Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

o man lyg sake 38 proc.tai cia matyt jau su PSD? 4u.gif na reikes eit klaust is naujo blush2.gif
Atsakyti
na ar kas jau bandet gilintis kaip skaiciuosim uz 2010 m savo pinigelius kuriuos turesim atiduot valstybei?
is pradziu radau stai toki skaiciavima:

VSD - puse apmokestinamu pajamu dauginam is 28.5%
PSD puse apmokestinamu pajamu daugiam is 9%
GPM 15% nuo apmokestinamu pajamu

dabar gi jau randu kad 5% nuo apmokestinamu pajamu , o tai VSD ir PSD tada taip kaip parasiau?

ir dar gal kas zino: as savo imokas PSD ir GPM kai mokejau uz 2009 m itraukiau i leidziamus atskaitymus 2010-aisiais metais, nes girdejau kad galima...
o dabar sako kad ka jau siemet sumokesim uz 2010 m tai jau nebebus leidziami atskaitymai?
Atsakyti
QUOTE(vaidicita @ 2011 01 16, 14:46)
na ar kas jau bandet gilintis kaip skaiciuosim uz 2010 m savo pinigelius kuriuos turesim atiduot valstybei?
is pradziu radau stai toki skaiciavima:

VSD - puse apmokestinamu pajamu dauginam is 28.5%
PSD puse apmokestinamu pajamu daugiam is 9%
GPM 15% nuo apmokestinamu pajamu

dabar gi jau randu kad 5% nuo apmokestinamu pajamu , o tai VSD ir PSD tada taip kaip parasiau?

VSD ir PSD taip, kaip parašėt. Tik reikia nepamiršti, kad jeigu vertėtės tik individualia veikla (neturėjot kito darbdavio), tai turėjot mokėti PSD kas mėnesį po 72 Lt. Tai ta sumokėta suma įeina į tuos 9% nuo pusės apmokestinamųjų pajamų ir mokėti reikia tik skirtumą (jei toks susidaro).
O GPM 5% arba 15% - priklauso nuo veiklos, kuria verčiatės, rūšies.
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2011 01 16, 15:46)
VSD ir PSD taip, kaip parašėt. Tik reikia nepamiršti, kad jeigu vertėtės tik individualia veikla (neturėjot kito darbdavio), tai turėjot mokėti PSD kas mėnesį po 72 Lt. Tai ta sumokėta suma įeina į tuos 9% nuo pusės apmokestinamųjų pajamų ir mokėti reikia tik skirtumą (jei toks susidaro).
O GPM 5% arba 15% - priklauso nuo veiklos, kuria verčiatės, rūšies.


OI ACIU, kai kazkas pritaria lengviau pasidaro smile.gif
tai taip del darbo viskas aisku. vyro veikla dirba jis kitur tai 9% PSD
o GPM dabar jau nuo visu apmokestinamuju pajamu mokesim kaip suprantu..
musu el.parduotuve tai man atrodo 5% arne?
nes 15% kiek skaiciau ten pagal profesijas advokatams ir pan bigsmile.gif butu saunu
Atsakyti
QUOTE(vaidicita @ 2011 01 16, 16:14)
* o GPM dabar jau nuo visu apmokestinamuju pajamu mokesim kaip suprantu..
**musu el.parduotuve tai man atrodo 5% arne?
nes 15% kiek skaiciau ten pagal profesijas advokatams ir pan bigsmile.gif butu saunu

* Taip.
** Pananašu, kad jums 5%. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 6 str. 3 d. nurodyta: "Pajamų mokesčio 5 procentų tarifas taikomas individualios veiklos pajamoms, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos ir pajamas iš vertybinių popierių (įskaitant pajamas iš išvestinių finansinių priemonių)."
Atsakyti
sveikos.noriu pasiklausti,ziuriu cia yra turinciu internetines parduotuves.ar bandete pasiimti paskola pradeti verslui?.kokius tenka moketi mokescius,ir ar turint vaika iki 8 metu jus mokat 72 lt privaloma sveikato sdraudima....
Zodziu noriu suzinoti ko tiketis,nes kai noriu gauti info,pradeda sakyti punktais,pagal istatymus ir tada jau pasimetu tarp visu paaiskinimu 4u.gif
Aciu uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
o gal kas gali pasakyt kai mokejot 2010 balandi ar kova PSD ir sodra uz 2009metus ar isitrauket i zurnala kaip leidziamus atskaitymus ir pripliusavot prie bendru islaidu ar ne?
Atsakyti
QUOTE(laurencija @ 2011 01 17, 20:49)
sveikos.noriu pasiklausti,ziuriu cia yra turinciu internetines parduotuves.ar bandete pasiimti paskola pradeti verslui?.kokius tenka moketi mokescius,ir ar turint vaika iki 8 metu jus mokat 72 lt privaloma sveikato sdraudima....
Zodziu noriu suzinoti ko tiketis,nes kai noriu gauti info,pradeda sakyti punktais,pagal istatymus ir tada jau pasimetu tarp visu paaiskinimu 4u.gif
Aciu uz atsakyma 4u.gif

as tik galiu pasakyti, kad jei imsi paskola,tai ja reikes grazinti trigubai ir keturgubai, as manau geriau pataupyti ir be paskolu apseiti, negu po to su galvos skausmu vaikscioti,kaip tuos pinigelius grazinti.
As pvz, norejau atsidaryti individualia veikla, man reikejo daugiau pinigeliu, pradejau vaikscioti po bankus, irgi galvojau paskola imti, bet paskaiciavus,kad man labai jau brangei ta paskola iseitu, tai kelis menesius pataupiau ir va, jau individualia veikla atsidarau
Atsakyti
QUOTE(meile0409 @ 2011 01 20, 17:33)
as tik galiu pasakyti, kad jei imsi paskola,tai ja reikes grazinti trigubai ir keturgubai, as manau geriau pataupyti ir be paskolu apseiti, negu po to su galvos skausmu vaikscioti,kaip tuos pinigelius grazinti.
As pvz, norejau atsidaryti individualia veikla, man reikejo daugiau pinigeliu, pradejau vaikscioti po bankus, irgi galvojau paskola imti, bet paskaiciavus,kad man labai jau brangei ta paskola iseitu, tai kelis menesius pataupiau ir va, jau individualia veikla atsidarau

o kokius mekescius tenka moketi?pas mane yra 3 vaikai,maziausiam tik 4 m,kazka girdejau kad nereikia moketi tu 72lt i privaloma sveikatos draudima,jei augini vaika iki 8m.pas mane internetine parduotuve,bet kai visi pradejo kausinet kur taip esu su tais rubais,kur dar prekiauju,susiduriau su tuo kad visi paciupinet nori,kazi ar apsimoka atidaryt parduotuve.pas mane durniausa,kad nevisi israso tas fakturas kur perku rubus.kai tik uzsimenu kad reikes,tada kai psako kainas vos ne tris kartus didesnes,kaip su sia problema susitvarkyt
Atsakyti
4u.gif Labas vakaras 4u.gif Norejau uzduoti klausimeliu, nors ir zioplu, bet atsakymu nezinau blush2.gif

Turiu individualia veikla . jau antri metai deklaravosi nuliukai. Soc draudima 72 lt moka valstybe kaip mamai. pastojimo atveju(dar nesilaukiu, turiu laiko pasiplanuoti) turbut gauciau vienkartine ta virs tukstancio ismoka. Kazin ar man priklausys kokios dar tai pasalpeles.? Visgi pelno pas mane nematyt blush2.gif

jei nieko negausiu, kazin , ar verta suimoketi ta staza sodrai, kad kazka gaut, nes nuskaiciuojami mokesciai tikrai dideli? doh.gif Gal kam tokia situacija pasitaike? wub.gif

Buvau sodroje, ir tiesiai sviesiai pasake, jog didzioji dalis su ind. v. kas mokejosi, liko nelabai patenkintos doh.gif Juo lab, kai pagimdai, turi uzdaryti veikla blush2.gif

Prasau pagalbos wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ž.V.: 21 sausio 2011 - 23:28
QUOTE(Ž.V. @ 2011 01 21, 23:27)
4u.gif Labas vakaras 4u.gif Norejau uzduoti klausimeliu, nors ir zioplu, bet atsakymu nezinau blush2.gif

Turiu individualia veikla . jau antri metai deklaravosi nuliukai. Soc draudima 72 lt moka valstybe kaip mamai. pastojimo atveju(dar nesilaukiu, turiu laiko pasiplanuoti) turbut gauciau vienkartine ta virs tukstancio ismoka. Kazin ar man priklausys kokios dar tai pasalpeles.? Visgi pelno pas mane nematyt blush2.gif

jei nieko negausiu, kazin , ar verta suimoketi ta staza sodrai, kad kazka gaut, nes nuskaiciuojami mokesciai tikrai dideli? doh.gif Gal kam tokia situacija pasitaike? wub.gif

Buvau sodroje, ir tiesiai sviesiai pasake, jog didzioji dalis su ind. v. kas mokejosi, liko nelabai patenkintos doh.gif Juo lab, kai pagimdai, turi uzdaryti veikla blush2.gif

Prasau pagalbos wub.gif

Vienkartinę (berods ~1400 Lt) išmoką gautumėte. Jei deklaruojat nuliukus, tai nei dekretinių, nei vaiko priežiūros pašalpų negautumėte, nes nemokate soc.draudimo įmokų.

O ar apsimoka - reikia skaičiuoti. Tarkim, jei deklaruosite kad metus laiko uždirbdavote kas mėnesį po 800 lt. Tai per metus būtų 9600 lt. Tada nuo pusės sumos mokėtumėte VSD 28,5%, PSD būtumėte sumokėjusi mokėdama kas mėnesį po 72 Lt. ir GPM 5% arba 15% nuo visos sumos. O išmokai būtų skaičiuojama, kad ant popieriaus turėjote 400 lt per mėnesį. Dar nuo tos sumos minusuotų mokesčius. Taip pat reikia apmąstyti, kiek laiko "atostogautumėte", ar vienus metus gaunant 100% kompensuojamojo uždarbio ar du metus gaunant 70% ir 40% kompensuojamojo uždarbio. Žodžiu reikia imti kalkuliatorių ir skaičiuoti smile.gif
Tiesa, tuos įstatymus vis keičia, tai nežinau, ar dar pakanka turėti vienerių metų soc.draudimo stažą, tam kad gautum išmokas g.gif Jei padidino stažo reikalavimą, tai tuomet reikėtų atitinkamai ilgiau mokėti įmokas arba jas mokėti didesnes.
Atsakyti
QUOTE(laurencija @ 2011 01 21, 18:25)
o kokius mekescius tenka moketi?pas mane yra 3 vaikai,maziausiam tik 4 m,kazka girdejau kad nereikia moketi tu 72lt i privaloma sveikatos draudima,jei augini vaika iki 8m.pas mane internetine parduotuve,bet kai visi pradejo kausinet kur taip esu su tais rubais,kur dar prekiauju,susiduriau su tuo kad visi paciupinet nori,kazi ar apsimoka atidaryt parduotuve.pas mane durniausa,kad nevisi israso tas fakturas kur perku rubus.kai tik uzsimenu kad reikes,tada kai psako kainas vos ne tris kartus didesnes,kaip su sia problema susitvarkyt


Jei turit internetine parduotuve ir neturit individualios veiklos, tai vistike reikia tureti ind. veikoos pazimejima. nes bauda, jei pagaus nuo 500 ik 1000lt, + dar susimoketi mokescius lieps, nuo to ka atkas. paskutiniu metu kazkaip ziauriai medzioti pradejo, nes daug draugu gavi baudas.

jei turite vaika, tai 72kt moketi nereikia, bet metu gale vistiek reikes susimoketi 9 proc. nuo puses pelno, +28.5 proc. nuo puses pelno sodrai ir 5 proc nuo viso pelno - gpm berods. na o del fakturu taip jau irgi yra, kad dauguma parduoda nelegaliai, o jei nori pirkti legaliai, tai ir kaina pasikeicia.
Atsakyti