Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Norėjau paklausti dėl tokio dalyko. Turiu visokių įdomių minčių su spaudos produktais, t.y. kalendoriukai, knygutės ir panašiai. ne vienas produktas jau yra parduotuvėse, juos leidau per leidybines firmas. Viską iki pačios leidybos padarau pati (surenku medžiagą, sumaketuoju, nufotografuoju ir pan), o leidybinė firma tik apmoka patį spausdinimą, taip ir dalijamės pelną. Negaliu tartis tiesiai su parduotuvėmis, nes jos dirba tik su firmomis, bent jau viena taip paaiškino, su fiziniu asmeniu ne. Ar galiu aš užsiimti tokia individualia veikla (gal labiau tiktų su verslo liudijimu) ir produktus prakišinėt be leidybinės firmos? Ar parduotuvėms vėl kažkas neįtiks dėl mano statuso? ir kas geriau mano atveju, su verslo liudijimu ar be jo individuali veikla?
Atsakyti
QUOTE(miegapele @ 2006 04 21, 07:32)
Norėjau paklausti dėl tokio dalyko. Turiu visokių įdomių minčių su spaudos produktais, t.y. kalendoriukai, knygutės ir panašiai. ne vienas produktas jau yra parduotuvėse, juos leidau per leidybines firmas. Viską iki pačios leidybos padarau pati (surenku medžiagą, sumaketuoju, nufotografuoju ir pan), o leidybinė firma tik apmoka patį spausdinimą, taip ir dalijamės pelną. Negaliu tartis tiesiai su parduotuvėmis, nes jos dirba tik su firmomis, bent jau viena taip paaiškino, su fiziniu asmeniu ne. Ar galiu aš užsiimti tokia individualia veikla (gal labiau tiktų su verslo liudijimu) ir produktus prakišinėt be leidybinės firmos? Ar parduotuvėms vėl kažkas neįtiks dėl mano statuso? ir kas geriau mano atveju, su verslo liudijimu ar be jo individuali veikla?



Aš steigčiau individualią įmonę mirksiukas.gif
Atsakyti
gal žinot, kokių veiksmų reikia imtis, norint uždaryti IĮ, kai savininkas miršta? kaip vaikams užbaigti tėvo IĮ veiklą? jokio testamento nėra.
Atsakyti
Man atrodo, kad pirmiausiai į savivaldybę reikia kreiptis, įregistruot statusą (likviduojamos įmonės berods), o ten jau po to duos kažkokių nuorodų... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2006 06 14, 10:03)
Man atrodo, kad pirmiausiai į savivaldybę reikia kreiptis, įregistruot statusą (likviduojamos įmonės berods), o ten jau po to duos kažkokių nuorodų... smile.gif


Į Registrų centrą kreipkis, ten tau viską paaiškins ax.gif

O gal kam reikia UAB? g.gif Mes savają IĮ žadame pakeisti į UAB ir parduoti.... 4u.gif daug neplėšime smile.gif
Jei kam reikalinga, kreipkitės mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos, išmanančios.
Kirba ir pas mus su vyru galvelėse mintis steigti IĮ. Visu kuo domėtis pradėjau neseniai, todėl iškart atsiprašau, jei klausimai kvailoki pasirodys blush2.gif

Kaip suprantu, pagrindiniai mokesčiai yra
privalomas soc. draudimas už savininką (beje, kokia dabar ta suma, nes randu skirtingus skaičius?)
gyventojų pajamų mokestis (gal kas galit labai trumpai apie jį?)
ir pelno mokestis. Mano žiniomis, pastarasis skaičiuojamas 15 % nuo grynojo pelno, tik nevisai suprantu, kokia yra toji neapmokestinamoji suma.

Mintys sukasi apie videonuomą, tai visokių ten akcizų, taršos mokesčių ir panašiai, ko gero, nebus. Nebent kokie muitai prisidėtų vežant DVD iš užsienio, bet čia nebūtų pagrindinis šaltinis.

Ar nors kiek arti tiesos tas mano įsivaizdavimas? ar labai nenusigrybauju?

Beje, kaip yra su patalpomis? Kokie papildomi mokesčiai atsiranda jas nuomojant ir kokie - turint savo?
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2006 06 17, 21:18)
Beje, kaip yra su patalpomis? Kokie papildomi mokesčiai atsiranda jas nuomojant ir kokie - turint savo?

Jei nuomosi iš įmonės, mokėsi nuomą ir PVM (jei nesiregistruosite PVM mokėtojais, reikalaukit, kad PVM'o neskaičiuotų). Jei iš fizinio asmens- PVM'o nebus, bet bus GPM (gyventojų pajamų mokestis 15%) ir turto mokestis (0.5- 1%, priklausomai nuo savivaldyb4s nustatyto tarifo), taigi labiau apsimoka nuomoti iš įmonės, ypač naujai įmonei, nes mažiau prarasite mirksiukas.gif
Kai registruosite įmonę, neregistruokit namų adresu, nes pagal naująjį nekilnojomojo turti įstatymą teks susimokėti turto mokestį už butą doh.gif
Visų mokesčių apie savo turtą nežinau, tik žinau, kad reikia mokėti nekilnojamojo turto mokestį.
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2006 06 17, 21:18)

Kaip suprantu, pagrindiniai mokesčiai yra
privalomas soc. draudimas už savininką (beje, kokia dabar ta suma, nes randu skirtingus skaičius?)
gyventojų pajamų mokestis (gal kas galit labai trumpai apie jį?)
ir pelno mokestis. Mano žiniomis, pastarasis skaičiuojamas 15 % nuo grynojo pelno, tik nevisai suprantu, kokia yra toji neapmokestinamoji suma.



Soc, draudimas už savininką yra dviejų rūšių:
1) individuali įmonė už savo savininkus moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas – 2 proc. Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto praeito ketvirčio šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio
ir
2)Individualių įmonių savininkai taip pat moka 50 proc. bazinės pensijos dydžio valstybinio socialinio draudimo įmokas bazinei pensijai (nuo liepos 1 d. bazinė pensija 203 Lt.) ir 15 proc. nuo valstybiniam socialiniam draudimui deklaruojamų pajamų papildomai pensijos daliai.
http://www.svv.lt/index.php/lt/30476/

Pelno mokesčio tarifai IĮ yra 15 arba 13 proc. Daugiau-
http://www.vmi.lt/lt...itemId=10018037

Atsakyti
O aš norėjau paklausti tokio dalyko: noriu atsivežti iš vokietijos pigius džinsus ir parduoti juos turguje. Ta prasme ne pati stovėsiu, bet parduosiu jau ten turintiems savo vietas. Firmos neturiu, tai kokie manęs mokesčiai laukia? Dabar kai ir mes Es, muitų kaip suprantu nebėr, bet negi atsiveži, prakeli ir nieko nesumoki mokesčių?
Atsakyti
bet negauni pensijos, atostoginių, motinystės pašalpos, ligos pašalpos
Atsakyti
QUOTE(ievuzyte @ 2006 07 17, 13:26)
bet negauni pensijos, atostoginių, motinystės pašalpos, ligos pašalpos

Dirbu pagal autorines sutartis jau 5 m. aišku, pencijos nėra, sveikatos apsaugos nėra, bet kas man mokės 5000lt mėnesinį atlyginimą? aš po mokslų, o autorinė sutartis leidžia tokią sumelę per mėnesį surinkti. Beto, iš tokios algos ir pati susimokėti galiu sodra ir pencijai pakaupti.
Atsakyti
QUOTE(miegapele @ 2006 07 16, 13:39)
O aš norėjau paklausti tokio dalyko: noriu atsivežti iš vokietijos pigius džinsus ir parduoti juos turguje. Ta prasme ne pati stovėsiu, bet parduosiu jau ten turintiems savo vietas. Firmos neturiu, tai kokie manęs mokesčiai laukia? Dabar kai ir mes Es, muitų kaip suprantu nebėr, bet negi atsiveži, prakeli ir nieko nesumoki mokesčių?


Tokiu atveju tiktų individuali veikla. Ten reikia vesti tokią apskaitą. Apmokestinama 15 arba 27 proc. Dar įmokos Sodrai. Žodžiu čia pasiskaityti.
http://www.vmi.lt/lt...itemId=10027652


Dėl muitų - nežinau, bet jeigu viršiji kažkį limitą reikia mokėti muitą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsJa: 18 liepos 2006 - 07:44