinti ir sakyti, kad visi eina vien del ritualo. Manes pavyzdziui niekas nevercia ten eit, bet einu nes man ten patinka, man patinka klausytis Dievo zodzio, kunigo pamokslo.Is to daug ko pasisemiu. Tiesiog mane tai "atgaivina"
Atsakyti
QUOTE(mireja @ 2007 08 13, 09:52)
Bet tai katalikybe yra krikscionybes atsaka. Nelabai suprantu, nori pasikrikstyt, bet iseit is kataliku baznycios.  g.gif Nori priimt kazkokia kita krikscionybes atsaka, ar kaip?

Šiaip kaip buvau maža mane pakrikštijo, o vėliau priėjau pirmos komunijos katalikų bažnyčioj... Bet nežinau... Aš netikiu vikuo, kuo katalikas tiki... Manau, kad krikštą turi priimt tada, kai pats to nori... O tą stovyklą, organizavo sekminikai. Ir jie garbina, šlovina Dievą visai kitaip nei katalikai... Kai ten buvau, aš dvasiškai pasikeičiau... Nežinau, sunku viską ką noriu išreikšt žodžiais.. blush2.gif doh.gif
Papildyta:
QUOTE(coris @ 2007 08 13, 00:09)
o kodel tau taip sunku iseiti is kataliku baznycios?Eik ir iseik,tiesiog nebelankyk jos, o susirask krikscioniska baznycia savo mieste ir pradek ten vaikscioti ir viskas.  4u.gif

Šiaip tai gal ir jo... Jau seniai nebelankau jos.. Iš viso nelankiau, tik nueidavau per šventes ir leidotuves... Čia "iš reikalo". Ėjau nes mama ėjo.. Bet nieko širdy nejaučiau... unsure.gif o tu ne katalikė? Kokią bažnyčią lankai? ax.gif ax.gif
Atsakyti
Va butent, kad tikri krikscionys visai kitaip slovina Dieva, nei katalikai. Nepykit nieko uzgauti tikrai nenoriu, bet tokia siai dienai yra tiesa. 4u.gif As ne katalike.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo coris: 13 rugpjūčio 2007 - 17:56
QUOTE(coris @ 2007 08 13, 18:54)
Va butent, kad tikri krikscionys visai kitaip slovina Dieva, nei katalikai. Nepykit nieko uzgauti tikrai nenoriu, bet tokia siai dienai yra tiesa. 4u.gif As ne katalike.



Nu šakės, taigi katalikai irgi yra tikri krikščionys;)))
kaip ir visos kitos atšakos;)

O kas jums yra tikri krikščionys?smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo winia: 13 rugpjūčio 2007 - 18:32
QUOTE(coris @ 2007 08 13, 18:54)
Va butent, kad tikri krikscionys visai kitaip slovina Dieva, nei katalikai. Nepykit nieko uzgauti tikrai nenoriu, bet tokia siai dienai yra tiesa. 4u.gif As ne katalike.

O kokią bažnyčią lankai? ax.gif Gal Kaune?
Papildyta:
QUOTE(winia @ 2007 08 13, 19:32)
Nu šakės, taigi katalikai irgi yra tikri krikščionys;)))
kaip ir visos kitos atšakos;)

O kas jums yra tikri krikščionys?smile.gif

Aha, katalikai - krikščionys...Nesupratau biškį g.gif
Atsakyti
QUOTE(brasilia @ 2007 08 13, 19:50)
O kokią bažnyčią lankai? ax.gif  Gal Kaune?
Papildyta:

Aha,  katalikai - krikščionys...Nesupratau biškį g.gif



Tai pasidomėk giliau, kas yra krikščionybė ir kas yra katalikybėsmile.gif

Krikščionybė

Katalikybė

Dabartinis krikščionybės medis atrodo taip:

Vakarų krikščionybė:
Katalikybė
Protestantizmas (Reformuota bažnyčia):
Liuteronybė – krikščionių protestantų tikėjimas, atsiradęs Vokietijoje XVI a. reformacijos epochoje prieš katalikybę, įsteigėjas – Martynas Liuteris; daugiausia paplitusi Vokietijoje ir Skandinavijos šalyse.
Kalvinizmas – (pagal Žaną Kalviną, 1509 – 1564 m.) – viena iš protestantų religinių sistemų, kilusi Šveicarijoje.
Anglikonybė
Rytų krikščionybė:
Sentikiai
Stačiatikybė (pravoslavybė, ortodoksija), ypač paplitusi Graikijoje bei slavų šalyse (labiausiai Rusijoje). Stačiatikybės išskirtinis bruožas – reformuotos apeigos.


čia iš vikipedijos pakopinau:)

Gal prieš kritikuojant kažką reikėtų bent suprasti kas prie ko?smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo winia: 13 rugpjūčio 2007 - 18:59
Winia, bet aš ir sakau, kas katalikai yra krikščionys. ax.gif Ir ne tave kritikavau, o tau pritariau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(brasilia @ 2007 08 13, 20:12)
Winia, bet aš ir sakau, kas katalikai yra krikščionys. ax.gif  Ir ne tave kritikavau, o tau pritariau ax.gif



tai mane tai tikrai galima kritikuoti:)
nelabai daug ir aš išmanau:)

gal biški ar aš ne taip supratau, aj nu bet pati dar kartą gavau progą pasidomėti, kas yra kas;)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo winia: 13 rugpjūčio 2007 - 19:16
Na, jo, bet dabar tai tu teisi buvai.. tongue.gif O šiaip tai gal ir aš neaiškiai parašiau, gal ir tu netaip supratai.. smile.gif Svarbiausia, kad dabar jau viskas aišku biggrin.gif
Atsakyti