Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Laba, taigi mano didziosios orchidejos saknys puna verysad.gif
pasiskaiciau info, tai nusipirkau keramzito, kiminu neradau, o vietoj fungicido sake kad tinka ir kalio permanganatas.
1. Ar galima vietoj kiminu kokios vatos patiest reanimatoriuje?
2. Ar tiks kalio permanganatas?
Atsakyti
negirdejau, kad kalio permanganatas butu vietoj fungicido g.gif kaip tik girdejau, kad pvz esant museliu invazijai galima praliet juo, tai kaip insekticidas tada ko gero veikia g.gif geriau naudokit cinamona - jis naturalus fungicidas, o kiminai todel rekomenduojami, kad sugeria daug dregmes ir gerai praleidzia ora. Didesnese maximose, orchideju stenduose tikrai yra mirksiukas.gif
Atsakyti
kalio permanganatas kiek sterelizuoja , galima taikyti retai kaip profilaktinę priemonę, nukarpytas supuvusias šaknis barstyčiau arba cinamonu arba trinta anglimi.
vata netiks, nes pradėjus augti šaknims gali paskui būti sunku iš vatos jas iškrapštyti , jei neturit kiminų, galit tiesiog gėlytę įdėti į mažesnį tuščia švarų vazonėly su skylutėmis ir į įdėti į kiek didesnį indą su vandeniu, taip kad tiesiog būtu drėgmės iš apačios, bet nesiliestu.
Atsakyti
Ir dar dėl cinamono - nereikia jo pripilti be proto. Tiesiog papudruoti žaizdeles. Perteklius gali stabdyti šaknų augimą smile.gif
Atsakyti
kas per daug tas nesveika biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutes,
O as savo keikiuka nuzudziau verysad.gif Nesuprantu kas jam nutiko, bet jis supuvo. Persodinau kaip ir pirmame psl parasyta, bet jis neisgyveno. verysad.gif
Atsakyti
mano irgi viena vakar kojas pakrate, skrotele supuvo ax.gif matyt vanduo uzsiliko kada ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 24 rugpjūčio 2010 - 15:36
QUOTE(Lerikyte @ 2010 08 24, 13:49)
negirdejau, kad kalio permanganatas butu vietoj fungicido  g.gif


na nelabai vietoj... fungicidas yra nuo grybelinių ligų, o čia pūna šaknys, dėl perlaistymo (tikriausiai), tai, kaip misterija minėjo, permanganatas sterilizuoja smile.gif šitoj vietoj jis tinka
Atsakyti
Aisku :-) kazkada jis man ir muses nugalabijo biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2010 08 24, 16:01)
Ir dar dėl cinamono - nereikia jo pripilti be proto. Tiesiog papudruoti žaizdeles. Perteklius gali stabdyti šaknų augimą  smile.gif


o, va sito ir nezinojau, as kai privariau tai privariau... doh.gif
Atsakyti
Aš tai karpant šaknis visai nebarstau niekuo. Tiesiog verdančiam vandeny palaikau žirkles. Prieš tai nuplaunu šaknis, apkarpau ir vėl nuplanu ir dedu į substratą.
Atsakyti
Evaldai, tikslumo dėlei pasakykit, kiek orchidėjų esat persodinęs ir prieš kiek laiko. mirksiukas.gif
Atsakyti