Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

Sveikos wink.gif

Norėjau paklausti žinovių: turiu orchidėją, kuri jau kurį laiką nudžiuvus stiebui nerodė jokių gyvybės žiedų - stovėjo ant palangės su dviem lapais ir daugiau nieko..prieš kokius 5-6 mėn. ji man vis pradėjo leisti naujus lapus, jau dabar gal koks 6 naujas lapas dygsta, tie lapai auga panašiai kaip ananasas biggrin.gif (nemoku net nupasakot, bet į viršų vis išauga iš šonų po du lapus ir taip stiebiasi į viršų vis). Gal žinote, kodėl lapus leidžia vieną po kito, o pačio stiebi, ant kurio galėtų megztis nauji pumpurai, ja senokai nėra ir naujas nedygsta sad.gif jau tų lapų man tirkai pakaktų, norisi stiebo smile.gif gal ką reiktų daryti, kad mažiau lapuotųsi, o stiebas išdygtų? unsure.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(chimera @ 2010 09 27, 08:59)
Kaip čia pas jus gražu ir linksma  biggrin.gif

Buna, kad kartais palinksmina lotuliukas.gif
Atsakyti
sveikos,
užduosiu jums iki negalėjimo girdėtą klausimą, tik niekaip nepamenu atsakymo. kas yra, jei po substratą vaikštinėja mini vabaliukai, dydžio kaip drozofilos? pabaidžiau, viena jų buvo tikrai drozofila (arba bent jau panaši), tai nuskrido, o kokie trys - penki liko ir pakrapščius gilyn nubėgo...
substratas geras, iš orchidėjos.lt. ir augalas jau atsigaunantis, cimbukas, leidžia naujus kažką (dar nesimato). ar čia kelt paniką ir nupurkšt kažkuo? tada kuo? 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Sveikos panos, pas mane kaip pas Puella panasiai su orchideja vyksta, tik ji lapu labai daug neleidzia, bet ir nezydi jau nezinau kiek metu, bet lapai man lyg ir pasirauksleje trupuciuka. Tai kaip tik cia skaiciau apie karsta dusa, kaip manot ar orchidejai jis pades?
Labai aciu Jums mergaites uz patarimus wink.gif
Atsakyti
ar gelytem yra dienos ir nakties silumos skirtumai..gal trasu reikia..daug veiksiu lemia zydejima...gerai butu foto to susiraukslejimo... g.gif
Atsakyti
o kiek laiko maždaug orchidėjos ilsisi po žydėjimo? beje dėl tų šiluminių skirtumų, jūs taip ir lakstot su tarkim 20 orchidėjų iš vieno kambario į kitą? nežinau kaip padaryt tuos skirtumus g.gif
Atsakyti
Aš palieku balkoną atidarytą, taip ir susidaro temperatūros skirtumas nemažas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rožinė @ 2010 09 27, 20:32)
o kiek laiko maždaug orchidėjos ilsisi po žydėjimo? beje dėl tų šiluminių skirtumų, jūs taip ir lakstot su tarkim 20 orchidėjų iš vieno kambario į kitą? nežinau kaip padaryt tuos skirtumus  g.gif

stovi ant palanges, nakti nukritus temperaturai lauke, keliais laipsniais nukrenta ir ant palanges prie lango, stiklas kartais net aprasojes buna.. Siaip vasara per karscius pas mane laikesi apie 26- 27 laipsnius kambaryje, ( 3 pietiniai langai ) , poto staigiai atsalus, temperatura krito iki 22- 23, naktim ant palanges liko dar mazesne. Rezultatas - praktiskai vienu metu 10 phalaenopsiu isleido ziedstiebius.

O orchidejos visos skirtingos vienos nesiilsi, kitos 2 menesius, kitos puse metu, o kitos net metus ir pan.
Atsakyti
g.gif kiek auginu palenopsius metuose tikrai zydi...kita zydi keleta menesiu..vos ziedai nubyrejo..po poros men vel krauna...nezinau nuo ko priklauso..vasara karsta..rudeniop atvesta,ziema sildymas vel karsta..atrodo patinka...
Atsakyti
QUOTE(Puella* @ 2010 09 27, 09:58)
Sveikos wink.gif

Norėjau paklausti žinovių: turiu orchidėją, kuri jau kurį laiką nudžiuvus stiebui nerodė jokių gyvybės žiedų - stovėjo ant palangės su dviem lapais ir daugiau nieko..prieš kokius 5-6 mėn. ji man vis pradėjo leisti naujus lapus, jau dabar gal koks 6 naujas lapas dygsta, tie lapai auga panašiai kaip ananasas biggrin.gif (nemoku net nupasakot, bet į viršų vis išauga iš šonų po du lapus ir taip stiebiasi į viršų vis). Gal žinote, kodėl lapus leidžia  vieną po kito, o pačio stiebi, ant kurio galėtų megztis nauji pumpurai, ja senokai nėra ir naujas nedygsta sad.gif jau tų lapų man tirkai pakaktų, norisi stiebo smile.gif gal ką reiktų daryti, kad mažiau lapuotųsi, o stiebas išdygtų? unsure.gif  g.gif

Labas darkart wink.gif

Prie savo rytinio posto dar pridedu keleta savo "vargšiukės" nuotraukų, kad aiškiau matytųsi, kokia situacija...kaip iššaukti tą stiebą, ant kurio galėtų žiedukai mezgtis? g.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 09 27, 21:48)
stovi ant palanges, nakti nukritus temperaturai lauke, keliais laipsniais nukrenta ir ant palanges prie lango, stiklas kartais net aprasojes buna.. Siaip vasara per karscius pas mane laikesi apie 26- 27 laipsnius kambaryje, ( 3 pietiniai langai ) , poto staigiai atsalus, temperatura krito iki 22- 23, naktim ant palanges liko dar mazesne. Rezultatas - praktiskai vienu metu 10 phalaenopsiu isleido ziedstiebius.

O orchidejos visos skirtingos vienos nesiilsi, kitos 2 menesius, kitos puse metu, o kitos net metus ir pan.

šaunu, nes galvojau lakstyt reikės su jom doh.gif
Atsakyti
Puella, ir dar margalape thumbup.gif kur stovi ji? g.gif
Atsakyti