Įkraunama...
Įkraunama...

Dievas jūsų gyvenime

QUOTE(vaižgantė @ 2006 10 27, 15:52)
Pasidariau abortą, nuėjau išpažinties, man atleido, ir viskas. Ar ne?

Išpažintis yra ne Dievui. Išpažintis yra sau. Dievas ir be pasakymo žino apie "pasidarytą abortą". Kaip Lelija rašė, Dievo neapgausi- jis visvien žino mūsų mintis ir užmačias. Išpažintis yra žmogui. Savotiškos rūšies psichoterapija... neveltui yra sakoma "išsipasakojus palengvėja"...
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2006 10 30, 19:56)
Tai nėra Kūnas tiesiogine prasme (priešingu atveju katalikai būtų kanibalai), vadinasi gali būti Kūnas tik netiesiogine prasme. O jei netiesiogine, vadinasi tai simbolika. 

Na pagal Bažnyčios mokymą nuo simbolikos tai gerokai skirias. T.y. kuo tikriausia (dvasine) prasme, bet tokie dalykai laboratorijose netiriami smile.gif Bet tai ne simbolika.
Atsakyti
Esu ateistė, netikinti visiškai, tai dievo mano gyvenime ir nėra... blush2.gif
Atsakyti
Bet juk KUO NORS vis tiek tiki: zmogumis, savimi, kokia nors gyvenimo teorija ar pan. Ar vadovaujiesi patarle, kad kiekvienas - savo likimo kalvis? Jei netiki niekuo, kaip manai, ar gyvenimas yra teisingas?
Atsakyti
QUOTE(Simulcika @ 2006 11 15, 00:03)
Esu ateistė, netikinti visiškai, tai dievo mano gyvenime ir nėra... blush2.gif

Arba nėra, arba Tu Jo tik nepastebi... O šiaip tai būti tvirtai įsitikinusiai, jog Dievo nėra, taip pat reikalingas nemažas tikėjimas. mirksiukas.gif Žmogus, jei nėra paviršutiniškas, negali neturėti nuomonės tikėjimo klausimu, o jei turi, vadinasi jau tiki (nelygu kuo), nes įrodymai šioje srityje - pernelyg reliatyvus dalykas.
Papildyta:
QUOTE(Patieška @ 2006 11 14, 19:24)
Na pagal Bažnyčios mokymą nuo simbolikos tai gerokai skirias. T.y. kuo tikriausia (dvasine) prasme, bet tokie dalykai laboratorijose netiriami smile.gif Bet tai ne simbolika.

O ką reiškia "tikriausia (dvasine) prasme"? g.gif Dvasine prasme Kristaus Kūnas yra gyvoji Bažnyčia lyg ir...

Jei ne simbolika, tai kas? Ar geriau vadinti pavidalu? Bet gi esmė tai ne pavidale, juolab, kad tas pavidalas neatitinka tiesioginės reikšmės (nėra joks materialus žmogiškas kūnas). Tai, kad netyrinėjama laboratorijose, dar nieko nereiškia - jei ir įvyksta kažkoks, pavadinkime, virsmas, tai tikrai ne tame miltiniame paplotėlyje.
Atsakyti
Noriu paklausti, ką darytumėte jei atsidurtumėte beviltiškoje situacijoje, kad atrodo, niekas nebegali padėti. Aš ameniškai tada ir supratau, kad Dievas yra ir tikrai saugo, jei visiškai pasitiki. Nuoširdžios maldos tikrai protą apšviečia.
ir išpažintis man turėjo prasmę...gal daugiau suvokt padėjo, apramino viduj
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2006 11 15, 19:38)
Jei ne simbolika, tai kas? Ar geriau vadinti pavidalu?

Labai teisingai - Kristus Eucharistiniame pavidale smile.gif
Simbolis paprastai išreiškia kažką kitą - na kad ir balandis simbolizuoja Šventąją Dvasią. Bet balandžiai juk nėra šventoji Dvasia lotuliukas.gif Va čia simbolika.
O štai Eucharistinis maistas ne reiškia kažką kitą, jis ir yra tuo ką reiškia - t.y. Kristumi., be abejo ne žmogiška prasme - niekas to ir nesako smile.gif Bet tikra. Duonos ir vyno pavidale. Taip tikima.
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2006 11 15, 20:38)
Arba nėra, arba Tu Jo tik nepastebi... O šiaip tai būti tvirtai įsitikinusiai, jog Dievo nėra, taip pat reikalingas nemažas tikėjimas. mirksiukas.gif Žmogus, jei nėra paviršutiniškas, negali neturėti nuomonės tikėjimo klausimu, o jei turi, vadinasi jau tiki (nelygu kuo), nes įrodymai šioje srityje - pernelyg reliatyvus dalykas.
Papildyta:

O ką reiškia "tikriausia (dvasine) prasme"? g.gif Dvasine prasme Kristaus Kūnas yra gyvoji Bažnyčia lyg ir...

Jei ne simbolika, tai kas? Ar geriau vadinti pavidalu? Bet gi esmė tai ne pavidale, juolab, kad tas pavidalas neatitinka tiesioginės reikšmės (nėra joks materialus žmogiškas kūnas). Tai, kad netyrinėjama laboratorijose, dar nieko nereiškia - jei ir įvyksta kažkoks, pavadinkime, virsmas, tai tikrai ne tame miltiniame paplotėlyje.


Deja Smalsute, labai klysti.Butent misiu eigoje ir vyksta pakitimas TAME MILTINIAME PAPLOTELYJE!!! Jei nebutum tokia pavirsutiniska ir maziau spirgetum, daugiau isiklausytum ka kiti turi pasakyti ir nepultum zmogams i aksi, daugiau naujo, idomaus ir naudingo suzinotum.
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2006 11 15, 19:38)
Dvasine prasme Kristaus Kūnas yra gyvoji Bažnyčia lyg ir...

Tiksliau - mistinis Kristaus Kūnas, jei jau kalbam apie žmonių bendruomenę smile.gif Na ne paplotėliu žmonės tiki, o Kristaus buvimu jame. smile.gif Ir dar - Dievas nėra tik jame uždarytas. 4u.gif O ten jis yra tam, kad pats būtų žmonėms dvasiniu maistu.
Atsakyti
QUOTE(inix @ 2006 11 15, 21:00)
Noriu paklausti, ką darytumėte jei atsidurtumėte beviltiškoje situacijoje, kad atrodo, niekas nebegali padėti. Aš ameniškai tada ir supratau, kad Dievas yra ir tikrai saugo, jei visiškai pasitiki.

o aš tada asmeniškai supratau kad nėra tokio ir padėti negali...
Atsakyti
QUOTE(Azalija @ 2006 11 15, 20:32)
o aš tada asmeniškai supratau kad nėra tokio ir padėti negali...



Kartais mes išsivaizduojame Dievą kaip Kalėdų Senelį su pilnu dovanų maišu kuris turi išpildyti visas mūsų svajones . Bet kartais mes net savo vaikams ir tai išpildom ne visas jų svajones . Viskas savo laiku .
Atsakyti
Kai nelaimės užgrūna, visos vienu metu, kai suvoki, kad niekad negalėsi gyventi taip kaip nori... kad tai, kas gyvenime yra svarbiausia - niekada nerealizuosi.... kalbos apie Kalėdų senelį - juokingos...
Atsakyti