Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Gal ir man kas nors padės blush2.gif
Jeigu įregistruoju individualią veiklą su pažyma,galiu iškarto pradėti dirbti?
Prekiausiu drabužiais ,tai man būtinas kasos aparatas? Jeigu taip ar aš būtinai jį turiu pirkti naują,ar galiu naudotis senu,kurį turiu iš senos įmonės? Ar kasos aparatas turi būti oficialiai nupirktas,kažkaip įregistruotas? g.gif
Dar klausimas:rubus pirksiu ne vienetais,o kilogramais iš užsienio,o pardavinėsiu vienetais,kaip turiu fiksuoti išlaidas, iš karto visus kg nurašyti į išlaidas,liks aišku likutis ,kurio neparduosiu,kaip jį parodyti?Ar niekas į tokius dalykus nesigilina? ax.gif
Ar nuomuojamos patalpos neturi kažkokių specifinių reikalavimų(priešgaisrinė,darbų sauga...) g.gif
Ar metu gale pildoma deklaracija yra sudėtinga? Ar sugebėsiu pati vest apskaitą?ar reikia samdytis buhalterį? 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Kas nusimanot II mokesciuose? Gal galit paaiskint zmoniskai:
1. Ar II savininkas gali save idarbinti pagal DS?
2. Kokius mokescius jis tada tures moketi kaip dirbantis pagal DS?
3. Kokius dar mokescius reikes moketi (pelno, pajamu, 72 Lt?).

Nifiga nesuprantu, sodroj skaiciau, tai visai susipainiojau. Gal kas padesit?
Atsakyti
QUOTE(pince @ 2011 03 02, 22:51)
Gal ir man kas nors padės blush2.gif
Jeigu įregistruoju individualią veiklą su pažyma,galiu iškarto pradėti dirbti?Prekiausiu drabužiais ,tai man būtinas kasos aparatas? Jeigu taip ar aš būtinai jį turiu pirkti naują,ar galiu naudotis senu,kurį turiu iš senos įmonės? Ar kasos aparatas turi būti oficialiai nupirktas,kažkaip įregistruotas? g.gif
Dar klausimas:rubus pirksiu ne vienetais,o kilogramais iš užsienio,o pardavinėsiu vienetais,kaip turiu fiksuoti išlaidas, iš karto visus kg nurašyti į išlaidas,liks aišku likutis ,kurio neparduosiu,kaip jį parodyti?Ar niekas į tokius dalykus nesigilina? ax.gif
Ar nuomuojamos patalpos neturi kažkokių specifinių reikalavimų(priešgaisrinė,darbų sauga...) g.gif
Ar metu gale pildoma deklaracija yra sudėtinga? Ar sugebėsiu pati vest apskaitą?ar reikia samdytis buhalterį? 4u.gif  4u.gif  4u.gif

apie šitus štai ką iškasiau :
gali iškart pradėt dirbt,tai tikrai,netgi jei tu pažymą pasiimsi po kelių dienų,betjau turėsi duomenis-registracijos numerį ir kt duomenis-jau gali vykdyt veiklą
Kasos ap.nebūtinas,gali išrašinėti pinigų paėmimo čekius.jei naudoji kasos aparatą-jį turi užregistruoti VMI.Jo aptarnavimo,įsigijimo ir kt mokesčius,jei tokių yra, gali gale metų nurašyt į išlaidas.O naujas ar naudotas,reikšmės neturi,svarbu priregistruot tavo veiklai

dėl nurašymo-paieškok nete galbūt tax.lt,nepamenu jau,apie tai rašė kažkas plačiau,o gal ir šiame forume... g.gif sklerozė jau man nuo informacijos rinkimo ax.gif Bet gilinasi ,reiks kažkaip formint viską,paieškok info pati

Kadangi patalpos nuomojamos,jose privalo būti gesintuvas,atsarginis išėjimas ir kt nurodomieji ženklai,pildyt turi darbų sdaugos žurnalą,dar kažkas yra,patalpos būtinai turi atitikti priešgaisrinės saugos reikalavimus.darbų sauga-irgi reikalinga,gali higienos pažymėjimo pareikalaut,priklausomai nuo veiklos rūšies

Atsakyti
Sveikutės, gal žinosite kartais:

noriu prekiauti internetu pagal skelbimą per www.skelbiu.lt ,

ir dar stoviu Darbo bržoje, tai gal galiu gauti kokią nors subsidiją.

Kokią veiklą 5 mėnesiams geriau forminti: ar pagal verslo liudijimą ar geriau pagal pažymą ?

Dėkui už info 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulyte525: 20 kovo 2011 - 12:59
QUOTE(vaidicita @ 2011 02 28, 19:49)
gal kas gali pasakyt prekiaujant internetu kai zmogus sumoka internetu jam reikia israsyt saskaita faktura ar galima rasyt ir pinigu priemimo kvita? ar pinigu priemimo kvitas rasosi tik kai sumoka grynais?
as galvoju gakl reiktu taip:
1) kai moka grynais rasai saskaita ir pinigu priemimo kvita
2) kai per banka tik saskaita?

ar ne? ar galima ivairiai? ar galima visada rasyt tik kvita arba tik saskaita?

nes raso tai taip:
Gyventojas, besiverčiantis individualia veikla (išskyrus notarus, antstolius ir advokatus), privalo išduoti prekių arba paslaugų pirkėjams (toliau vadinama – pirkėjas) vieną iš toliau nurodytų apskaitos dokumentų: prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą, sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą, kasos aparato kvitą.


Aš rašau tik sąskaitą faktūrą, kad ir kaip klientas mokėtų.
Atsakyti
QUOTE(Vajone @ 2011 03 20, 22:37)
Aš rašau tik sąskaitą faktūrą, kad ir kaip klientas mokėtų.


as issiaiskinau kiek supratau kad galima rasyt arba tik SF arba tik prekiu (paslaugu) pirkimo pardavimo kvita ka as ir dariau , bet buvau suabejojus ar to uztenka 4u.gif
Atsakyti
sveikos

klausimas :
koks buvo mokamas darbdavio proc. nuo darbuotojo algos soc.draudimui per 2010m. , iki 2011m. pradzios? blush2.gif
aciuuu labai 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, naršiau, ieškojau visur,bet atsakymo teip ir neradau. Dirbu valstybiniam darbe , moku visus mokesčius.
Noriu papildomai iregisttruot verslo liudijimą pgl.60 Nr- vaiku, paaugliu mokymas. Ar reikės man papildomai moket sodrai ir pajamu mokesti, ar ne? As viena dar vaika auginu, tai dar 50 procentu priklauso lyg... g.gif nebesurantu nieko...
Kas išmano, padėkit, nesuprantu aš, kvaiša, tos skaičiuokles... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Netikėta: 29 kovo 2011 - 17:25
QUOTE(rainiukas @ 2010 06 18, 09:32)
bet jei savo imoneje gaus pajamu ir tuos pinigelius issiims savo reikmems, t.y. kaip atlyginima, sodrai reikes susimoketi. As taip supratau per zinias vakar g.gif



bet jei veikla stabdoma, tai iš kur gaus įmonė pinigėlių ? Jei įmonė vėl vykdys veiklą, tai vėl reikės Sodrai mokėt smile.gif
Papildyta:
QUOTE(silagele @ 2011 03 22, 14:57)
sveikos

klausimas :
koks buvo mokamas darbdavio proc. nuo darbuotojo algos soc.draudimui per 2010m. , iki 2011m. pradzios?  blush2.gif
aciuuu labai  4u.gif



30,98 proc moka darbdavys
Papildyta:
QUOTE(rainiukas @ 2011 03 05, 11:10)
Kas nusimanot II mokesciuose? Gal galit paaiskint zmoniskai:
1. Ar II savininkas gali save idarbinti pagal DS?
2. Kokius mokescius jis tada tures moketi kaip dirbantis pagal DS?
3. Kokius dar mokescius reikes moketi (pelno, pajamu, 72 Lt?).

Nifiga nesuprantu, sodroj skaiciau, tai visai susipainiojau. Gal kas padesit?



1. IĮ savininkas negali šsidarbint pagal DS savo įmonėje.
2. -
3. Sodrai 72 Lt ( jei neišiminės pinigėlių sau), pelno mokestis mažoms įmonėms 5 proc .

gal dar kas ką papildys
ax.gif
Atsakyti
Labas,ar teisingai suprantu,kad pajamu-islaidu zurnale rasomos visos sumos,kurios yra gautos ar isleistos ,o kvitu knygelej,tai cia kaip cekis,jei zmogus praso galima rasyti ar ne ? 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo delfinarija: 01 balandžio 2011 - 14:51
QUOTE(antrakartmamyte @ 2011 03 30, 11:30)
bet jei veikla stabdoma, tai iš kur gaus įmonė pinigėlių ? Jei įmonė vėl vykdys veiklą, tai vėl reikės Sodrai mokėt  smile.gif
Papildyta:
30,98 proc moka darbdavys
Papildyta:
1. IĮ savininkas negali šsidarbint pagal DS savo įmonėje.
2. -
3. Sodrai 72 Lt ( jei neišiminės pinigėlių sau), pelno mokestis mažoms įmonėms 5 proc .

gal dar kas ką papildys
ax.gif



Keiskit kuo greičiau savo IĮ į UAB ir nebeliks jokių klausimų ir marazmiškų mokestinių sistemų, kurių neina suprast.
Atsakyti
Sveiki, noriu paklausti ar i verslo liudijimą galima irašyti daugiau nei 2 asmenis? Jei mano verčasi veikla pg verslo liudijimą, ar jie galėtu irašyti ir mane i liudijimą?
Atsakyti