Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(*dew* @ 2010 08 28, 12:32)
laba, noriu issiaiskinti viena orchideju prieziuros dalykeli, kalbu apie laistyma g.gif kiek skaiciau Rojaus soduose, tai laistom orchidejas virintu kambario temperaturos vandeniu, gausiai, ir nepaliekam vandens likuciu vazonelyje.tai kaip su tuo karstu vandeniu?susigincinau su viena moteriske, ji teige, kad kiekviena kart issausejus saknims, reik ikisti visa vazoneli i karsta vandeni, palaukti kol pazaliuos saknys ir tik tada istraukti g.gif na tikiuosi jus man detaliau paaiskinsite kaip istikro yra geriau pasielgti, nes orchidejas ir phalaenopsius auginu 2 metai, laistau virintu kambario temp. vandeniu, bet nesusiduriau su probelmomis schmoll.gif
skaiciau apie karsta dusa rusu kalba, bet nelabai supratau.beje raso kad jis reikalingas reanimuojant augala g.gif

jei klausimas kokia turi būti vandens temperatūra orchidėjoms laistyti/mirkyti , atsakymas -drungnas.
Papildyta:
QUOTE(emma @ 2010 08 28, 15:40)
Sveikos,noriu jūsų patarimo dėl katlėjos.Neseniai pirkau ir sugalvojau ištraukt iš vazono,nes buvo tokiom samanom viršus apaugęs.Ir radau nemažai papuvusių šaknų.Aš jas iškarpiau,apibėriau cinamonu galiukus ir pasodinau į naują substratą.Bet dabar daugiau paskaičius,radau,kad negalima persodinėt  katlėjų,kol neleidžia naujų šaknų,nes jos numirs.Pas mane yra gal 6 naujos bulbos,tai tikiuos ,kad ir šaknelių naujų yra,nu neskiriu aš jų blush2.gif
Senos ir naujos bulbos nesusiraukšlėję.Po persodinimo praėjo 3 dienos,ar jau galiu palieti? Tikiuosi ,kad nenumarinsiu aš jos su tuo persodinimu doh.gif

rekomenduojama katlėjas persodinti tada kai leidžia naujas šaknis , tam kad prasidėjes naujas augimas rodo gerą augalo būklę, pabudimą po žiemos, persodinus augalas pats greitai įsitvrtina naujame substrate.
jūsų atveju pati augalą kiek pritvirtinčiau su pagaliukais ( tais pačiais kurie naudojami žiedstiebiui laikyti) tam kad nesikilnotu substratas, nesivartytu pats augalas, beje kurį laiką augala liekite po vandens srove, nes kol substratas nepermirkes ir nesusigulėjes įmerkti į bliudelį gali būti sunku. šiaip gal dar ir nėra taip vėlu ir spės iki žiemos išleisti kokią šaknele, bet čia didelis gal. žiemos metu irgi nepersistengit su laistymu, bulbos žiemą gali kiek pasiraukšlėti, bet proto ribose. ir jei greitu laiku katlėja neparodys kokių gyvybės ženklų, nenurašykit jos, nes šiuo metu jos jau apie žydėjimą galvoja, o naujas augimas pasirodys su pavasariu.
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 08 28, 16:22)

rekomenduojama katlėjas persodinti tada kai leidžia naujas šaknis ,

Misterija,labai ačiū 4u.gif
Atsakyti
Va del ko situ bulviniu nemegstu schmoll.gif mano jau kai pradeda taip gelst, tai ir iskeliauja i orchideju roju...
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 08 28, 17:22)
jei klausimas  kokia turi būti vandens temperatūra orchidėjoms laistyti/mirkyti , atsakymas -drungnas.


aciu, ir dar tikslesnio atsakymo noreciau, jei butu laistymas ir mirkinimas karstame vandenyje?to pasekmes kokios gali buti?
Atsakyti
QUOTE(*dew* @ 2010 08 28, 22:09)
aciu, ir dar tikslesnio atsakymo noreciau, jei butu laistymas ir mirkinimas karstame vandenyje?to pasekmes kokios gali buti?

hm.... g.gif g.gif staigiai įkiškit ranką į karšto vandens pilną bliūdą ir palikit ją ten 20min, arba į šalto... na jei nenaudosit verdančio vandens tai nieko blogo nenutiks, bet nematau ,kad tokia procedūra patiks. su augalais panašiai , šaltas ar karštas vanduo jiems sukelia šoką, jei jo sukelti nenorime, tai taikome geresnes sąlygas jiems augant , štai ir viskas.
Atsakyti
Mano vienas phalenopsis gal metus laiko stovėjo,nei šaknies,nei lapo.Kai kelis kart po karštu dušu palaikiau,tai nuo pavasario ir kelis lapus išaugino,ir šaknų priaugino
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 08 28, 23:36)
hm.... g.gif  g.gif  staigiai įkiškit ranką į karšto vandens pilną bliūdą ir palikit ją ten 20min, arba į šalto... na jei nenaudosit verdančio vandens  tai nieko blogo nenutiks, bet nematau ,kad tokia procedūra patiks.  su augalais panašiai , šaltas ar karštas vanduo jiems sukelia šoką, jei jo sukelti nenorime, tai taikome geresnes sąlygas jiems augant , štai ir viskas.

aciu uz atsakyma cool.gif dabar jau viskas aisku
Atsakyti
ku ku, ar galit kas patart man dėl cimbidžio? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 08 29, 21:30)
ku ku, ar galit kas patart man dėl cimbidžio4u.gif

mano prognozės būtu nekokios : manau kad į lapų pažastėles gali būti įsimetes puvinys. pabandykit švelniai auginius pajudinti, paspausti ties gumbo apačia , jei juda polaisviai, apačioj minkštumas -blogai. Išeitis šalinti auginius, dezinfekuot , leisti pdardžiūti . Jei apačia kieta ir jokių įtarimų nekelia, praplauti fungicidu. Daugiau net nežinau ką pasakyti, nes cymbai su manim nelabai draugauja.
Atsakyti
Sveikutes,

mano orchidejos isprotejo lotuliukas.gif
Vietoj to, kad krautu ziedus, jos visos kaip pabludusios keikius augina doh.gif
Man jau tu vaiku ir taip gana, taip norisi zedeliu... lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(misterija @ 2010 08 30, 12:03)
mano prognozės būtu nekokios : manau kad į lapų pažastėles gali būti įsimetes puvinys. pabandykit švelniai auginius pajudinti, paspausti ties gumbo apačia , jei juda polaisviai, apačioj minkštumas -blogai. Išeitis šalinti auginius, dezinfekuot , leisti pdardžiūti . Jei apačia kieta ir jokių įtarimų nekelia, praplauti fungicidu. Daugiau net nežinau ką pasakyti, nes cymbai su manim nelabai draugauja.

dėkui už atsakymą. apačia, laimei, kieta. judėti jie juda, bet neseniai persodinti, šaknys trumpos ir tik keletas, tai kol kas normalu, kad juda substrate. apsidžiaugiau, kad ne minkšti. o fungicidu man palaistyti / pamirkyti, ar visiškai išimti iš substrato? :4u:
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žanė: 30 rugpjūčio 2010 - 14:22
QUOTE(ingole @ 2010 08 30, 15:19)
Sveikutes,

mano orchidejos isprotejo  lotuliukas.gif
Vietoj to, kad krautu ziedus, jos visos kaip pabludusios keikius augina  doh.gif
Man jau tu vaiku ir taip gana, taip norisi zedeliu...  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif


tai gerai, galesit pasidalint biggrin.gif as pirma eilej 4u.gif
Atsakyti