Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(gytutis @ 2005 08 05, 13:46)
Kelių 0,48 proc.
O issiemus individualios veiklos liudijima gali tipo samdyti tokius pacius su liudijimais. T.y. kooperuotis ir dirbti. Jie mokescius susimoka patys ir jei suinteresuoti tuo, tai dirbs daug geriau, nei samdomi darbuotojai, kurie dirba bile kaip (jei is viso dirba), tu jiems moki alga, mokescius uz juos, o jie tik tau i burna ziuri ir skaiciuoja kiek tu uzdirbi (t.y. kiek jie vargsiukai vergai tau pelno prinesa). aggressive.gif

nieko nesuprantu schmoll.gif mokesčių inspekcijoje man pasakė kad užsiimant ind.veikla galima samdyti žmones ta pačia tvarka kaip ir ind.įmonėje,t.y.pagal darbo sutartį.
Tai kaip yra ištikrųjų, ar kas nors jau su tuo susidūrėte g.gif
Atsakyti
QUOTE(naminukas @ 2005 11 28, 10:28)
nieko nesuprantu schmoll.gif mokesčių inspekcijoje man pasakė kad užsiimant ind.veikla galima samdyti žmones ta pačia tvarka kaip ir ind.įmonėje,t.y.pagal darbo sutartį.
Tai kaip yra ištikrųjų, ar kas nors jau su tuo susidūrėte g.gif

Manau, kad galima, kodėl ne?? Kad samdyti darbuotojus, net nebūtina užsiimti individualia veikla, niekas nedraudžia to daryti fiziniams asmenims. Žinau, kad žmonės įdarbina aukles, vairuotojus su darbo sutartimis.
Tik tada tampi darbdaviu ir turi mokėti mokesčius už darbuotojus, nešti visokias ataskaitas deklaracijas ir t.t.
Atsakyti
O gal kas žinot kiek kainuoja individualios įm. ir kiek UABo įsteigimas?
Atsakyti
"Steigimas" kainuoja nuo 200 iki 500Lt biggrin.gif , o UAB'o įstatinis kapitalas nemažiau kaip 10 000Lt, Individualios įmonės - neturi įstatinio kapitalo, bet IĮ savininkas už įmonės įsipareigojimus atsako visu savo turtu, t.y. iš jo gali atimti kreditoriai įmonės bankroto atveju visą turtą kuris yra registruotas ne tik įmonės bet ir pačio savininko vardu, UAB'e atsakai tik tuo 10 tūkstančių.
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2005 12 07, 20:52)
"Steigimas" kainuoja nuo 200 iki 500Lt  biggrin.gif , o UAB'o įstatinis kapitalas nemažiau kaip 10 000Lt, Individualios įmonės - neturi įstatinio kapitalo, bet IĮ savininkas už įmonės įsipareigojimus atsako visu savo turtu, t.y. iš jo gali atimti kreditoriai įmonės bankroto atveju visą turtą kuris yra registruotas ne tik įmonės bet ir pačio savininko vardu, UAB'e atsakai tik tuo 10 tūkstančių.

Prieš tris metus įmonei, kuri tvarkė visus UAB steigimo reikalus (rašė dokumentus, lakstė pas notarą, į registrų centrą ir t.t.) sumokėjom apie 2000Lt (įskaitant mokesčius notarui, registrų centrui, antspaudo gamybai ir t.t.). Ir aišku 10000Lt įstatinis kapitalas.
Atsakyti
Bet paskui juk gali tuo 10 000 disponuoti? Juk nėra tie pinigai neliečiama suma?
Atsakyti
QUOTE(kaguelo @ 2005 12 08, 19:49)
Bet paskui juk gali tuo 10 000 disponuoti? Juk nėra tie pinigai neliečiama suma?

Taip, gali disponuoti, bet prieš registraciją turi banke atsidaryti sąskaitą ir į ją įnešti tuos pinigus. O paskui įregistravus įmonę, eini į banką ir keiti sąskaitos tipą ar kažkaip panašiai. Po registracijos tie 10K tampa įmonės nuosavybe.
Atsakyti
Gavau pasiulyma pasirasyti autorine sutarti. Ne is savo buvusios darbovietes.
Apie autorine nieko nezinau, todel butu idomu, jei kas parasytu kokie +/- tu sutarciu.
Atsakyti
mazesni mokesciai - 15 proc. nuo sumos
Atsakyti
Aiškiai išdėstyti šalių įsipareigojimai- ką turi padaryt tu, ką tavo darbdavys, mažesnis pelno mokestis, galimybė dalį darbo atlikt nelegaliai mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikutės smile.gif
Mano vyras dabar dirba pagal autorines sutartis. Vaikelį paauginus noriu dirbti kartu smile.gif Dabar jis negali manęs samdyti,kaip darbuotojo ax.gif Ir iškilo poreikis klientams išrašinėti sąskaitas faktūras g.gif
Vyras buvo nuvažiavęs į "Verslo konsultavimo centrą",tik kad ten jam nelabai išsamiai paaiškino skirtumus tarp tų veiklų. O apie patarimus nėra ką ir kalbėti verysad.gif
Gal kas iš jūsų esat susidurūsi su šiais reikalais? Ką vertėtų pasirinkti? Kokie pliusai ir minusai tarp uabo, individualios veiklos ir t.t.... g.gif
Mes dabar neturim didelių pinigėlių,kuriuos galėtumėm investuoti į steigimą verysad.gif Norim pradėti verslą be didelių investicijų ir su minimalia rizika g.gif
Ačiū už patarimus 4u.gif
P.S.:Mano vyras kuria interneto svetaines,o aš jam būčiau( ir esu) ir administratorė ir t.t.
Atsakyti
Turėjau individualią įmonę, vykdžiau ir individualią veiklą. Ir vienu ir kitu atveju galima išrašyti sąskaitas faktūras ir samdyti darbuotojus. Tik individuali įmonė šiek tiek sudėtingiau su registravimu, apskaita ir mokesčiais (visgi, IĮ jau juridinis asmuo), jei nelabai ką toje srityje išmanote reikėtų buhalterę samdyti. Individuali veikla daaaaug paprasčiau. www.tax.lt forume rasite daug naudingos informacijos įvairiais klausimais. Sėkmės versle smile.gif
Atsakyti