Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(grivita @ 2007 08 15, 12:32)
Tai kaip vis delto? Kad mazina, tai suprantu, bet turbut realiausia, parsisiust deklaracija ir "suimituoti" pajamas su 15 proc. mokesciais ir su 27 proc.. Taip ir grazintina suma pasimatys ...

M? ax.gif



gal mes skirtingai suprantame žodį "mažiną"? jeigu tarkim už mokslus gali susigrąžint 1000 lt, nes dirbi pagal darbo sutartį ir mokį 27 proc GPM. tačiau dar papildomai įrašai autorinių sutarčių pajamas, tai jau manai susigrąžinsi mažiau nei 1000 lt? manau, kad nei mažiau nei daugiau, autorinė sutartis įtakos neturi.
Atsakyti
QUOTE(Gege @ 2007 08 15, 12:41)
gal mes skirtingai suprantame žodį "mažiną"? jeigu tarkim už mokslus gali susigrąžint 1000 lt, nes dirbi pagal darbo sutartį ir mokį 27 proc GPM. tačiau dar papildomai įrašai autorinių sutarčių pajamas, tai jau manai susigrąžinsi mažiau nei 1000 lt? manau, kad nei mažiau nei daugiau, autorinė sutartis įtakos neturi.

Uz draudima visuomet susigrazindavau apie 400Lt., kol dirbau tik 33% GPM (cia buvo pries pora metu), o uzpernai dar ir papildomai dirbau pagal autorine sutarti 15% GPM Kaip pildziau deklaracija, pastebejau, kad kol nenurodau autorines sutarties atlyginimo, gaunu tuos 400, o kaip tik ji nurodau, -50Lt. Taigi taip ir uzpildziau nenurodydama(juk tiktra lietuve esu blush2.gif ) bet atejo rastas is VMI ir turejau patikslinti ir vis vien netekau tu 50Lt. Tai va tokia patirtis, o kokiu cia istatymu remiantis as nezinau, bet skambinau i VMI konsultuotis, tai man paasikino, kad taip turi buti. Beja itakos turi net tai, jei pvz. parduodi koki nors turta neislaikyta 3 metus ir nuo pelno susimoki 15%, tai ir del to mazeja susigrazinama suma unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Asio: 15 rugpjūčio 2007 - 13:15
Paskaicius cia darosi baisu, kad ka nors nepamirsti g.gif Mes su vyru irgi norim pradeti savo versla smile.gif Galvojam apie IĮ arba PĮ, kuo skiriasi 4u.gif Abudu apiforminti kitose darbuose ir kaip cia geriau padaryti smile.gif
Dekinga busiu uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(natasonok @ 2007 10 02, 23:14)
Paskaicius cia darosi baisu, kad ka nors nepamirsti g.gif  Mes su vyru irgi norim pradeti savo versla smile.gif  Galvojam apie IĮ arba PĮ, kuo skiriasi 4u.gif Abudu apiforminti kitose darbuose ir kaip cia geriau padaryti smile.gif
Dekinga busiu uz atsakyma 4u.gif

IĮ nuo PĮ nesiskiria niekuo mirksiukas.gif Tiesiog PĮ įmonės jau nebevadinamos
Atsakyti
O mane domina toks klausimėlis. Svarstau galimybę platinti vieną produktą. Nemanau, kad iš to padaryčiau kokį verslą ar didelius pinigus. Na, užsidėčiau kelis litus, kad atsipirktų laikas, praleistas ieškant pirkėjų, pakuojant bei siunčiant prekę ir pan. Bet iš esmės tai būtų ne daugiau 50LT per mėnesį. Pagrindinis stimulas - tikėjimas produktu.
Bet neramina, kad iš savo gerų norų paskui nepakibčiau kokiems mokesčių cerberiams. Gal kas žinot, kokie tokiu atveju reikalavimai - ar yra koks patentas prekybai ar ką čia reiktų daryti
Atsakyti
Esme, kad sudariau sutarti su viena imone darbui pagal autorines sutartis. Sutarem uz 4 val darba namie i men mokama 1000 lt. Paskui pasake , kad geriau man mokes 1200 bet 15 % pati turiu susimoketi mokesciams. Dabar klausimas kaip ta padaryti? Nueiti i mokescius ir pasakyti noriu susimoket uz autorini darba ar kaip?
Turiu sutartele su parasais. Ja nestis? O jei sakykim pasiimu patenta tai veiklai. Tada reikia ta 15 % moket. Visiskai zalia teisiniuose reikaluose smile.gif, sian pervede pirmaji avansa, tai nezinau kaip elgtis biggrin.gif
Atsakyti
gal kas galetu pakomentuot:
ar galima dirbti pagal autorine sutarti darbovieteje, kurioje esi isejus motinystes atostogu?
Atsakyti
o man iskilo toks klausimas, ir sitoj temoj, ir kutir skaiciau kad asmenys dirbantys pagal autorines sutartis (be verslo liudijimo) ta 15 proc. mokesti gali susimoketi patys. o va mokesciu inspekcijoj sako, kad turi moketi juridinis asmuo (uzsakovas). tai ar as cia kazko nesupratau ar kaip?
turiu viena firma kuri noretu su manim dirbti, bet nelabai nori terliotis su tais mokesciais, todel noretu kad as susitvarkyciau. o man visgi norisi juos kazkaip islaikyti smile.gif kaip cia tokiu atveju reiktu elgtis?
Atsakyti
QUOTE(Gorada @ 2008 05 08, 18:10)
o man iskilo toks klausimas, ir sitoj temoj, ir kutir skaiciau kad asmenys dirbantys pagal autorines sutartis (be verslo liudijimo) ta 15 proc. mokesti gali susimoketi patys. o va mokesciu inspekcijoj sako, kad turi moketi juridinis asmuo (uzsakovas). tai ar as cia kazko nesupratau ar kaip?
turiu viena firma kuri noretu su manim dirbti, bet nelabai nori terliotis su tais mokesciais, todel noretu kad as susitvarkyciau. o man visgi norisi juos kazkaip islaikyti smile.gif kaip cia tokiu atveju reiktu elgtis?


uz asmens pajamas pagal autorine sutarti mokesti privalo sumoketi autorini uzmokesti ismokejusi imone.
gal jus supainiojote su individualia veikla, tada 15 proc nuo gautu pajamu moka gyventojas.
Atsakyti
QUOTE(Gege @ 2008 05 08, 19:18)
uz asmens pajamas pagal autorine sutarti mokesti privalo sumoketi autorini uzmokesti ismokejusi imone.
gal jus supainiojote su individualia veikla, tada 15 proc nuo gautu pajamu moka gyventojas.

vat ir galvoju, kad kazkur as cia pasiklydau smile.gif
dekuj. bandysiu kalbintis wink.gif
Atsakyti
Aš irgi dabar likau tik ant autorinių. Ir iškilo tokia problema: reikia eiti pas gydytoją, kaip mokėti už ar nemokėti už vizitą? Skambinau Sodrai, ten man pasakė, kad tokių mokesčių nėra, kaip kad dirbančiąjam, savanoriškas socdraudimas neegzistuoja, nebent atskirai mokėti, jei nori gauti biuletenį arba eiti į motinystės atosotogas. Šiaip nesupratau, gaunas, jei dirbi pagal autorines, tai praktiškai kaip ir bedarbis ir jokių socialinių garantijų? Gal kas su tuo susidūrė, prašau, pakomentuokit unsure.gif
Atsakyti
dirbdama pagal autorines mokat tik pelno mokesti, todel jum ir nepriklauso soc. garantijos... juk mokat tik 15 proc., dirbantys pagal paprastas darbo sutartis moka 27 ar kiek ten tu procenteliu... as vien del visu soc. garantiju ir paprastam darbe dirbu, neapsistoju tik ties autorinem.
Atsakyti