Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(Gorada @ 2008 05 19, 15:55)
dirbdama pagal autorines mokat tik pelno mokesti, todel jum ir nepriklauso soc. garantijos... juk mokat tik 15 proc., dirbantys pagal paprastas darbo sutartis moka 27 ar kiek ten tu procenteliu... as vien del visu soc. garantiju ir paprastam darbe dirbu, neapsistoju tik ties autorinem.


Vis tik manau, kad tai socialinė neteisybė. Tai tegul bent pusė soc garantijos būna, arba likusią dalį galėtų pats žmogus sumokėti. O dabar gaunasi, kad eidama pas gydytoją aš turiu mokėti už vizitą, o bomžas, kuris guli patvory, paslaugas gauna nemokamai.
Atsakyti
QUOTE(Pamparam @ 2008 05 20, 12:49)
Vis tik manau, kad tai socialinė neteisybė. Tai tegul bent pusė soc garantijos būna, arba likusią dalį galėtų pats žmogus sumokėti. O dabar gaunasi, kad eidama pas gydytoją aš turiu mokėti už vizitą, o bomžas, kuris guli patvory, paslaugas gauna nemokamai.


kodel socialine neteisybe? juk dirbdamas pagal autorines, jokiu mokesciu sodrai nemokat. siaip siulyciau, bent ant puses etato fiktyviai kur nors isidarbint
Atsakyti
QUOTE(Pamparam @ 2008 05 21, 10:01)
O tai kur tas 15 proc keliauja? Valstybei? Ir ką už tai man duoda valstybė? Š ant pagaliuko... Vnž, myliu Lietuvą tėvynę  verysad.gif

15 proc yra pajamu moekstis.
dirbant pagal darbo sutarti pajamu mokestis yra 24 proc, +3 proc sodrai is darbuotojo+31 proc sodrai is darbdavio cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Pamparam @ 2008 05 19, 12:59)
Aš irgi dabar likau tik ant autorinių. Ir iškilo tokia problema: reikia eiti pas gydytoją, kaip mokėti už ar nemokėti už vizitą? Skambinau Sodrai, ten man pasakė, kad tokių mokesčių nėra, kaip kad dirbančiąjam, savanoriškas socdraudimas neegzistuoja, nebent atskirai mokėti, jei nori gauti biuletenį arba eiti į motinystės atosotogas. Šiaip nesupratau, gaunas, jei dirbi pagal autorines, tai praktiškai kaip ir bedarbis ir jokių socialinių garantijų? Gal kas su tuo susidūrė, prašau, pakomentuokit  unsure.gif


Skambinot ne ten, kur reikia. O reikėjo į ligonių kasas.
Aš susitvarkiau reikalus, kad galėčiau lankytis poliklinikoje ir, esant reikalui, nemokamai į ligoninę atsigulti. Aišku, už nedarbingą laikotarpį man valstybė nieko nemokės.
Pagal autorinę sutartį, iš gautų pajamų atskaičiuojama 15 proc. Nuo šitos sumos 30 proc. atitenka sveikatos draudimui.
Pasiimat galiojančią autorinę sutartį ir nueinat su ją į lgonių kasas. Ten savo sistemoje jie pasižymės, kad iki to ir to laiko esate apdraustas (t. y. iki to laiko, kol galioja sutartis). Ir viskas. Ir nieko papildomai mokėti nereikia.
Atsakyti
Sveiki,

Norejau patarimo-konsultacijos. Mano situacija tokia: dirbau Anglijoje, grizau i Lietuva, buves darbdavys siulo pratesti darba (konkreciai - viena projekta), mano pradeta jo firmoje. Imone kurti keliu valandu darbui per savaite, o gal net per menesi neapsimoka. Svarstau apie Autorine sutarti.
Klausimas - kas turetu moketi mokescius? ir kurioje salyje mokesciai turetu buti mokami - Anglijoje, kurios firma perka "autorini darba", ar Lietuvoje, kur Darbas atliekamas? g.gif
...gal kas turejo panasu pavyzdi... Dekui is anksto!
Atsakyti
Sveikos merginos,

Ruosiuos kurti vsi istaiga ir niekur nerandu istatu sad.gif Gal galite padeti? Istaiga susijusi su medicinos paslaugomis.
Atsakyti
QUOTE(monikutyte @ 2008 08 14, 01:20)
Sveikos merginos,

Ruosiuos kurti vsi istaiga ir niekur nerandu istatu sad.gif Gal galite padeti? Istaiga susijusi su medicinos paslaugomis.

Įstatų pilnas internetas. smile.gif
Reikės ir steigimo sutarties.
Labai norėčiau pasidalinti, bet aš iš steigimų pinigus uždirbu, o pakonsultuoti nemokamai galėčiau mirksiukas.gif
VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ ĮSTATYMAS 4u.gif

6 straipsnis. Viešosios įstaigos įstatai

1. Įstatai yra steigimo dokumentas, kuriuo viešoji įstaiga vadovaujasi savo veikloje.

2. Viešosios įstaigos įstatuose turi būti nurodyta:
1) viešosios įstaigos pavadinimas;
2) teisinė forma;
3) viešosios įstaigos buveinė;
4) veiklos laikotarpis, jeigu jis ribotas;
5) veiklos tikslai (jie turi būti apibūdinti aiškiai ir išsamiai, nurodant veiklos sritis bei rūšis);
6) naujų dalininkų priėmimo tvarka;
7) dalininko teisių perleidimo kitiems asmenims tvarka;
8) dalininkų įnašų perdavimo viešajai įstaigai tvarka;
9) visuotinio dalininkų susirinkimo kompetencija, sušaukimo tvarka, sprendimų priėmimo tvarka;
10) kolegialių organų, jei tokie organai sudaromi, kompetencija, jų sudarymo ir atšaukimo tvarka;
11) viešosios įstaigos vadovo skyrimo ir atleidimo tvarka, jo kompetencija;
12) įstatų keitimo tvarka;
13) filialų ir atstovybių steigimo bei jų veiklos nutraukimo tvarka;
14) dokumentų ir kitos informacijos apie viešosios įstaigos veiklą pateikimo dalininkams tvarka;
15) pranešimų ir skelbimų paskelbimo tvarka; leidinys, kuriame skelbiama vieša informacija;
16) informacijos apie viešosios įstaigos veiklą pateikimo visuomenei tvarka.
3. Įstatuose gali būti ir kitų šiam ir kitiems įstatymams neprieštaraujančių nuostatų. Paaiškėjus, kad įstatuose yra nuostatų, prieštaraujančių šiam ir kitiems įstatymams, įstatai turi būti pakeisti.
4. Viešosios įstaigos įstatus iki steigiamojo susirinkimo turi pasirašyti visi steigėjai. Pakeistus viešosios įstaigos įstatus pasirašo visuotinio dalininkų susirinkimo, priėmusio sprendimą pakeisti įstatus, įgaliotas asmuo.
5. Steigiamos viešosios įstaigos įstatai netenka galios, jeigu jie nebuvo pateikti juridinių asmenų registrui per šešis mėnesius nuo jų pasirašymo dienos.
6. Viešosios įstaigos įstatus pasirašiusių fizinių asmenų parašų tapatumą turi patvirtinti notaras. Ši nuostata netaikoma, kai pakeistus įstatus pasirašo visuotinio dalininkų susirinkimo įgaliotas asmuo.


Atsakyti
QUOTE(natasonok @ 2007 10 07, 17:52)
dABAR ZINOSIM smile.gif  smile.gif  GAL DAR SULAUKSIM ATSAKYMU 4u.gif



Na žinoma mūsų šalelei viska reik atiduoti,kas jai priklauso, jei nori net ir 50lt uzsidirbti. Viena išeitis verslo liudijimas-bet kaži ar tau atsipirk jis,nes ir sodrai reik moket,kitas-individuali veikla-pražioje nieko nemoki,bet paskui 15% nuo pajamų,ir sodrai jei viršiji 12 minimalių mėn.atlyginimų,kažkur 9000lt(tiksliai nepamenu kiek ten gaunasi). Visas ir apsisprendimas, g.gif
Atsakyti
O kiek kainuotų tokios paslaugos?

QUOTE(Marija5 @ 2008 08 29, 22:23)
Įstatų pilnas internetas.  smile.gif
Reikės ir steigimo sutarties.
Labai norėčiau pasidalinti, bet aš iš steigimų pinigus uždirbu, o pakonsultuoti nemokamai galėčiau  mirksiukas.gif
VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ ĮSTATYMAS 4u.gif

6 straipsnis. Viešosios įstaigos įstatai

1. Įstatai yra steigimo dokumentas, kuriuo viešoji įstaiga vadovaujasi savo veikloje.

2. Viešosios įstaigos įstatuose turi būti nurodyta:
1) viešosios įstaigos pavadinimas;
2) teisinė forma;
3) viešosios įstaigos buveinė;
4) veiklos laikotarpis, jeigu jis ribotas;
5) veiklos tikslai (jie turi būti apibūdinti aiškiai ir išsamiai, nurodant veiklos sritis bei rūšis);
6) naujų dalininkų priėmimo tvarka;
7) dalininko teisių perleidimo kitiems asmenims tvarka;
8) dalininkų įnašų perdavimo viešajai įstaigai tvarka;
9) visuotinio dalininkų susirinkimo kompetencija, sušaukimo tvarka, sprendimų priėmimo tvarka;
10) kolegialių organų, jei tokie organai sudaromi, kompetencija, jų sudarymo ir atšaukimo tvarka;
11) viešosios įstaigos vadovo skyrimo ir atleidimo tvarka, jo kompetencija;
12) įstatų keitimo tvarka;
13) filialų ir atstovybių steigimo bei jų veiklos nutraukimo tvarka;
14) dokumentų ir kitos informacijos apie viešosios įstaigos veiklą pateikimo dalininkams tvarka;
15) pranešimų ir skelbimų paskelbimo tvarka; leidinys, kuriame skelbiama vieša informacija;
16) informacijos apie viešosios įstaigos veiklą pateikimo visuomenei tvarka.
3. Įstatuose gali būti ir kitų šiam ir kitiems įstatymams neprieštaraujančių nuostatų. Paaiškėjus, kad įstatuose yra nuostatų, prieštaraujančių šiam ir kitiems įstatymams, įstatai turi būti pakeisti.
4. Viešosios įstaigos įstatus iki steigiamojo susirinkimo turi pasirašyti visi steigėjai. Pakeistus viešosios įstaigos įstatus pasirašo visuotinio dalininkų susirinkimo, priėmusio sprendimą pakeisti įstatus, įgaliotas asmuo.
5. Steigiamos viešosios įstaigos įstatai netenka galios, jeigu jie nebuvo pateikti juridinių asmenų registrui per šešis mėnesius nuo jų pasirašymo dienos.
6. Viešosios įstaigos įstatus pasirašiusių fizinių asmenų parašų tapatumą turi patvirtinti notaras. Ši nuostata netaikoma, kai pakeistus įstatus pasirašo visuotinio dalininkų susirinkimo įgaliotas asmuo.

Atsakyti
Pries daugiau kaip 10 metu atsidariau savo kirpykla,isigijau patenta. Paskutini nestumo men.nustojau dirbti, uz patenta daugiau nemokejau( iki siol veiklos nevykdau).Gal po 3 metu gavau laiska is Sodros,kad esu jiems skolinga ir turiu moketi didziule suma.Ar jie teisus reikalaudami pinigu?Ka as galiu padaryti,nes neturiu jokiu pajamu ir niekur nedirbu jau 10metu,auginu vaika schmoll.gif .
Atsakyti
QUOTE(grivita @ 2007 08 10, 14:00)
Toks klausimas, ar gaunant pinigus pagal autorines sutartis, paskui deklaruojant uz praeitus metus ir norint susigrazint pvz, uz sumoketas palukanas... ar nera taip, jog susigrazinama suma autoriniai pinigai "mazina"??Man kazkaip taip atrodo ...
Nzn, ar suprantamai paklausiau ...

Pakomentuokit prasau, kas zino .... smile.gif Aciu  4u.gif



QUOTE(Asio @ 2007 08 13, 15:02)


Kaip suprantu susigrąžinamą sumą mažina verysad.gif , o tada, jei veikla leidžia gal geriau imti patentą tai veiklai? Ir iš viso( jei veikla leidžia) kas geriau patentas ar autorine sutartis? blush2.gif Gal kas galite pakomentuoti ?
Atsakyti
Man iskilo toks klausimas,

esu vaiko priežiūros atostogose ir noriu dirbti namuose pagal autorinę sutartį. Ar nuo to man nenukentės pinigai, kuriuos gaunu augindama vaiką? Ir ar autorinis atlyginimas kaip nors įtakoja deklaruojant turtą ir susigrąžinant dalį palūkanų?

Ačiū
Atsakyti