Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(Killing_me_softly @ 2011 05 25, 12:36)
Jei mokate kas mėnesį PSD, tai priklauso.

arba auginate du nepilnamečius vaikus 4u.gif ,arba esate dieninio skyriaus studentė, ir dar ten yra kažkokių sričių kada esi draudžiamas valstybės PSD 4u.gif
Atsakyti
Aciu mergaites 4u.gif 4u.gif 4u.gif m 4u.gif
Moku kiekviena menesi 72lt ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2011 05 25, 12:42)
arba auginate du nepilnamečius vaikus  4u.gif ,arba esate dieninio skyriaus studentė, ir dar ten yra kažkokių sričių kada esi draudžiamas valstybės PSD  4u.gif


Atsiprašau, kad nelabai į temą... bet pasakykit, ar jei as auginu net ne du, o tris nepilnamecius vaikus, tai vis vien esu draudziama valstybes PSD? Ir man nereikia jo mokėti, jei nebedirbu?

O jei turėčiau individualios veiklos pažymėjimą ir dirbčiau pagal jį, tai jau reikėtų mokėt tą PSD?
Atsakyti
QUOTE(Kvaki @ 2011 05 25, 19:46)
Atsiprašau, kad nelabai į temą... bet pasakykit, ar jei as auginu net ne du, o tris nepilnamecius vaikus, tai vis vien esu draudziama valstybes PSD? Ir man nereikia jo mokėti, jei nebedirbu?

Jums reikia nueiti į Ligonių kasas su vaikų gimimo liudijimais ir jus įtrauks į draudžiamų valstybės lėšomis sąrašą. Tuomet būsite apdrausta net nemokėdama PSD.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Killing_me_softly: 25 gegužės 2011 - 19:52
Sakykit, prašau, o kaip yra su pavadinimu jei vykdai individualią veiklą, ar galima tokį turėti?

Aš pradedu knygų leidybos veiklą pagal individualios veiklos pažymą ir norėčiau kažkaip vadintis - juk ir interneto puslapį darysiu ir šiaip. Kažkur buvau skaičiusi, kad kažkas darė taip: iš pradžių, kaip ir aš, veiklos pasibandymui, apie metus veikė su individualios veiklos pažyma ir naudojo prekinį ženklą, tarkim, agentūra X, o po to, kai veikla pasiteisino persidarė į UAB, kurį taip pat pavadino Agentūra X, kad klientams būtų patogiau.

Gal kas turite patirties dėl pavadinimo naudojimo, pasidalinkite, prašau smile.gif
Atsakyti
Istikruju net nesusomasciau siuo klausimu smile.gif pasivadinom internetinio puslapio vardu, bet uab ir pan jau yra kazkokie reikalavimai grieztesni g.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2011 05 25, 12:42)
arba auginate du nepilnamečius vaikus  4u.gif ,arba esate dieninio skyriaus studentė, ir dar ten yra kažkokių sričių kada esi draudžiamas valstybės PSD  4u.gif

as auginu du vaikus, buvau girdejus kad tada nebutina moket PSD. gavosi taip kadpernai vasara sustreikavo sveikata pasidare bloga ir nuveze i priimamaji. teko gultis i ligonine ir ka... pasiule susimoket. tada vyras leke su vaiku liudijimais i ligoniu kasas ten kazkokia bobule uzdejo kazkur kazkokia varnele tik tada ligonine pamate kad esu apdrausta ir kai pamate ligonines personalas tuos irasus tik tada pagulde. gavosi taip kad kol dirbau imoneje kuri uz mane mokejo PSD pati mokejausi PSD ir vos tik buvau likusi be pagrindinio darbo tik su individualia veikla ju nebepriklauso niekas. turiu dar ir uz palatos lova susimoket, nors uz 2009 metus sumoketa 2 PSD. g.gif

QUOTE(Kvaki @ 2011 05 25, 18:46)
Atsiprašau, kad nelabai į temą... bet pasakykit, ar jei as auginu net ne du, o tris nepilnamecius vaikus, tai vis vien esu draudziama valstybes PSD? Ir man nereikia jo mokėti, jei nebedirbu?

O jei turėčiau individualios veiklos pažymėjimą ir dirbčiau pagal jį, tai jau reikėtų mokėt tą PSD?

jei turit du vaikus ar daugiau iki 18 metu tada jus aleidziama nuo kas menesi mokamo PSD . Jus galesit susimoket kai deklaruosit pajamas kitais metais iki geguzes 1 d.

QUOTE(Vaičiačiaku @ 2011 05 26, 15:59)
Sakykit, prašau, o kaip yra su pavadinimu jei vykdai individualią veiklą, ar galima tokį turėti?

Aš pradedu knygų leidybos veiklą pagal individualios veiklos pažymą ir norėčiau kažkaip vadintis - juk ir interneto puslapį darysiu ir šiaip. Kažkur buvau skaičiusi, kad kažkas darė taip: iš pradžių, kaip ir aš, veiklos pasibandymui, apie metus veikė su individualios veiklos pažyma ir naudojo prekinį ženklą, tarkim, agentūra X, o po to, kai veikla pasiteisino persidarė į UAB, kurį taip pat pavadino Agentūra X, kad klientams būtų patogiau.

Gal kas turite patirties dėl pavadinimo naudojimo, pasidalinkite, prašau  smile.gif

na mano klega
pavadino savo veikla


PVZ: susikure logotipa ir pavadinima nors dirba su veikla

Atsakyti
na mano klega
pavadino savo veikla
PVZ: susikure logotipa ir pavadinima nors dirba su veikla
[/quote]

O nežinote, ar tą pavadinimą reikėjo kur nors registruoti ar pan.?
Nes jei neregistruoji, tai gaunasi, kad bet kada gali įsisteigti koks UAB'as tokiu pačiu pavadinimu g.gif
Vienas iš būdų, tai turbūt būtų pavadinimo kaip prekinio ženklo registravimas, tačiau Valstybinis patentų biuras man atsakė, kad prekinį ženklą užregistruoja vidutiniškai per 10 mėnesių blink.gif

Tai va, galvoju paklausiu, gal kas jau turite patirties su tais pavadinimais - ar registruojate juos kur nors, ar ne - tiesiog naudojate ir tiek?

Beje, dėl PSD, tai nebūtinai 2 vaikučius reikia auginti. Jei augini bent 1 vaiką iki 8 metų, o tavo antra pusė dirba pagal Darbo sutartį, tuomet valstybė moka už tave PSD. Man taip paaiškino tiek Sodra, tiek VMI. Tik patarė pasiskambinti arba nuvažiuoti į ligonių kasas ir pasitikslinti, ar tikrai jie žino apie tai, kad augini vaiką ir kad valstybė už tave moka.

Atsakyti
QUOTE(Vaičiačiaku @ 2011 05 27, 10:24)
Beje, dėl PSD, tai nebūtinai  2 vaikučius reikia auginti. Jei augini bent 1 vaiką iki 8 metų, o tavo antra pusė dirba pagal Darbo sutartį, tuomet valstybė moka už tave PSD.


Tokiu atveju neprivalo dirbti net antra puse, tu esi draudziama automatiskai. Bet jei turi vaiku ir ta proga esi draudziama, taciau sumastai uzsiimti individualia veikla, privalai sumoketi ir tuos kasmenesinius 72 litus doh.gif Va cia ir atsiranda dvigubas draudimas...

Jus man geriau pasakykit, ar priklauso socialine pasalpa, jei dirbi individualiai, t. y. ne pagal darbo sutarti. Na jei kiekvienam seimos nariui neisiena tie 350 ar 315 Lt? Ar tu ne zmogus, jei sutarties neturi schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2011 05 28, 16:45)
Jus man geriau pasakykit, ar priklauso socialine pasalpa, jei dirbi individualiai, t. y. ne pagal darbo sutarti. Na jei kiekvienam seimos nariui neisiena tie 350 ar 315 Lt? Ar tu ne zmogus, jei sutarties neturi schmoll.gif

Jei dirbi individualiai, tai jie sunkiai mato pajamas, tik metų gale, kai pateiki deklaraciją. Ir kas įdomiausia, pajamas jie skaičiuoja pagal pajamas, o ne pagal pelną. taigi, jei deklaracijoj parašysi, kad turėjau pajamų (pvz.) 10 000, o leidžiamų atskaitymų, sakykim, 9 000, tai tavo pajamos bus ne 1000 pelno, o visi 10 000. Soc rūpyboj sako, jog jiem sodra taip duomenis duoda. Čia aš apie veiklą pagal pažymą. Kaip su verslo liudijimu nežinau.
Atsakyti
Laba diena, mergaites hi.gif
Neseniai pradėjau individualią veiklą -prekiaujudėvėtais rūbeliais parduotuvėje. Niekaip nesusigaudau su apskaitos žurnalu - naujuoju, o jau reiktų užsipildyt.
Ar ten ir pajamos ir išlaidos paeiliui rašomos ar skirtinguose puslapiuose? bet ten kur išlaidos - tuščios grafos, tipo kaip reikia, taip ir užsipildai, o sumas kur rašyt?
Nors pradėjau blaškytis - jei didžiąją dalį rūbų gaučiau be dokumentų, tai gal geriau pasirinkti, kad išlaidos 30% ir nekaupti tų popierių . Gal kažkas užsiima panašia veikla ir ką patartų?
Ir jei viską teisingai supratau, tai išsiėmiau pažymą, dirbu metus ir tada susimoku visokius mokesčius? Turiu 2 vaikus iki 18m.
Labai ačiū už bet kokius patarimus
Atsakyti
gal kam pravers straipsnis.

http://www.alfa.lt/s...11-06-01_12-18/
Atsakyti