Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(scorpionea @ 2011 05 13, 14:45)
Dar klausimelis: kaip suprast kokiu principu reik vest apskaita: kaupimo ar pinigu? Gal kas galetu paaiskint sita dalyka.

Aciu is anksto


Jei vedi apskaitą kaupimo principu, tai reiškia, kad pajamų gavimo momentu pripažįstama sąskaitos išrašymo data (nors pinigus gausi gal tik kitais metais, o gal ir išvis negausi, jei, pvz., skolininkas bankrutuos). Taigi išrašyta sąskaita tuojau pat įtraukiama į žurnalą.
Pinigų principas reiškia, kad pajamų gavimo momentu pripažįstama diena, kai pinigai realiai "įkrito" į sąskaitą. Vadinasi, sąskaitą įtrauksi į žurnalą tik tada, kai turėsi pinigus.
Atsakyti
QUOTE(vovere16 @ 2011 05 16, 09:22)
Sveikos. Nu zodziu supratau, kad jau nieko nesupratau blink.gif Vyras noretu vykdyti IV vien tik todel, kad neisbrauktu is DB. Kazin kaip cia geriau padarius, kad butu pigiausia ir imoka minimali ir neturet daug reikalu?

kiek aš domėjausi tai geriausias ir pigiausias varijantas verslo liudijimas. ji gali issipirkti tik tada kai reikia. (pvz kad ir 3 dienom) kolkas pigesnio varijanto neradau. nebent IV veikla butu apmokestinama 5proc.. nes man dabar kai apmokestino 15 proc. tai nieko gero nesigavo verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(NeringaJ @ 2011 05 17, 10:26)
kiek aš domėjausi tai geriausias ir pigiausias varijantas verslo liudijimas. ji gali issipirkti tik tada kai reikia. (pvz kad ir 3 dienom) kolkas pigesnio varijanto neradau. nebent IV veikla butu apmokestinama 5proc.. nes man dabar kai apmokestino 15 proc. tai nieko gero nesigavo  verysad.gif

bet tai dabar gi penki buvo apmokestinta unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2011 05 17, 15:20)
bet tai dabar gi penki buvo apmokestinta  unsure.gif

kai buvau VMI deklaruoti pjamas tai sake 5 proc. apmokestinama tik tokia veikla kur nesvarbi ir man (projektavimas) apmokestino 15 proc. nes kai 5 proc vede iskart mete klaida. bendradarbis apmokestino 5 proc, tai gavo laiska primoketi. taip kad nelabai eina suprast kas ir kaip. g.gif
radau
Apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių metų mokestinių laikotarpių individualios veiklos pajamas, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos ir pajamas ir vertybinių popierių (įskaitant pajamas iš išvestinių finansinių priemonių), joms taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas.
Pajamoms iš laisvųjų profesijų veiklos ir pajamoms ir vertybinių popierių (įskaitant pajamas iš išvestinių finansinių priemonių) taikomas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas.
Pajamų mokestis mokamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų ar uždirbtų individualios veiklos pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus.
[FONT=Arial]
1.4. GPMĮ 2 str. papildytas 35 dalimi. Pateiktas sąvokos ,,laisvoji profesija“ apibrėžimas. Laisvoji profesija – profesija, kuria reikiamą kvalifikaciją turintys gyventojai verčiasi asmeniškai, atsakingai ir profesiniu atžvilgiu nepriklausomai, teikdami intelektines paslaugas klientams ir visuomenei, įskaitant teisinę (advokato, advokato padėjėjo, notaro, notaro padėjėjo, antstolio, antstolio padėjėjo, konsultanto teisiniais klausimais ir kita teisinė veikla), apskaitininko, auditoriaus, buhalterio, lobisto, finansų konsultanto, mokesčių konsultanto, architekto, inžinieriaus, dizainerio, gydytojo, psichologo, žurnalisto, maklerio, brokerio ir panašią veiklą. Atsižvelgiant į GPMĮ 6 straipsnio pakeitimą, pajamos iš laisvųjų profesijų veiklos apmokestinamos – 15 proc. pajamų mokesčio tarifu. Šioms individualios veiklos pajamoms 5 proc. pajamų mokesčio tarifas netaikomas.
[I]

vadinasi jei prekiauji turguj ar remontuoji butus, namus mano supratimu tada 5 proc. gal kas mane pataisys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo NeringaJ: 17 gegužės 2011 - 18:49
siuvimui aš penkis mokėjau , deklaravus skambinau į vmi dėl visa pikta , ad sutikrintų ar viskas gerai, sakė viskas gerai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2011 05 16, 20:00)
Jei vedi apskaitą kaupimo principu, tai reiškia, kad pajamų gavimo momentu pripažįstama sąskaitos išrašymo data (nors pinigus gausi gal tik kitais metais, o gal ir išvis negausi, jei, pvz., skolininkas bankrutuos). Taigi išrašyta sąskaita tuojau pat įtraukiama į žurnalą.
Pinigų principas reiškia, kad pajamų gavimo momentu pripažįstama diena, kai pinigai realiai "įkrito" į sąskaitą. Vadinasi, sąskaitą įtrauksi į žurnalą tik tada, kai turėsi pinigus.


Aciu, saulala 4u.gif
Papildyta:
Gal kas galetu pasufleruoti nuo ko pradeti norint pradet IV? (VMI, sodra..). Kur is pradziu eit i Sodra ar VMI ar i Registra? Kokiu dokumentu reik? Kokius dokumentus nest Sodrai? Aciu jei kas atsakys.
Papildyta:
Ir dar, ar galima IV registruot internetu?
Atsakyti
QUOTE(scorpionea @ 2011 05 17, 21:27)
Gal kas galetu pasufleruoti nuo ko pradeti norint pradet IV? (VMI, sodra..). Kur is pradziu eit i Sodra ar VMI ar i Registra? Kokiu dokumentu reik? Kokius dokumentus nest Sodrai? Aciu jei kas atsakys.
Papildyta:
Ir dar, ar galima IV registruot internetu?

Pradedant individualią veiklą į Sodrą išvis nereikia eiti. Reikia išsiimti individualios veiklos pažymą, kurią išduoda VMI. Ją galima užsisakyti ir internetu, tačiau vis tiek originalą reikės pasiimti iš VMI. Tam turėtų pakakti asmens dokumento.
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2011 05 17, 20:56)
Pradedant individualią veiklą į Sodrą išvis nereikia eiti. Reikia išsiimti individualios veiklos pažymą, kurią išduoda VMI. Ją galima užsisakyti ir internetu, tačiau vis tiek originalą reikės pasiimti iš VMI. Tam turėtų pakakti asmens dokumento.


Aciu,
o cia viskas ka reik pasidaryt? O kaip ten su apskaitos zurnalais?
Atsakyti
QUOTE(scorpionea @ 2011 05 17, 22:02)
Aciu,
o cia viskas ka reik pasidaryt? O kaip ten su apskaitos zurnalais?

Pradžiai tiek. Kai išsiimsit pažymą ir pradėsit veiklą, reikės pildyti apskaitos žurnalą (berods nebūtina popierinį, galima ir kompiuteryje), išrašinėti kvitus ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2011 05 17, 21:09)
Pradžiai tiek. Kai išsiimsit pažymą ir pradėsit veiklą, reikės pildyti apskaitos žurnalą (berods nebūtina popierinį, galima ir kompiuteryje), išrašinėti kvitus ir pan.


O kaip jis turetu atrodyt ir kaip pildyt turetu vmi, atsiimant pazyma paiiskint, ar nebutinai? Gal kas turi koki pavyzdi to apskaitos zurnalo bei israsomu kvitu (kas tame kvite turetu atsispindeti?). O lygiagreciai su kvitais galima ir PVM Saskaitas-Fakturas ar be PVM Saskaitas-Fakturas israsinet?
Papildyta:
Dar iskilo toks klausimas, ziuriu forma FR0792, veiklos rusys. Toje formoje yra tik 4 laukai veiklos rusims irasyt. O jeigu pas mane yra pvz. kokios 9rusys, tai kur pildyt?
Atsakyti
Sveikos,vaje vaje atrodo buvo viskas aisku,bet klausimu vis iskyla g.gif

Dirbu su individualios veiklos pazyma ar man priklauso gydimas poliklinikose?kitos medicinines paslaugos?


P.S.siulyciau atskira temute susikurt bendraminciuose kur plepetumem apie rupimus klausimus,susipazintumem,galbut iskilus klausimam-patartumem viena kitai blush2.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Neringuliaa @ 2011 05 25, 12:03)
Dirbu su individualios veiklos pazyma ar man priklauso gydimas poliklinikose?kitos medicinines paslaugos?

Jei mokate kas mėnesį PSD, tai priklauso.
Atsakyti