Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Arba sumokėt reikės fiksuotą mokestį už "patentą", kaip jis anksčiau buvo vadinamas. Mokestį nustato savivaldybė.
Ir sodra žinoma, be jos niekur šiais laikais smile.gif
Atsakyti
Ar būdama vaiko priežiūros atostogose galiu dirbti pagal autorinę sutartį? Ar Sodra nenutrauks išmokų (70proc. nuo buvusio atlyginimo) mokėjimo? Būsiu dėkinga visoms atsakiusioms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ferre @ 2006 12 19, 12:29)
Ar būdama vaiko priežiūros atostogose galiu dirbti pagal autorinę sutartį? Ar Sodra nenutrauks išmokų (70proc. nuo buvusio atlyginimo) mokėjimo? Būsiu dėkinga visoms atsakiusioms 4u.gif


Galite, autornė sutartis nėra darbo sutartis, taip pat galite dirbti ir pagal kitą darbo sutartį (antaeilėse pareigose), o pagrindinėje darbovietėje būti vaiko priežiūros atostogose.
Atsakyti
Gal kas gali paaiškinti, jei dirbu už minimumą ir dar pagal autorines sutartis, tai man dekretą skaičiuos tik nuo minimumo? O į autorines neatsižvelgs, ar gerai supratau?
Atsakyti
deja, taip.. sad.gif
bent jau man skaiciavo tik nuo "sodrinio" atlyginimo. Autorines pajamos nera "draudziamosios" pajamos, nebent tu pati moki savanoriskai sodrai draudimo mokesti, dirbdama pagal autorines sutartis.
cia mano ziniomis.
Atsakyti
QUOTE(gustaute @ 2007 01 09, 13:02)
Gal kas gali paaiškinti, jei dirbu už minimumą ir dar pagal autorines sutartis, tai man dekretą skaičiuos tik nuo minimumo? O į  autorines neatsižvelgs, ar gerai supratau?


Todėl, kad autorinė sutratis nėra darbo sutartis. Dirbant pagal autorinę sutartį, asmuo nėra draudžiamas ligos ir motiytės socialiniu draudimu (juo draudžiami dirbantys pagal darbo sutartis). Ligos ir motnystės socialinis draudimas, tai yra tokia draudimo rūšis, kai juo draudžiamas asmuo suserga arba išeina motinystės arba vaiko priežiūros atostogų, tada ir gauna iš Sodros ligos, motinytės ir motinystės (tėvystės) pašalpas. Dirbant pagal autorinę sutartį, draudžiama tik pensijai (stažas pensijai skaičiuojasi).
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2005 05 16, 13:32)
Jeigu sutartyje nurodyta kad mokesčius sumoka gavėjas, tada moka gavėjas, jeigu nenurodyta, tai greižtai įmonė (tai numato GPm įstatymas).

O kaip, jei sutarties nėra? g.gif
Jei darbas atliktas, pinigai pervesti, mokesčiai sumokėti, bet nėra sutarties, ar būtina ją pasirašyti ir kam tai svarbiau- fiziniam asmeniui ar įmonei, kuri gavo paslaugą ir sumokėjo mokesčius? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Will @ 2007 03 06, 17:30)
O kaip, jei sutarties nėra?  g.gif
Jei darbas atliktas, pinigai pervesti, mokesčiai sumokėti, bet nėra sutarties, ar būtina ją pasirašyti ir kam tai svarbiau- fiziniam asmeniui ar įmonei, kuri gavo paslaugą ir sumokėjo mokesčius?  g.gif

Manau, kad įmonei. Nes, kokiu pagrindu ji tuos pinigėlius išmokėjo?
Atsakyti
juk kiekvienais metais reikia deklaruoti ir autorines sutartis.
Atsakyti
ne sutartis, o pinigėlius pagal jas gautus
Atsakyti
QUOTE(jausma @ 2007 03 07, 09:44)
juk kiekvienais metais reikia deklaruoti ir autorines sutartis.


nereikia maišyti gyventojų pajamų mokesčio ir sodros įmokų. Gyventojų pajamų mokestį moki Valstybinei mokesčių inspekcijai ir jie naudojami valstybės reikalams tvarkyti, biudžetininkų atlyginimams mokėti ir pan. Sodros įmokas moki į Valstybinį socialianio draudimo fondą. Jis skirtas pasirūpinti, kad būtų užtikrintas tavo sveikatos priežiūra, mokėti tau išmokas, kai laikinai ar visam netenki darbingumo, t.y. pašalpoms, ir pan. smile.gif
Atsakyti
o sakykit kas turi sumoket tuos 15 proc mokescius? As dirbu pagal autorine, perveda man i koretele pinigu, tai kazkaip nezinau ar jau cia atskaiciuota, ar man dar sumoket reikia? kvailas cia gal klausimas.
Atsakyti