Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(Vanilė @ 2010 09 20, 19:07)
Taip laikiau ir labai greitai viskas pasimatė,gal po poros dienų jau pasimatė šaknytės  ax.gif


tai jum labai pasiseke. as manau man taip nebus, nes mano gerokai ispuve viskas.. reikia laikyt spygas kad nenumirtu tik.. man toks masiskas ispuvimas, is viso 4 orchidejas reanimuoju.po apacia vazonciku pripyliaukarsto vandens butelius ir uzdengiau is sonu pledu. ziuesiu, gal gi bus silta ir isleis saknytes..
Atsakyti
QUOTE(Mililė @ 2010 09 20, 18:01)
Aš laikau 5 l bambalyje, Žalia giria arba kažkas panašaus. Nukirpau viršų ir padariau kaip dangtį, tai jau turiu 2 šakneles po kelis cm, ir du naujus lapelius. smile.gif  O jau parsinešiau iš mamos doh.gif Čia tiesa pasakius pirmas mano bandymas atgaivinti, tai patirtimi negaliu didele pasidalinti, bet toks indas, tai manau tikrai labai patogus.

o tai deti su zememis irgi i ta bambali?o virsu nukirpta uzdet? siltai laikyt?nelaistyt?kiek taip laikyt??
Atsakyti
QUOTE(petrovna @ 2010 09 20, 20:40)
o tai deti su zememis irgi i ta bambali?o virsu nukirpta uzdet? siltai laikyt?nelaistyt?kiek taip laikyt??


Pirmą sluoksnį dėjau granulių, tada substrato, ant jo padėjau be šaknų ir dviem sudžiuvusiais lapais orchę. Butelį nupjoviau, kad būtų galima atidengti ir vėdinti, taip pat dar pribadžiau iš šonų. Drėgmę palaikiau iš akies. biggrin.gif Tiesa pasakius pasiskaičiau kažkurios temos priekyje esančią informaciją, gal ten aiškiau bus. Nelabai moku aiškinti, tik norėjau pasakyti, kad man tokia talpa labai patogu, o maišelyje kažkaip sudėtingai atrodo. Na kiekvienam savo, svarbu gėlės išgyvena. smile.gif

Pažiūrėk temos pradžioj REANIMACIJA, gal bus aiškiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mililė: 20 rugsėjo 2010 - 19:32
QUOTE(seseilgakase @ 2010 08 21, 22:58)
aisku, labai dekoju - dabar zinosiu, vadinasi ta su 6 porom lapu dar gyvens, pirkau ja is tu didziuju orchideju, buvo nukainuota is 86 nusipirkau uz 31. tu lapu tiek daug gal del to kad ji pati didele. o dar viena esu ne per seniausiai pirkus irgi nukainuota, bet su nukirptu ziedstiebiu is tos vietos kur auga lapai nauji, tai ciuju jai jau bus ate ate. na palaikysiu dar truputi, gaila, na bet gerai kad nebrangiai pirkta. aciu uz atsakyma, sito tikrai nezinojau 4u.gif

Mano viena gėlytė irgi po karšto dušo kaip pradėjo leisti lapus ir šaknis ir vieną žiedstiebį...Per metus iš augalo turinčio dvi poras lapų gavosi štai kas:
user posted image user posted image
Aš labai tikiuosi, kad gėlė ir toliau puoš mano palangę naujais žiedais (nors dar keikio ir nesimato) ax.gif
QUOTE(Lerikyte @ 2010 08 24, 15:36)
mano irgi viena vakar kojas pakrate, skrotele supuvo  ax.gif matyt vanduo uzsiliko kada  ax.gif

QUOTE(Rose Prick @ 2010 08 25, 16:32)
laba diena, prašau pagalbos  unsure.gif turėjau sveiką gėlę su daug gražių šaknų, dabar dar ir žiedus sukrovė, bet pradėjo kažkas lapams darytis, vieną juodais taškeliais išmėtė tai nukirpau, kitas nugelto ir nukrito pats(matosi foto), o dabar ir trečias gelsti pradėjo, nežinau ką daryti ir kame bėda  g.gif gal kas gali patarti?  dar ten ant stiebo kažkas matosi...unsure.gif
user posted image

Praeitą pavasarį gavau dovanų baltą, dideliais žiedais phal. Kadangi tokį turėjau, atidaviau draugui- tegul augina. Jis, nežinodamas, orchidėjų priežiūros ypatumų, laistė ją įprastai per vazono viršų. Supuvo skrotelė. Lapai nudžiuvo.
user posted image
Kelis kartus siūliau jau mesti lauk tą nudžiuvusį augalą, bet jis tikino, kad pats sutvarkys. Aišku, pamiršo. Ir pasirodo, po metų egzistavimo ant šiaurinės palangės blokiniame name su centriniu šildymu, be laistymo, purškimo, mirkymo, trešimo ir priežiūros...vualia- augaliukas atgijo- leidžia lapukus blink.gif
user posted image
Atsiprašau už nuotraukų kokybę- darytos mob.tel.
Tad gal su ta supuvusia skrotele ne viskas dar prarasta??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2010 09 21, 11:19)

cia pirmoj foto ziedstiebis ne is skroteles isauges? g.gif

Su ta supuvusia skrotele ne visada viskas buna prarasta, bet labai daznai,ir beto ne visi ir turi kantrybes dar laikyti ir laukti is tokiu augalu gyvybes zenklu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lerikyte: 21 rugsėjo 2010 - 10:24
QUOTE(Lerikyte @ 2010 09 21, 10:23)
cia pirmoj foto ziedstiebis ne is skroteles isauges?  g.gif

Su ta supuvusia skrotele ne visada viskas buna prarasta, bet labai daznai,ir beto ne visi ir turi kantrybes dar laikyti ir laukti is tokiu augalu gyvybes zenklu.


Taip, žiedstiebis iš skrotelės...Bet labai tikiuosi, kad augaliukas išleis naują skrotelę ir tęs augimą.
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2010 09 21, 11:28)
Taip, žiedstiebis iš skrotelės...Bet labai tikiuosi, kad augaliukas išleis naują skrotelę ir tęs augimą.

lauksim komentaru, nes niekas taip niekad ir nepasake, kas buna po ziedstiebio skroteleje smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 09 21, 11:23)
cia pirmoj foto ziedstiebis ne is skroteles isauges?  g.gif

Su ta supuvusia skrotele ne visada viskas buna prarasta, bet labai daznai,ir beto ne visi ir turi kantrybes dar laikyti ir laukti is tokiu augalu gyvybes zenklu.

As turiu kantrybes su viena tokia, nes ji man labai brangi - tai buvo pirmasis phalaenopsis atkeliaves pas mane i namus, pirmoji mano orchideja. Daug kartu zydejusi nuostabiais baltais ziedais, o pervezus i nama nutiko tai sad.gif
Papildyta:
Dabar vazone daugybe idealiu saknu ir jokios antzemines dalies. Laikau tokia jau gal virs puses metu, laukiu stebuklo.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2010 09 21, 11:48)
As turiu kantrybes su viena tokia, nes ji man labai brangi - tai buvo pirmasis phalaenopsis atkeliaves pas mane i namus, pirmoji mano orchideja. Daug kartu zydejusi nuostabiais baltais ziedais, o pervezus i nama nutiko tai sad.gif
Papildyta:
Dabar vazone daugybe idealiu saknu ir jokios antzemines dalies. Laikau tokia jau gal virs puses metu, laukiu stebuklo.

tikrai pavydetina kantrybe biggrin.gif 4u.gif as pabuciuoju..... ir .... i siuksliadeze ax.gif blush2.gif nors savo pirmaja irgi gelbeciau, ji veterane.. Zydejo pavasarinej parodoj ir visdar zydi tik su daugiau ziedu - su ta pacia ir rudeninej parodoj iseitu dalyvaut lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lerikyte @ 2010 09 21, 12:06)
Zydejo pavasarinej parodoj ir visdar zydi tik su daugiau ziedu - su ta pacia ir rudeninej parodoj iseitu dalyvaut  lotuliukas.gif

Geras bigsmile.gif
Atsakyti
Labas vakaras. Kažkada klausiau ką daryti su orchidėja, leidžiandčia keikį, ar persodinti. Tai persodinau, keikis auga, leidžia šaknelę ir pražydo. Keliu foto.
user posted image
user posted image
user posted image

Gal tą žiedą skinti? Neleis žydėt, kad nenualintų gėlės? g.gif
Atsakyti
grazu..jai gamta dave ur neatrodo kad gelyte skurstu..pasilikciau pasipuikavimui.. doh.gif tik gal sknytes truputi leciau leis... g.gif
Atsakyti