Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Sveikos 4u.gif
Pas mane vel skydmariai doh.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_rifle.gif gun_rifle.gif gun_rifle.gif gun_rifle.gif kad juos kur velniai nunestu...Nukirpau visa ziedkoti,nes visas ziedas ir puse koto jais apeje buvo verysad.gif Dabar klausimas,pamerkiau i actara(bet cia jau man uzkniso,ryt vaziuosiu pirkt kontaktinio truco).Istraukus pamaciau ant lapo ir prie skroteles kruva vos iziurimu juodu vabaliuku,tai cia taip suprantu tu skydmariu vaikai ane?Ar cia dar koks brudas?Nu blyn atrodo buvau isnaikinus,tai ne zarazos,kita gelyte valgo,fui... doh.gif
Atsakyti
[quote=krugile,2010 08 22, 02:44]
Sveikos, gal galit patart, pas mano orche liko tik orines saknys, o vazone neliko, ka man su ja daryti ?? aciu smile.gif
[/quot


Tiesiog negalėjau praeiti pro šalį: orines šaknis galima susodinti į žievę , kaip paprastas šaknis (šitą pasakys kiekvienas orchidėjų augintojas bei mylėtojas ir jokių reanimacijų tikrai nereikia). Net juokas suėmė wink.gif dėl tos reanimacijos. Be to klausimas normalus buvo ir draugiškas, o ne beviltiškas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cambria: 22 rugpjūčio 2010 - 23:10
[quote=Cambria,2010 08 23, 00:06]
[quote=krugile,2010 08 22, 02:44]
Sveikos, gal galit patart, pas mano orche liko tik orines saknys, o vazone neliko, ka man su ja daryti ?? aciu smile.gif
[/quot
Tiesiog negalėjau praeiti pro šalį: orines šaknis galima susodinti į žievę , kaip paprastas šaknis (šitą pasakys kiekvienas orchidėjų augintojas bei mylėtojas ir jokių reanimacijų tikrai nereikia). Net juokas suėmė wink.gif dėl tos reanimacijos. Be to klausimas normalus buvo ir draugiškas, o ne beviltiškas.
[/quote]
Labai aciu, keliais zodziais suprantamai viska paaiskinot 4u.gif 4u.gif be arogantisku ir samoningu isvedziojimu...
Atsakyti
QUOTE(krugile @ 2010 08 22, 23:29)
Labai aciu, keliais zodziais suprantamai viska paaiskinot  4u.gif  4u.gif  be arogantisku ir samoningu isvedziojimu...

jūs kitą kartą ir vaizdinias priemones, t.y. nuotrauką įdėkit... 4u.gif
nepykit, bet ir aš nelabai supratau klausimo... blush2.gif
Atsakyti
Truputuką įsiterpsiu apie falenopsių orinių ir neorinių šaknų skirtumus.

Kiekvienam augintojui turėtų būti žinoma, kad falenopsių šaknys skirtingos. Jauna leidžiama šaknis vienodai lengvai prisitaiko prie aplinkos sąlygų - augdama ore ji tampa vadinama orine (prisitaiko traukti drėgmę iš oro ir ilgai ją išlaikyti storame apsauginiame sluoksnyje, kuris vadinamas velamenu). Jei jauna šaknis įauga į substratą ir toliau auga jame, jos velameno sluoksnis susiformuoja plonesnis, nes substrate yra drėgniau, todėl ilgai laikydama drėgmę šaknis užmirktų ir pūtų.

Dėl šių skirtumų šaknys gali skaudžiai sureaguoti į aplinkos sąlygų pasikeitimą: iš substrato ištraukta šaknis ir laikoma atvirame ore ims džiūti, o užkastos į substratą orinės gali užmirkti ir supūti. Todėl nėra rekomenduojama orines falenopsių šaknis kišti į žieves.
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2010 08 23, 10:07)
Todėl nėra rekomenduojama orines falenopsių šaknis kišti į žieves.

Čia trubūt bus rusų išmyslas biggrin.gif. Nes kiek aš skaičiau knygose (ir toj pačioj Mano Namai "Orchidėjos") ir straipsniuose visur rašoma, kad tas orines šaknis, kurias lengva nukreipti į substratą reikia ir sodinti į substratą, ir jos vėliau tampa įprastomis šaknimis.
Atsakyti
QUOTE(evaldas5211 @ 2010 08 23, 11:09)
Čia trubūt bus rusų išmyslas biggrin.gif. Nes kiek aš skaičiau knygose (ir toj pačioj Mano Namai "Orchidėjos") ir straipsniuose visur rašoma, kad tas orines šaknis, kurias lengva nukreipti į substratą reikia ir sodinti į substratą, ir jos vėliau tampa įprastomis šaknimis.

Kodėl rusų g.gif Lietuvių augintojai irgi turi sukaupę nemažai asmeninės patirties smile.gif O Mano Namų serijos knyga apie orchidėjas šiaip nėra pats tiksliausias šaltinis, kuriuo galima vadovautis be atodairos.

Nukreipti galima, kad įaugtų pačios. Visai kas kita, kai užkasama jau susiformavusi šaknis.

Be abejo, neteigiu kategoriškai, kad taip sodinti negalima iš viso. Sėkmė bet kuriuo atveju priklausys nuo tolimesnės augalo priežiūros, nuo laistymo režimo, nuo substrato parinkimo, nuo aplinkos sąlygų - galbūt augalas tiesiog suspės pakankamai greitai išsiauginti naujas šaknis, kuriomis augalas puikiausiai įsitvirtins substrate ir pajėgs išsimaitinti.
Atsakyti
Aš apie šaknis irgi knygoje perskaičiau. Ši taisyklė tinka ir gumbinėms (bulbinėms) orchidėjoms. O priežiūra, kaip visada: laistom saikingai ir pagal poreikį (o tiksliau merk. vand.).
Atsakyti
dėl orinių šaknų turiu paprastą pavyzdį ( gaila fotikas dar neparėjo namo , negaliu vaizdžiai parodyti) auga pas mane sėkmingai vanilė, ją vynioju ant bambukinių grotelų, ties kiekvienu lapeliu ji auginasi po orinę šakny, per žiemą kaikurios apdžiūna, pvasary auginasi naują šalia nudžiūvusios. Šia vasarą kaikurios orinės šaknys tiek nutyso ,kad pasiekė substratą ( viena gal 2-3cm, kita gal visus 15cm) , toj vietoj kur šaknis palietė substratą , prie jo prisisiurbė ir sulindo gylyn yra akivaizdžiai pasikeitusi: pastorėjo , pasidengė plaukeliais , kurie ir laiko šakny prie žievės ir siurbia drėgmę. ( tuos plaukelius turi visų orchidėjų šaknys, bet vanilės labai jau akivaizdžiai pasimtė) . vat jums ir skirtumas , manau jei staigiai sukiščiau orines šaknis į substratą, jos gali to ir neatlaikyti, bet kadangi viskas vyko naturaliai, šaknis spėjo prisitaikyti ir vystytis nauja kryptimi- iš orinės į paprastą.
Papildyta:
QUOTE(Cambria @ 2010 08 23, 10:51)
(o tiksliau merk. vand.).

biggrin.gif koks pažystamas žodžiū trumpinimas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 08 23, 12:07)
dėl orinių šaknų turiu paprastą pavyzdį ( gaila fotikas dar neparėjo namo , negaliu vaizdžiai parodyti) auga pas mane sėkmingai vanilė, ją vynioju ant bambukinių grotelų, ties kiekvienu lapeliu ji auginasi po orinę šakny, per žiemą kaikurios apdžiūna, pvasary auginasi naują šalia nudžiūvusios. Šia vasarą kaikurios orinės šaknys tiek nutyso ,kad pasiekė substratą ( viena gal 2-3cm, kita gal visus 15cm) , toj vietoj kur šaknis palietė substratą , prie jo prisisiurbė ir sulindo gylyn yra akivaizdžiai pasikeitusi: pastorėjo , pasidengė plaukeliais , kurie ir laiko šakny prie žievės ir siurbia drėgmę. ( tuos plaukelius turi visų orchidėjų šaknys, bet vanilės labai jau akivaizdžiai pasimtė) . vat jums ir skirtumas , manau jei staigiai sukiščiau orines šaknis į substratą, jos gali to ir neatlaikyti, bet kadangi viskas vyko naturaliai, šaknis spėjo prisitaikyti ir vystytis nauja kryptimi- iš orinės į paprastą.
Papildyta:

biggrin.gif  koks pažystamas žodžiū trumpinimas  thumbup.gif



Pagal ,, verslo korespondencijos taisykles", taip trumpina visi kas išmano raštvedybą.
Aš irgi norėjau nusipirkti vanilę, bet paskaičius apie ją daugiau, supratau, jog ją auginti utopiją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cambria: 23 rugpjūčio 2010 - 11:32
Be to tikrai negalima = vanile su phalaenopsis ar cambria, pati tą puikiai žinote, jei auginat vanilę.

Atsiprašau, jei kažkam pasirodžiau netaktiška.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cambria: 23 rugpjūčio 2010 - 11:47
QUOTE(krugile @ 2010 08 23, 00:29)
Labai aciu, keliais zodziais suprantamai viska paaiskinot  4u.gif  4u.gif  be arogantisku ir samoningu isvedziojimu...

ryskiai nezinot, kas yra arogancija ir isvedziojimai.. dar graziau arogancija orchideju prieziuroj, pfff doh.gif kam klaust, jei laukiat butent kazkokio atsakymo ir jo sulaukus tada jau gerai blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 23 rugpjūčio 2010 - 11:48