Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(Sonie @ 2011 01 09, 23:30)
Sveikos  4u.gif

Turiu klausima :

ziurejau, skaiciau viska, akis isskaiciau, bet niekur suprantomos info zmoniu kalba neradau  doh.gif Kaip su individualia veikla vaiko prieziuros atostogu metu? ar galima vykdyti, kaip tada su pasalpa?  ax.gif ir dar klausimas : ar galima vykdant individualia veikla tiesiog taip, kaip patente irasyti padedantiji zmogu (seimos nari)?  4u.gif


kiek supratau aš besiaiškinant keliuose forumuose,vykdyt galima,tik ten priklausomai nuo pelno dydio pašalpa gali mažėt atitinkama suma.o vat su pagalbiniu darbuotoju-tai teks samdyt.pataisykit jei klystu,ar ką ne taip supratau??? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2011 01 09, 20:22)
sveiki,mes dar tik planuojam užsiimt IV pagal pažymą,iškilo klausimų milijonas,kai kuriuos aiškinamės po truputį.gal kas galėtų atsakyt-jei dirbsiu be kasos aparato-kokius pinigų paėmimo čekius reiks rašyt?kiek supratau ,jie yra laisvos formos.man užkliuvo štai kas-negi kiekvienam pirkėjui juos reikia rašyt,ar galima ,sakykim dienos pabaigoje išrašyt vieną visai sumai,na nebent dar koks pirkėjas pageidautų??dar klausimas apie tai-kiek mačiau pavyzdžių,visuose yra eilutė kur nurodomas pirkėjo vardas,pavardė,negi taip kiekvieno ir reiks duomenų klaust?pirkėjai gali pabėgt kol užpildysiu doh.gif  HELP

Tame IV pagal pažymą minusas, kad yra privaloma kiekvienam pirkėjui išrašyti kvituką. Anksčiau būdavo knygelės, dabas lyg ir galima atsispausdint kvitukus, bet vistiek privaloma. Pirkėjo duomenų pildyti nebūtina tikrai. Nebent jūs pardavinėsite urmu kažką ir pirkėjui reikės prekės dokumento. Aš netgi nerašydavau savo asmens kodo, nesinorėjo kažkaip kiekvienam pirkėjui jį skelbti. Tuo labiau, kad knygelėj, prie šitos eilutės yra žvaigždutė, su paaiškinimu, kad rašyti pirkėjui pageidaujant. vėliau, pagal tuos kvitukus, jūs turėsite pildyti pajamų-išlaidų žurnalą.

QUOTE(Sonie @ 2011 01 09, 21:30)
Sveikos  4u.gif

Turiu klausima :

ziurejau, skaiciau viska, akis isskaiciau, bet niekur suprantomos info zmoniu kalba neradau  doh.gif Kaip su individualia veikla vaiko prieziuros atostogu metu? ar galima vykdyti, kaip tada su pasalpa?  ax.gif ir dar klausimas : ar galima vykdant individualia veikla tiesiog taip, kaip patente irasyti padedantiji zmogu (seimos nari)?  4u.gif

Pašalpą mažina. Kiek tiksliai niekas žmoniškai negali paaiškint doh.gif . Jei žadate daug uždirbti, geriau imkite patentą, nes gali būti, kad visai negausite. Aš vis dar skaičiuoju, ką man daryti, nes taip pat esu vaiko auginimo atostogose. O žmogaus įrašyti tikrai negalėsite, būtinai reikės darbinti. Ir visus mokesčius mokėti ir deklaracijas kas mėnesį ir kas metus už darbuotoją mokesčiams ir kas ketvirtį, berods, sodrai pridavinėti.
Atsakyti
QUOTE(pardavieja @ 2011 01 10, 01:21)


na urmu tikrai ne.o į žurnalą bendrą sumą kasdien suskaičiavus rašyt ar kiekvieną čekį numeruot ir pildyt?tuo pačiu tai veiklai bus ir internetinė parduotuvė,tai kaip su tais atsiskaitymais?kaip juos kur pildyt?ir kaip ,sakykim,su prekių siuntimu-kaip tą dalyką apiformint?juk bus + keli LT už siuntimą prie prekės?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Marmaledas: 09 sausio 2011 - 23:30
Šiaip va su siuntimu man irgi įdomu realiai. Aš pati išrašinėju su siuntimu, nes man perveda tai tarkim 55 Lt is kuriu 5 Lt uz siuntima, tai kaip man iforminti tuos 5 atskirai jei jie atejo kartu? Ir pati kai uzsakineju zaliavas internetu ir yra su IV dirbanciu tai skirtingai labai, vienur kvituka israso su siuntimo kaina kitur be..
Atsakyti
Dėl siuntimo išlaidų ir internetinės prekybos, visiškai nieko nežinau. Bet šiaip, į žurnalą reikia rašyti kiekvieną daiktą atskirai, net jei jie keli vienam kvituke. Aš anksčiau rašydavau kvituko numerį, operacijos pavadinimą (parduota tas ir tas, sumkėta nuoma ir pan), kaina už kiek, ir dokumento iš kurio paimta prekė numeris (faktūra ar tai irgi kvitukas) ir prekės savikainą. (Galima būdavo rašyti kitaip, pildyt kas parduota, jei užsiperki prekių, supildyt eilutę, kad tiek ir to užsipirkai su tokiu dokumento nr. o gale metų apskaičiuot kiek prekių liko neparduota ir kakaip ten vėl skaičiuot. Malu neaiškiai, nes žinau kad galima, o kai nedariau tai tiksliai nežinau. ). Gale mėnesio, braukdavausi brūkšnį ir suskaičiuodavau pajamas ir išlaidas. Mano prekės labai smulkios ir būdavo, kad jų perka 10 vienodų. tai nors kvituke rašydavau į vieną eilutę, kad pirkta 10 to ir to, po tiek ir už tiek, tai žurnale pildydavau 10 eilučių doh.gif . Kol galų gale trūko kantrybė, paskambinau į mokesčius tuo tel 1882, ir klausiau, ar galima pildyt vieną eilutę, jei daiktai visai vienodi ir iš to pačio pirkimo dokumento. Tai ilgokai pasitarę leido pildyt į vieną ir žurnale. Bet tik jei tikrai iš to pačio įsigijimo dokumento.
Atsakyti
Tada dar vieno dalyko nesuprantu niekaip schmoll.gif Jeigu uz individualia veikla reikia atsiskaityti metu gale taip kaip tada su motinystes pasalpom? juk jos mokamos kiekviena menesi.... tai ju nemokes ar poto kazkaip atskaiciuos ar kaip? doh.gif
Atsakyti
Sveikos, tikiuosi nesupyksit už gal kvailoką klausimą, bet atsakymo nerandu blush2.gif Jeigu noriu užsiimti išvežiojama prekyba (rūbais), kokį veiklos įforminimą man geriausia pasirinkti? Nei stažas, nei pensijos kaupimas nei panašūs dalykai man nėra aktualu, tiesiog noriu popieriuko, kad sustabdžius policijai ar muitinei nereikėtu turėti problemų dėl vežamų prekių ax.gif Ačiū 4u.gif
Atsakyti
skambinaus i mokesciu inspekcija tai kilo toks neaiskumas. 5% pajamu mokestis? Tai jis mokamas apskritai nuo pajamu ar tik nuo pelno (atmetus visas islaidas?) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2011 01 10, 00:29)
na urmu tikrai ne.o į žurnalą bendrą sumą kasdien suskaičiavus rašyt ar kiekvieną čekį numeruot ir pildyt?tuo pačiu tai veiklai bus ir internetinė parduotuvė,tai kaip su tais atsiskaitymais?kaip juos kur pildyt?ir kaip ,sakykim,su prekių siuntimu-kaip tą dalyką apiformint?juk bus + keli LT už siuntimą prie prekės?

As turiu internetine parduotuvele, tai israsau saskaita faktura su pristatymu. Kas virsija t.t. suma ir be pristatymo.
Kiekvienai saskaitai pildau pajamu islaidu zurnala, nes reikia kiekvienos prarduotos priekes nurodyti isigijimo savikaina.
Pristatymas eina kaip atskira eilute ir pasto islaidas irasau i savikaina.
Apskaiciuoju pelna, pajamos - islaidos. Viskas ax.gif

Na aisku dar paskui niuansai su nusidevejimu ilgalaikio turto ir t.t. Dar nesusitvarkiau iki galo metinio zurnalo doh.gif Bet veiklos tai tikrai kalnai doh.gif Mielai imciau patenta geriau, tik kad neapsimoka. ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Sonie @ 2011 01 10, 11:37)
Tada dar vieno dalyko nesuprantu niekaip  schmoll.gif Jeigu uz individualia veikla reikia atsiskaityti metu gale taip kaip tada su motinystes pasalpom? juk jos mokamos kiekviena menesi.... tai ju nemokes ar poto kazkaip atskaiciuos ar kaip?  doh.gif

reikia sodrai moketi avansu pinigelius jei nori kad i pasalpa skaiciuotu.
T.y. kiekviena men, privalomai iki to menesio paskutines dienos padaryti pavedima i SODRA nuo 50proc. pelno sumoketi 28,5 proc.:

pelnas/2*0,285

Iki kito men 15 d. pateikti SAV pranesima SODRA uz praeita men sumoketa mokescio avansa.
Tik turekit omeny, jei permokesit, ir pildant deklaracija tai pastebesit - SODRA jau nieko negrazins schmoll.gif


Atsakyti
QUOTE(Glidė @ 2011 01 10, 15:22)
Na aisku dar paskui niuansai su nusidevejimu ilgalaikio turto ir t.t. Dar nesusitvarkiau iki galo metinio zurnalo doh.gif  Bet veiklos tai tikrai kalnai doh.gif  Mielai imciau patenta geriau, tik kad neapsimoka. ax.gif


vat kad patento negaliu imt,nes su patentu negalima iš pastatų prekiaut.nuoma lyg ir nekainuos,nors matysim dar kaip naudingiau.Kaip suprantu popierizmo laukia kalnai.niekaip neįsikertu kas kaip ,nuo ko pradėt,reik pradėt e.parduotuvę kurt,patalpos dar remontuojamos,žodžiu,iki vasaros vidurio reik viską susižinot kas kaip kad paskui neklaidžiot.
dar pasikartosiu,gal ką ne taip supratau,pataisykit-tai į žurnalą pildau taip:
čekio numeris,toliau kas jame-t.y.prekės pavadinimas,savikaina,pelnas,išlaidos(čia jei siunčiama g.gif ).iš internetinės irgi ten pat pildau?o kaip įrašyt bankinius pavedimus?kaip ten išskirstyt(pavedimo nr, savikaina,pelnas,siuntimas?)

nu tada kitas klausimas-gal tada paprasčiau,patogiau kasos ap.?tik ten gal aptarnavimo mokesčiai dideli,ir t.t.ar gal yra kokia programa kur su kompu gali pildyt,ar gal kompą vietoj kasos ap.naudot?kas labiau apsimoka,ir.t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Marmaledas: 10 sausio 2011 - 14:54
Pas mane padaryta taip, kad uzsakant internetu saskaita automatiskai sugeneruoja, prie kiekvienos prekes turiu suvedusi jos isigijimo duomenis, datair saskaita, kiekius. Tuomet israsant saskaita, programa sugeneruoja ir pajamu islaidu zurnaliuka kiekvienai saskaita pagal kiekviena preke.
Toliau jau menesines tu pajamu islaidu zurnaliuku suvestines, plius kitos islaidos irasomos, kad apsiskaiciuoti mokescius.
Internetinej bankininkystej kasos aparatas nelabai parankus reikalas atrodo g.gif

Siaip tuos zurnaliukus pasidariau pati, taip kaip man patogu, VMI skaiciau ir sake, kad svarbu jog viskas butu aisku wink.gif
Atsakyti
pas mane bus parduotuvėj ir internetinėj ir gyvai tos pačios prekės g.gif kaip čia patogiau apjungt viską...
kaip suprantu Exelyje viskas daroma?
Atsakyti