Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

Šiandien perskaičiau straipsnį "Mažylio" žurnale, tai likau šokiruota... Aprašomos trys realios situacijos. Moterys vykdė individualią veiklą ne pilnus metus: viena pasibaigus vaiko priežiūros atostogoms, kita pasibaigus dekretui (į VPA nėjo), trečia kelis mėnesius VPA metu. Rezultate, nepriklausomai nuo to, kada buvo gautos pajamos, Sodra jas padalino ant visų metų. Tarkim mama gavo pajamų lapkričio ir gruodžio mėn, kai VPA jau buvo pasibaigusios, o Sodra jas padalino ant 12 mėnesių ir gavosi, kad mamytė turėjo pajamų visus metus, todėl turi grąžinti pašalpos "permoką" blink.gif Nei vienu atveju Sodra nesigilino į dokumentus, įrodančius, kad pajamos buvo gautos ne "atostogų" metu. Pasirodo, yra kažkokios Sodros taisyklės, leidžiančios taip priskirti pajamas. Šiuo metu kilę ginčai jau yra pasiekę teismus.

Taigi nusiteikiau, kad ir manęs laukia bylinėjimasis su Sodra, kadangi mano situacija identiška: sausio-vasario mėn dar vykdžiau veiklą, o nuo kovo išėjau į dekretą. Veiklos nenutraukiau, nes man Sodroj pasakė, kad nereikia (aišku teisme tai nebus argumentas), be to, nemačiau tam reikalo, nes žinojau, kad pajamų negausiu ir perskaičiau krūvą teisės aktų, kuriuose neradau užuominų, kad būtų tam būtinybė. Akivaizdu, kad tų "mistinių" Sodros taisyklių man nepasitaikė užtikti.


Jei kam aktualu, brūkštelkit į AŽ, galėsiu persiųsti skenuotą straipsnį.
Atsakyti
Killing, šitą dalyką sužinojau, kai vyras pradėjo tvarkytis savo pašalpos reikalus (jis išėjo vaiko priežiūros atostogų). Kadangi SAV pranešimų teikimą užvilkinom, tai išėjo taip, kad individualios veiklos pajamos į pašalpos skaičiavimą nepateko. Aš buvau praleidusi pro akis du faktus: 1) paskutinis mėnuo, patenkantis į laikotarpį, pagal kurį skaičiuojama pašalpą, yra ne mėnuo prieš išeinant atostogų, bet dar ankstesnis mėnuo 2) išėjimo į VPA diena laikoma ne reali prašymo ir kitų dokumentų Sodrai pateikimo diena, bet darbdavio įsakymo išdavimo diena (mūsų atveju susidarė net 2 mėn skirtumas).

Atleiskit, kad išsiplėčiau, bet pamaniau, gal kam nors tai gali būti aktualu. Beje, prie to pačio: SAV nebūtina teikti kas mėnesį (nors teoriškai privalu, bet praktiškai Sodrai jokio skirtumo). Tačiau nurodoma suma negali būti didesnė nei maždaug 4000 lt (tikslaus skaičiaus nebeatsimenu).

Taigi, apie ką aš čia?
Ai, prisiminiau. Esmė ta, kad į vyro pašalpą nebuvo įtrauktos IV pajamos. Ir po kažkelinto kryžiaus žygio į Sodrą paaiškėjo, kad kai jis 2011 m. deklaruos pajamas ir susimokės VSD, pašalpa bus perskaičiuota. T.y. tada bus į skaičiavimą įtrauktos ir IV pajamos. Tąsyk apsidžiaugiau, kad vis dėlto neveltui šitą "maklę" prasukom ir net nepagalvojau, kad kai kuriais atvejais taigali būti ir nenaudinga...
Atsakyti
Kreipiuosi cia, gal zinot ir atsakysite wink.gif

Turint verslo liudijima ar galima savo rankdarbius siusti i kita LT miesta, jei liudijime parasyta prie veiklos vykdymo teritoja - neribojant veiklos teritorijos. g.gif
Atsakyti
sveikos,
vyras turejo IV masinu remontas,bet tik 1.5men,paskui istojo i DB.mokejo tik PSD 72lt,kitu mokesciu dar nemokejo-
noriu paklaust,ar i islaidas reikia irasyti 72lt(sveikatos draudimas)?dabar skaiciuoju pajamas ir islaidas.o kaip zinot kiek reikia sumoket Sodrai?ar reikia nueit pasiklaust kiek reikia sumoket.
esam tureje IV 2006me,metus laiko.tai mokedavo po 158lt i men,bet tada ir pajamu turejo didesniu bei islaidu buvo.gal galit padet?aciu
Atsakyti
QUOTE(pardavieja @ 2011 01 26, 00:35)
Jei yra  2 vaikai iki 18 metų, ir nedirbi niekur, PSD nereikia mokėt visai. Tik nieko nežinau kaip su tais pristatymais į ligonių kasas,  ar jie mato automatiškai, ar reikia nuvažiuot. Jei dirbsitt su veikla, nereikės mokėti kas mėnesį, tik gale metų nuo pusės pelno 9 proc. Nebent dabar vėl ką nors pakeitė, nors dar negirdėjau nieko.



buvau Sodroj-atsakymas-kad ir 5 vaikai (išskyrus kai vaikas iki 3 metų),tuos 72 lt reik mokėt jei niekur kitur nedirbi,tipo-neturi reikšmės vaikų skaičius ir amžius
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2011 02 08, 17:35)
buvau Sodroj-atsakymas-kad ir 5 vaikai (išskyrus kai vaikas iki 3 metų),tuos 72 lt reik mokėt jei niekur kitur nedirbi,tipo-neturi reikšmės vaikų skaičius ir amžius

čia naujiena tai tikrai g.gif , nes mano žiniomis, kad jei turi 2 vaikus ir daugiau tai tikrai nereikia mokėti tų 72lt, moki tik 9 proc nuo pusė pelno g.gif , tikrai naujiena unsure.gif

aš randu tokią info

Apdraustaisiais privalomuoju sveikatos draudimu laikomi:

• asasmenys, kurie patys moka arba už kuriuos Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo nustatyta tvarka mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos;

valstvalstybės lėšomis draudžiami asmenys (darbingo amžiaus asmenys, užsiregistravę darbo biržoje, moterys, kurioms įstatymų nustatyta tvarka suteiktos nėštumo ir gimdymo atostogos, vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau vaikų iki jų pilnametystės, asmenys, gaunantys Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją, asmenys iki 18 metų, dieninių skyrių studentai, valstybės remiami asmenys, gaunantys socialinę pašalpą ir kt. asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 6 straipsnio 4 dalyje).
http://www.urm.lt/index.php?-909156598
Atsakyti
protingos moteriskes, pasakykit man, besiblaskanciai biggrin.gif

esu iregistravus individualia veikla.

Noriu eiti pas gydytojus, seimos, paskui pas onkologa ir kt. ar man priklauso nemokama sveikatos prieziura ir gydymas?
pagal viska tai taip.... nes auginu ir dama dar 3,5 m. g.gif

daugiau niekur nedirbu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rudaakė: 09 vasario 2011 - 14:59
QUOTE(Rudaakė @ 2011 02 09, 14:58)
protingos moteriskes, pasakykit man, besiblaskanciai  biggrin.gif

esu iregistravus individualia veikla.

Noriu eiti pas gydytojus, seimos, paskui pas onkologa ir kt.  ar man priklauso nemokama sveikatos prieziura ir gydymas?
pagal viska tai taip.... nes auginu ir dama dar 3,5 m.  g.gif

daugiau niekur nedirbu.


Kreipkis į teritorinės ligonių kasos atstovus savo mieste smile.gif ir sutvarkys, kad gydymas iki kol vaikui sukaks 8 metai, bus nemokamai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Artulia @ 2011 02 10, 19:27)
Kreipkis į teritorinės ligonių kasos atstovus savo mieste smile.gif  ir sutvarkys, kad  gydymas iki kol vaikui sukaks 8 metai, bus nemokamai thumbup.gif

Tai kad ne. As pati vaika turiu 3,5 metu su Sodra kalbejau, tai sake kad nera lengvatos. Reiks ir man i TLK pasiskambinti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Viotinola @ 2011 02 10, 21:22)
Tai kad ne. As pati vaika turiu 3,5 metu su Sodra kalbejau, tai sake kad nera lengvatos. Reiks ir man i TLK pasiskambinti  g.gif

4u.gif Tiesiog pasiimk gimimo liudijima, savo pasa ir eik i logoniu kasas, sutvarkys ir viskas wink.gif O Sodra pati nebezino, ka ten veikia. 4u.gif As ta pacia minute nuejau sutvarke ir uz pusvalandzio pas gydytojos nemokamai wink.gif 4u.gif O mokesciu inspekcijoje puse personalo man irodinejo , kad esu drausta del vaiko 4u.gif
Atsakyti
Sveiki,norėčiau atsidaryti mažą krautuvėlę,dirbčiau pati,prekes pirkčiau iš ES,nuomuočiau patalpas blush2.gif ,kokią veiklą man labiau apsimoka registruoti: individualią įmonę,dirbti pagal verslo liudijimą(ar išvis galima g.gif ) ,o gal UAB, ar individuali veikla ax.gif
Labai lauksiu patarimų 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pince: 11 vasario 2011 - 19:48
QUOTE(Viotinola @ 2011 02 10, 23:22)
Tai kad ne. As pati vaika turiu 3,5 metu su Sodra kalbejau, tai sake kad nera lengvatos. Reiks ir man i TLK pasiskambinti  g.gif

man irgi sodra sake,kad nei jokiu lengvatu nera g.gif
Atsakyti